Strona główna > Magazyny energii > Magazyny energii w Polsce - producenci

Magazyny energii w Polsce - producenci

Porównaj oferty magazynów energii
baner reklamowy helio expert

W ciągu ostatnich 24 miesięcy na rynku energii w Polsce mieliśmy wielki boom związany z rozwojem firm fotowoltaicznych. Coraz większa liczba instalacji PV wymusza na Operatorach Systemu Dystrybucyjnego konieczność lepszego zarządzania bilansowaniem zapotrzebowania na energię z jej produkcją. Problem występuje szczególnie latem w pogodne dni, kiedy bardzo duża liczba rozproszonych instalacji wprowadza do sieci energię, którą trudno jest od razu wykorzystać. Ułatwieniem w zarządzaniu tego typu sytuacjami ma być zakup przez prosumentów magazynów energii. Moc magazynów energii ma być dobierana do wielkości instalacji. Naturalnym jest, że rozwój instalacji fotowoltaicznych utorował drogę producentów magazynów energii. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia w kolejnych latach będzie rosło, a obecnie mały rynek z pewnością stanie się dużo większy. Pamiętajmy także, że żywotność akumulatorów w tego typu urządzeniach najczęściej nie przekracza 10 lat. Cykliczność ich wymiany z pewnością ułatwi funkcjonowanie wielu firm i producentów, którzy na tym zarabiają. Ceny magazynów energii w istotny sposób wpływają na ekonomię inwestycji we własne źródło energii, dlatego spodziewać się należy, że będą one spadały.

Poniżej prezentujemy listę producentów magazynów energii. Liczba firm, która tego typu urządzenia ma w swojej ofercie rośnie, w związku z tym z punktu widzenia klienta jest naprawdę w czym wybierać. Duży wybór to często duży problem dla klienta. Z pomocą przychodzi ranking magazynów energii, który pomoże w wybraniu najlepszego dla nas urządzenia.

Firmy produkujące magazyny energii

Poniżej przedstawiamy listę producentów magazynów energii. Część z nich jest znana z innych obszarów gospodarki, część kojarzymy z rynku fotowoltaiki. Są także producenci specjalizujący się w produkcji magazynu energii. Poznaj ich lepiej, tak aby finalnie podejmując decyzję związaną z zakupem magazynu dokładnie przeanalizować od kogo takie urządzenie możemy nabyć. Jeśli poznamy już firmy działające na tym rynku przejdźmy do wyboru konkretnego urządzenia. Pomoże nam w tym kalkulator magazynów energii jaki udostępniamy na naszej stronie. Wróćmy jednak do prezentacji firm produkujących magazyny energii.


Magazyny energii AGGreko

AGGreko logo

Firma została założona w Holandii w 1962 roku. Obecnie główna siedziba mieści się w Szkocji w Glasgow. Spółka od samego początku istnienia specjalizowała się w urządzeniach do tymczasowego wytwarzania energii elektrycznej. W swojej ofercie firma poza magazynami energii oferuje także urządzenia służące do wcześniej wspomnianego wytwarzania prądu, a także do chłodzenia i osuszania budynków.


Magazyny energii Alpha-ESS

Alpha-ESS logo

Alpha-ESS od początku swojej działalności skupia się rozwoju systemów magazynowania energią. Obecnie spółka jest obecna w ponad 50 krajach za pośrednictwem swoich 10 spółek zależnych. Firma podaje, że jej systemy są wykorzystywane w ponad 40 tys. instalacji. Początkowo sprzedaż urządzeń była nakierowana na odbiorców przemysłowych. Obecnie w swoje ofercie firma ma także magazyny dedykowane dla klientów indywidualnych.


Magazyny energii AEG Power Solution

AEG Power Solution logo

Firma z ponad 100 letnią historią od początku swojej działalności tworzyła rozwiązania na rynku energetycznym i elektroniki. Magazyny energii, które są produkowane przez firmę mogą zostać dodatkowo wyposażone w inne podzespoły produkowane przez AEG Power Solutions to jedne z bardziej znanych urządzeń na rynku. Firma sprzedaje także oprogramowanie ułatwiające zarządzanie produkcją energii elektrycznej oraz jej magazynowaniem.


Magazyny energii AXITEC

AXITEC logo

Firma AXITEC wywodzi się z Niemiec. Jej kilkudziesięcioletnie doświadczenie zbierane było głównie o obszarze rynku fotowoltaicznego. Spółka specjalizuje się w produkcji paneli fotowoltaicznych, a także systemów magazynowania energią. To co wyróżnia ją na tle konkurencji to gwarancja sięgająca 15 lat na większość produkowanych urządzeń.


Magazyny energii BYD

BYD logo

Chińska spółka technologiczna, która powstała w 1995 roku. Jej działalność skupia się na dostarczaniu rozwiązań do branż elektronicznych, energetycznych oraz motoryzacyjnych. W ostatnich latach bardzo duży nacisk został położony na rozwój produkcji magazynów energii. Głównym elementem systemów jest oczywiście akumulator. To te urządzenie firma sprzedaje nie tylko na rynek mieszkaniowy, ale także motoryzacyjny.


Magazyny energii BMZ

BMZ logo

Siedziba firmy we Frankfurcie nad Menem, ale główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Chinach, Polsce oraz USA. Firma zatrudnia ponad 3 tys. osób na całym świecie. Od 25 lat związana głównie z rynkiem akumulatorów, w ostatnich latach mocno zainwestowała w rozwiązania związane z odnawialnymi źródłami energii, a także motoryzacją wspierając rozwój aut elektrycznych. Magazyny energii firmy BMZ charakteryzuje wysoka żywotność akumulatorów.


Magazyny energii Enphase Energy

Enphase Energy logo

Kalifornijska firma założona w 2006 roku początkowo specjalizowała się w produkcji mikroinwerterów. Obecnie spółka dostarcza system magazynowania energii o nazwie Encharge 10, a także inne podzespoły do wykorzystania przez zewnętrznych dostawców magazynów energii. Flagowy produkt dedykowany klientowi indywidualnemu ma pojemność 3,4 kWh.


Magazyny energii Fronius

Fronius logo

Firma Fronius ma swoje korzenie w Austrii. Działa od 1945 roku jako firma rodzinna do dnia dzisiejszego dostarcza wysokiej klasy urządzenia do ładowania oraz magazynowania energii. Obecnie działalność firmy skupiona jest wokół sektora energetycznego, a dokładnie odnawialnych źródeł energii. Spółka dostarcza praktycznie pełen łańcuch najważniejszych urządzeń potrzebnych do uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw energii elektrycznej.


Magazyny energii Kostal

Kostal logo

Rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją. Początkowo jej działalność była związana z motoryzacją. W 1973 firma zaczęła działać w obszarze wytwarzania produktów elektronicznych, które do dnia dzisiejszego rozwija.


Magazyny energii LG Chem

LG Chem logo

LG to koncern, który nikomu nie trzeba przedstawiać. Spółka LG Chem, produkuje magazyny energii w dużej części tworzone w oparciu o własne podzespoły. Rozwiązania firmy m.in. ze względu na bardzo dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży należy zaliczyć do najbardziej popularnych na świecie.


Magazyny energii PylonTech

PylonTech logo

Chińska firma PylonTech została założona w 2009 roku. To jeden z liderów na świecie w obszarze produkcji magazynów energii oraz najważniejszych komponentów wchodzących w skład takich jednostek. Cechą charakterystyczną wykorzystywanych akumulatorów jest ich bardzo duża wytrzymałość na głębokie rozładowania.


Magazyny energii Samsung

Samsung logo

Firma kojarzona jest najbardziej z udziału w rynku RTV. Okazuje się, że od kilku lat dostarcza niezłej klasy urządzenia służące do magazynowania energii. Segment w jakim producent chce się najbardziej rozwijać to przydomowe systemy magazynowania energii. Produkty firmy Samsung można postawić w dowolnym miejscu. Nie ma konieczności montażu urządzenia np. na ścianie.


Magazyny energii Sonnen

Sonnen logo

Niemiecka spółka została założona w 2010 roku. Założyciele od początku swojej działalności skupili się na dostarczeniu na rynek rozwiązania dzięki któremu możliwe będzie bardziej efektywne wykorzystanie wyprodukowanej ze słońca energii. Tak w 2011 powstał pierwszy komercyjny magazyn energii oparty na litowo-jonowych akumulatorach. W kolejnych latach postawiono także na rozwój oprogramowania - systemu do kompleksowego zarządzania energią w domu.


Magazyny energii Tesla

Tesla logo

Tesla w ostatnich latach m.in. za sprawą swojego Prezesa bardzo zyskała na rozpoznawalności. Mówisz Tesla myślisz samochody elektryczne. To prawda, ale Tesla to także producent kompleksowych rozwiązań na rynek detaliczny. Panele fotowoltaiczne, magazyny energii spięte w jeden system tworzą kompleksową ofertę, która jest kierowana do klientów indywidualnych na całym świecie.