Strona główna > Magazyny energii > Magazyny energii w Polsce - producenci

Magazyny energii w Polsce - producenci

W ciągu ostatnich 24 miesięcy na rynku energii w Polsce mieliśmy wielki boom związany z rozwojem firm fotowoltaicznych. Coraz większa liczba instalacji PV wymusza na Operatorach Systemu Dystrybucyjnego konieczność lepszego zarządzania bilansowaniem zapotrzebowania na energię z jej produkcją. Problem występuje szczególnie latem w pogodne dni, kiedy bardzo duża liczba rozproszonych instalacji wprowadza do sieci energię, którą trudno jest od razu wykorzystać. Ułatwieniem w zarządzaniu tego typu sytuacjami ma być zakup przez prosumentów magazynów energii. Moc magazynów energii ma być dobierana do wielkości instalacji. Naturalnym jest, że rozwój instalacji fotowoltaicznych utorował drogę producentów magazynów energii. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia w kolejnych latach będzie rosło, a obecnie mały rynek z pewnością stanie się dużo większy. Pamiętajmy także, że żywotność akumulatorów w tego typu urządzeniach najczęściej nie przekracza 10 lat. Cykliczność ich wymiany z pewnością ułatwi funkcjonowanie wielu firm i producentów, którzy na tym zarabiają. Ceny magazynów energii w istotny sposób wpływają na ekonomię inwestycji we własne źródło energii, dlatego spodziewać się należy, że będą one spadały.

Poniżej prezentujemy listę producentów magazynów energii. Liczba firm, która tego typu urządzenia ma w swojej ofercie rośnie, w związku z tym z punktu widzenia klienta jest naprawdę w czym wybierać. Duży wybór to często duży problem dla klienta. Z pomocą przychodzi ranking magazynów energii, który pomoże w wybraniu najlepszego dla nas urządzenia.

Firmy produkujące magazyny energii

Poniżej przedstawiamy listę producentów magazynów energii. Część z nich jest znana z innych obszarów gospodarki, część kojarzymy z rynku fotowoltaiki. Są także producenci specjalizujący się w produkcji magazynu energii. Poznaj ich lepiej, tak aby finalnie podejmując decyzję związaną z zakupem magazynu dokładnie przeanalizować od kogo takie urządzenie możemy nabyć. Jeśli poznamy już firmy działające na tym rynku przejdźmy do wyboru konkretnego urządzenia. Pomoże nam w tym kalkulator magazynów energii jaki udostępniamy na naszej stronie. Wróćmy jednak do prezentacji firm produkujących magazyny energii.


Magazyny energii AGGreko

AGGreko logo

Firma została założona w Holandii w 1962 roku. Obecnie główna siedziba mieści się w Szkocji w Glasgow. Spółka od samego początku istnienia specjalizowała się w urządzeniach do tymczasowego wytwarzania energii elektrycznej. W swojej ofercie firma poza magazynami energii oferuje także urządzenia służące do wcześniej wspomnianego wytwarzania prądu, a także do chłodzenia i osuszania budynków.


Magazyny energii Alpha-ESS

Alpha-ESS logo

Alpha-ESS od początku swojej działalności skupia się rozwoju systemów magazynowania energią. Obecnie spółka jest obecna w ponad 50 krajach za pośrednictwem swoich 10 spółek zależnych. Firma podaje, że jej systemy są wykorzystywane w ponad 40 tys. instalacji. Początkowo sprzedaż urządzeń była nakierowana na odbiorców przemysłowych. Obecnie w swoje ofercie firma ma także magazyny dedykowane dla klientów indywidualnych.


Magazyny energii AEG Power Solution

AEG Power Solution logo

Firma z ponad 100 letnią historią od początku swojej działalności tworzyła rozwiązania na rynku energetycznym i elektroniki. Magazyny energii, które są produkowane przez firmę mogą zostać dodatkowo wyposażone w inne podzespoły produkowane przez AEG Power Solutions to jedne z bardziej znanych urządzeń na rynku. Firma sprzedaje także oprogramowanie ułatwiające zarządzanie produkcją energii elektrycznej oraz jej magazynowaniem.


Magazyny energii AXITEC

AXITEC logo

Firma AXITEC wywodzi się z Niemiec. Jej kilkudziesięcioletnie doświadczenie zbierane było głównie o obszarze rynku fotowoltaicznego. Spółka specjalizuje się w produkcji paneli fotowoltaicznych, a także systemów magazynowania energią. To co wyróżnia ją na tle konkurencji to gwarancja sięgająca 15 lat na większość produkowanych urządzeń.


Magazyny energii BYD

BYD logo

Chińska spółka technologiczna, która powstała w 1995 roku. Jej działalność skupia się na dostarczaniu rozwiązań do branż elektronicznych, energetycznych oraz motoryzacyjnych. W ostatnich latach bardzo duży nacisk został położony na rozwój produkcji magazynów energii. Głównym elementem systemów jest oczywiście akumulator. To te urządzenie firma sprzedaje nie tylko na rynek mieszkaniowy, ale także motoryzacyjny.


Magazyny energii BMZ

BMZ logo

Siedziba firmy we Frankfurcie nad Menem, ale główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Chinach, Polsce oraz USA. Firma zatrudnia ponad 3 tys. osób na całym świecie. Od 25 lat związana głównie z rynkiem akumulatorów, w ostatnich latach mocno zainwestowała w rozwiązania związane z odnawialnymi źródłami energii, a także motoryzacją wspierając rozwój aut elektrycznych. Magazyny energii firmy BMZ charakteryzuje wysoka żywotność akumulatorów.


Magazyny energii Enphase Energy

Enphase Energy logo

Kalifornijska firma założona w 2006 roku początkowo specjalizowała się w produkcji mikroinwerterów. Obecnie spółka dostarcza system magazynowania energii o nazwie Encharge 10, a także inne podzespoły do wykorzystania przez zewnętrznych dostawców magazynów energii. Flagowy produkt dedykowany klientowi indywidualnemu ma pojemność 3,4 kWh.


Magazyny energii Fronius

Fronius logo

Firma Fronius ma swoje korzenie w Austrii. Działa od 1945 roku jako firma rodzinna do dnia dzisiejszego dostarcza wysokiej klasy urządzenia do ładowania oraz magazynowania energii. Obecnie działalność firmy skupiona jest wokół sektora energetycznego, a dokładnie odnawialnych źródeł energii. Spółka dostarcza praktycznie pełen łańcuch najważniejszych urządzeń potrzebnych do uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw energii elektrycznej.


Magazyny energii Kostal

Kostal logo

Rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją. Początkowo jej działalność była związana z motoryzacją. W 1973 firma zaczęła działać w obszarze wytwarzania produktów elektronicznych, które do dnia dzisiejszego rozwija.


Magazyny energii LG Chem

LG Chem logo

LG to koncern, który nikomu nie trzeba przedstawiać. Spółka LG Chem, produkuje magazyny energii w dużej części tworzone w oparciu o własne podzespoły. Rozwiązania firmy m.in. ze względu na bardzo dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży należy zaliczyć do najbardziej popularnych na świecie.


Magazyny energii PylonTech

PylonTech logo

Chińska firma PylonTech została założona w 2009 roku. To jeden z liderów na świecie w obszarze produkcji magazynów energii oraz najważniejszych komponentów wchodzących w skład takich jednostek. Cechą charakterystyczną wykorzystywanych akumulatorów jest ich bardzo duża wytrzymałość na głębokie rozładowania.


Magazyny energii Samsung

Samsung logo

Firma kojarzona jest najbardziej z udziału w rynku RTV. Okazuje się, że od kilku lat dostarcza niezłej klasy urządzenia służące do magazynowania energii. Segment w jakim producent chce się najbardziej rozwijać to przydomowe systemy magazynowania energii. Produkty firmy Samsung można postawić w dowolnym miejscu. Nie ma konieczności montażu urządzenia np. na ścianie.


Magazyny energii Sonnen

Sonnen logo

Niemiecka spółka została założona w 2010 roku. Założyciele od początku swojej działalności skupili się na dostarczeniu na rynek rozwiązania dzięki któremu możliwe będzie bardziej efektywne wykorzystanie wyprodukowanej ze słońca energii. Tak w 2011 powstał pierwszy komercyjny magazyn energii oparty na litowo-jonowych akumulatorach. W kolejnych latach postawiono także na rozwój oprogramowania - systemu do kompleksowego zarządzania energią w domu.


Magazyny energii Tesla

Tesla logo

Tesla w ostatnich latach m.in. za sprawą swojego Prezesa bardzo zyskała na rozpoznawalności. Mówisz Tesla myślisz samochody elektryczne. To prawda, ale Tesla to także producent kompleksowych rozwiązań na rynek detaliczny. Panele fotowoltaiczne, magazyny energii spięte w jeden system tworzą kompleksową ofertę, która jest kierowana do klientów indywidualnych na całym świecie.


Magazyny energii Impact Clean Power Technology

Impact Clean Power Technology logo

Impact Clean Power Technology to polska firma, która powstała w 2010 roku. Od tego czasu zajmowala się ona produkcja baterii do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, wspierając tym samym rozwój elektromobilności. W 2018 roku Impact Clean Power Technology rozpoczęło produkcję magazynów energii, które szybko zyskały uznanie na całym świecie. Z produktów tej firmy mogą z powodzeniem korzystać zarówno użytkownicy prywatni, jak i biznesowi.


Magazyny energii LaserTec

LaserTec logo

LaserTec to polska firma z siedzibą w Tychach będąca jednym z wiodących europejskich producentów stanowisk do procesów laserowych. Swoją działalność opiera ona głównie na technologiach laserowych przeznaczonych między innymi do spawania, cięcia oraz hartowania. W swojej ofercie LaserTec posiada także nowoczesne, innowacyjne magazyny energii sprzedawane pod nazwą LT PowerBox.


Magazyny energii SolarEdge

SolarEdge logo

SolarEdge to izraelski producent systemów fotowoltaicznych, który działa na rynku europejskim od 2015 roku. Od tego czasu zbudowała ona jednak już na rynku odnawialnych źródeł energii mocną pozycję, stając się tym samym liderem w swojej branży nie tylko w Polsce, ale także, chociażby Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Holandii. Od niedawna oferta firmy SolarEdge poszerzyła się także o magazyny energii.


Magazyny energii Duracell

Duracell logo

Duracell to amerykańska firma, której korzenie sięgają lat 20 ubiegłego wieku. Na rynku znana jest ona przede wszystkim z produkowanych przez nią baterii alkalicznych oraz specjalistycznych i niewielkich akumulatorków o dużej wydajności. Obecnie amerykańska firma postanowiła jednak rozszerzyć swoją działalność o kolejne produkty, którymi tym razem są magazyny energii oferowane przez Duracell pod nazwą Power Center.


Magazyny energii Steca

Steca logo

Steca to niemiecka firma założona w 1976 roku, która swoją działalność rozpoczynała od produkcji oraz montażu systemów przeznaczonych do ładowania akumulatorów. Wraz z rozwojem technologii obszar działalności Steca także się rozszerzał. Obecnie oferuje ona więc profesjonalne rozwiązania fotowoltaiczne, w tym także te łączące w sobie funkcje magazynów energii.


Magazyny energii Sofar Solar

Sofar Solar logo

Sofar Solar to jedna ze spółek chińskiej grupy SOFAR, która założona została w 2012 roku. Specjalizuje się ona w produkcji, serwisowaniu, a także sprzedaży inwerterów sieciowych oraz magazynów energii. Obecnie zaliczana jest ona do jednej z pięciu największych chińskich spółek działających w branży urządzeń bazujących na odnawialnych źródłach energii.


Magazyny energii Huawei

Huawei logo

Huawei to firma założona w 1987 roku i jest ona uznawana za jednego z najbardziej znanych na całym świecie chińskich producentów elektroniki użytkowej oraz rozwiązań informatycznych, a także urządzeń bazujących na odnawialnych źródłach energii oraz wspierających pozyskiwanie z nich prądu. Huawei swoje placówki posiada między innymi we Francji, Japonii, Niemczech, Rosji oraz USA.


Magazyny energii Victron Energy

Victron Energy logo

Victron Energy B.V. to firma zaliczana do światowych liderów, jeśli chodzi o produkcję oraz sprzedaż komponentów do instalacji fotowoltaicznych i jako jedyna oferuje ich pełną gamę, w której znaleźć można zarówno panele fotowoltaiczne, jak i przetwornice, akumulatory, a do tego zajmuje się ona także produkcją oraz sprzedażą magazynów energii. Punkty dystrybucji tej holenderskiej firmy rozlokowane są na całym świecie, w tym także w Polsce.


Magazyny energii ZPUE

zpue logo

Od ponad 30 lat Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych jako polska firma działa na rynku szeroko pojętej branży energetycznej. Obecnie zatrudnia ok. 2 tysięcy pracowników, którzy zajmują sie produkcją m.in. magazynów energii.


Magazyny energii MTR Cells

MTR Cells logo

MTR Cells to polska marka, której właścicielem jest firma Minutor obecna na rynku wysokowyspecjelizowanych usług technicznych dla przemysłu od 2014 roku. Jej ofertę stanowią nowoczesne, wydajne magazyny energii z akumulatorami LiFePO4 przeznaczone zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firm z sektora MŚP.


Magazyny energii Sungrow

Sungrow logo

Sungrow to chińska firma założona w 1997 roku, która jest obecnie określana jako jeden z największych producentów falowników fotowoltaicznych na świecie i doceniania za innowacyjne podejście do rozwiązań dla branży OZE. W swojej ofercie oprócz tych urządzeń posiada także systemy magazynowania energii dla użytkowników prywatnych oraz firm.


Magazyny energii WeCo

WeCo logo

WeCo to włoska firma założona w 2013 roku, która od samego początku swojego istnienia działa w branży związanej z magazynowaniem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. W związku z tym jej oferta obejmuje wszelkiego rodzaju magazyny energii i baterie przeznaczone do użytku domowego oraz komercyjnego i przemysłowego.


Magazyny energii Green Cell

Green Cell logo

Założona w 2013 roku marka Green Cell zyskała popularność przede wszystkim za sprawą oferowanych przez siebie rozwiązań bateryjnych przeznaczonych do elektroniki użytkowej oraz elektronarzędzi. Obecnie Green Cell posiada w swojej ofercie także rozwiązania dla właścicieli fotowoltaiki pod postacią magazynów energii.


Magazyny energii Soluna

Soluna logo

Soluna to firma założona w 1993 roku przez George Guo zajmującą się produkcją oraz sprzedażą kompleksowych rozwiązań pozwalających na magazynowanie energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł, a także inwerterów fotowoltaicznych dostępnych na rynkach światowych pod marką Sermatec.


Magazyny energii Solax Power

Solax Power logo

Solax Power to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży fotowoltaiki. Już od 2010 roku przedsiębiorstwo prężnie rozwija się z zakresu produkcji magazynów energii, a także paneli fotowoltaicznych. Warto dodać, ze to jedna z nielicznych firm, jaka zdołała wyprodukować jedne z najbardziej wydajnych inwerterów słonecznych sprzedających się na całym świecie.


Magazyny energii Elmech

Elmech logo

Elmech to marka zajmująca się produkcją elektroniki i energoelektroniki, a także jej kompleksowym projektowaniem. Firma działa na rynku już od 1987 roku i od początku swojej działalności inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, a także najlepszej jakości komponenty wykorzystywane np. do produkcji magazynów energii.


Magazyny energii Miellec

Miellec logo

Magazyny energii Miellec to wysokiej jakości produkty, które tworzone są przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Firma Miellec stawia przede wszystkim na wygodę, bezpieczeństwo użytkowania oraz funkcjonalność swoich produktów. Warto dodać, że wydajność energetyczna magazynów energii Miellec to aż 98%.


Magazyny energii Sako

Sako logo

Sako to topowy producent magazynów energii, falowników, a także paneli fotowoltaicznych na rynku. Firma wyróżnia się przede wszystkim dużym doświadczeniem w branży, a także nowoczesną linią produkcyjną, dzięki czemu wytwarzane produkty są naprawdę najwyższej jakości. Sako jest przedsiębiorstwem, które ma swoje początki już w 1993 roku.


Magazyny energii KSTAR

KSTAR logo

KSTAR to firma o globalnym zasięgu. Została założona w 1993 roku. Zaliczana jest ona obecnie do wiodących firm w branży wytwarzania magazynów energii. Produkty firmy świetnie współpracują nie tylko z domową instalacją fotowoltaiczną, ale także instlacjami przemysłowymi.


Magazyny energii Solectric Energy

Solectric Energy logo

Electric Energy to spółka będącat częścią niemieckiego holdingu działającego od 1986 roku. Magazyny energii Solectric Energy to produkty kierowane do dwóch głównych grup docelowych. Po pierwsze przedsiębiorstw, które mogą zaopatrzyć się w tej firmie w przemysłowe magazyny o dużej pojemności, przystosowane do zastosowania w różnorodnych branżach. Drugą grupą, do której marka kieruje swoje produkty to gospodarstwa domowe.


Magazyny energii Soltaro

soltaro logo

Soltaro została założona w 2016 roku. Specjalizuje się wyłącznie w produkcji urządzeń magazynujących energię. Produkty firma kieruje do: klientów indywidualnych, firm oraz rolników.


Magazyny energii Toshiba

toshiba logo

Toshiba to bardzo dobrze znana japońska marka, działająca prężnie od lat w szeroko pojętej branży technologicznej. W ostatnich latach w znaczący sposób skupiła się ona natomiast na opracowywaniu rozwiązań związanych z magazynowaniem energii. Oferta skierowana jest do różnych grup docelowych.


Magazyny energii Pixii

pixii logo

Norweska marka Pixii specjalizuje się w rozwiązaniach związanych z magazynowaniem energii dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Pixii z powodzeniem działa nie tylko na rynkach europejskich, ale i światowych. Jej siedziby mieszczą się między innymi w Niemczech czy na Słowacji.


Magazyny energii Naatu

naatu logo

NAATU to polski producent magazynów energii. To pierwszy polski producent domowym magazynem energii o najmniejszych wymiarach i najniższej wadze wśród rozwiązań dostępnych w Europie.