Porównaj oferty

Magazyny energii w Polsce - producenci

W ciągu ostatnich 24 miesięcy na rynku energii w Polsce mieliśmy wielki boom związany z rozwojem firm fotowoltaicznych. Coraz większa liczba instalacji PV wymusza na Operatorach Systemu Dystrybucyjnego konieczność lepszego zarządzania bilansowaniem zapotrzebowania na energię z jej produkcją. Problem występuje szczególnie latem w pogodne dni, kiedy bardzo duża liczba rozproszonych instalacji wprowadza do sieci energię, którą trudno jest od razu wykorzystać. Ułatwieniem w zarządzaniu tego typu sytuacjami ma być zakup przez prosumentów magazynów energii.

Moc magazynów energii ma być dobierana do wielkości instalacji. Naturalnym jest, że rozwój instalacji fotowoltaicznych utorował drogę producentów magazynów energii. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia w kolejnych latach będzie rosło, a obecnie mały rynek z pewnością stanie się dużo większy. Pamiętajmy także, że żywotność akumulatorów w tego typu urządzeniach najczęściej nie przekracza 10 lat. Cykliczność ich wymiany z pewnością ułatwi funkcjonowanie wielu firm i producentów, którzy na tym zarabiają. Ceny magazynów energii w istotny sposób wpływają na ekonomię inwestycji we własne źródło energii, dlatego spodziewać się należy, że będą one spadały.

Poniżej prezentujemy listę producentów magazynów energii. Liczba firm, która tego typu urządzenia ma w swojej ofercie rośnie, w związku z tym z punktu widzenia klienta jest naprawdę w czym wybierać. Duży wybór to często duży problem dla klienta. Z pomocą przychodzi ranking magazynów energii, który pomoże w wybraniu najlepszego dla nas urządzenia.

Firmy produkujące magazyny energii

Poniżej przedstawiamy listę producentów magazynów energii. Część z nich jest znana z innych obszarów gospodarki, część kojarzymy z rynku fotowoltaiki. Są także producenci specjalizujący się w produkcji magazynu energii. Poznaj ich lepiej, tak aby finalnie podejmując decyzję związaną z zakupem magazynu dokładnie przeanalizować od kogo takie urządzenie możemy nabyć. Jeśli poznamy już firmy działające na tym rynku przejdźmy do wyboru konkretnego urządzenia. Pomoże nam w tym kalkulator magazynów energii jaki udostępniamy na naszej stronie. Wróćmy jednak do prezentacji firm produkujących magazyny energii.