Porównaj oferty
Magazyny energii Sofar Solar opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Sofar Solar opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rozwój fotowoltaiki bazującej na promieniach słonecznych wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej wygenerował zapotrzebowanie na nowe urządzenie, które będzie w stanie zmagazynować nadwyżki prądu, których nie można zużyć w danym momencie. Dlatego też w ostatnich latach coraz popularniejsze stały się magazyny energii. Jednym z ich czołowych producentów jest natomiast chińska marka Sofar Solar, na której urządzeniach skupiamy się poniżej.

Sofar Solar oferta magazynów energii

Magazyny energii Sofar Solar to urządzenia dostępne w kilku wariantach do wyboru, zróżnicowane pod względem swojej pojemności, a co za tym idzie także ceny. Bez względu jednak na wybrany model magazyny energii tej marki wyróżniają się przede wszystkim bezproblemową współpracą z inwerterami fotowoltaicznymi także innych marek oraz możliwością diagnozowania i monitorowania ich w czasie rzeczywistym.

Wszystkie magazyny energii Sofar Solar bazują na technologii litowo-fosforowo-żelowej (LiFePO4), dzięki temu pozwalają one nie tylko na optymalne wykorzystywanie energii elektrycznej produkowanej przez panele fotowoltaiczne, ale także gwarantują bezpieczeństwo ich użytkowania.

Magazyny energii Sofar Solar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają zamontowaną lub planują montaż instalacji fotowoltaicznej zarówno on-grid, jak i off-grid i oczekują od urządzeń magazynujących energię elektryczną prostej, intuicyjnej obsługi, a do tego:

  • chcą zyskać niezależność energetyczną,
  • mieć pewność, że ciągłość dostaw prądu zostanie zachowania, gdyż magazyny energii tej marki wyposażone są w funkcje EPS.

Co wyróżnia magazyn energii Sofar Solar?

Podstawowym wyróżnikiem magazynów energii Sofar Solar jest to, że mogą być one w prosty sposób rozbudowywane o kolejne akumulatory, zwiększające ich bazową pojemność. Dodatkowo ich zastosowanie w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną jest w stanie zapewnić podtrzymanie zasilania odbiorników podczas przerw w dostawach energii elektrycznej. Dodatkowo magazyny energii Sofar Solar są w stanie przepracować nawet do 6 000 cykli pracy i są niezwykle proste w montażu. Urządzenia te wyposażone w baterię AMASS objęte są 10-letnią gwarancją producenta.

Cena magazynów energii Sofar Solar

Jeśli chodzi natomiast o cenę, magazyn energii Sofar Solar z baterią Amass dostępny jest w kilku wariantach pojemnościowych, od których uzależniony jest także koszt jego zakupu. Oferta tej marki pod tym względem prezentuje się jednak porównywanie do konkurencji. Kupno najtańszego, a więc i cechującego się najmniejszą pojemnością baterii magazynu energii Sofar Solar to bowiem koszt w około 13 000 złotych. Warto więc porównać je z innymi markami pod względem parametrów podczas poszukiwania odpowiedniego magazynu energii korzystając przy tym z naszej porównywarki prezentującej parametry tych urządzeń w prosty i czytelny sposób.

Opinie o magazynach energii Sofar Solar

Podsumowując, magazyny energii Sofar Solar z baterią Amass to urządzenia sprawdzające się przede wszystkim w przypadku gospodarstw domowych, które chcą wzbogacić swoją instalację fotowoltaiczną o element pozwalający im się w pełni uniezależnić od krajowych dostawców prądu. Do ich zalet zaliczyć można przede wszystkim:

  • atrakcyjne ceny,
  • wysoką sprawność na poziomie 90%,
  • baterie litowo-żelowo-fosforowe gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania urządzeń,
  • możliwość stosowania magazynów zarówno z instalacjami fotowoltaicznymi off-grid, jak i on-grid.

Minusem w przypadku tych magazynów energii jest natomiast temperatura, w jakiej mogą one pracować, gdyż jej zakres wynosi od 0 do +55 stopni Celsjusza. Pomimo to urządzenia te są w stanie w pełni zaspokoić potrzeby swoich użytkowników, a w razie konieczności pozwalają także na rozbudowę ich pojemności w przyszłości.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności