Strona główna > Aktualności

Aktualności

Targi ENEX 2021 Kielce podsumowanie

Targi ENEX 2021 Kielce podsumowanie

Warto tutaj być, niezależnie od formy. Enex to zawsze szeroka grupa odbiorów - Michał Lodziński LG. – Cieszymy się, że Targi Kielce wyszły z inicjatywą takiego spotkania i my, jako firmy możemy przedstawić swoją ofertę klientom – Jarosław Wyrzykowski Sunroof. Czy coś podsumuje lepiej targi Enex w sieci niż pozytywne opinie wystawców? Po raz kolejny targi Odnawialnych Źródeł Energii okazały się sukcesem i, choć w zmienionej formie, przyciągnęły zarówno firmy, jak i zwiedzających.

Więcej

Będą nagrody za innowacje energetyczne w samorządach

Będą nagrody za innowacje energetyczne w samorządach

Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską imienia Ignacego Łukasiewicza ogłosił Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. To kolejna inicjatywa rzeszowskiego think tanku.

Więcej

Pompa ciepła CO

Pompa ciepła CO

Wygoda użytkowania, niskie koszty eksploatacji i stale dostarczane do wnętrza budynku ciepło, to zalety, które cenią sobie osoby, które zastosowały pompy ciepła. Pozwalają one bowiem ogrzewać budynki, a także stosowaną w nich ciepłą wodę użytkową za pomocą odnawialnych źródeł energii. Warto jednak wiedzieć, że nie każda pompa ciepła może ogrzewać także wodę. Dlatego też tłumaczymy, czym są pompy ciepła do CO oraz c.w.u., a także wskazujemy elementy niezbędne w tego typu instalacjach.

Więcej

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Instalacja pompy ciepła w budynku wiąże się z dużymi wydatkami, które bardzo często odstraszają inwestorów od zastosowania tego typu rozwiązania. Warto jednak wiedzieć, że choć początkowe koszty montażu urządzeń są wysokie, korzyści płynące z takiej decyzji są o wiele większe. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć dokładnie, ile kosztuje pompa ciepła, od czego zależy cena jej montażu, a także, jak ogrzewanie nią wypada na tle innych instalacji, przeczytaj ten artykuł! Omawiamy w nim szczegółowo każdą z tych kwestii.

Więcej

Pompy ciepła - co to jest?

Pompy ciepła - co to jest?

Pompy ciepła uznawane są za jedno z najbardziej energooszczędnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzewanie budynków, a także ciepłej wody użytkowej. W związku z tym ich zastosowanie w naszym kraju staje się coraz popularniejsze. Wyłącznie w 2019 roku działało ich w Polsce aż 128000 tysięcy, zapewniając ciepło w centralnym ogrzewaniu oraz podgrzewając c.w.u.. Dlatego też z tego artykułu dowiesz się, co to jest pompa ciepła, jakie są jej rodzaje, a także zalety. Jeśli rozważasz więc jej montaż, zapraszamy do lektury!

Więcej

Jak działają pompy ciepła?

Jak działają pompy ciepła?

Rosnąca popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła, wynika przedewszystkim z licznych dotacji wspierających inwestycje oparte na ichmontażu, a także ich ekologiczności oraz ekonomiczności. Jak wiadomo, pompyciepła pozyskują ciepło do ogrzewania budynków oraz ciepłej wody użytkowejz odnawialnych źródeł energii, jednak na czym polega ich działanie?Postanowiliśmy to wyjaśnić, wobec tego poniżej znajdziesz informacje natemat tego, jak działają pompy ciepła oraz co wpływa na ich efektywność.

Więcej

Targi Enex 2021 Kielce

Targi Enex 2021 Kielce

Największe w Polsce targi odnawialnych źródeł energii i energetyki tradycyjnej tym razem odbędą się w między 28 a 29 kwietnia. Organizatorzy targów Enex gwarantują jednak, że to nie wpłynie na poziom wystawy.

Więcej

Formy zakupu energii elektrycznej dla firm

Formy zakupu energii elektrycznej dla firm

Firmy szukające bezinwestycyjnej formy optymalizowania kosztów najczęściej decydują się na zmianę sprzedawcy prądu. Wybór nowego podmiotu od którego zakupimy energię elektryczną pozostaje bez wpływu na wysokość opłat dystrybucyjnych oraz nie generuje dodatkowych kosztów. Sam zakup prądu może być jednak dokonywany na różne sposoby.

Więcej

Dotacje do fotowoltaiki: kolejna edycja programu Mój Prąd

Dotacje do fotowoltaiki: kolejna edycja programu Mój Prąd

Żaden z programów dofinansowań do ekologicznych inwestycji nie był w ostatnich latach bardziej popularny niż „Mój Prąd”. Dzięki niemu wielu prywatnych inwestorów zdecydowało się na montaż fotowoltaiki w swoich gospodarstwach domowych. Dlaczego cieszył się takim zainteresowaniem? Czy rządowy program „Mój Prąd” będzie miał swoją kontynuację w 2021 roku?

Więcej

Jak obliczyć zapotrzebowanie na fotowoltaikę?

Jak obliczyć zapotrzebowanie na fotowoltaikę?
Najlepszym punktem wyjścia dla określenia tego, ile prądu będziemy potrzebować z instalacji fotowoltaicznej, którą chcemy zamontować w swoim gospodarstwie domowym czy firmie jest sprawdzenie rachunków za zużywaną energię z najbliższej przeszłości. Więcej