Strona główna > Aktualności

Aktualności

gwarancja_m.png

Jaki piec gazowy wybrać do domu do 100m2?

Kotły gazowe to urządzenia grzewcze, które zapewniają dużą wygodę ich użytkowania. Są zawsze gotowe do pracy, nie wymagają osobistego dozowania porcji paliwa oraz cechują się bardzo dobrą wydajnością. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się jaki piec gazowy do domu 100 m2 wybrać idealnie trafiłeś, gdyż z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając tego typu źródło ciepła.

Więcej
3_n7_m.png

Ile płaci się za prąd w bloku?

Zgodnie z danymi statystycznymi osoby mieszkające w mieszkaniach zazwyczaj płacą znacznie mniej za prąd niż właściciele domów jednorodzinnych. Jak wobec tego dokładnie prezentuje się to ile płaci się za prąd w bloku? Postanowiliśmy to sprawdzić i przeanalizować. Dlatego z tego artykułu dowiesz się ile energii elektrycznej zużywają mieszkańcy bloków oraz jak prezentują się ich rachunki za prąd.

Więcej
13_n35_m_n2_m.png

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie do pompy ciepła?

Pompy ciepła to rozwiązanie grzewcze, które z roku na rok staje się coraz popularniejsze nie tylko w nowowybudowanych, ale także modernizowanych domach. Są one ekologiczne, wygodne w użytkowaniu i skutecznie zaspokajają zapotrzebowanie na energię cieplną w budynkach. Do zalet tego typu urządzeń grzewczych zaliczyć można także to, że koszty związane z jego zakupem można obniżyć poprzez dofinansowanie do pompy ciepła, oferowane w ramach różnych programów. Dlatego też podpowiadamy jak złożyć wniosek o dofinansowanie pompy ciepła w 2023 roku.

Więcej
14_n4_m.png

Średnie zużycie prądu w kawalerce

Kawalerki, czyli niewielkie mieszkania składające się najczęściej wyłącznie z jednego pokoju wraz z aneksem kuchennym i oddzielną łazienką uznawane są za niedrogie lokale mieszkalne, które z tego względu cieszą się popularnością przede wszystkim w dużych miastach. Ile w związku z tym wynosi średnie zużycie prądu w kawalerce?

Więcej
31_mnowerrrr_m_n2_m_n2_m.png

Jaka pompa ciepła na 240 m2?

Wybierając pompę ciepła do ogrzewania domu, trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów tego urządzenia. Jednym z najważniejszych wśród nich jest natomiast moc, która powinna być dopasowana nie tylko do powierzchni użytkowej budynku, ale także występującego w nim zapotrzebowania na energię cieplną, które zależy od kilku czynników. Dlatego też podpowiadamy jaka pompa ciepła na 240 m2 pod względem jej mocy będzie optymalnym rozwiązaniem.

Więcej
13_n35_m_n2_m.png

Jaki piec gazowy wybrać do domu do 200m2?

Ogrzewanie domu za pomocą gazu pomimo rosnących cen tego paliwa opałowego uznawane jest przez wiele osób za jedno z korzystniejszych rozwiązań grzewczych. Wszystko za sprawą tego, że piece gazowe są przede wszystkim wygodne w użytkowaniu, ekologiczne i wydajne. Planując montaż kotła gazowego w domu, należy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Dlatego też w tym artykule podpowiadamy jaki piec gazowy do domu 200 m2 będzie najlepszy.

Więcej
21_n19_m.png

Co to jest samochód hybrydowy?

Samochody zasilane za pomocą energii elektrycznej można podzielić na dwa główne rodzaje — auta w pełni elektryczne oraz hybrydy. O ile jednak w przypadku klasycznych elektryków większość z nas jest w stanie określić czym one są i jak działają, o tyle w przypadku wskazania co znaczy samochód hybrydowy, pojawiają się większe problemy. Dlatego w tym artykule odpowiadamy na pytanie związane z tym, co to jest hybrydowy samochód oraz w jaki sposób on działa.

Więcej
21_n19_m.png

Na ile wystarcza 1kWh prądu?

Zużycie energii elektrycznej podawane jest na rachunkach za prąd w kWh. Wartość ta dla wielu osób jest jednak na tyle abstrakcyjna, że trudno im sobie wyobrazić na ile wystarcza 1 kWh prądu i czy jest to mało, a może dużo. Dlatego też w tym artykule postanowiliśmy objaśnić wszelkie kwestie związane ze zużyciem energii elektrycznej oraz wskazać na ile starcza 1 kW prądu na przykładzie standardowych urządzeń, które znajdują się w każdym domu.

Więcej
12_n12_mee_m.png

Ile wynosi miesięczne zużycie prądu w domu?

Rosnące ceny prądu sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się tym ile zużywa się prądu miesięcznie w ich domu. Sama świadomość tej wartości nie pozwala jednak ocenić, czy jest to dużo, a może mało. Dlatego też w tym artykule prezentujemy średnie zużycie prądu w domu na miesiąc dla przeciętnego gospodarstwa domowego z podziałem na liczbę osób, z których się ono składa.

Więcej
12_n12_mee_m.png

Magazyn energii - porównanie popularnych modeli w Polsce

Od 2022 roku można zauważyć rosnące zainteresowanie magazynami energii w naszym kraju. Wszystko za sprawą tego, że właśnie w tym okresie po raz pierwszy zostały one objęte możliwością dofinansowania ich zakupu za pomocą środków z programu Mój Prąd. Postanowiliśmy więc sprawdzić jakie są obecnie najpopularniejsze modele domowych magazynów energii w naszym kraju i porównać ich parametry.

Więcej