Strona główna > Aktualności

Aktualności

Jak działa stabilizator napięcia?

Jak działa stabilizator napięcia?
Jakie jest napięcie prądu w sieci energetycznej w Polsce?  Odpowiedź „230 V” nie zawsze będzie zgodna z prawdą. W rzeczywistości zdarzają się wahania i skoki napięcia, które mogą być niebezpieczne dla urządzeń elektrycznych. Jak chronić domowe sprzęty? Pomoże Ci w tym stabilizator napięcia! Więcej

Magazyn energii 100kw - ile kosztuje

Magazyn energii 100kw - ile kosztuje

Przydomowe elektrownie fotowoltaiczne oraz duże farmy produkujące naprawdę ogromne pokłady energii często potrzebują dodatkowego sprzętu, który pozwala na bezpieczne magazynowanie wytworzonego prądu nawet przez dłuższy czas. Chcesz wiedzieć, jakie są aktualne koszty zainstalowania magazynu energii 100 kWh do instalacji fotowoltaicznej? Sprawdź poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze w tym zakresie.

Więcej

Targi ENEX 2023

Targi ENEX 2023
Już od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce odbędzie jubileuszowa 25. edycja  Targów ENEX Więcej

Jak działa grawitacyjny magazyn energii?

Jak działa grawitacyjny magazyn energii?

W dzisiejszych czasach modułowe opcje przechowywania energii w formie grawitacyjnej wykorzystują, jak sama nazwa wskazuje – grawitację, ale także energię kinetyczną. W ten sposób przechowywanie oraz przesyłanie energii elektrycznej jest o wiele efektywniejsze, aniżeli dotychczas stosowane metody. Obecnie specjaliści z zakresu energetyki i fizyki opracowują coraz nowocześniejsze metody wykorzystania grawitacji oraz energii kinetycznej do magazynowania energii. Chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat? Sprawdź poniższy wpis.

Więcej

Współczynnik SCOP pompy ciepła - co to jest?

Współczynnik SCOP pompy ciepła - co to jest?

Wybierając pompę ciepła do domu, należy zwrócić uwagę na jej szereg różnorodnych parametrów, które będą miały wpływ na jej późniejszą wydajność działania, a co za tym idzie koszty ogrzewania za jej pomocą. Wśród nich jednym z ważniejszych i najczęściej wymienianych zaraz po współczynniku COP jest współczynnik SCOP pomp ciepła, na którym skupiamy się w poniższym artykule.

Więcej

Magazyn energii 10kw - ile kosztuje

Magazyn energii 10kw - ile kosztuje

Magazyny energii stosowane w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną to rozwiązanie, które zaczyna cieszyć się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wynika ona przede wszystkim ze zmian związanych z przepisami dotyczącymi rozliczeń prosumentów, które od 1 lipca 2022 roku nie są już tak korzystne, jak wcześniej, a także tego, że po raz pierwszy na ich montaż można uzyskać dotacje w ramach 4 edycji programu Mój Prąd. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić jaka jest cena magazynów energii 10 kW.

Więcej

23 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz & Odnawialnych Źródeł Energii

23 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz & Odnawialnych Źródeł Energii
Po raz 23 zapraszamy do udziału i odwiedzenia Międzynarodowych Gliwickich Targów Budowlanych. W roku 2023 targom towarzyszyć będzie temat Odnawialnych Źródeł Energii, lokalizacja Arena Gliwice. Więcej

Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Więcej

Czy w czasie burzy należy wyłączyć fotowoltaikę?

Czy w czasie burzy należy wyłączyć fotowoltaikę?

Uderzenie pioruna podczas burzy doprowadza do pojawienia się dużego impulsu elektromagnetycznego oraz indukcji na wszelkie elementy, które przewodzą napięcie elektryczne oraz prąd. Wobec tego powstaje pytanie, jak zachować się podczas burzy posiadając instalację fotowoltaiczną, aby nie narazić się na uszkodzenia wywołane uderzeniami piorunów. Wbrew pozorom postępowanie to nie wygląda jednak tak, jakby mogło się wydawać.

Więcej

Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że fotowoltaika była w ostatnich latach jedną z najprężniej rozwijających się w naszym kraju gałęzi związanych z branżą odnawialnych źródeł energii. Wprowadzone 1 lipca 2022 roku przepisy związane z rozliczeniami prosumentów według wielu spekulacji mogą jednak znacznie osłabić ten trend. W związku z tym, czy fotowoltaika przestała być obecnie opłacalna w każdej sytuacji, czy jednak warto w nią wciąż inwestować?

Więcej