Strona główna > Aktualności

Aktualności

Panele fotowoltaiczne opłacalność i opinie

Panele fotowoltaiczne opłacalność i opinie
Odnawialne źródła energii, wśród nich znajdziemy panele fotowoltaiczne. Wciąż rozwijana technologia przemieniania energii słonecznej na energię elektryczną daje możliwość pożytkowania darmowego prądu. Kupno i montaż instalacji to spore koszty, które w krótkim okresie użytkowania powinny się w pełni zwrócić. Więcej

Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Ile prądu zużywa pompa ciepła?
Ogrzewanie domu – najlepiej, żeby było tanie, sprawne, bezpieczne i komfortowe. Wszystkie te cechy skupiają się w pompie ciepła. Co roku w Polsce wybudowanych jest około 80 tysięcy domów. Wiele z nich jest ogrzewana węglem, drzewem, gazem i prądem. Ale czy są to lepsze rozwiązania od pompy ciepła? Ile kosztuje nas użytkowanie tego urządzenia? Więcej

Tarcza antyinflacyjna i nowe prawo energetyczne, czyli ochrona Polaków przed kryzysem

Tarcza antyinflacyjna i nowe prawo energetyczne, czyli ochrona Polaków przed kryzysem

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy obserwujemy bezprecedensowy wzrost cen gazu ziemnego na światowych rynkach. W tym okresie ceny gazu tylko na europejskich giełdach wzrosły o ponad 500 procent! Te zmiany cen nie pozostają oczywiście bez wpływu na sytuację w Polsce, która musi się zmierzyć z rosnącymi rachunkami za błękitne paliwo. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki rządowym rozwiązaniom, takim jak tarcza antyinflacyjna i korzystne zmiany w prawie, wzrost rachunków dla gospodarstw domowych nie jest aż tak dotkliwy, jak wynikałoby to z giełdowych notowań gazu.

Więcej

Gotowy zestaw fotowoltaiczny

Gotowy zestaw fotowoltaiczny
Razem z pojawieniem się możliwości montażu ogniw fotowoltaicznych w naszych domach w postaci instalacji, które zajmują duże powierzchnie, producenci związani z energetyką wprowadzili na rynek przenośne zestawy fotowoltaiczne. Mogą one zapewnić energię, która wystarczy na pracę komputera, telewizora, pralki. Istnieją nawet na tyle duże zestawy, które wystarczą na pokrycie zapotrzebowania dla całej rodziny. Więcej

Montaż paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli fotowoltaicznych
Decydujemy się na inwestycję w naszym domu i wybór padł na zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Dają one nam coraz tańszą, odnawialną energię, z której możemy korzystać latami. Ważny jest prawidłowy montaż, ponieważ od niego zależy to jak wydajne okażą się ogniwa to znaczy ile energii będą dostarczały do naszego domu. Co powinniśmy wiedzieć o montażu? Jak wybrać odpowiednią firmę, czy fachowca, któremu powierzymy te zadanie? Więcej

Najlepsi producenci, najnowsze rozwiązania – cała branża energetyczna na targach Enex

Najlepsi producenci, najnowsze rozwiązania – cała branża energetyczna  na targach Enex

Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki konwencjonalnej. Tegoroczne targi odbyły się w formule on-line, a mimo tego były jednym z najbardziej znaczących wydarzeń dla tej gałęzi przemysłu. Najnowsza edycja targów Enex zapowiada się rekordowo, nie tylko ze względu na rozkwit branży fotowoltaicznej, ale także z uwagi na obecne i przyszłe zmiany prawne.

Więcej

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Popularność aut elektrycznych wzrasta. W kwietniu 2021 roku zarejestrowano już ponad 25 000 aut w pełni elektrycznych i hybrydowych. Pomimo to wciąż duże emocje budzą koszty związane z eksploatacją takich pojazdów, a dokładniej dotyczące ich ładowania. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego i od czego zależy wysokość tych kosztów.

Więcej

Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki

Sprzedaż prądu do sieci z fotowoltaiki

Montaż instalacji fotowoltaicznych to obecnie jeden z najprostszych i zarazem najpopularniejszych sposobów na uniezależnienie się od krajowych dostawców energii elektrycznej. Tego typu instalacje pozwalają jednak nie tylko oszczędzać na zakupie prądu, ale także go odsprzedawać. Dlatego też poniżej omawiamy kto i na jakich zasadach może sprzedawać wyprodukowaną energię z fotowoltaiki.

Więcej

Premierowa edycja Solar Energy EXPO

Premierowa edycja Solar Energy EXPO

Solar Energy Expo to międzynarodowe branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii. Jest to dwudniowe wydarzenie, podczas którego wystawcy z Polski i z zagranicy zaprezentują innowacyjne rozwiązania dla branży. Wydarzenie jest doskonałą okazją do spotkań ze specjalistami oraz do nawiązania kontaktów biznesowych, a także umożliwiają promocję i sprzedaż sprzętu z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz biomasy.

Więcej

Jak działa taryfa nocna za prąd?

Jak działa taryfa nocna za prąd?

Taryfa G12 określana także potocznie jako taryfa nocna jest zaraz obok standardowego planu taryfowego G11 jedną z najczęściej wybieranych przez gospodarstwa domowe. Zaliczana jest ona do taryf zmiennych, na którą decydują się zazwyczaj konsumenci mający duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, gdyż po odpowiednim rozplanowaniu jej zużycia w ciągu dnia pozwala ona zaoszczędzić nawet do 400 złotych rocznie. Na czym więc polega taryfa nocna G12 oraz kiedy warto ją wybrać?

Więcej