Strona główna > Aktualności > Prąd 2021

Prąd 2021

Na temat energii elektrycznej w ostatnich latach mówi się coraz więcej. Cena prądu rośnie, a nam często brakuje pomysłu w jaki sposób sprawić aby energia dla domu była tańsza. Problem drożejącej energii elektrycznej dotyczy także przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje tańszy prąd dla firm jest osiągalny również obecnie. Wystarczy zweryfikować jakie możliwości daje wolny rynek energii, jak w lepszy sposób dobrać taryfę czy w jaki sposób zoptymalizować zużycie prądu. O tym wszystkim dowiesz się w tej sekcji naszej strony, którą dedykujemy wszystkim tym, którzy nie chcą przepłacać za prąd.

Ile wynosi średnie zużycie prądu na osobę?

Ile wynosi średnie zużycie prądu na osobę?

Trudno sobie wyobrazić współczesne gospodarstwo domowe bez prądu, nawet jego najbardziej podstawowe wyposażenie, takie jak lodówka czy oświetlenie wymaga bowiem zasilania energią elektryczną. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że to właśnie rachunki za nią stanowią jedną z podstawowych składowych kwoty obciążającej domowy budżet. Ile energii elektrycznej zużywają więc przeciętnie Polacy? Jak samodzielnie sprawdzić zużycie prądu w Twoim domu oraz w jaki sposób je zmniejszyć?

Więcej

Optymalizacja kosztów w firmie

Optymalizacja kosztów w firmie

Optymalizacja kosztów w firmie to jeden z kluczowych elementów, który pozwala pozytywnie wpłynąć na jej zyski, a co za tym idzie sytuację finansową. Redukcji kosztów szukać można w wielu miejscach procesach i działach przedsiębiorstwa. Najważniejsze jest jednak to, aby zrobić to mądrze i z głową, żeby nie wpłynąć na jednoczesne pogorszenie jakości oferowanych usług czy produktów. Jak więc zabrać się do optymalizacji kosztów i gdzie szukać oszczędności?

Więcej

Jak oszczędzać pieniądze w domu?

Jak oszczędzać pieniądze w domu?

Oszczędzanie pieniędzy w domu to zmora wielu osób. Warto jednak pochylić się nad nim, zwłaszcza jeśli po opłaceniu wszelkich rachunków za prąd, wodę i gaz, zrobieniu zakupów spożywczych i wykonaniu bieżących wydatków pieniądze, jakie zostają, nie pozwalają na fundowanie sobie przyjemności. Należy więc wiedzieć, że już małe zmiany są w stanie przynieść duże korzyści, dzięki którym oszczędzanie pieniędzy stanie się prostsze. Na czym one polegają oraz jak oszczędzać pieniądze? O tym poniżej.

Więcej

Jak oszczędzać prąd w domu?

Jak oszczędzać prąd w domu?

Z roku na rok koszty związane z zakupem energii elektrycznej coraz bardziej obciążają nasze gospodarstwa domowe. Tylko w 2021 roku cena energii elektrycznej wzrosła średnio o aż 12%, a to dopiero początek stale zapowiadanych ich wzrostów wynikających z polityki UE związanej z przyznawaniem uprawnień dla elektrowni, a także importu węgla, do produkcji energii, z zagranicy, za które płacić muszą odbiorcy końcowi. Jak wobec tego oszczędzać zużycie prądu w domu i zmniejszyć jego rachunki?

Więcej

Redukcja kosztów w firmie produkcyjnej

Redukcja kosztów w firmie produkcyjnej

Redukowanie kosztów produkcji w firmie jest zaraz po zwiększaniu dochodów ze sprzedaży jedną z najskuteczniejszych metod na polepszenie wyników finansowych. Aby wprowadzane działania przyniosły odpowiedni sukces, muszą być jednak dokładnie przemyślane oraz nie wpływać na jakość procesów produkcyjnych. Wobec tego powstaje pytanie, gdzie szukać mądrych oszczędności w firmie związanej z działalnością produkcyjną?

Więcej

ML System głównym sponsorem konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

ML System głównym sponsorem konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami.

Więcej

Podsumowanie szczytu OSE Gdańsk 2021

Podsumowanie szczytu OSE Gdańsk 2021

W dniach 21-22 czerwca br. w Gdańsku w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego - OSE GDAŃSK 2021, poświęconego wyzwaniom stojącym przed polską energetyką. Szczyt objęty został Patronatem Honorowym przez Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, Ministra Klimatu i Środowiska Michała Kurtykę, Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Rafała Gawina, Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, Ambasadę Królestwa Norwegii w Warszawie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Agencję Rynku Energii, Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, Krajową Izbę Gospodarczą, Krajową Izbę Biopaliw, Krajowy Instytut Energii Rozproszonej, Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, Politechnikę Gdańską, Polski Komitet Energii Elektrycznej, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej, Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii, Polsko Skandynawską Izbę Gospodarczą, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV, Związek Miast i Gmin Morskich, Związek Miast Bałtyckich.

Więcej

Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2021

Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2021
Przed nami 9. edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2021. Szczyt odbędzie się w Gdańsku w dn. 21-22 czerwca w Muzeum II Wojny Światowej. Patronem Medialnym Szczytu jest optimalenergy.pl Więcej

Będą nagrody za innowacje energetyczne w samorządach

Będą nagrody za innowacje energetyczne w samorządach

Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską imienia Ignacego Łukasiewicza ogłosił Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. To kolejna inicjatywa rzeszowskiego think tanku.

Więcej

Targi Enex 2021 Kielce

Targi Enex 2021 Kielce

Największe w Polsce targi odnawialnych źródeł energii i energetyki tradycyjnej tym razem odbędą się w między 28 a 29 kwietnia. Organizatorzy targów Enex gwarantują jednak, że to nie wpłynie na poziom wystawy.

Więcej