Strona główna > Aktualności > Prąd 2023

Prąd 2023

Na temat energii elektrycznej w ostatnich latach mówi się coraz więcej. Cena prądu rośnie, a nam często brakuje pomysłu w jaki sposób sprawić aby energia dla domu była tańsza. Problem drożejącej energii elektrycznej dotyczy także przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje tańszy prąd dla firm jest osiągalny również obecnie. Wystarczy zweryfikować jakie możliwości daje wolny rynek energii, jak w lepszy sposób dobrać taryfę czy w jaki sposób zoptymalizować zużycie prądu. O tym wszystkim dowiesz się w tej sekcji naszej strony, którą dedykujemy wszystkim tym, którzy nie chcą przepłacać za prąd.

Pralka ładowana od góry do 1500 zł - top 3 polecane modele

Pralka ładowana od góry do 1500 zł - top 3 polecane modele

Wybór pralki to jedna z najważniejszych decyzji przy wyborze sprzętów do mieszkania. To urządzenie, z którego często korzystamy i inwestycja na wiele lat. Szukając pralki do niewielkiej łazienki, dobrze rozważyć modele ładowane od góry! Mają one wiele zalet, wśród których należy wymienić niską cenę w porównaniu z modelami ładowanymi od frontu. Budżet 1500 zł daje nam wiele możliwości wyboru urządzeń czołowych producentów. Które z nich będzie strzałem w dziesiątkę? Pora się o tym przekonać!

Więcej

Targi Bud-Gryf & Home Szczecin

Targi Bud-Gryf & Home Szczecin

Trwają przygotowania do jubileuszowej, 30. edycji targów Bud-Gryf & Home w Szczecinie. Odbędą się w terminie 17-19 marca w hali Netto Arena. Będzie można odwiedzić stoiska wystawców z branży budowlanej, grzewczej i wnętrzarskiej. Organizatorzy przygotowali także kilka wydarzeń towarzyszących, w tym panele dyskusyjne dotykające najważniejszych  aktualnie kwestii – oszczędności, ekonomicznego budowania i remontowania, czy ograniczenia zużycia mediów zarówno w firmie, jak i w domu.

Więcej

Jak działa stabilizator napięcia?

Jak działa stabilizator napięcia?
Jakie jest napięcie prądu w sieci energetycznej w Polsce?  Odpowiedź „230 V” nie zawsze będzie zgodna z prawdą. W rzeczywistości zdarzają się wahania i skoki napięcia, które mogą być niebezpieczne dla urządzeń elektrycznych. Jak chronić domowe sprzęty? Pomoże Ci w tym stabilizator napięcia! Więcej

Targi ENEX 2023

Targi ENEX 2023
Już od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce odbędzie jubileuszowa 25. edycja  Targów ENEX Więcej

Podsumowanie V Międzynarodowej Konferencji w Grodnie

Podsumowanie V Międzynarodowej Konferencji w Grodnie
W obliczu wojny w Ukrainie i widma kryzysu energetycznego konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań - dywersyfikacja dostaw gazu, szybsza transformacja energetyczna, wzrost produkcji energii z OZE. W tej chwili magazyny mamy pełne, ale w dłuższej perspektywie nasze bezpieczeństwo energetyczne może być zagrożone – to główne wnioski płynące z V. Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, Rolnictwo, Środowisko”, która odbyła się 21 października w Grodnie k. Międzyzdrojów. Uczestnicy dyskusji, zorganizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion, są zgodni, że kryzys energetyczny w Europie jest coraz głębszy, dlatego wspieranie rozwoju OZE to jedno z najistotniejszych zadań rządów krajów UE. Więcej

V Międzynarodowa Konferencja ENERGETYKA, ŚRODOWISKO, ROLNICTWO

V Międzynarodowa Konferencja ENERGETYKA, ŚRODOWISKO, ROLNICTWO

Jakie są perspektywy polskiego sektora energetycznego? Czy jesteśmy w stanie przezwyciężyć skutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę? Jakie są szanse rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich? Jakie bariery musimy pokonać w tym obszarze? To pytania, które zostaną postawione podczas V. edycji Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, Środowisko, Rolnictwo”, odbywającej się 21 października br. w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Więcej

Gdańskie dni elektryki 2022

Gdańskie dni elektryki 2022

Tegoroczna edycja Gdańskich Dni Elektryki odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2022. Gdańskie Dni Elektryki to największe na Pomorzu wydarzenie skierowane do czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Nasz portal po raz kolejny został patronem medialnym wydarzenia.

Więcej

Zmniejsz swój ślad węglowy przy zakupie energii 

Zmniejsz swój ślad węglowy przy zakupie energii 

Zielona energia dla firm to hasło, które w ostatnim czasie jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Stale rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, niestabilna sytuacja energetyczna naszego kraju oraz kolejne rekordy cen prądu na Towarowej Giełdzie Energii sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć prąd z gwarancją pochodzenia z OZE. Eko oferty znaleźć można już u coraz większej liczby sprzedawców prądu, gdyż są one doskonałym rozwiązaniem dla firm, które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie produkować zielonej energii z odnawialnych źródeł.

Więcej

Dopłata do węgla krok po kroku

Dopłata do węgla krok po kroku

Rosnące w zatrważającym tempie ceny węgla, nie napawały optymizmem Polaków, tym bardziej, że choć obecnie mamy pełnię lata, za 3 miesiące rozpocznie się sezon grzewczy, a koszt tony węgla z 800 zł złotych wzrósł do nawet 2000 zł. Dlatego też 23 czerwca Sejm przyjął projekt ustawy dotyczący dopłat do węgla w 2022 roku. Dopłaty do węgla mają zapewnić ceny gwarantowane na jego zakup dla gospodarstw domowych, poprzez skierowanie ich do firm, które zdecydują się na sprzedaż węgla po określonych stawkach za tonę.

Więcej

Ślad węglowy — najważniejsze informacje

Ślad węglowy — najważniejsze informacje

Jedną z największych przyczyn zachodzących obecnie zmian środowiskowych jest działalność człowieka oraz emitowane przez niego gazy cieplarniane. Dlatego też coraz większa uwaga przykładana jest do minimalizacji śladu węglowego, który jest niczym innym jak wyliczoną, całkowitą emisją gazów cieplarnianych w trakcie pełnego cyklu życia produktu lub firmy. Wyliczenia te wyrażane są natomiast za pomocą ekwiwalentu dwutlenku węgla na jednostkę funkcjonalną.

Więcej