Porównaj oferty

Pompy ciepła

Dobrze dobrana pompa ciepła to gwarancja efektywnego, ekonomiczego i ekologicznego ogrzewania. Pomożemy w wyborze.

 

Porównywarka cen prądu

Pompa ciepła to urządzenie wykorzystywane do ogrzewania, które w ciągu ostatnich lat bardzo zyskało na popularności. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że głównym powodem wzrostu popularności montażu pomp ciepła nie jest ekologia, a ekonomia. W opinii coraz większej grupy Polaków inwestycja w takie źródło ciepła z perspektywy kilku lub kilkunastu lat jest najbardziej uzasadniona ekonomicznie czyli najtańsze. Jeśli inwestor ma także fotowoltaike to opinie użytkowników łączących produkcję energii elektrycznej wraz z jego większą konsumpcją są jeszcze bardziej pozytywne.

Powietrzne pompy ciepła i ich budowa nie jest skomplikowana. W skrócie pompą ciepła nazywamy urządzenie, które co do zasady składa się z dwóch głównych części: pierwsza znajduje się na zewnątrz i pobiera ciepło z otoczenia. Druga wewnętrzna część ma za zadanie rozprowadzenie ciepła w odpowiedniej temperaturze po całej instalacji. Całość jest łączona za pomocą przewodów, w których krąży czynnik pobierany z zewnątrz i rozprowadzany po całej instalacji.

Do największych zalet ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej wykorzystujących pompę ciepła możemy zaliczyć:

  • komfort i wygodę. Urządzenie jest bezobsługowe
  • niższe niższe koszty ogrzewania
  • brak oddziaływania na środowisko

Osoby rozważające inwestycję w pompę ciepła, poza aspektami technicznymi kierują się w głównej mierze opiniami osób, które w takie rozwiązanie już zainwestowały. W dalszej części tekstu wyjaśnimy na co zwrócić uwagę decydują się na konkretny rodzaj pompy, a nasze przemyślenia będą podparte doświadczeniem osób, które taką inwestycję już zrealizowały. Już teraz napiszemy, że jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła to koniecznie sprawdź nasze porównanie pomp ciepła, a także ranking pomp ciepła. Na obu tych stronach znajdują się praktyczne informacje na temat konkretnych modeli i producentów, którym można zaufać.

Poznaj ranking producentów pomp ciepła

 

Jeśli budujesz dom lub wymieniasz aktualne źródło ciepła to wybór producenta pompy ciepła jest jedną z najważniejszych decyzji jaką musisz podjąć. Nasze zestawienie z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

 

WIĘCEJ O POMPACH CIEPŁA

Porównanie pomp ciepła

Sprawdź dokładnie różnice w cenie i parametry techniczne pomp

Ranking pomp ciepła

Wybierz najlepszy modle do swojego domu

Kalkulator pomp ciepła

Dobierz moc urządzenia do powierzchni jaką chcesz ogrzewać

Firmy montujące pompy ciepła

Lokalni i ogólnopolscy instalatorzy czekają na Twoje zapytanie

Producenci pomp ciepła

Lista firm, która sprzedaje urządzenia grzewcze

Aktualności
23 lut 2024
Trendy energetyczne prezentowane w Kielcach

Święto energetyki, elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii w Kielcach pobiło rekordy popularności! 26. edycja targów przyciągnęła do kieleckiego ośrodka łącznie ponad 350 firm z 15 krajów, a także ponad 20 tys. zwiedzających. Ekspozycja odbyła się we wszystkich siedmiu halach Targów Kielce. 

Czytaj więcej
22 sty 2024
Pompa ciepła 5 kw: zużycie prądu

Pompy ciepła określane są jako ekologiczne i energooszczędne źródła ciepła. Ich przeciwnicy uważają jednak, że korzystanie z nich nie jest do końca tak tanie, jak wskazują na to producenci tego typu urządzeń grzewczych, gdyż wymagają one zasilania elektrycznego. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić ile prądu zużywa pompa ciepła o mocy 5 kW, aby przekonać się czy mają oni rację.

Czytaj więcej
17 sty 2024
Enex z nowymi rekordami

Najnowsze modele pomp ciepła z najwyższym współczynnikiem efektywności, jednostka klimatyzacji z wbudowanym ekranem i możliwością oglądania telewizji, falowniki z funkcją zasilania rezerwowego oraz naścienne ładowarki do pojazdów elektrycznych – to tylko część z premierowych rozwiązań dla domu i przemysłu, które prezentowane będą podczas targów Enex. 26. edycja wydarzenia odbędzie się od 7 do 8 lutego w Targach Kielce.

Czytaj więcej
11 gru 2023
Pompa ciepła z funkcją chłodzenia - jak działa, ceny i parametry

Pompa ciepła kojarzy się przede wszystkim z zapewnieniem ogrzewania w budynku. Niewiele osób wie jednak, że z powodzeniem może być ona także wykorzystywana do chłodzenia, stając się tym samym wygodnym rozwiązaniem 2w1 zastępującym również klimatyzację. W tym artykule skupiamy się więc na tym czym tak właściwie jest pompa ciepła z funkcją chłodzenia, jak ona działa oraz ile kosztuje.

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania

Zacznijmy od przybliżenia pierwszego typu pomp ciepła. Pompy ciepła powietrze-woda działają w następujący sposób: zewnętrzna część instalacji obiera ciepło z powietrza na zewnątrz, zasysając je i przekazując do pompy ciepła. Powietrze kierowane jest na wymiennik ciepła, w którym znajduje się płynny czynnik. Stąd nazwa powietrze (zasysane z zewnątrz) i woda (czynnik wewnętrzny). To najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się system w Polsce. Za jedną z największych zalet można uznać bardzo dobry stosunek ceny do wydajności, a także możliwość instalacji tego typu podobnych technologii w istniejących już budynkach. Urządzenie jest małe i nie wymaga dodatkowych prac ziemnych przy domu, tak jak np. w gruntowe pompy. Pozytywne opinie użytkowników tego typu rozwiązania wynikają z: koszty inwestycji są relatywnie niskie. Możesz też sprawdzić ranking kredytów na pompy ciepła jeśli nie dysponujesz od razu całością kwoty szybki montaż łatwość obsługi mała awaryjność i dostęp do całego urządzenia. Elementy są na zewnątrz i w domu, a nie np. zakopane w ziemi Powietrzna pompa ciepła opinie negatywne związane są przede wszystkim z hałasem jaki może być powodowany przez urządzenie. To na co zwracają użytkownicy uwagę w swoich opiniach to miejsce montażu jednostki zewnętrznej. Im dalej od sypialni tym lepiej. Pamiętajmy, że możemy skorzystać z wielu typów pomp. Część z rozwiązań może być montowana w całości wewnątrz budynku, wtedy problem hałasu może zostać zminimalizowany. Jeśli chcemy obliczyć zapotrzebowanie na moc, powinniśmy skorzystać z narzędzia dostępnego na naszych stronach. Kalkulator pomp ciepła, bo o nim mowa z pewnością ułatwi podjęcie decyzji zakupowej.
Kolejnym rodzajem pompy ciepła jest klasyczna pompa gruntowa. W odróżnieniu od wcześniej opisywanego rozwiązania w tym przypadku dolne źródło ciepła jest umieszczone w gruncie. Może być to realizowane z wykorzystaniem pionowych odwiertów lub w sposób poziomy. Wtedy wężownice są zakopane ok. 1,5 metra pod ziemią koło naszego domu. Tego typu pompy są wykorzystywane najczęściej do ogrzewania domu nowego. Ich mniejsza popularność może wynikać nie tylko z faktu, że koszt zakupu jest wyższy, ale także dlatego, że ogrzewanie domu z wykorzystaniem rozwiązania gruntowego wymaga, aby dom miał sporą działkę, gdzie sondy będą mogły zostać ułożone. Opinie wśród odbiorców tego typu rozwiązania są na ogół pozytywne. Najczęściej spotykanym problemem jest wydajność dolnego źródła. Problem może się pojawić, kiedy w naszych sondach czy to instalowanych pionowo czy też poziomo dojdzie do jakiegoś uszkodzenia. Jego lokalizacja jest trudna i kosztowna. Zdarza się, że na etapie prac ziemnych dojdzie do uszkodzenia wężownic. Wtedy konieczne są po raz kolejny prace ziemne przy domu. Gruntowe pompy ciepła wpięte do instalacji grzewczej wymagają aby było zastosowane ogrzewanie podłogowe. Zresztą każda pompa ciepła powinna taki rodzaj ogrzewania posiadać. Odpowiednio powinno zostać także dobrane zapotrzebowanie na ciepło dla domu. Szczegóły techniczne z pewnością zostaną przekazane przez przedstawiciela ze strony producenta. Producenci pomp ciepła będą jednak robić wszystko aby swój produkt promować. Warto w takim przypadku odezwać się także do firm instalacyjnych. Instalatorzy pomp ciepła mają w swojej ofercie zazwyczaj kilku producentów, a przede wszystkim mają sporo doświadczenia w tym jak działa w praktyce dane urządzenie. Warto z takiej wiedzy skorzystać.