Porównaj oferty
Pompa ciepła Fujitsu opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Fujitsu opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rosnąca popularność pomp ciepła sprawia, że ich produkcją oraz sprzedażą zaczyna zajmować się coraz więcej firm. Wśród wyróżnić można między innymi firmę Fujitsu, którą dla większości osób nie trzeba przedstawiać. Fujitsu to bowiem jeden z największych japońskich koncernów technologicznych, który oferuje rozwiązania i produkty dla branży IT, a także elektronikę użytkową oraz klimatyzatory, a także właśnie pompy ciepła. Jak w związku z tym prezentuje się oferta pomp ciepła Fujitsu?

Nazwa spółki

Fujitsu

Adres siedziby

Fabryczna 17
90-344 Łódź, łódzkie, Polska

Telefon

+48 42 271 3001

Email

info.lodz@ts.fujitsu.com

Numer KRS

0000039035

NIP

1132172342

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Fujitsu

Pompy ciepła Fujitsu to urządzenia, które doskonale sprawdzają się zarówno do ogrzewania budynków, jak i przygotowywania z ich wykorzystaniem ciepłej wody użytkowej. Są one przede wszystkim urządzeniami typu powietrze-woda, które wyposażone są w podwójną sprężarkę rotacyjną, dzięki temu temperatura wody osiąga w nich 60 stopni Celsjusza. Dodatkowo pompy ciepła Fujitsu cechują się prostym sterowaniem za pomocą 4 trybów grzewczych oraz pracują w pełni wydajnie nawet w przypadku temperatur dochodzących na zewnątrz do - 20 stopni Celsjusza.

W ofercie marki Fujitsu znaleźć można jednak nie tylko pompy ciepła w klasycznej, ale także wysokotemperaturowej wersji. A z kolei ich źródło ciepła, którym jest powietrze w otoczeniu sprawia, że urządzenia te mogą być z powodzeniem montowane nawet w przypadku budynków oddanych już do użytku i modernizowanych. Dzięki temu pompy te dopasowane są do potrzeb różnorodnych użytkowników.

Typy i moc pomp ciepła Fujitsu

Pomimo tego, że pompy ciepła Fujitsu to wyłącznie modele typu powietrze-woda w wersji Split podzielone zostały one na cztery serie produktowe, które przeznaczone są do innych zadań i dla innych użytkowników.

Pierwsza z nich są pompy ciepła Fujitsu COMFORT R32 zaliczane do najtańszych modeli tej marki, które bazują na czynniku chłodniczym R32. Oferowane są one w wariantach z zasilaniem jedno lub trójfazowym oraz opcjonalnie wraz ze wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody.

Pompy ciepła Fujitsu High Power to z kolei urządzenia z zastosowanym czynnikiem chłodniczym R410A, które mogą pracować w temperaturach na zewnątrz wynoszących od - 25 do + 35 stopni Celsjusza. Podobnie jak i pompy z serii COMFROT mogą być one także wyposażone w zasobnik ciepłej wody użytkowej.

Najmocniejsze pompy ciepła Fujitsu to z kolei modele z serii HIGH POWER, które wyróżniają się wysoką mocą grzewczą, przez co polecane są do zastosowania w dużych obiektach budowlanych. One także mogą być wyposażone w zasobnik c.w.u..

Wszystkie wymienione serie pomp ciepła Fujitsu sprzedawana są natomiast z pokojowym termostatem, dzięki temu z łatwością można sterować ich pracą i temperatura w pomieszczeniach.

Jeśli chodzi natomiast o moc jednostek grzewczych tej marki, wynosi on:

  • od 4,5 kW do 9,5 kW dla serii COMFORT R32,
  • od 10,8 kW do 15,7 kW, dla serii HIGH POWER,
  • od 15 kW do 17 kW, dla serii SUPER HIGH POWER.

Ile kosztuje pompa ciepła Fujitsu? Cennik

Oferta pomp ciepła jak więc widać po powyższych informacjach jest naprawdę rozbudowana. Dla wielu osób najważniejsze jest jednak cena. Warto więc mieć na uwadze, że pompy ciepła Fujitsu nie należą do najtańszych rozwiązań na rynku. Jednak za to cechują się one wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami i wysoką jakością zmniejszającą ich awaryjność. Ostateczny koszt pompy ciepła Fujitsu zależy natomiast od:

  • wybranej serii,
  • mocy urządzenia,
  • wyposażenia w zasobnik ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła Fujitsu — opinie

Pompy ciepła Fujitsu objęte są 5-letnią gwarancją producenta, co jest ich pierwszą zaletą, gdyż większość producentów decyduje się na standardowy 2-letni okres gwarancji. Dodatkowo są one w stanie obsługiwać dwa obiegi oraz dostępne są zarówno w wersjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Ponadto przez użytkowników są one także doceniane za wysoki współczynnik efektywności COP i możliwość łączenia ich w systemy kaskadowe w razie potrzeby zwiększenia mocy grzewczej pompy.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności