Porównaj oferty
Pompa ciepła Vaillant
OptimalEnergy

Pompa ciepła Vaillant

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma Vaillant to jedna z najbardziej znanych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie firma produkująca urządzenia techniki grzewczej, w tym także pompy ciepła. Ten niemiecki producent, cechuje się przede wszystkim wysoką jakością swoich produktów, wykonaniem ich z doskonałych materiałów, a także wykorzystywaniem w nich nowoczesnych technologii, które ułatwiają pozyskiwanie ekologicznego ciepła w domach jednorodzinnych i nie tylko. Jakie pompy ciepła Vaillant można znaleźć więc w jego ofercie, ile trzeba za nie zapłacić i dlaczego warto je wybrać? O tym poniżej.

Nazwa spółki

Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.

Adres siedziby

1 Sierpnia 6A, budynek C
02-134 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

801 80 66 66

Email

info@saunierduval.pl

Numer KRS

0000107787

NIP

5261012016

Gruntowa lub powietrzno-wodna pompa ciepła Vaillant- którą z nich wybrać?

Pompa ciepła Vaillant to urządzenie, które oferowane jest przez tego producenta w dwóch wariantach do wyboru. Z czego pierwszy z nich pozyskuje energię z gruntów, a drugi z powietrza pobieranego z zewnątrz, które po sprężeniu uwalnia ciepło wykorzystywane do podgrzewania pomieszczeń i wody.

Pompa ciepła Vaillant powietrze-woda to urządzenie o wysokiej klasie efektywności energetycznej, w wariantach monoblok, montowanych na zewnątrz, a także pozbawione jednostki zewnętrznej, montowane wewnątrz budynków, zarówno tych dopiero powstających, jak i modernizowanych.

Z kolei pompy gruntowe dostępne są w wersji z możliwością doboru rodzaju dolnego źródła ciepła, którym może być solanka, woda lub powietrze, wyposażone są one we wbudowany zasobnik ciepłej wody. Dodatkowo mogą być one także uzupełnione o zastosowanie dwustopniowej grzałki o mocy od 1,5 do nawet 9 kW.

Wobec tego dobór odpowiedniego urządzenia tej marki zależy przede wszystkim od tego, w jakim miejscu ma być ona zastosowana, a także jakie efekty ma zapewniać. Marka Vaillant oferuje bowiem zarówno urządzenia montowane poza budynkiem, jak i w jego wnętrzu, gdzie w przypadku tych drugich cechują się one niezwykle cichą pracą dzięki technologii Sound Safe.

Moc i cechy dostępnych pomp ciepła Vaillant

Wśród wszystkich urządzeń pozwalających czerpać energie cieplna w ekologiczny sposób, największą popularnością cieszy się pompa ciepła Vaillant 8kW, o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu, które sprawdzają się w budynkach o powierzchni nawet 160 metrów kwadratowych, zapewniając pełne zaspokojenie zapotrzebowania energetycznego ich mieszkańców.

Jednak nie tylko możliwość optymalnego doboru pomp ciepła tej marki wyróżnia je spośród innych urządzeń dostępnych na rynku. Oprócz tego w zależności od modelu mogą być one wyposażone także w:

  • możliwość podłączenia ich do kotła grzewczego, dzięki wbudowanej wężownicy (model aroSTOR),
  • możliwość współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi (model aroTHERM Split),
  • naturalny czynnik chłodniczy R290,
  • funkcje chłodzenia,
  • system Sound Safe,
  • sprężarki typu Scroll,
  • zasobniki wykonywane z odpornej na korozję i uszkodzenia stali nierdzewnej.

Te i wiele innych stosowanych w pompach grzewczych Vaillant technologii sprawia więc, że są one w pełni uzasadnionym nie tylko ekonomiczne, ale także funkcjonalnym wyborem.

Pompa Vaillant cena

Jak w każdym przypadku także, jeśli chodzi o pompy ciepła Vaillant ceny tych urządzeń uzależniony jest przede wszystkim od ich mocy, a także dodatkowych technologii i funkcji ułatwiających korzystanie z nich i usprawniających ich działanie. Dużym plusem tej marki jest jednak to, że na swojej stronie udostępnia ona prosty konfigurator pomp ciepła, który pozwala na dobranie właściwej pompy ciepła na podstawie potrzeb użytkowników i rodzaju użytkowanego przez nich budynku, a następnie poproszenie o wycenę tego systemu przez specjalistę z firmy Vaillant.

Powracając jednak do kwestii tego ile trzeba zapłacić za pompę grzewczą Vaillant, ceny tych urządzeń zaczynają się już od kilku tysięcy złotych około 5-8 tysięcy, a ich górny limit nie jest w żaden sposób ograniczony. Oznacza to więc, że im większa moc urządzenia oraz powierzchnia, jaką ma ono ogrzewać tym, koszt inwestycji w nie będzie także wyższy, dlatego chcąc uzyskać w tej sprawie szczegółowe informacje najlepiej skontaktować się z przedstawicielem Vaillant.

Pompa ciepła Vaillant opinie

Podsumowując, pompy ciepła Vaillant to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu, nie tylko w Europie, ale i na świecie. Pozwalają one w szybki i wygodny sposób pozyskiwać ciepło z naturalnych źródeł energii, bez zanieczyszczania środowiska. Urządzenia te dostępne są w wielu wariantach do wyboru, przeznaczonych zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorców. Dzięki temu każdy znajdzie w ofercie tej niemieckiej marki coś dla siebie.

Wśród największych zalet marki Vaillant wyróżnia się natomiast wysoka jakość urządzeń, nowoczesny design oraz niemiecka jakość. Dodatkowo marka ta oferuje także montaż zakupionych u niej urządzeń za pomocą partnerskich grup instalatorskich, dzięki temu jej klienci nie muszą się także przejmować tą kwestią. Jeśli chcesz natomiast porównać szczegółowo ofertę tej niemieckiej firmy z innymi producentami pomp ciepła na polskim rynku, polecamy skorzystać z wygodnego formularza, który pozwoli wykonać to w kilka minut, bez konieczności kontaktowania się z każdą z firm z osobna.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności