Porównaj oferty
Pompa ciepła Buderus
OptimalEnergy

Pompa ciepła Buderus

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Buderus to polski producent urządzeń grzewczych, który swoje początki miał w XVIII wieku. Od tamtej pory zyskał on uzyskanie nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie, a pomogło mu w tym połączenie z marką Bosch, do którego doszło w 2012 roku. W ofercie tej firmy znaleźć można między innymi piece grzewcze, grzejniki, kotły olejowe. Dziś jednak najbardziej interesować nas będzie pompa ciepła Buderus, a także jej warianty i parametry, jakie oferuje w tym przypadku ten producent.

Nazwa spółki

Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres siedziby

ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

22 715 40 40

Email

bsc@pl.bosch.com

Numer KRS

0000051814

NIP

5261027992

Buderus pompa ciepła gruntowa lub powietrzna

Marka Buderus oferuje dla swoich klientów trzy rodzaje pomp ciepła. Podzielone ze względu na wykorzystywane źródło ciepła, podobnie jak w przypadku innych marek.

Buderus pompy ciepła powietrze-woda

W tym przypadku źródłem ciepła oraz jego nośnikiem jest, jak sama nazwa wskazuje powietrze, które przetłaczane jest przez parownik, który przekazuje część energii cieplnej do budynku.

Buderus pompa ciepła gruntowa

Urządzenia zasilane gruntowo, pozyskują natomiast ciepło z gruntów i są oparte na systemie glikol-woda, instalowanym jako dolne źródło ciepła, które może być poziomym lub pionowym wymiennikiem ciepła. Podobnie jak i w przypadku pomp powietrze-woda marka Buderus oferuje te urządzenia w trzech wariantach do wyboru.

Pompa ciepła do podgrzewania wody od Buderus

W ofercie polskiej marki nie mogło także zabraknąć powietrznych pomp ciepła, które pozwalają w ekologiczny sposób podgrzać wodę, a do tego mogą być użytkowane także jako klimatyzatory. Urządzenia te z powodzeniem pracują w temperaturach od -10 do + 50 stopni Celsjusza, bez wpływu na ich wydajność i ekonomiczność.

Buderus pompa ciepła — rodzaje i moc oraz przeznaczenie

Buderus pompa ciepła to urządzenie, które dostępne jest w wersjach o mocy zarówno 8kW, jak i 10kW. Dodatkowo podzielone są one nie tylko na rodzaje źródła ich zasilania, ale także swoje funkcje i miejsce, gdzie polecany jest ich montaż. Wobec tego wyróżnia się pompy ciepła Buderus powietrzne:

  • Logatherm WLW196i IR- cechującą się nowoczesnym wyglądem, składającą się z modułu ciepła oraz modułu grzewczego, przeznaczonych do montażu we wnętrzach budynków. Urządzenie to może współpracować już z istniejącym źródłem ciepła.
  • Logatherm WLW196i AR- o małej masie, z funkcją grzania oraz chłodzenia, wyposażoną w cztery moduły wewnętrzne. Dostarczającą ciepło do -20 stopni Celsjusza na zewnątrz, sterowaną zdalnie za pomocą modułu internetowego.
  • Logatherm WPLS.2- urządzenie typu Split, składające się z elementu zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych rurociągiem. Umożliwia wytwarzanie ciepła zgodnie z zapotrzebowaniem budynku na dany moment.

A także pompy ciepła Buderus gruntowe:

  • Logatherm WSW196iT- ze wbudowanym zasobnikiem c.w.u. z modulowaną mocą grzewczą w zakresie od 3 do 12 kW. Wyposażone w zasobniki ze stali nierdzewnej, współpracujące z paneli PV.
  • Logatherm WPS K-1- o ograniczonej emisji hałasu oraz zwiększonej wydajności, dzięki zastosowaniu nowego czynnika chłodzącego.
  • Logatherm WPS-1 - będące nowa generacja wcześniej opisanego modelu, o zwiększonej efektywności grzewczej. Umożliwiająca niezależną regulację dwóch obiegów grzewczych z możliwością ich rozbudowy.

W ofercie Buderus znaleźć można także pompę ciepła do podgrzewania wody Logatherm WPT w czterech wariantach do wyboru, które mogą być zasilane także energią pochodząca z paneli słonecznych.

Ile kosztuje pompa ciepła Buderus?

To ile trzeba będzie zapłacić za pompę ciepła Buderus zależy przede wszystkim od tego, jaki jej model zostanie wybrany oraz jaką powierzchnię ma ona ogrzewać. Dlatego też niemożliwe jest określenie jej w jednoznaczny sposób, a każda z zainteresowanych osób oferta tej marki powinna samodzielnie poprosić o wycenę na stronie producenta lub za pomocą wygodnego formularza kontaktowego. Warto jednak wspomnieć, że ceny pomp grzewczych Buderus zaczynają się już od kilku tysięcy złotych, dzięki temu wbrew pozorom nie musi być to bardzo kosztowna inwestycja, na którą mogą pozwolić sobie wyłącznie nieliczni. Dodatkowo cena samych urządzeń to nie wszystko, ponieważ w przypadku modeli gruntowych należy doliczyć do niej także koszt wykonania odpowiednich odwiertów.

Pompa ciepła Buderus opinie

Podsumowując ofertę polskiej marki Buderus należy przede wszystkim zwrócić uwagę na nowoczesny design jej produktów, który w wielu przypadkach zaprojektowany jest specjalnie na jej zamówienie. Dodatkowo firma ta dzięki współpracy z marką Bosch cechuje się także wysoką jakością swoich produktów oraz ich bezawaryjnością. Na duży plus zasługuje także prosta i czytelna oferta z podziałem pompa ciepła Buderus na rodzaje źródła ciepła oraz miejsce ich zastosowanie, dzięki temu nawet laik jest w stanie w niej znaleźć przydatne dla siebie informacje.

Jednak jak każda oferta, także ta tej firmy posiada swoje wady, z czego główną jest brak, chociażby orientacyjnych cen pomp, bez względu na ich wariant, przez co chcąc je poznać, należy skorzystać z formularza kontaktowego. Pomimo to firma Buderus zasługuje na porównanie jej oferty z innymi markami, gdyż wydaje się ciekawą alternatywą dla największych światowych producentów.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności