Strona główna > O nas

O nas

Historia Optimal Energy

Firma Optimal Energy Sp. z o.o. została założona w 2010 roku. Naszą specjalnością jest autorskie i w pełni bezpłatne narzędzie znajdujące się na naszym portalu, dzięki któremu każdy odbiorca indywidualny oraz właściciel małej i średniej firmy korzystający z serwisu może znaleźć i zamówić najbardziej opłacalną dla siebie ofertę zakupu energii: prądu lub gazu ziemnego. Narzędzie zawiera bogate i obiektywne zestawienie ofert na zakup prądu lub gazu w postaci porównywarki cenowej dla grup taryfowych G oraz C1x w przypadku energii elektrycznej oraz taryf W-1 do W-4 w przypadku gazu ziemnego. Wszystkie przedstawiane przez nas oferty są dostępne dla odbiorców energii elektrycznej z całego kraju. Dla firm, które rozliczane są w tzw. wysokich taryfach energii: dla prądu są to C2x oraz Bxx, w przypadku gazu ziemnego W-5 i wyższe przygotowywane są przez nas indywidualne porównania ofert. Optimal Energy to największy wybór, który daję najlepszą cenę.

Zaangażowanie w projekt

speedup group
corretec

Spółka Optimal Energy przez lata była wspierana przez SpeedUp Venture Capital Group oraz belgijską firmę CORETEC Engineering, zajmującą się doradztwem energetycznym, handlem energią elektryczną oraz sprzedażą gazu. Doświadczenie jakie w okresie rozwoju projektu zostało przekazane przez pracowników firmy Coretec na w pełni zliberalizowanym rynku energii w Belgii jest niezwykle cenne. Dodatkowo wiedza i doświadczenie Partnerów SpeedUp Group pozwoliło nam na rozwinąć projekt pod kątem marketingowym. Korzystając z ich wiedzy wiemy jak w dalszym ciągu ulepszać nasze rozwiązanie, aby oferowane w porównywarce produkty z rynku energetycznego były najlepszymi rozwiązaniami dla użytkowników korzystających ze strony optimalenergy.pl.

Wiedza

Optimal Energy to także portal, na którym użytkownik w aktualnościach znajdzie wyczerpujące informacje dotyczące zasady funkcjonowania Rynku Energii Elektrycznej w Polsce, sposobu wytwarzania prądu czy dowie się jak optymalizować zużycie energii elektrycznej w swoim mieszkaniu lub firmie. Ponadto na stronie umieszczamy bieżące informacje dotyczące nowych technologii, zmian w prawie energetycznym czy trendów jakie są obserwowane w polskim sektorze energetyki.

Co nas wyróżnia?

Podstawową cechą, która nas wyróżnia spośród konkurencji jest to, że wyszukujemy najbardziej korzystne oferty w bardzo dynamicznie zmieniającym się rynku energii, z których mogą skorzystać nasi klienci.  Gwarantujemy, że nigdy nie będziemy sugerować Ci konkretnej oferty tylko, dlatego, że ktoś jest naszym partnerem. Kalkulacje są przeprowadzane w sposób całkowicie automatyczny i zawsze pierwszym wynikiem będzie oferta z najlepszą ceną.

OptimalEnergy.pl w mediach:

forbes logo Łukasz Czekała, Optimal Energy dla Forbes: W kwestii OZE mamy jeszcze trochę do zrobienia


 

tvn24 logoŁukasz Czekała, Optimal Energy dla TVN: Zmieniamy dostawcę energii 


 

wirtualna polska logo Polacy najbardziej obawiają się podwyżek cen energii elektrycznej


 

rzeczpospolita logo Drogi prąd największym koszmarem


cire logo Odbiorcy indywidualni mało wiedzą o rynku energii


 

gram w zielone logo Na co zwrócić uwagę przy zmianie sprzedawcy energii?


 

wprost logo Co Polak wie o odnawialnych źródłach energii?


biznes alert logo Nadchodzi czas walki firm energetycznych o klienta


 

><strong>Polak niewiele wie o OZE
</strong></a></p>
<hr />
<a style=Polak niewiele wie o OZE


gazeta wyborcza logo Polak niewiele wie o OZE


 

Optimal Energy - serwis umożliwiający zmianę sprzedawcy energii elektrycznej


 

WNP logo Co trzeci Polak nie zna żadnego odnawialnego źródła energii


 

polskie radio logoCo Polak wie o odnawialnej energii?


 

newseria logoMniej niż co setny Polak zmienił sprzedawcę prądu


 

 radio pin logogazetaPL logo metro msn logo buduj eko logo zarzadcy.com logo ekonews logo twoej miasto logo inwestycje.pl logo invest map logo biznes.PL logo serwis prawa logo elektroinfo logo ekobudowanie logo legalnews24 logo wiadomosci rolnicze logo nettG logo instal reporter logo energy ><span style= ekorynek com inzynierpv logo egospodarka logo instalacje b2b logo polstock logo isepl logo polska news logo elektroonline logo rynek infrastruktyry logo wirtualne media logogazeta prawna logo  reo logo              tok FM logo          bankier.Pl logo