Porównaj oferty

O nas

Historia Optimal Energy

Firma Optimal Energy Sp. z o.o. z Poznania została założona w 2010 roku. Początkowo tematyka serwisu skupiała się na rynku prądu. Po kilku latach działalności dodana została możliwość wybierania ofert na zakup gazu ziemnego. 

Obserwując zmieniające się trendy, w 2018 roku podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek odnawialnych źródeł energii, a w kolejnym zaczęliśmy rozwijać sekcje dotyczące elektromobilności. Ostatnie lata to bardzo dynamiczny wzrost zainteresowania tymi rynkami zarówno ze strony partnerów biznesowych, ale przede wszystkim użytkowników, którzy za naszych stronach szukają praktycznych informacji na temat produktów, a finalnie najlepszej dla siebie oferty.

Obecnie optimalenergy.pl to największa porównywarka cen produktów energetycznych w Polsce. 

Zaangażowanie w projekt

speedup group

corretec

Spółka Optimal Energy przez lata była wspierana przez SpeedUp Venture Capital Group oraz belgijską firmę CORETEC Engineering, zajmującą się doradztwem energetycznym, handlem energią elektryczną oraz sprzedażą gazu. Doświadczenie jakie w okresie rozwoju projektu zostało przekazane przez pracowników firmy Coretec na zliberalizowanym rynku energii w Belgii jest niezwykle cenne. Dodatkowo wiedza i doświadczenie Partnerów SpeedUp Group pozwoliło nam na rozwinąć projekt pod kątem marketingowym. Korzystając z ich wiedzy wiemy jak w dalszym ciągu ulepszać nasze rozwiązanie, aby oferowane w porównywarce produkty z rynku energetycznego były najlepszymi rozwiązaniami dla użytkowników korzystających ze strony optimalenergy.pl.

Wiedza

Optimal Energy to także portal, na którym użytkownik w aktualnościach znajdzie wyczerpujące informacje dotyczące zasady funkcjonowania rynku energii elektrycznej w Polsce, sposobu wytwarzania prądu czy dowie się jak optymalizować zużycie energii elektrycznej w swoim mieszkaniu lub firmie. Ponadto na stronie umieszczamy bieżące informacje dotyczące nowych technologii, zmian w prawie energetycznym czy trendów jakie są obserwowane w polskim sektorze energetyki. W ostatnich latach najszybciej rozwijającą się branąż jest OZE i elektromobilność. Działy poświęcone tej tematyce stają się coraz bardziej znaczące w naszym projekcie.

Co nas wyróżnia?

Podstawową cechą, która nas wyróżnia spośród konkurencji jest to, że wyszukujemy najbardziej korzystne oferty w bardzo dynamicznie zmieniającym się rynku energii, z których mogą skorzystać nasi klienci. Kalkulacje są przeprowadzane w sposób całkowicie automatyczny i zawsze pierwszym wynikiem będzie oferta najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb.