Szybka wycena instalacji

Fotowoltaika dla domu

W końcu doczekaliśmy się czasów, w których inwestycja we własne ekologiczne źródło energii jest opłacalna. Jak bardzo jest to ekonomicznie uzasadnione obliczy nasze narzędzie udostępnione pod nazwą fotowoltaika kalkulator. Jeszcze kilka lat temu fotowoltaika dla domu była czymś na co mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Bardziej kojarzyła się z kaprysem osób chcących dołożyć swoją małą cegiełkę do ochrony środowiska, niż z ekonomicznie uzasadnioną inwestycją. Dziś te dwa kluczowe aspekty: ekologia i ekonomia idą w parze. Osoby decydujące się na instalację PV we własnym domu wybierają ją przed wszystkim dlatego, że w perspektywie najbliższych 20 czy 25 lat nie muszą się martwić wysokością swoich rachunków za energię.

Ile czasu zwraca się fotowoltaika dla domu?

Czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę, której moc wynosi od 3 do 10 kWp to okres od 6 do 10 lat. Fotowoltaika dla firm zwraca się szybciej, głównie ze względu na niższ koszt instalacji 1 kWp, ze względu na moc instalacji. Tyle przynajmniej możemy wywnioskować z ofert jakie są przygotowywane przez firmy wykonujące tego typu instalacje. Musimy zwrócić uwagę na dwa bardzo istotne parametry jakie każda oferta na fotowoltaikę dla domu powinna zawierać:

 1. Jakie oferta zakłada zmiany ceny prądu i ich ew. wzrost w kolejnych latach
 2. Z jaką sprawnością nasza nowa instalacja będzie pracować po 5, 10, 15 czy też 25 latach

Wyjaśniamy dlaczego to takie ważne. Jeśli chodzi o punkt 1 to wiemy jak ceny prądu w Polsce zmieniały się w ciągu ostatnich 11 lat. Okazuje się, że w 2009 roku płaciliśmy średnio 59 groszy brutto. W 2020 roku płacimy średnio za prąd 70 groszy brutto. Nie bierzemy pod uwagę rekompensat jakie rząd zapowiada. Jeśli takie faktycznie będą to będą one dotyczyły tylko roku 2020. Widzimy w takim razie, że średni roczny wzrost ceny prądu w ciągu ostatnich 11 lat wynosi 1 grosz/rok czyli każdego roku płacimy więcej za energię o 1,7%. Prognozy zwrotu z inwestycji w różnych ofertach zakładają, że cena prądu w ciągu najbliższych 25 lat będzie rosła w tempie np. 4% czy nawet 5%. To mocno naciągane założenie, a wręcz bzdura. Wartości takie nie mają pokrycia w rzeczywistości. Realny wzrost cen energii elektrycznej rok do roku w ciągu najbliższych lat może wynieść 2%, maksymalnie 3%. Koniecznie zwracajmy na to uwagę porównując oferty na fotowoltaikę dla domu! Sprawdźmy to na przykładzie instalacji o mocy 9,66 kWp. Porównamy szybkość zwrotu z inwestycji jeśli założymy wzrost rachunków o 2% rocznie i o 5% rocznie.

fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu. Porównanie czasu zwrotu z inwestycji jeśli oferta zakłada wzrost ceny prądu rok do roku na poziomie 2% i na poziomie 5%

Widzimy wyraźnie, że dokładnie ta sama instalacja wyceniona w identyczny sposób, z tą różnicą, że w jednej z nich założyliśmy wzrost cen prądu rok do roku o 2%, a w drugiej o 5% powoduje, że zwrot z inwestycji będzie aż o ponad rok szybszy. Zwróćmy także uwagę na prognozowane zyski. Przy wzroście cen energii na poziomie 2% rocznie zarabiamy ok. 60 tysięcy złotych, w drugim przypadku prognozowany zysk to ponad 100 tysięcy złotych w ciągu 20 lat.

Drugim równie ważnym aspektem, który wpływa na prognozowany czas zwrotu z inwestycji jest prognoza dotycząca sprawności naszych paneli fotowoltaicznych. Nie jest tajemnicą, że każde urządzenie się zużywa. Nie inaczej jest w przypadku paneli PV. Dane dotyczące obniżenia sprawności działania w czasie są dostarczane przez producentów. Musimy jednak pamiętać, że co do zasady tylko najlepsze, a co za tym idzie najdroższe panele fotowoltaiczne po 20 czy 25 latach pracy będą osiągały maksymalnie 80%. Każda dobrze wykonana symulacja czasu zwrotu z inwestycji w PV musi kalkulować spadek sprawności całej instalacji w czasie jej eksploatowania.

W zależności od tego w jaki sposób obliczana jest oferta otrzymamy informację z różnych firm na temat prognozowanego czasu zwrotu z inwestycji. Aby rzetelnie porównać ofertę musi się ona składać z identycznych założeń. Bez tego nie będziemy w stanie ocenić, która jest dla nas bardziej korzystna. Koniecznie dopytajmy o te dwa aspekty handlowca, który się z nami kontaktuje. O oferty pytajmy doświadczone firmy. Takie możecie znaleźć oglądając nasz ranking firm fotowoltaicznych.

Od czego zależy wybór instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego? Opinie fachowców

Osoba przygotowująca dla nas ofertę zadadzą nam kilka pytań. Będą one niezbędne w celu przygotowania dla nas oferty. Nasze odpowiedzi wpłyną nie tylko na koszt samego montażu, ale także na szybkość zwrotu z inwestycji. Każdy handlowiec przed wyceną powinien zapytać o:

 • wysokość rachunku za prąd. To bardzo ważna informacja w celu ustalenia jaką moc nasza instalacja powinna mieć. Pamiętajmy o tym, że jeśli zaprojektowana zostanie zbyt duża instalacja w stosunku do naszego zużycia prądu, to nadwyżkę energii oddamy do sieci elektroenergetycznej. Oddawanie prądu do sieci obarczone jest kosztami. Jeśli wyślemy do sieci np. 100 kWh to bezpłatnie będziemy mogli odebrać 80% oddanej energii czyli 80kWh w instalacjach do 10kWp. Te 20 kWh to opłata za magazynowanie przez naszego dystrybutora wyprodukowanej energii, której nie zużyjemy.
 • miejsce gdzie instalacja ma powstać. Różne regiony w naszym kraju charakteryzują się różnym nasłonecznieniem. To ważny parametr jaki każda osoba projektująca instalacje PV musi wziąć pod uwagę
 • rodzaj dachu na jakim instalacja będzie montowana. Koszty montażu mogą stanowić nawet do 20% kosztów całej inwestycji.
 • jaki rodzaj paneli fotowoltaicznych chcemy mieć zamontowany. Spotkaliśmy się z opiniami fachowców, którzy słyszeli od swoich klientów ciekawy argument, mianowicie: instalacja PV ma nie tylko na siebie zarabiać, ale także dobrze wyglądać. W zależności od gustów klientów jedni wolą aby montowane panele były monokrystaliczne z charakterystycznymi ściętymi narożnikami lub też polikrystaliczne z ciemnymi ramkami. Warto jednak w tym wypadku element estetyki pozostawić na drugim planie i skupić się na jakości i wydajności paneli jakie zostaną nam zaproponowane.

Zadawane pytania do trudnych nie należą, ale pozwolą na przeprowadzenie dokładnej kalkulacji i wybór najlepszego dla nas rozwiązania.

Jak przebiega proces wykonania instalacji fotowoltaicznej dla domu i ile on trwa?

W pierwszym kroku musimy przygotować odpowiedzi na pytania jakie z pewnością zada każdy handlowiec, a które zostały wypisane akapit wyżej. następnie powinniśmy:

 1. Wysłać zapytania ofertowe do różnych firm. Nasza porównywarka fotowoltaiki w tym Tobie pomoże. Im więcej ofert zbierzemy tym lepiej. Zazwyczaj wysyłanych jest średnio ok 7-10 zapytań o fotowoltaikę. Zbieranie ofert nie powinno zająć więcej niż tydzień.
 2. Porównanie ofert i pytania z naszej strony. Pamiętajmy, że dokładnie sprawdzić jakie założenia zostały przyjęcie przy kalkulowaniu oferty. Piszemy o tym w drugim akapicie naszego tekstu. Zakładamy również tydzień.
 3. Kiedy znamy już wszystkie oferty musimy wybrać najlepszą. Jeśli przyłożyliśmy się do pkt 1 i 2 decyzja powinna zostać podjęta w 1 dzień.
 4. W kolejnym tygodniu przesłane zostaną do nas dokumenty. Po podpisaniu i odesłaniu umowy, a także po wpłaceniu zaliczki możemy przejść dalej. Formalności mogą również zająć tydzień.
 5. Wykonany zostanie dla nas projekt. Czas oczekiwania to ok. 1 tydzień
 6. Ekipa monterów potrzebuje zazwyczaj maksymalnie 1 tygodnia na wykonanie kompletnej instalacji
 7. Pozostaje nam czekać na przyłączenie instalacji przez Dystrybutora. Powinno to nie trwać dłużej niż 30 dni, ale z praktyki wiemy, że terminy te nie zawsze są przez Państwowe koncerny dotrzymywane.

Podsumowując: jeśli cały proces idzie sprawnie to od chwili wysłania pierwszego zapytania do podłączenia instalacji do sieci minie mniej niż 3 miesiące. Termin ten oczywiści może być inny. Dużo zależy od dostępności ekip monterskich, a także szybkości podłączenia instalacji przez Dystrybutora do sieci.

Cena i koszty instalacji fotowoltaicznej dla domu

O tym jaka będzie cena instalacji fotowoltaicznej dla domu decyduje kilka czynników. Koszty możemy podzielić na 4 grupy:

koszty systemu fotowoltaicznego dla domu

Wycena każdej instalacji jest wykonywana w sposób indywidualny. Warto wiedzieć jednak, co stanowi największy koszt i gdzie ew. szukać oszczędności. Pamiętajmy też, że firma na wykonaniu takiej usługi zarabia ok. 15%. To daje nam pogląd w jakim zakresie jesteśmy w stanie negocjować cenę za fotowoltaikę dla domu.

Pamiętajmy też, koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu będzie mniejszy, jeśli pozyskamy dotacje na fotowoltaikę. Popularne rządowe projekty wsparcia inwestycji w odnawialne źródła energii to idealne rozwiązanie dla każdego inwestora. W praktyce formalności związane z dofinansowaniami powinna załatwić za nas firma, od której instalację kupujemy.

ARAGO opinie

Firma ARAGO jest prężnie rozwijającą się spółką. Jest ona nakierowana na dostarczenie klientom nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań produkcji energii elektrycznej. Firma AGAGO świadczy kompleksowe usługi w branży fotowoltaicznej. Zakres usług instalacji fotowoltaicznych obejmuje wykonanie projektu, wyceny, montaż, obsługę i serwisowanie. Dziś specjalnie dla Ciebie sprawdzimy, z jaką ofertą firma ARAGO przychodzi do Ciebie. Zapraszamy.

ARAGO oferta i ceny usług

Firma ARAGO realizuje instalacje fotowoltaiczne u klientów na terenie całej Polski. Pokazuje ona, że odnawialne źródła energii to ekologiczne rozwiązanie dla produkcji energii elektrycznej. Firma ARAGO przygotuje projekt, wycenę i montaż paneli fotowoltaicznych na dachu nieruchomości czy gruncie. Cennik usług oraz paneli fotowoltaicznych i pozostałych podzespołów nie jest dostępny na stronie. Jednak łatwość kontaktu zarówno telefonicznego, jak i mailowego z doradcami, rekompensuje brak cennika online.

ARAGO fotowoltaika dla domu i biznesu.

Firma ARAGO kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych i biznesowych. Potencjalni klienci mają do wyboru dwa kanały komunikacji z doświadczonym zespołem doradców. Jest to bezpośrednia konsultacja telefoniczna lub skorzystanie z formularza wyceny online. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną daje oszczędności gospodarstwom domowym oraz firmom. Instalacja PV pozwala uniezależnić się od podwyżek cen prądu. W przypadku nadprodukcji energii elektrycznej klient może sprzedać ją do sieci. Instalacja PV to produkcja zielonej energii z promieniowania słonecznego. Na taką instalację firma ARAGO daje do 25lat gwarancji. Rozpoczęcie korzystania z fotowoltaiki odbywa się z firmą ARAGO w 4 krokach:

 1. bezpłatna konsultacja z doświadczonym doradcą
 2. darmowe wykonanie projektu instalacji PV oraz wyceny
 3. profesjonalny montaż oraz podłączenie instalacji do sieci
 4. wsparcie w całym cyklu inwestycyjnym

ARAGO opinie

Firma ARAGO jest rozwijającą się spółką. Zaletą firmy jest kompleksowość usługi w zakresie fotowoltaiki, dyspozycyjność doradców, bezpłatne konsultacje oraz wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej i jej wyceny. Atutem jest serwisowanie paneli fotowoltaicznych i podzespołów. Strona internetowa firmy ARAGO nie posiada cennika oraz brakuje nazw producentów paneli fotowoltaicznych używanych w instalacjach PV.

ARAGO kontakt i dane rejestrowe spółki

ul. Podgórna 82A
87-300 Brodnica
KUJAWSKO-POMORSKIE

NIP: 9562326208
REGON: 36778739800000
KRS: 0000686904

//

schema.org", "@type": "LocalBusiness", "image": "https://optimalenergy.pl/media/filemanager/pv/aragologo.webp", "address": { "@type": "PostalAddress", "addressLocality": "Brodnica, Poland", "postalCode": "87-300", "streetAddress": "Podgórna 82A" }, "name": "ARAGO Sp. z o. o.", "taxID": "9562326208", "description": "Firma ARAGO jest prężnie rozwijającą się spółką. Jest >

ARAGO opinie
Power Profit opinie

Power Profit to dynamicznie rozwijająca się firma, zajmująca się sprzedażą oraz kompleksowym montażem instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju. Posiada ona duże doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii i stawia przede wszystkim na wysoką jakość obsługi klienta. Dzięki temu plasuje się ona w czołówce firm oferujących fotowoltaikę dla mieszkańców każdego regionu w naszym kraju. Jakie są szczegóły oraz wyróżniające elementy jej oferty? Ile trzeba zapłacić za fotowoltaikę od Power Profit? O tym poniżej.

Oferta na fotowoltaikę Power Profit i ceny

Firma Power Profit swoje usługi związane z instalacją fotowoltaiki kieruje do osób prywatnych, przedsiębiorców, a także rolników. Jej oferta opiera się przede wszystkim na zadowoleniu klientów, dla których chce ona umożliwiać pozyskiwanie prądu z czystych źródeł, jakimi są promienie słoneczne w bezproblemowy i co najważniejsze ekonomiczny sposób. Dlatego też każdy z klientów Power Profit może liczyć na wykonanie przez tę firmę bezpłatnego audytu na miejscu montażu instalacji fotowoltaicznej, na podstawie którego można w pełni poprawnie oszacować zapotrzebowanie energetyczne oraz wykonać indywidualnie dobrany projekt instalacji. Dzięki temu bez względu na to, czy fotowoltaika Power Profit montowana jest na dachach budynków mieszkalnych, czy firmowych, zapewnia za każdym razem zadowalającą wydajność, przekładającą się na realne oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd. Poświadczeniem wysokiej jakości instalacji fotowoltaicznych Power Profit oraz doświadczenia tej firmy są między innymi prezentowane na jej stronie liczne realizacje.

Nie tylko wysoka jakość usług, ale i urządzeń i podzespołów

Power Profit stawia nie tylko na wysoką jakość obsługi klienta, która jest jednym z czynników wpływających na zadowolenie po skorzystaniu z usług tej firmy, ale także na wysokiej jakości podzespoły, urządzenia oraz komponenty, produkowane przez takie firmy jak:

 • QCELLS
 • Risen SOLAR TECHNOLOGY
 • SHARP
 • Fronius
 • Solar Edge.
 • REC
 • SunPower
 • QCells
 • Sharp
 • LG Solar
 • LONGi
 • Ja Solar
 • Jinko
 • SMA Solar
 • Fronius
 • Huawei
 • SolarEdge
 • Sofar solar
 • BYD magazyny energii

Dzięki temu Power Profit jest w stanie zapewnić aż 25 lat gwarancji na panele fotowoltaiczne.

Ile kosztuje fotowoltaika Power Profit?

Osoby zainteresowane ofertą marki Power Profit oraz ceną wykonywanej przez nią instalacji fotowoltaicznej niestety, aby uzyskać tego typu informacje, muszą skontaktować się z przedstawicielem firmy. Nie udostępnia ona bowiem na swojej stronie szczegółowych informacji na temat cen fotowoltaiki. Można jednak być pewnym, że to ile finalnie klienci Power Profit za nią zapłacą, zależeć będzie od:

 • wielkości, tym samym mocy samej instalacji fotowoltaicznej,
 • miejsca montażu paneli,
 • jakości wybranych podzespołów i komponentów, przekładających się na bezawaryjną pracę instalacji przez dłuższy czas,
 • stopnia skomplikowania projektu całej instalacji.

Chcąc więc dowiedzieć się ile w danym przypadku trzeba będzie zapłacić za fotowoltaikę Power Profit najlepiej skorzystać z prostego formularza kontaktowego, który pozwoli pracownikom tej firmy przedstawić ofertę.

Czym wyróżnia się oferta na fotowoltaikę Power Profit?

Klienci decydujący się na współpracę z Power Profit mogą liczyć między innymi na kompleksowe porady, także prawne we wszystkich kwestiach związanych z fotowoltaiką, montaż instalacji przez własne ekipy montażowe firmy, dzięki czemu czas od podpisania umowy z firmą do użytkowania fotowoltaiki znacznie się skraca, nawet do dwóch tygodni. Dodatkowo montowana przez Power Profit fotowoltaika może być w pełni zdalnie monitorowane za pomocą dostępnych na telefony komórkowe lub inne urządzenia mobilne aplikacji.

Sam montaż instalacji poprzedzony jest natomiast bezpłatnym audytem, na podstawie którego sporządzany jest projekt instalacji PV, po jego zaakceptowaniu podpisywana jest z tą firmą umowa, a jej instalatorzy zjawiają się na miejscu montażu i instalują panele słoneczne we wskazanym miejscu, szkoląc również ich użytkowników z obsługi wszelkiego rodzaju urządzeń. Dzięki temu klienci Power Profit nie muszą się niczym przejmować i zyskują czyste źródło energii w szybki i bezproblemowy sposób.

Opinie o Power Profit

Chcąc podsumować ofertę firmy Power Profit, należy przede wszystkim wyróżnić wśród jej zalet:

 • duże doświadczenie,
 • własne ekipy instalatorskie,
 • wykonanie darmowego audytu przed zaprojektowaniem instalacji PV,
 • szybki czas realizacji usługi nawet do 2 tygodni od złożenia zamówienia,
 • lat gwarancji na panele słoneczne.

Dodatkowym atutem jest także to, że wykorzystuje ona komponenty i urządzenia sprawdzonych marek, które gwarantują bezawaryjną pracę instalacji przez długi czas.

Jak każda oferta ta od Power Profit posiada jednak także swoje minusy. Pierwszym z nich jest mocno okrojona ilość informacji dostępna na stronie tej firmy, a także brak podanych, chociażby szacunkowych kosztów instalacji fotowoltaicznej. Przez co chcąc dowiedzieć się jakikolwiek szczegółów, trzeba skontaktować się z pracownikiem tej firmy, na przykład za pomocą formularza kontaktowego.

Pomimo to Power Profit cieszy się jednak dużą popularnością wśród osób chcących zainstalować panele na swoich dachach lub gruntach zarówno domów, jak i firm czy budynków gospodarczych, dlatego warto wziąć pod uwagę jej ofertę w trakcie analizowania dostępnych na rynku opcji.

Power Profit Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 8 października 2018 roku pod numerem KRS 0000752265.

Power Profit Sp. z o.o.
Aleja T. Kościuszki 103/105
90-441 Łódź
NIP: 7292727881
REGON: 381517707

Power Profit opinie
Copernicus Sun opinie

Fotowoltaika w Polsce staje się coraz popularnych rozwiązaniem. Dlatego też na rynku związanym z jej montażem można spotkać wiele firm, a jedną z nich jest Copernicus Sun. Copernicus Sun to wrocławska firma, która z powodzeniem działa na terenie całego kraju zajmując się dla swoich klientów montażem instalacji fotowoltaicznych pozwalających czerpać czystą energię z promieni słonecznych. Posiada ona kilkadziesiąt własnych grup montażowych, które zapewniają szybką realizację zleceń oraz pełen profesjonalizm. Dodatkowo pracuje ona wyłącznie na sprawdzonych komponentach, które gwarantują zadowalające rezultaty, zaspakajające wymagania zarówno właścicieli domów jednorodzinnych, jak i firm oraz gospodarstw rolnych. Dlatego też warto zainteresować się jej oferta i przyjrzeć się jej dokładniej.

Oferta Copernicus Sun i ceny

Podobnie jak w przypadku innych firm oferujących usługi montażu PV, także Copernicus Sun swoją ofertę kieruje do trzech grup klientów.

Pierwszą z nich są właściciele domów jednorodzinnych, którzy pragną obniżyć rachunki za energię elektryczną i zadbać o jakość powietrza w swojej okolicy. Z myśl o nich firma Copernicus Sun oferuje niewielkie elektrownie fotowoltaiczne, które są w stanie zaspokoić potrzeby kilkuosobowej rodziny.

Drugą grupą klientów są przedsiębiorcy, którzy decydują się na montaż fotowoltaiki przede wszystkim z chęci obniżenia kosztów prowadzenia działalności, ale także poprawy swojego wizerunku wśród klientów. Pozyskiwanie energii ze słońca stawia bowiem firmy stosujące to rozwiązanie w świetle bardziej świadomych ekologicznie, chcących zadbać o środowisko.

Copernicus Sun to także fotowoltaika dla rolników oferowana w firmie farm słonecznych, które są w stanie zaspokoić ich zapotrzebowanie energetyczne, które ze względu na wysoki stopień zmechanizowania rolnictwa jest z roku na rok coraz większy.

Ile kosztuje fotowoltaika Copernicus Sun

Ceny fotowoltaiki montowanej przez Copernicus Sun niezależnie od tego, czy są to domy jednorodzinne, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolne zawsze zależą przede wszystkim od wielkości instalacji, a tym samym mocy i ilości generowanego przez nie prądu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z wygodnego kalkulatora, dostępnego na stronie Copernicus Sun, pozwalającego w przybliżeniu oszacować to, z jakim kosztem będą musiały się liczyć osoby chcące zainwestować w fotowoltaikę tej firmy. W tym celu wystarczy znać swoje miesięczne rachunki za energię elektryczną, kąt nachylenia dachu oraz rodzaj jego pokrycia, a także posadowienie budynków względem stron świata, aby kalkulator wyliczył cenę.

Warto także wspomnieć, że firma Copernicus Sun dla swoich klientów oferuje prezent w postaci dopłaty do instalacji PV w wysokości nawet do 1000 złotych, co w połączeniu ze skorzystaniem z licznych dotacji i dofinansowań, jeszcze bardziej wpływa na ekonomiczność tego rozważania.

Pozostając w temacie dotacji Copernicus Sun należy także do firm, które umożliwiają skorzystanie z programu Mój Prąd, który pozwala na uzyskanie dotacji do nawet 5000 złotych na montaż instalacji fotowoltaicznych. W związku z tym można liczyć również na jej pomoc w tej kwestii.

Na jakich markach bazuje firma Copernicus Sun

Fotowoltaika montowana przez Copernicus Sun składa się za każdym razem z sześciu podstawowych elementów, którymi są:

 • panele fotowoltaiczne,
 • inwerter (falownik),
 • zabezpieczenia elektryczne,
 • przewody zasilające i scalające instalacje,
 • liczniki dwukierunkowe, pozwalające w pełni korzystać z możliwości fotowoltaiki.

Produkowane są one przez takie marki jak LG Solar, Longi Solar, JA SOLAR czy też SUNPOWER, dzięki temu gwarantują niezawodność i wydajność instalacji fotowoltaicznych przez wiele lat, bez obaw o ich uszkodzenia, które jednak i tak objęte są gwarancją. Dodatkowo firma Copernicus Sun posiada także certyfikaty UDT oraz SEP, które uprawniają ją do wykonywania instalacji elektrycznych w tym także elektrowni fotowoltaicznych oraz zgłaszania ich do Urzędów Energetyki.

Copernicus Sun opinie

Podsumowując firma Copernicus Sun z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności wśród osób decydujących się na montaż fotowoltaiki na swoich dachach i gruntach. Nie ma w tym nic dziwnego, cechuje się ona bowiem wysoką jakością usług, pełnym profesjonalizmem, a także indywidualny podejściem do swoich klientów. Oprócz tego oferuje także dla nich prezent w postaci dopłaty do instalacji PV, co dodatkowo zwiększa jej konkurencyjność względem innych firm instalatorskich.

Wadą Copernicus Sun jest jednak pomimo nowoczesnego wyglądu dostarczająca niewielkiej ilości informacji strona internetowa. Nie znajdzie się bowiem treści dotyczących tego, jak przebiega montaż paneli fotowoltaicznych realizowany przez tę firmę, czy też szczegółowych wytycznych dla poszczególnych grup klientów. Dlatego też porównanie jej oferty z innymi firmami może stanowić problem. W związku z tym warto w tej sytuacji wykorzystać wygodne porównywarki ofert, które pozwalają zestawić ze sobą kilku usługodawców z branży fotowoltaicznej, dając tym samym wymierny obraz poszczególnych wad i zalet danych ofert.

Copernicus Sun Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 7 lutego 2019 roku pod numerem KRS 0000770956.

Copernicus Sun Sp. z o.o.
ul. Gwiaździsta 66
53-413 Wrocław
NIP: 8992857764
REGON: 382534323

Copernicus Sun opinie
Solar Spot opinie

Solar Spot to spółka, która została założona przez pasjonatów odnawialnej energii, którzy od lat dostarczają na polskim rynku nowoczesne rozwiązania, pozwalające czerpać czystą energię nie tylko w domach prywatnych, ale i firmach. Dzięki temu doświadczeniu firma Solar Spot oferuje dla swoich klientów dopasowane do ich potrzeb rozwiązania na miarę XXI wieku, które pozwalają skutecznie obniżyć rachunki za energię elektryczną oraz zadbać o środowisko naturalne. Przejrzyste zasady współpracy, kompleksowa obsługa oraz szybki i bezproblemowy montaż instalacji fotowoltaicznych, to coś, co wyróżnia Solar Spot wśród innych firma w Polsce. Jakie jednak są szczegóły ich oferty?

Oferta Solar Sport i ceny fotowoltaiki

Solar Spot swoją ofertę postanowiło podzielić na cztery grupy klientów docelowych, z czego wyróżnić można osoby prywatne, przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe oraz rolników. Dla każdej z nich przygotowała ona inne zasady współpracy i korzystne warunki.

Solar Spot fotowoltaika dla osób fizycznych

Solar Spot w swojej ofercie skierowanej do osób fizycznych podkreśla przede wszystkim możliwość zredukowania kosztów związanych z wykorzystywaniem energii elektrycznej, dzięki montażowi paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo wskazuje także, że panele słoneczne montowane na prywatnych budynkach za każdym razem dobierane są do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników, co gwarantuje pełne zadowolenie z ich użytkowania oraz niezależność energetyczną. Solar Spot dla osób fizycznych oferuje także pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego w ramach programu „Mój Prąd” umożliwiającego uzyskanie zwrotu kosztów poniesionych na montaż fotowoltaiki w wysokości nawet 50%. Ponadto podkreśla także, że wybranie paneli słonecznych jako źródło energii elektrycznej uprawnia do skorzystania z ulgi podatkowej, umożliwiającej odliczenie od podstawy przychodu kosztów poniesionych na montaż paneli PV.

Solar Spot Fotowoltaika dla firm

W przypadku przedsiębiorców Solar Spot wskazuje przede wszystkim na możliwość zmniejszenia wydatków przedsiębiorstwa związanych z opłatami za energię elektryczną po zamontowaniu paneli słonecznych. Firma ta oferuje dla przedsiębiorców darmowe konsultacje, pozwalające określić czy zastosowanie fotowoltaiki w ich przypadku jest zasadne. Dodatkowo Solar Spot wspomaga także przedsiębiorców w uzyskaniu dotacji czy kredytów pozwalających zdefiniować inwestycje w fotowoltaikę.

Fotowoltaika dla rolnika w Solar Spot

W przypadku fotowoltaiki dla rolnika Solar Spot poleca przede wszystkim zastosowanie ferm słonecznych montowanych na gruntach, które pozwalają uzyskać odpowiednia ilość energii elektrycznej, zaspokajającą potrzeby nowoczesnych zautomatyzowanych gospodarstw rolnych. Dodatkowo rolnicy korzystający z oferty tej firmy mogą liczyć także na pomoc w uzyskaniu ulg podatkowych od gruntów oraz dofinansowań w ramach dotacji.

Panele słoneczne dla wspólnot mieszkaniowych

Solar Spot kieruje swoją ofertę także do wspólnot mieszkaniowych i ich zarządców umożliwiając im korzystanie z darmowych szkoleń pozwalających na zdobycie informacji na temat programu Słoneczne Dachy. Solar Spot wskazuje także, że oszczędności na rachunkach za prąd spółdzielnie mogą wykorzystać na modernizacje budynków, dzięki temu rozwiązanie to daje wiele korzyści nie tylko dla zarządców, ale i mieszkańców budynków, które oni administrują.

Ceny fotowoltaiki w Solar Spot

Firma Solar Spot na swojej stronie nie podaje konkretnych kwot, jakie należy zapłacić za instalację fotowoltaiki, jednak umożliwia ona uzyskanie wyceny po skontaktowaniu z się z nią poprzez formularz kontaktowy. Warto jednak wspomnieć, że dokładnie wskazuje ona możliwości pozyskania środków na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej w ramach takich programów jak:

 • Mój Prąd,
 • Agroenergia,
 • Słoneczne dachy,
 • Czyste Powietrze.

A także umożliwia korzystanie z kredytów inwestycyjnych na atrakcyjnych warunkach lub leasingów operacyjnych dla przedsiębiorców i rolników.

Solar Spot opinie

Podsumowując, oferta firmy Solar Spot związana z montażem fotowoltaiki jest naprawdę rozbudowana i stworzona z myślą o wszystkich tych, którzy mógłby chcieć zastosować panele słoneczne. Dzięki temu wchodząc na jej stronę, można uzyskać niezbędne informacje dotyczące zalet fotowoltaiki w każdym przypadku oraz form finansowania inwestycji w nią. Sam proces instalacji fotowoltaiki Solar Spot zamyka natomiast w 4 krokach, do których należą:

 1. Rozmowa z doradcą.
 2. Spotkanie w miejscu, gdzie ma być zastosowana fotowoltaika.
 3. Przygotowanie oferty i podpisanie dokumentów.
 4. Wykonanie fotowoltaiki i dopilnowanie wszelkich formalności związanych z jej uruchomieniem.

Dzięki temu klienci tej firmy są wspierani na każdym etapie i mogą liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów.

Wśród wad, jakie posiada Solar Spot wyróżnić można natomiast przede wszystkim brak informacji o tym, w jakim czasie od podpisania umowy przystąpi ona do realizacji projektu, a także brak, chociażby szacunkowych cen instalacji fotowoltaicznej. Pomimo to warto jednak rozważyć tę firmę i porównać jej ofertę z innymi instalatorami na polskim rynku podczas podejmowania decyzji o tym, kto ma zająć się instalacją fotowoltaiki dla Ciebie.

SolarSpot Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 22 stycznia 2019 roku pod numerem KRS 0000768019.

SolarSpot Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 13
62-052 Komorniki
NIP: 7811988919
REGON: 382381658

Solar Spot opinie