Porównaj oferty

Firmy fotowoltaiczne w Polsce

Liczba firm zajmujących się fotowoltaiką rośnie. Duża popularność tego typu inwestycji powoduje, że coraz więcej właścicieli firm działających w branżach związanych z usługami elektrycznymi czy też monterskimi decyduje się na wejście w rynek instalacji fotowoltaicznych. W Polsce firmy fotowoltaiczne łączą wykonywanie instalacji PV z innymi usługami. Mało jest podmiotów, które zajmują się tylko i wyłącznie branżą PV, chodź najczęściej są to największe podmioty na rynku lub takie, które specjalizują się w projektach dużych farm fotowoltaicznych. Fakty są jednak takie, że firmy fotowoltaiczne w Polsce mają przed sobą złote lata. Tylko w 2019 roku zainstalowano w Polsce ponad 100 tysięcy mikroinstalacji. Kolejne dwa lata ten wynik poprawiły. Czy tak samo będzie w 2022 roku? Przybywać będzie podmiotów zajmujących się kompleksowo obsługą całego procesu czyli od wysłania oferty po wykonanie instalacji, ale także takich, które świadczyć będą tylko i wyłącznie usługi monterskie jako podwykonawcy innej firmy lub jako firmy doradcze, których zadaniem będzie pomoc w wyborze najlepszej oferty na rynku, a także załatwienie formalności potrzebnych do uzyskania dotacji na instalację.

Ostatnia aktualizacja: 14 lis 2023

1. Otovo

3.17 (6 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Firma OtoVo to jeden z wiodących skandynawskich dostawców usług i technologii fotowoltaicznych. Firma specjalizuje się w projektowaniu i instalowaniu kompleksowych systemów fotowoltaicznych dla domowych klientów. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania fotowoltaiczne, w tym moduły fotowoltaiczne, inwertery, podzespoły i systemy monitorowania. Firma współpracuje z wiodącymi producentami modułów fotowoltaicznych. W ofercie dostępne jest pełne wsparcie techniczne i konsultacje. Firma została założona w 2017 roku i od tego czasu wypracowała sobie pozycję lidera w branży fotowoltaicznej, oferując bardzo wysokiej klasy instalacje w najniższych cenach. Sprawdź ofertę klikając w przycisk obok i błyskawicznie otrzymaj wycenę instalacji.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni

Zalety firmy:

 • kompleksowa obsługa

2. Polenergia fotowoltaika

3.14 (44 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Polenergia Fotowoltaika - spółka należąca do Grupy Polenergia dostarczająca innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Oferuje produkty i usługi skierowane zarówno do osób szukających oszczędności w swoich gospodarstwach domowych, jak i firm, które liczą się ze swoimi wydatkami i chcą mieć swój realny wkład w ekologię.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni
 • mali i średni przedsiębiorcy

Zalety firmy:

 • kompleksowa usługa

3. PGE Fotowoltaika

1 (2 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Dostarczają prąd do milionów domów i przedsiębiorstw. PGE to kolejna z firm wywodzących się z branży energetycznej, która postanowiła wprowadzić montaż fotowoltaiki do swojej oferty. PGE zajmie się Twoją inwestycją kompleksowo – od złożenia oferty przygotowanej przez Doradców Handlowych po profesjonalny montaż instalacji. Firma wykorzystuje tylko wysokiej klasy komponenty, aby Twoja instalacja służyła Ci jak najdłużej, w sposób nie wymagający od Ciebie żadnej dodatkowej pracy.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni

Zalety firmy:

 • kompleksowa usługa

4. Orange Energia fotowoltaika

5 (1 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Orange Energia - spółka należąca do Grupy Orange dostarczająca innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki i optymalizacji zużycia energii. Oferuje produkty i usługi skierowane zarówno do osób szukających oszczędności w swoich gospodarstwach domowych, jak i firm, które liczą się ze swoimi wydatkami i chcą mieć swój realny wkład w ekologię.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni
 • mali i średni przedsiębiorcy

Zalety firmy:

5. Enea fotowoltaika

0 (0 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Enea to jedna z największych i najbardziej rozpoznawanych firm energetycznych w naszym kraju. Działa ona w różnych branżach, zajmując się między innymi wydobyciem węgla, wytwarzaniem energii elektrycznej, a także handlem i dystrybucją energii i ciepła. Oprócz tego nie jest ona jednak obojętna na rosnącą popularność instalacji fotowoltaicznych które z roku na rok są coraz chętniej montowane przez mieszkańców Polski. Dlatego też dla swoich klientów od 2016 roku przygotowała ona ofertę dotycząca pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł słonecznych.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni

Zalety firmy:

6. Pionier Energia fotowoltaika

5 (2 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Pionier Energia to dynamicznie rozwijająca się firma na Polskim rynku, która zajmuje się instalacją oraz doradztwem związanym z instalacjami fotowoltaicznymi. Stawia ona przede wszystkim na partnerskie i uczciwe relacje, traktując każdego ze swoim klientów indywidualnie. Za swoją główną misję Pionier Energia postawiło sobie dostarczanie fotowoltaiki dopasowanej do potrzeb przyszłych użytkowników w cenach dostępnych dla każdego.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni
 • mali i średni przedsiębiorcy

Zalety firmy:

 • Nasi specjaliści zadbają, by Twoja nowa instalacja fotowoltaiczna była nie tylko profesjonalnie zaprojektowana, ale też zamontowana według najwyższych standardów

7. Dolata Electric

5 (1 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Wśród wielu firm z branży fotowoltaicznej na szczególną uwagę zasługuje firma DOLATA Electric, działająca na terenie Wielkopolski, której początki sięgają 2010 roku. Swoją działalność rozpoczęła ona od wykonywania instalacji elektrycznych, a wraz z czasem zaczęła ona poszerzać ofertę usług o systemy smart home oraz oświetleniem LED. W 2012 roku zamontowała ona natomiast swoją pierwszą instalację fotowoltaiczną i od tej pory, prężnie działa w obszarze odnawialnych źródeł energii, czego dowodem jest zaprojektowana i uruchomiona przez nią w 2021 farma fotowoltaiczna o mocy 1MW.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni
 • mali i średni przedsiębiorcy

Zalety firmy:

 • oferta dla firm dostępna na terenie całej Polski
 • sprzedaż systemów
 • kompleksowa obsługa inwestycji

8. E.ON Foton

1 (3 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Foton Technik to spółka należąca do grupy E.ON. E. ON to z kolei największa grupa energetyczna i energii odnawialnej w Europie. Jej statystykie są powalające. Firma zainstalowała ponad dwieście osiemdziesiąt tysięcy modułów fotowoltaicznych na terenie naszego kraju. Oferta montażu pompy ciepła uzupełniona jest o urządzenia dodatkowe (np. pompy ciepła), pozwalające stworzyć w pełni energooszczędne domy. Dodatkowo jako jedyna z firm zajmujących się montażem paneli słonecznych zdobyła ona także 2020 roku Srebrny Laur Konsumenta

Oferta dla:

 • klienci indywidualni
 • mali i średni przedsiębiorcy

Zalety firmy:

9. Esoleo

2.24 (33 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Esoleo to odpowiedz właścicieli sieci Plus oraz Cyfrowego Polsatu na stale rosnącą popularność fotowoltaiki w Polsce. Marka ta powstała wobec tego w ramach rozszerzenia oferty produktowej tych firm. Dzięki temu Esoleo oferuje montaż paneli fotowoltaicznych na dachach i gruntach, Cyfrowy Polsat telewizję satelitarną, a Plus telefonię komórkową oraz internet, przez co klienci w jednym miejscu mogą załatwić kilka formalności naraz. Takie rozwiązanie sprawia, że marka Esoleo z roku na rok notuje coraz większa ilość montowanych paneli fotowoltaicznych wśród mieszkańców Polski.

Oferta dla:

 • klienci indywidualni

Zalety firmy:

10. Fotowoltaika Columbus Energy

5 (1 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie

Columbus Energy to lider rynku mikro instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Swoje produkty i usługi sprzedali do ponad 15 000 Klientów. Firma charakteryzuje się kompleksowym podejściem do realizacji całej inwestycji. Od wyceny przez montaż, a na formalnościach kończąc. Firma swoje usługi kieruje nie tylko do klientów indywidualnych. Klienci biznesowi i inwestorzy chcący zainwestować duże środki w farmy fotowoltaiczne mogą liczyć na pomoc dedykowanego Managera. 

Oferta dla:

 • klienci indywidualni
 • mali i średni przedsiębiorcy
 • inwestorzy farm PV

Zalety firmy:

Największe firmy fotowoltaiczne w Polsce - ranking

Poniżej prezentujemy listę pozostałych firm, które nie znalazły się w naszym rankingu. Ze względu jednak na ich wielkość oraz rozpoznawalność przygotowaliśmy dedykowane podstrony gdzie piszemy na temat zakresu działalności tych firm w obszarze fotowoltaiki, a także sprawdzamy jak są one oceniane przez dotychczasowych klientów:

Jak wybrać firmy fotowoltaiczne do których warto wysłać ofertę?

Jeśli podejmujemy decyzję o zainwestowaniu dużych środków pieniężnych w instalację fotowoltaiczną to chcemy aby firma, której finalnie zlecimy jej wykonanie spełniła nasze oczekiwania. Pierwsze pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć to czy chcemy korzystać z dużej ogólnopolskiej firmy fotowoltaicznej czy prace chcemy zlecić mniejszej lokalnej firmie montującej instalacje PV? Kolejnym krokiem jest wysłanie zapytań ofertowych. Warto zapytanie kierować do tych firm, które mają nie tylko pozytywne opinie od klientów na temat świadczonych przez nie usług, ale także mogą pochwalić się szeregiem udanych realizacji. Porównanie fotowoltaiki nie jest łatwe. Doświadczenie w danym obszarze zawsze minimalizuje ryzyko trafienia na firmę niekompetentną. Tutaj zaznaczmy jednak, że trudno będzie nam znaleźć firmę fotowoltaiczną z 20 letnim doświadczeniem. Rynek fotowoltaiczny w Polsce funkcjonuje na niezłym poziomie dopiero 5 lat.

Kryteria jakie również należy wziąć pod uwagę:

 • jakich producentów panele fotowoltaiczne i inwertery są oferowane
 • na jaki okres czasu dawana jest gwarancja na wykonane prace montażowe
 • jaki jest zakres usług i czy obejmuje on także pomoc w zdobyciu dofinansowania i ew. kredytu/leasingu na inwestycję
 • ile będziemy musieli czekać na montaż