N Energia opinie

N Energia to kolejna polska firma na rynku odnawialnych źródeł energii, która swoją działalność opiera na montażu instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Posiada ona 8-letnie doświadczenie z tym związane i ponad 600 doradców w całej Polsce. Swoją siedzibę firma zlokalizowała w Legnicy, jednak nie przeszkadza to jej w realizacji inwestycji związanych z odnawialną energią w całej Polsce. Fotowoltaika N Energia cechuje się wiec wysoką jakością, niezawodnością oraz sprawdzonymi rozwiązaniami. Jednak jak dokładnie prezentuje się oferta N Energia związana z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej? Sprawdziliśmy to!

Oferta NR Energia i ceny fotowoltaiki dla osób fizycznych, firm i rolników

Oferta N Energia opiera się na trzech pakietach — Moc Energii, Moc Ciepła oraz Moc Energii i Ciepła. Pierwszy z nich oferuję montaż instalacji fotowoltaicznych, drugi pomp ciepła, natomiast trzeci obu rozwiązań. My skupimy się jednak wyłącznie na pakiecie Moc Energii. W jego ramach fotowoltaika N Energia podzielona została na trzy dopasowane do rodzaju klientów oferty.

Fotowoltaika N Energia dla firm skierowana jest, jak sama nazwa wskazuje, do przedsiębiorców, którzy chcą zamontować na firmowych dachach lub gruntach panele PV, które jak podaje sama firma, mogą im przynieść nawet do 10 000 złotych oszczędności rocznie. W jej ramach montowane są instalacje o nawet bardzo dużej mocy, które są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne każdej firmy.

Fotowoltaika N Energia dla rolników to z kolei doskonałe rozwiązanie dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw rolnych. Firma ta nie zapomniała także o klientach indywidualnych, którzy wciąż są dominującą grupą mającą wkład w rozwój fotowoltaiki w Polsce. Specjalnie z myślą o nich przygotowana więc została oferta fotowoltaika N Energia dla domu, dzięki której można znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną w swoim gospodarstwie domowym, a cały proces jej montażu jest maksymalnie uproszczony.

Cena fotowoltaiki N Energia

Ważną kwestią związaną z ofertą na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej od N Energia jest także to, że firma ta oferuje pełne wsparcie przy pozyskiwaniu wszelkiego rodzaju dofinansowań czy dotacji. Dodatkowo pomaga także skorzystać z przysługujących rolnikom ulg podatkowych czy też pozyskaniu środków na modernizacje, które mogą znacznie obniżyć koszt paneli fotowoltaicznych.

Niestety, jeśli chodzi o szczegółowe dane na temat tego, ile trzeba zapłacić za fotowoltaikę w tej firmie, na jej stronie nie można znaleźć takich informacji. Może to jednak wynikać z tego, że N Energia stawia na mocno zindywidualizowane warunki współpracy ze swoimi klientami.

Co wyróżnia fotowoltaikę N Energia?

Analizując ofertę na fotowoltaikę od N Energia, można by ulec złudzeniu, że nie różni się ona niemal niczym od konkurencji. Jednak jest jeden element, który wyróżnia ją na rynku. Mowa tutaj o pakiecie N Opieka. Realizowany jest on bezpłatnie dla każdego z klientów tej firmy, w jego ramach mieści się:

 • pomoc związana z wymianą licznika na dwukierunkowy,
 • pomoc przy pozyskiwaniu dofinansowania na realizację inwestycji w panele fotowoltaiczne,
 • monitoring działania instalacji PV,
 • wsparcie specjalistów.

Podstawowa wersja pakietu N Opieka może być także rozszerzona w ramach Oferty Premium. W tym przypadku w skład usług tego rozwiązania dodatkowo wchodzą takie elementy jak:

 • szybszy montaż instalacji fotowoltaicznej,
 • szybka reakcja na zgłoszenia serwisowe,
 • dedykowana infolinia oraz konsultant.

Jak skorzystać z oferty na fotowoltaikę N Energia?

Instalacja fotowoltaiczna N Energia podobnie jak w większości innych firm w pierwszej kolejności wykonuje darmowy audyt, na którego podstawie powstaje jej plan oraz zostaną dobrane właściwe panele i podzespoły. Następnie oferta ta prezentowana jest dla klientów, którzy po jej akceptacji podpisują umowę z N Energia.

Kolejnym etapem montażu fotowoltaiki  jest dostarczenie komponentów w wyznaczone miejsce oraz ich montaż, a także uruchomienie całej instalacji. Na sam koniec firma ta pomaga także w pozyskaniu dotacji i dofinansowań np. z programu Mój Prąd. Jak więc widać montaż instalacji fotowoltaicznej w tej firmie przebiega szybko i sprawnie, a jej klienci nie zostaną pozostawieni sami sobie na żadnym z jego etapów.

Opinie fotowoltaika N Energia

Oferta fotowoltaiki od N Energia nie jest najlepszą z ofert na rynku. Posiada bowiem zarówno wiele plusów, jak i minusów. Przykładowo wśród jej korzyści można wymienić między innymi:

 • duże doświadczenie firmy w branży OZE,
 • wsparcie przy uruchomieniu instalacji,
 • bezpłatny pakiet N Opieka,
 • darmowy audyt energetyczny
 • możliwość odpłatnego skorzystania z rozszerzonego pakietu N Opieka.

Z kolei wadami oferty na fotowoltaikę N Energia jest:

 • brak dokładnych informacji o cenie instalacji fotowoltaicznej,
 • brak informacji o markach stosowanych paneli fotowoltaicznych czy falowników.

Osoby, które więc chcą porównać ofertę na fotowoltaikę N Energia z innymi firmami, zachęcamy wobec tego do skorzystania z naszej porównywarki ofert. Znaleźć w niej można wszelkie informacje na temat wszystkich firm instalatorskich w jednym miejscu, bez konieczności kontaktowania się z ich przedstawicielami, a nawet zaglądania na ich strony internetowe.

N Energia kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 29 sierpnia 2019 roku pod numerem KRS 0000801303

59-220, Legnica

NIP: 9151813852

REGON: 384225891


Twoja opinia:

Twoja ocena:

1 2 3 4 5
Captcha

Aktualne opinie klientów:

Data dodania opinii: 2021-12-23 15:11:47 6 6 6 6 6
Adrian C: KRÓTKO PISZĄC Instalacja nie zarabia na siebie i dalej muszę płacić rachunki za prąd, ucieka możliwość skorzystania z dopłaty Mój prąd (3 tys.), firma od 3 miesięcy obraca moimi pieniędzmi. Deklaracje wykonania instalacji w około 2,5 tygodnia, ale nie została jednak wykonana w 3 miesiące. Zostałem „wątpliwie” uspokojony, że stare zasady podpisywania umów prosumenckich zostały przedłużone do końca marca, więc zdążą. Firma N-Energia to biurokratyczna machina. Pani z biura nie udziela ani jednej konkretnej informacji (a do tego same nieprawdziwe o terminach), nie może umówić klienta na spotkanie z którymkolwiek z prezesów. Szkoda, że firma osiadła na laurach i przestaje dbać o swój wizerunek. W SZCZEGÓŁACH Umowa była podpisana w połowie września. Po tygodniu dostałem telefon, że kontener z naszymi panelami nie dotarł i już nie dotrze. Pierwsze spostrzeżenie: firma podpisuje umowy na panele, których nie ma. Rok temu można by się tłumaczyć covidem, ale dzisiaj już wiadomo, że na rynku są takie zawirowania, że trzeba je uwzględniać przy podpisywaniu umów, prowadzeniu firmy i budowaniu swojego wizerunku. Nową ofertę na inne panele i inwerter otrzymałem dopiero po tygodniu z naciskami na pilne podpisanie aneksu (jak to się ma do 2 tyg. które od podpisania umowy zmarnowała sama firma). Ponieważ oferty miały gorsze podzespoły to wyjaśnianie niepewności i znalezienie rozwiązania zajęło następne 2 tygodnie. Tutaj POZYTYWEM był regularny kontakt i przynajmniej teoretycznie rzetelna praca zespołu projektowego! Po podpisaniu aneksu (połowa października) otrzymaliśmy drugi telefon z uspokojeniem, że instalacja zostanie założona do końca listopada, czyli do 1,5 miesiąca. Wcześniej (przy podpisywaniu aneksu) była tylko informacja, że będę musiał poczekać 2 tygodnie na inwerter, a tutaj taki „uspokajający” mail z (nie)rzetelną informacją. Dzisiaj, to bym się nawet ucieszył z takiej informacji gdyby była rzetelna, ale jak się okazuje nie była. Dzwoniąc 22.11 do biura otrzymałam informację, że Pani nic nie wie i tylko może przełączyć mnie do kierownika logistycznego (a po co i na co? Żeby kolejna osoba powiedziała, że nic nie wie…). Brak możliwości spotkania z prezesem. Za chwilę telefon od pośrednika, że właśnie miał do mnie dzwonić. Zero konkretów. W tym samy tygodniu jeszcze jeden telefon, że podzespoły będą do połowy grudnia. Prośba o przedstawienie tej informacji na dokumencie podpisanym przez prezesa została natychmiast odrzucona. Dzisiaj jesteśmy porządnie za połową grudnia. Dalej brak jakichkolwiek informacji od firmy o terminie realizacji umowy. Jeszcze raz przestrzegam prze firmą. Moja opinia wygląda „wyjątkowo” na tle setki pozytywnych, ale ta wyjątkowość w końcu spotka i kolejnego klienta.

Data dodania opinii: 2021-12-02 12:57:33 6 6 6 6 6
Piotr Ciężki: Pięć miesięcy od podpisania umowy do czasu realizacji w tym po uwzględnieniu mojej reklamacji całkowity demontaż i powtorny montaż przez inną brygadę . Podziurawione poszycie dachowe,popękane krokwie.Ze strony firmy zero zainteresowania moją osobą pomimo że obiecano mi z tego tytułu super N Opiekę.Od roku nikt nie jest zainteresowany aby zrobić wycenę na powiększenie instalacji gdyż z taką myślą zamontowano przewymiarowany falownik do istniejącej instalacji. Kilkakrotne moje telefony z prośbą o kontakt zostały zignorowane .Strach pomyśleć co by było gdyby nastąpiła jakaś awaria.Mam nadzieję że może ktoś z zarządu firmy to przeczyta i pogoni dział techniczny do działania .Za moje nerwy i poniesione straty finansowe wypadało by przynajmniej powiedzieć Przepraszam.