Porównaj oferty

Jak sprawdzić rachunek za prąd?

Rozliczenie energii elektrycznej dokonywane jest przez sprzedawców prądu zgodnie z wybranym przez klienta okresem rozliczeniowym. W przypadku rozliczeń rzeczywistych dokonywane jest ono najczęściej raz w miesiącu. Z kolei osoby korzystające z rozliczeń prognozowanych rachunek za prąd otrzymują zazwyczaj raz na kwartał. Informacje na temat wysokości rachunku za energię elektryczną można za natomiast sprawdzić na różne sposoby, w zależności od firmy świadczącej usługi sprzedaży prądu.

Gdzie można znaleźć faktury za prąd u poszczególnych sprzedawców energii?

Każdy sprzedawca prądu oferuje kilka metod na sprawdzenie rachunku za prąd. Dzięki temu wszyscy bez najmniejszych przeszkód mogą dowiedzieć się, ile zapłaci za prąd w danym miesiącu. Rozwiązania te dopasowane są bowiem zarówno dla osób swobodnie korzystających z internetu, jak i pozbawionych do niego dostępu. Poniżej skupimy się na największych firmach energetycznych w naszym kraju i oferowanych przez nich sposobach na sprawdzenie rachunku za prąd.

Jak sprawdzić rachunek za prąd w Energa?

Klienci firmy Energa mogą uzyskać informacje o wysokości swoich rachunków za prąd za pomocą dwóch sposobów. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób posiadających konto na portalu eBOK Energa24. W tym przypadku wystarczy, że zalogują się oni na swoje konto i przejdą do zakładki Finanse. Znajdą w niej zarówno aktualne saldo rozliczeniowe, jak i bieżący rachunek za prąd oraz poprzednie faktury.

Inną metodą na sprawdzenie rachunku za prąd w Energa jest natomiast wysłanie SMS-a na numer 4430. W jego treści należy wpisać numer klienta, następnie symbol # oraz cztery ostatnie cyfry numeru PESEL lub NIP. Na przykład 123456789#2222. Po wysłaniu SMS-a po chwili pojawi się wiadomość zwrotna wraz z aktualnym saldem. Koszt wiadomości jest zgodny z taryfą danego operatora telefonicznego.

Jak sprawdzić rachunek za prąd w PGE?

Aby sprawdzić rachunek za prąd w PGE, klienci tej firmy mogą skorzystać również z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich jest skorzystanie z PGE eBOK, gdzie po założeniu konta i zalogowaniu się na nie udostępniane są faktury związane zarówno z obecnym rozliczeniem, jak i tymi mającymi miejsce w poprzednich okresach rozliczeniowych. Oprócz tego eFaktury przesyłane są przez PGE również na adres e-mail podawany podczas podpisywania umowy z tą firmą. Dlatego tak ważne jest to, aby był on zawsze aktualny.

Jak sprawdzić rachunek za prąd w Enea?

Enea podobnie jak dwie poprzednie firmy oferuje dla swoich klientów oprócz faktur papierowych możliwość sprawdzenia online informacji na temat stanu obecnego rachunku. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie eBOK Enea, aby móc elektronicznie sprawdzać swoje faktury za prąd w prosty i wygodny sposób. Informacje na temat salda konta rozliczeniowego można również sprawdzić w Enea za pomocą infolinii. Wystarczy zadzwonić na numer 611 111 111 i skorzystać z serwisu samoobsługowej infolinii.

Jak sprawdzić rachunek za prąd w Tauron?

Podobnie jak w poprzednich firmach również w Tauron klienci chcący sprawdzić rachunki za zużycie energii elektrycznej mogą skorzystać z portalu eBOK tej firmy, gdzie znajdą e-faktury i informacje na temat salda konta lub zadzwonić na numer infolinii obsługowej 32 606 0 606.

Podsumowując, jedną z najwygodniejszych opcji na sprawdzenie rachunków za energię elektryczną jest skorzystanie z portali eBOK danego sprzedawcy prądu. Oprócz tego rozwiązania dodatkowo niemal każdy sprzedawca energii elektrycznej udostępnia również inne opcje, opierające się przede wszystkim na telefonicznym sprawdzeniu faktury za prąd.