Strona główna > Aktualności > Pompy ciepła 2021

Pompy ciepła 2021

Wybór najlepszego ogrzewania domu to nie tylko dylemat przed jakim stoją osoby budujące nowy dom. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce w miesiącach zimowych, które głównie wynika z wykorzystania paliw stałych do ogrzewana domów, powoduje, że w najbliższych latach osoby spalające obecnie paliwa stałe w swoich piecach będą musiały znaleźć alternatywny sposób pozyskiwania ciepła. Najbardziej powszechnym stają się pompy ciepła. Łatwość ich montażu, a także coraz lepsze warunki finansowe powodują, że popularność tego typu rozwiązań rośnie. Rynek oferuje kilka typów pomp. Chcąc świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnego producenta czy też modelu sprawdź nasze recenzje i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dofinansować czy kwestii związanych z montażem, które poruszamy na naszym blogu.

Pompa ciepła CO

Pompa ciepła CO

Wygoda użytkowania, niskie koszty eksploatacji i stale dostarczane do wnętrza budynku ciepło, to zalety, które cenią sobie osoby, które zastosowały pompy ciepła. Pozwalają one bowiem ogrzewać budynki, a także stosowaną w nich ciepłą wodę użytkową za pomocą odnawialnych źródeł energii. Warto jednak wiedzieć, że nie każda pompa ciepła może ogrzewać także wodę. Dlatego też tłumaczymy, czym są pompy ciepła do CO oraz c.w.u., a także wskazujemy elementy niezbędne w tego typu instalacjach.

Więcej

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Instalacja pompy ciepła w budynku wiąże się z dużymi wydatkami, które bardzo często odstraszają inwestorów od zastosowania tego typu rozwiązania. Warto jednak wiedzieć, że choć początkowe koszty montażu urządzeń są wysokie, korzyści płynące z takiej decyzji są o wiele większe. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć dokładnie, ile kosztuje pompa ciepła, od czego zależy cena jej montażu, a także, jak ogrzewanie nią wypada na tle innych instalacji, przeczytaj ten artykuł! Omawiamy w nim szczegółowo każdą z tych kwestii.

Więcej

Pompy ciepła - co to jest?

Pompy ciepła - co to jest?

Pompy ciepła uznawane są za jedno z najbardziej energooszczędnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzewanie budynków, a także ciepłej wody użytkowej. W związku z tym ich zastosowanie w naszym kraju staje się coraz popularniejsze. Wyłącznie w 2019 roku działało ich w Polsce aż 128000 tysięcy, zapewniając ciepło w centralnym ogrzewaniu oraz podgrzewając c.w.u.. Dlatego też z tego artykułu dowiesz się, co to jest pompa ciepła, jakie są jej rodzaje, a także zalety. Jeśli rozważasz więc jej montaż, zapraszamy do lektury!

Więcej

Jak działają pompy ciepła?

Jak działają pompy ciepła?

Rosnąca popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła, wynika przedewszystkim z licznych dotacji wspierających inwestycje oparte na ichmontażu, a także ich ekologiczności oraz ekonomiczności. Jak wiadomo, pompyciepła pozyskują ciepło do ogrzewania budynków oraz ciepłej wody użytkowejz odnawialnych źródeł energii, jednak na czym polega ich działanie?Postanowiliśmy to wyjaśnić, wobec tego poniżej znajdziesz informacje natemat tego, jak działają pompy ciepła oraz co wpływa na ich efektywność.

Więcej