Porównaj oferty

W Polsce bardzo szybko przybywa elektryków. W parze z ich coraz większą liczbą musimy budować odpowiednią infrastrukturę. Tak powstają stacje ładowania samochodów elektrycznych. Budowane są na każdej stacji benzynowej oraz w innych publicznych miejscach. Mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych staje się coraz bardziej rozbudowana. Wciąż jednak dużo nam brakuje do tego, aby mieć pełen komfort podróżowania. Ładowarki do samochodów elektrycznych możemy także montować u siebie w domu. Wybierajmy te najlepsze np. patrząc na ranking ładowarek do samochodów elektrycznych. Na blogu znajdziecie także dużo praktycznych porad dotyczących stacji ładowania.

23 maj 2022

Ile jest stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Jednym z kluczowych elementów dla rozwoju elektromobilności w Polsce jest infrastruktura przeznaczona ładowania samochodów elektrycznych. Większa ilość publicznych stacji ładowania to bowiem łatwiejszy dostęp do nich, który zachęca kierowców do przesiadania się z klasycznych samochodów spalinowych na modele napędzane elektrycznie. W związku z tym ile jest obecnie dostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce? Gdzie można znaleźć ich najwięcej oraz jakie są prognozy dotyczące tej kwestii?

Czytaj więcej
9 maj 2022

Jak otworzyć stację ładowania samochodów elektrycznych?

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Wraz z nim powstają nowe potrzeby związane z infrastrukturą przeznaczoną do ich ładowania, która z kolei staje się jednym nowych pomysłów na biznes dla przedsiębiorców. Otworzenie własnej stacji ładowania może bowiem zapewnić w najbliższym czasie niemały dochód, którego uzyskanie będzie wymagało niewielkiego zaangażowania, poza początkowym etapem inwestycji. W związku z tym, jak otworzyć stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Czytaj więcej
4 maj 2022

Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?

Jedną z największych obaw zaraz po niewielkim zasięgu oraz wysokich składkach, jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu elektrycznego, jest ilość czasu, jaki jest potrzebny na jego naładowanie. W przypadku modeli spalinowych, kiedy kończy się nam paliwo, po prostu zajeżdżamy na najbliższą stację paliw, tankujemy i możemy ruszać w dalszą drogę. Jeśli chodzi natomiast o samochody elektryczne, sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż naładowanie ich akumulatora zajmuje więcej czasu. 

Czytaj więcej
19 kwi 2022

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych mają kilka rozwiązań, z których mogą skorzystać, jeśli chcą naładować swoje auto. Pierwszym z nich są publiczne stacje ładowania, do których muszą jednak dojechać, a do tego ponieść opłaty za ładowanie obejmujące nie tylko cenę energii elektrycznej, ale także prowizję, jaką pobierają

Czytaj więcej
28 mar 2022

Darmowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Jeszcze kilka lat temu, kiedy liczba samochodów elektrycznych w Polsce była niewielka, większość stacji ładowania była darmowa. Wynikało to przede wszystkim z tego, że koszt zużywanej energii elektrycznej przez właścicieli tego typu pojazdów był niższy niż koszt pobierania od nich opłat. Obecnie jednak wzrost liczby zarejestrowanych elektryków sprawił, że coraz trudniej znaleźć jest punkty ładowania, w których nie trzeba zapłacić za podłączenie do nich swojego auta.

Czytaj więcej
22 wrz 2021

Gdzie naładować samochód elektryczny?

O ile w przypadku klasycznych samochodów spalinowych ich tankowanie nie stanowi najmniejszego problemu, ponieważ stacje paliw znaleźć można niemal na każdym rogu, o tyle kwestia związana z ładowaniem aut elektrycznych wciąż dla wielu osób rozważających zakup takiego samochodu w Polsce pozostaje problematyczna. Dlatego też podpowiadamy, gdzie wobec tego można naładować samochód elektryczny oraz które z rozwiązań jest najlepsze.

Czytaj więcej
8 cze 2021

Ładowanie auta elektrycznego. Gdzie to można robić?

Zakup nowoczesnego auta z napędem elektrycznym to duży wydatek i stosunkowo niskie koszty użytkowania. Akumulatory, w które zaopatrzone są takie samochody trzeba dosyć często ładować. Ten proces jest wciąż udoskonalany, jednak w warunkach domowych nawet 10 godzin może nie wystarczyć na to, żeby móc cieszyć się w 100% „zatankowanym” pojazdem.

Czytaj więcej
Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić