Porównaj oferty
Polenergia opinie klientów o firmie. Aktualna oferta na prąd i gaz
OptimalEnergy

Polenergia opinie klientów o firmie. Aktualna oferta na prąd i gaz

3.33 (100 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Polenergia Sprzedaż jest spółką należącą do Grupy Polenergia - całkowicie polskiej grupy kapitałowej z długoletnią historią i wieloletnim doświadczeniem w energetyce, która w swoim portfolio posiada pełen łańcuch wartości - od projektowania, poprzez budowę i eksploatację ekologicznych źródeł wytwarzania aż po dystrybucję i sprzedaż hurtową energii elektrycznej.

Więcej o firmie Polenergia Sprzedaż
Nazwa spółki

Polenergia Sprzedaż

Adres siedziby

Krucza 24/26
00-526 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

+48 22 129 17 50

Email

bok@polenergia-sprzedaz.pl

Numer KRS

0000103233

NIP

5871540127

Polenergia Sprzedaż - 100% zielonej energii

Polenergia nieustannie dąży do rozwijania swojego portfela inwestycyjnego w sektorze energii odnawialnej. Wśród lądowych elektrowni wiatrowych spółki znajdują się obiekty na terenie całego kraju o łącznej mocy 249,3 MW. Ponadto Spółka posiada 4 projekty w zaawansowanej fazie rozwoju - 2 projekty znajdujące się w budowie oraz 2 projekty z wygraną aukcją przygotowywane do rozpoczęcia budowy.

polenergia sprzedaż

Polenergia Sprzedaż posiada w swoim portfelu energię pochodząca jedynie z odnawialnych źródeł. Spółka Polenergia gwarantuje klientom 100% zielonej energii przez cały rok i w każdej godzinie - przede wszystkim z własnych farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych położonych na terenie Polski. W przypadku większego popytu uzupełnianych o zewnętrzne źródła OZE.

Dlaczego warto wybrać Polenergię Sprzedaż?

  • 100% zielonej energii pochodzącej z własnych źródeł odnawialnych
  • Taniej niż energia konwencjonalna
  • Prosty proces - wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy załatwia Polenergia
  • 100% online - wszystkie formalności załatwisz bezpiecznie bez wychodzenia z domu

Polenergia Sprzedaż nie posiada i nie będzie posiadać energii zakontraktowanej w źródłach innych niż OZE. Jej misją jest zachowanie równowagi pomiędzy oczekiwaniami klientów a ochroną długoterminowych interesów otoczenia przyrodniczego i społecznego.

Zielone aktywa spółki Polenergia

Lądowe farmy wiatrowe: Grupa posiada osiem operacyjnych farm wiatrowych zlokalizowanych w Pucku (Moc 22 MW), Modlikowicach (24 MW), Łukaszowie (34 MW), Gawłowicach (48,3 MW), Rajgrodzie (25,3 MW), Skurpiach (43,7 MW), Mycielinie (46 MW) oraz w Krzęcinie (6 MW). Łączna moc elektrowni wynosi 249,3 MW.

elektrownie wiatrowe polenergia

Farmy fotowoltaiczne: Polenergia posiada jeden projekt elektrowni fotowoltaicznej (PV), zlokalizowany w Sulechowie, o łącznej mocy ok. 8 MW. 

elektrownie wiatrowe polenergia

Zielona przyszłość rozwoju Grupy

Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę wraz z koncernem Equinor (dawny Statoil) jest budowa 3 morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy ponad 3000 MW. Połączenie sił i doświadczenia Polenergii oraz Equinor gwarantuje budowę projektów, które otworzą nowy rozdział w historii polskiej energetyki odnawialnej i zapewnią nowe moce wytwórcze, tak potrzebne w polskim systemie elektroenergetycznym w najbliższych latach.

elektrownie wiatrowe polenergia

Grupa jako pierwszy podmiot w Polsce dysponuje dwiema prawomocnymi decyzjami środowiskowymi na budowę MFW Bałtyk II (kwiecień 2017) i MFW Bałtyk III (lipiec 2016) wraz z umową przyłączeniową oraz ważną decyzję środowiskową na budowę infrastruktury przesyłowej (marzec 2019). Trzeci projekt MFW Bałtyk I ma ważne pozwolenie na lokalizację oraz uzyskane warunki przyłączenia od operatora systemów przesyłowych. Projekty MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III mają już przeprowadzone wstępne badania geologiczne dna morskiego oraz zrealizowaną 2-letnią kampanię pomiarową wiatru przy użyciu systemu LIDAR. Dzięki potwierdzonym bardzo dobrym warunkom wietrznym na Bałtyku, możliwe będzie bardziej efektywne wykorzystanie energii wiatru oraz zmniejszenie zużycia urządzeń, co czyni z morskich farm wiatrowych stabilne źródło energii odnawialnej. Okres eksploatacji morskich farm wiatrowych przewidziany jest na 25-30 lat.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (2.33 z 12 opinii klientów)

Iwona Chorzewska

9 kwi 2024

Firma POLENERGIA godna polecenia. Pan MATEUSZ KASPRZAK Który przestawił ofertę ,objaśnił całą procedurę w prosty i przejrzysty sposób . Od podpisania umowy w ciągu 5 tygodni został dostarczony cały towar i zamontowany . Polecam Pana MATEUSZA JAKO RZETELNEGO KONSULTANTA

Anna Makuch

20 mar 2024

Absolutnie odradzam podpisywania umowy z firmą Polenergia !!!! Sprawnie potrafią tylko podpisać umowę i zainkasować za instalację, której potem nie potrafią/nie chcą uruchomić. Długo by opowiadać - w skrócie umowa podpisana, kasa wzięta, instalacja źle zaprojektowana lub źle wykonana (nawet nie mogę się dowiedzieć) - nie działa. Firma Polenergia uważa, że umowę zrealizowała. Po ośmiu miesiącach od podpisania umowy i pół roku od terminu realizacji zawartego w umowie instalacja nadal nie działa prawidłowo. Polenergia uważa, że umowę zrealizowała w terminie !!!!

A.Dmoch

16 mar 2024

Totalna porażka!! Nie polecam. Szkoda, że nie ma mniej niż 1 gwiazdka. Podobnie, jak w kilku opiniach na tym forum - potwierdzam: po zakupie magazynu energii, kontakt z handlowcem (podpisanym na umowie) - niemożliwy. Nie odbiera telefonów. Montaż po 3 (!!!) miesiącach od dostawy elementów. Co tydzień rozmowa na infolinii i czacie. Zarząd PE musi być zadowolony, bo 99% reklamacji jest "załatwianych" w mniej niż 24 godziny za pomocą robota "Skontaktujemy się z Panem w tej sprawie". Oczywiście kontaktu nie ma. Po montażu i wizycie audytora w piątek - w następny poniedziałek awaria! Wywaliło korki na całym budynku. Falownik FOXX. Miesić czasu trwa załatwianie reklamacji (!!). Instalacja nie działa (4 miesiące od podpisania umowy). Odradzam wszystkim.

Tomasz Ługiewicz

7 mar 2024

Dałem jedną gwiazdkę, bo mniej się nie da. Od lipca 2023r.nie ładują mi 4 z 8 paneli. Zauważyłem i zgłosiłem to dopiero we wrześniu. Od tamtej pory nie mogę się doprosić o serwis żeby przyjechali to poprawić. Dzwoniłem ze 20 razy do nich i ciągle słyszę to samo, regułki mają już wyćwiczone już wiem co odpowiedzą i wyprzedzam odpowiedzi osoby przyjmującej zgłoszenie. Do tego system monitorujący nie wykrył problemu, że ładuje od 2 mcy tylko połowa paneli. Masakra jak traktują klientów którzy już mają zamontowane i zapłacone. Do tego ekipa montująca przyjechała autem które cud, że wogole dojechało. Ludzie wyglądali jak zgarnięci spod sklepu. Długo się zastanawiałem czy wystawić ów opinię, ale mam już dosyć ciągłego zbywania. Nie polecam

Katarzyna Jurczyk

17 lut 2024

Spotkanie umówione na czwartek 14, po moim telefonie koło 14:20 dostaliśmy informacje, że może do 30min uda się Panu pojawić. Przełożone na sobotę 15 - dziś Pan nie odbiera nawet telefonu. Nie polecam - szanujmy swój czas.

Emilia Ujec

14 lut 2024

Współpracuje z firmą Polenergia od prawie dwóch lat. Zarówno montaż paneli jak i doradztwo oceniam bardzo pozytywnie.Możliwość kontaktu z panem Łukaszem i jego pomoc,to niewątpliwie 6 /6 w ocenie pozytywności.

Martyna Szymaniak

10 lis 2023

Mam u nich umowę na energie elektryczną, brak zastrzeżeń, wszystko zgodnie z umową, ceny konkurencyjne - polecam.

Kamil Bogusz

28 wrz 2023

Ogólnie współpracę oceniam na pozytywną.

Michał

14 wrz 2023

Przedstawicielka firmy w trakcie rozmowy straszy przymusem kupna energii w rozliczeniu dynamicznym po cenach giełdowych w 2024 roku w gospodarstwach domowych. Twierdzi, że obecnie wszystkie firmy w taryfie C-11 kupują energię po cenach giełdowych dynamicznie (ciekawe jakich liczników energii używają do rozliczeń?). Jeśli ktoś chce wytworzyć atmosferę strachu, i na niej zbudować chęć zakupu, musi liczyć się z negatywnym komentarzem.

Tomek

29 sie 2023

Witam Chciałbym napisać coś pozytywnego, ale nie mogę.W tej firmie to tylko szata graficzna strony wygląda ładnie, a pod tym ładnym opakowaniem mieści się jedno wielkie gówno.

KaZet

5 sie 2023

Firma wałek. 42% udziałów ma Pani Dominika Kulczyk - pfff. Nie polecam. Zdzierają z ludzi pieniądze. Niby profesjonalna firma. Nie prawda. Do dzisiaj się z nimi użeram. Kompletny brak poszanowania klienta. Omijać szerokim łukiem.

AGNIESZKA

26 lip 2023

Umowy na sprzedaż energii dla Spółek wpisanych do KRS zawierają , bardzo niekorzystne zapisy. Jeżeli z przyczyn niezależnych od spółki nie będzie zapotrzebowania na energię , bo np. zamyka oddział , otrzyma wypowiedzenie umowy najmu lokalu i umowa z Polenergią nie może być kontynuowana to naliczane są kary w wysokości 50% wartości niezakupionej energii. W zależności od prognozowanego rocznego wolumenu i okresu jaki pozostał do zakończenia umowy może to być wręcz porażająca kwota.

Jan

14 lut 2023

Bardzo solidna firma i praktycznie jedyna która dziś na rynku bez zagrożenia bankructwem. Czas na małe amatorskie firemki już się skończył

Elektryk

23 gru 2022

Negatywne opinie są pracą firm konkurencyjnych, które ze względu na gorszą ofertę oraz brak sprzedaży energii w nowym systemie rozliczenia przegrywają z Polenergią. Jestem klientem i elektrykiem z zawodu. Pozdrawiam

Karol

5 gru 2022

Bezkonkurencyjna firma. Bardzo dobre ceny i świetna usługa kompleksowa.

Prezes

27 lis 2022

Dziękuję za współpracę. Polecam usługę kompleksową.

Marcin

24 paź 2022

Niby gwarantują stałą cenę prądu, ale na swojej własnej stronie nie podają jej wysokości. Na umówię nie ma o tym ani słowa. Jaka jest wysokość abonamentu, też nie wiadomo, wszystko „na gębę” przez telefon po kontakcie z konsultantem.

Miłosz

1 maj 2022

Profesjonalne podejście do klienta, przeprowadzenie przez cały proces zmiany sprzedawcy w sposób skrupulatny. Konkurencyjne ceny. Polecam

Boss

2 mar 2022

Profeska w każdym calu

Piotr

29 gru 2021

obsługa klienta jest fatalna. Pani na infolinii po zadaniu prostego pytania dotyczącego taryfy od razu "chciała uciekać" i podała inny number telefonu który oczywiście nie odpowiada. ceny mają dość konkurencyjne

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności