Porównaj oferty

Taryfa C13

Taryfa C13 to coraz częściej spotykana taryfa stosowana w małych firmach w Polsce. Rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.

Taryfa C13

Taryfa C13 (inaczej trzystrefowa), to taryfa przeznaczona dla firm podłączonych do niskiego napięcia, co wynika z litery alfabetu na początku oznaczenia tj. C. Cechuje ją to, że ze względu na godzinę w ciągu doby, czy też dzień tygodnia, obowiązuą różne stawki za energię elektryczną i jej dystrybucję. Zatem płacimy za jednostkę zużytej energii różnie w zależności od godziny w ciągu doby. 3 na końcu oznaczenia informuje nas o tym, że wydzielone zostały aż trzy strefy czasowe.
Dla kogo taryfa C 13?
Taryfa C13 jest przeznaczona dla firm, których zużycie prądu odbywa się w ciągu całej doby ze zwiększonym zużyciem energii w określonych godzinach. Czyli dla firm, które np. pracują w systemie zmianowym.

Sprzedawcy a taryfa C13

  • RWE nie podało cen, ani informacji na temat oferty w ramach grupy taryfowej C13, co oznacza że może nie prowadzić tego typu rozwiązań, bądź też wymagany jest indywidualny kontakt z przedstawicielem spółki.
  • Enea nie podała cen, ani informacji na temat oferty w ramach grupy taryfowej C13, co oznacza że może nie prowadzić tego typu rozwiązań, bądź też wymagany jest indywidualny kontakt z przedstawicielem spółki.
  • Tauron oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C, ale oferty przekazywane są na indywidualne życzenie klienta lub potencjalnego klienta, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.
  • Energa nie podała cen, ani informacji na temat oferty w ramach grupy taryfowej C13, co oznacza że może nie prowadzić tego typu rozwiązań, bądź też wymagany jest indywidualny kontakt z przedstawicielem spółki.
  • PGE oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C, ale oferty przekazywane są na indywidualne życzenie klienta lub potencjalnego klienta, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.

Cena energii to nie wszystko w taryfie C13

Warto też zwrócić uwagę na proponowane okresy rozliczeniowe w ramach tej grupy taryfowej oraz opłatę handlową, a także dodatkowe usługi, z których byc może będziemy mogli skorzystać. W większości przypadków do oferty dochodzą usługi elektryka 24/h oraz bezpłatnego numeru telefonu czynnego całą dobę, w którym możemy zasięgnąć informacji oraz porad.