Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > URE – podwyżek cen energii elektrycznej i gazu nie będzie

URE – podwyżek cen energii elektrycznej i gazu nie będzie

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Złożone przez Tauron, Enea, PGE, Energa wnioski o podwyżki cen energii elektrycznej i gazu wciąż są rozpatrywane, ale Prezes URE już dziś zapewnia, że nie będą one pozytywnie rozpatrzone.
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
URE – podwyżek cen energii elektrycznej i gazu nie będzie
Maciej Bando – Prezes URE oświadczył mediom, że spółki energetyczne nie mają co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosków o podniesienie taryf dla gospodarstw domowych. Konsumenci mogą zatem spać spokojnie. Prezes jest konsekwentny w swoim postanowieniu i tak jak zapowiedział nie ma zamiaru zmieniać taryf w tym roku.

Dla firm liczy się zysk

Do tej pory jednak nie znane są wysokości żądań poszczególnych spółek. Wiadomo tylko, że żadna z nich nie złożyła wniosku o obniżenie cen energii, co zapewne zaskoczeniem dla nikogo nie jest. Podobnie sytuacja ma się na rynku gazu. Na razie podwyżek cen nie będzie. Taryfy pozostaną bez zmian. Regulator rozpoczął ponadto rozmowy ze spółką PGNiG w sprawie gazu, które mają na celu znalezienie rozwiązań zwiększających konkurencję na rynku gazu. Konkurencja miała by się zacząć od wypełnienia przez PGNiG obliga gazowego, które zostało ustanowione jakiś czas temu i termin jego realizacji nie został dotrzymany. I nie zapowiada się, aby w tym roku, czy nawet w następnym potentat gazowy wypełnił swój obowiązek.

Co z taryfą G?

Pytany o uwolnienie cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych z grupy taryfowej G, Prezes URE także podtrzymuje swoje wcześniejsze oświadczenia, iż ani w tym, ani w przyszłym roku nie należy się spodziewać uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych. Główną przyczyną zwlekania w tej kwestii jest brak stabilności cen energii. Państwa, które zdecydowały się na taki krok spotkały się z podwyżkami cen energii w niektórych przypadkach nawet o 50%. Uwolnienie rynku energii nastąpi wtedy, gdy pojawi się pewność, że ceny energii nie wzrosną o niebotyczną wartość.
źródło ure.gov.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót