Porównaj oferty

12 cze 2014

Prąd - baza wiedzy

URE – podwyżek cen energii elektrycznej i gazu nie będzie

Złożone przez Tauron, Enea, PGE, Energa wnioski o podwyżki cen energii elektrycznej i gazu wciąż są rozpatrywane, ale Prezes URE już dziś zapewnia, że nie będą one pozytywnie rozpatrzone.

Wróć do: Aktualności URE – podwyżek cen energii elektrycznej i gazu nie będzie

Z tego artykułu dowiesz się

Maciej Bando – Prezes URE oświadczył mediom, że spółki energetyczne nie mają co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosków o podniesienie taryf dla gospodarstw domowych. Konsumenci mogą zatem spać spokojnie. Prezes jest konsekwentny w swoim postanowieniu i tak jak zapowiedział nie ma zamiaru zmieniać taryf w tym roku.

Dla firm liczy się zysk

Do tej pory jednak nie znane są wysokości żądań poszczególnych spółek. Wiadomo tylko, że żadna z nich nie złożyła wniosku o obniżenie cen energii, co zapewne zaskoczeniem dla nikogo nie jest. Podobnie sytuacja ma się na rynku gazu. Na razie podwyżek cen nie będzie. Taryfy pozostaną bez zmian. Regulator rozpoczął ponadto rozmowy ze spółką PGNiG w sprawie gazu, które mają na celu znalezienie rozwiązań zwiększających konkurencję na rynku gazu. Konkurencja miała by się zacząć od wypełnienia przez PGNiG obliga gazowego, które zostało ustanowione jakiś czas temu i termin jego realizacji nie został dotrzymany. I nie zapowiada się, aby w tym roku, czy nawet w następnym potentat gazowy wypełnił swój obowiązek.

Co z taryfą G?

Pytany o uwolnienie cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych z grupy taryfowej G, Prezes URE także podtrzymuje swoje wcześniejsze oświadczenia, iż ani w tym, ani w przyszłym roku nie należy się spodziewać uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych. Główną przyczyną zwlekania w tej kwestii jest brak stabilności cen energii. Państwa, które zdecydowały się na taki krok spotkały się z podwyżkami cen energii w niektórych przypadkach nawet o 50%. Uwolnienie rynku energii nastąpi wtedy, gdy pojawi się pewność, że ceny energii nie wzrosną o niebotyczną wartość.
źródło ure.gov.pl

Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić