Porównaj oferty

Firmy montujące pompy ciepła

Rosnąca popularność inwestycji w pompy ciepła sprawia, że coraz więcej firm oferuje usługę związaną z jej sprzedażą oraz montażem. Wybór dobrej pompy ciepła nie jest łatwy. Pomocny w tym może być nasz ranking pomp ciepła. Trudność sprawia także wybór i postawienie na sprawdzonych specjalistów znających się na swojej pracy. Pompa ciepła to urządzenie, którego niezawodność i odpowiedni montaż jest kluczowy. W końcu to urządzenie odpowiada na pogrzanie ciepłej wody użytkowej, a zimą za ogrzewanie. O tym w jaki sposób wybierać firmę do współpracy, którzy producenci pomp ciepła są najlepsi, a czym się kierować i wreszcie gdzie szukać najlepszych specjalistów napiszemy w dalszej strony.

Firmy instalujące pompy ciepła

Nasze poszukiwania zaczniemy od kategoryzacji firm pod względem formy działalności, miejsca świadczenia usług, a także sposobu w jaki instalatorów szukać. Przed kontaktem z firmami zewnętrznymi pamiętaj, żeby wiedzieć o co pytać. Wykorzystaj kalkulator pomp ciepła i oblicz m.in. szacunkową moc urządzenia. Zaczniemy od tego ostatniego czy gdzie szukać najlepszych specjalistów?

Najpopularniejszym miejscem gdzie możemy znaleźć instalatora jest Internet. Chcąc otrzymać ofertę na montaż naszej instalacji najczęściej wpisujemy odpowiednią frazę z miejscem gdzie usługa ma być wykonana i otrzymujemy sporo wyników. Okazuje się jednak, że do dnia dzisiejszego duża część firm działającej w tej branży nie ma stron internetowych, a nawet zwykłych wizytówek na mapach Google. W tym obszarze warto równolegle podpytać o dobrą ekipę sąsiada, kierownika budowy lub znajomych. Okazuje się, że doświadczone firmy mają na tyle dużo zleceń z tzw. polecenia, że nie myślą o tym, żeby pojawić się w Internecie. Takich przypadków jest coraz mniej, ale są.

Ranking firm montujących pompy ciepła

Montaż pomp ciepła to usługa regionalna. W zdecydowanej większości firmy świadczące tego typu usługę zajmują się wykonywaniem instalacji centralnego ogrzewania, która jest oparta nie tylko na pompach ciepła. W naszym kraju nie mamy ogólnopolskich firm instalacyjnych. Stąd też z pewnością odległość od miejsca montażu będzie miała wpływ na finalną wycenę wykonania całej instalacji.

Instalatorzy pomp ciepła działają w różnych modelach. Często spotykaną formą współpracy jest autoryzowany instalator dużej marki. Taka firma świadczy usługę na określonym obszarze, o czym pisaliśmy wyżej, a zlecenia pochodzą najczęściej z centrali firmy, pod którą instalator pomp ciepła działa. Drugą grupę stanowią firmy z branży ciepłowniczej, które wykonują instalację centralnego ogrzewania nie tylko w oparciu o pompy ciepła, ale także inne źródła. Instalują pompy ciepła różnych marek. Ostatnia grupa to pracownicy firm ogólnobudowlanych. Instalacje są wtedy wykonywane przez pracowników ogólnobudowlanych, pod nadzorem kierownika posiadający stosowny certyfikat lub też uprawnienia.

Pompy ciepła - najlepsza firma

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę wybierając usługi związane ze sprzedażą i montażem pomp ciepła powietrze woda, woda-woda i innych? Poniżej naszym zdaniem kluczowe kryteria jakimi należy się kierować przy wyborze, która firma powinna zająć się montażem ogrzewania w naszym domu:

  • Doświadczenie - rosnąca liczba montaży pomp ciepła sprzyja powstawaniu nowych podmiotów. Zdecydowanie radzimy stawiać na te doświadczone, które w swoim portfolio mają wiele udanych realizacji.
  • Doświadczenie w instalacjach grzewczych - to niejako rozwinięcie wcześniejszego punktu. Pisząc o nowych firmach wcześniej mieliśmy na myśli przebranżowienie się osób działających w zupełnie innej branży. Zupełnie inaczej sprawa wygląda kiedy nowa działalność otwierana jest przez osoby od lat montujące pompy ciepła lub w sytuacji, kiedy przedsiębiorstwo z branży grzewczej rozszerza swoją działalność o pompy ciepła
  • Opinie - Internet to najlepsze źródło informacji. Dużo negatywnych opinii o ekipie wykonującej instalacje powinno dać nam do myślenia. Te pozytywne zawsze warto skonfrontować z rozmową z jednym z wcześniejszych klientów, u których pompa ciepła działa bez zarzutu, a to co znalazło się w ofercie pokrywa się z finalnym efektem.
  • kompleksowe podejście - kontaktują się z różnego rodzaju podmiotami coraz częściej interesuje nas kompleksowa opieka. Nie chcemy aby instalator pompy ciepła zajął się tylko montażem. Oczekujemy, że w ramach usługi otrzymamy doradztwo, dobrą ofertę zakupu same pompy ciepła, finalnie także serwis
  • praca na najlepszych urządzeniach - porównanie pomp ciepła z najlepszymi urządzeniami zestaw z propozycjami od firmy, z którą się kontaktujesz

Powyższe punkty należy oczywiście uzupełnić o jedno z ważniejszych kryteriów czyli cenę. Często jest tak, że w usługach nagromadzenie pracy w jednym okresie powoduje, że instalatorzy w swojej ofercie proponują zaporowe stawki. Jeśli zlecenie przejdzie to szukają podwykonawców, a dzięki wysokiej cenie sprzedaży zostanie im jeszcze spora prowizja. Ważne żeby dogadywanie ekip wykonujących dane zlecenie zacząć realizować min. rok przed planowaną inwestycją.