Porównaj oferty

Montaż pomp ciepła Katowice

Choć ogrzewanie budynków pompą ciepłą wiąże się początkowo z dużymi wydatkami, rozwiązanie to, staje się coraz popularniejsze nie tylko na świecie, ale także w Polsce. Instalacje, na które składają się pomp ciepła w mieście Katowice, zaczynają mieć także coraz większą rzeszę swoich zwolenników. Jeśli pochodzisz więc ze stolicy śląska i interesujesz się tym tematem, zapoznaj się z naszymi poradami.

Instalacja pompy ciepła w Katowicach- jak znaleźć najlepsze firmy wykonawcze

Rosnąca popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła w mieście Katowice, sprawiła, że firmy wykonawcze zajmujące się ich montażem oferują dla swoich klientów coraz korzystniejsze warunki współpracy. Prześcigają się one między sobą między innymi za pomocą cen usług, a także tego, w co zostaje w nie wliczone. Warto więc wiedzieć, że podejmując decyzję o tym, kto ma zamontować pompę ciepła, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na doświadczenie danej firmy. Dzięki temu można mieć bowiem pewność, dobrane urządzenie będzie w pełni funkcjonalne, a jego montaż nie przysporzy kłopotów inwestorom.

Kolejnym elementem godnym uwagi jest także zakres oferowanych rodzajów urządzeń, wśród których można wyróżnić:

Katowice są na tyle dużym miastem, że nie powinno być bowiem problemu ze znalezieniem instalatorów, który w tej kwestii pozostawiają pełen wybór swoim klientom.

Dodatkowo cechy, którymi powinna się wyróżniać dobra oferta firmy wykonawczej to także:

Znalezienie takiej oferty w samodzielny sposób może jednak zająć wiele czasu, dlatego też postanowiliśmy przygotować specjalną porównywarkę, która dostępna jest na tej stronie. Dzięki niej możliwe jest zestawienie ofert wszystkich firm instalujących pompy ciepła w Katowicach, a następnie przeanalizowanie ich pod wybranym kątem. W szybki i łatwy sposób bez konieczności wychodzenia z domu.

Ceny pomp ciepła w Katowice

Sama oferta to jednak nie wszystko. Najczęściej dla osób decydujących się na montaż pompy ciepła w mieście Katowice cena tego rozwiązania ma największe znaczenie. Warto więc wiedzieć, że to ile trzeba zapłacić za pompę ciepła, zależy od jej rodzaju, mocy, a także tego, czy będzie ona wymagała remontu budynku oraz wykonania wykopów, jak ma to miejsce, chociażby w przypadku gruntowych modeli.

Najczęściej jednak koszt instalacji obejmującej pompy ciepła w Katowicach rozpoczyna się od kilkunastu tysięcy złotych, a jej szczególna wartość możliwa jest do ustalenia dopiero po przeprowadzeniu przez wybraną firmę audytu, który pozwoli dobrać wszelkie parametry urządzenia pod względem potrzeb użytkowników oraz warunków technicznych budynku, w jakim ma być ono zamontowane.

Pompy ciepła Katowice- dofinansowania

Bez względu jednak na całkowity koszt, istnieje jednak szansa na jego skutecznie obniżenie podczas montażu pompy ciepła w Katowicach, dofinansowania oferowane dla tego typu inwestycji prezentują się bowiem naprawdę korzystnie. Przykładowo w ramach programu Czyste Powietrze, dotyczącego inwestycji termomodernizacyjnych obejmujących także pompy ciepła można uzyskać nawet do 90% zwrotu kosztów kwalifikowanych. Szczegółowych informacje na temat aktualnych dofinansowań najlepiej szukać na stronie WFOŚiGW w Katowicach.

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności