Montaż pomp ciepła Lublin

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Pompy ciepła to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które pozwala w znaczny sposób obniżyć koszty utrzymania budynków związane z ogrzewaniem, ponieważ bazuje ono na odnawialnych, ekologicznych źródłach energii. W związku z tym cieszą się one coraz większą popularnością w naszym kraju. Jeśli wobec tego podobnie jak wiele osób w Polsce rozważasz montaż pompy ciepła w mieście Lublin, ten poradnik idealnie wprowadzi Cię w ten temat, przygotowując jednocześnie do rozpoczęcia inwestycji w Twoim budynku!

Pompy ciepła Lublin - jak znaleźć firmy wykonawcze?

Osoby znające już zalety pomp ciepła, do których zaliczyć można: 

 • niskie koszty eksploatacji, 
 • samoobsługową pracę urządzeń, 
 • niższe rachunki za ogrzewanie. 

W pierwszej kolejności poszukują instalatorów oferujących rozwiązania, jakimi są pompy ciepła. Firmy wykonawcze w Lublinie ze względu na dużą konkurencję najczęściej tworzą atrakcyjne oferty swoich usług, więc wybranie tej jednej najlepszej nie jest łatwe. Warto wobec tego wiedzieć, że w tej branży niezwykle istotne jest doświadczenie, które rzutuje na jakość wykonywanych usług. Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na to, czy: 

 • firma oferuje zarówno sprzedaż, jak i montaż urządzeń,
 • dysponuje pełnym asortymentem, jeśli chodzi o rodzaj pomp ciepła (powietrze powietrze, powietrze woda, gruntowe),
 • wykonuje w ramach swoich usług audyt potrzeb klientów i stanu ich budynków, 
 • wykonuje w ramach swoich usług projekt instalacji,
 • oferuje serwis i przeglądy urządzeń po ich zamontowaniu. 

Ilość elementów godnych uwagi jest jednak o wiele dłuższa, a wraz z kolejnym z nich samodzielne porównanie wszystkich dostępnych na rynku ofert może być coraz trudniejsze. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki ofert, w której znaleźć można wszystkie firmy montujące pompy ciepła w Lublinie, a następnie na podstawie przyjętych kryteriów porównać ich oferty, w szybki i łatwy sposób. Bez konieczności samodzielnego poszukiwania istotnych informacji. 

Od czego zależą ceny pomp ciepła w Lublinie

To ile trzeba będzie zapłacić za montaż pompy ciepła w mieście Lublin, zależy od wielu czynników. Cena podstawowych rozwiązań waha się najczęściej na poziomie około kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak na jej ostateczną wysokość wpływ mają takie elementy jak: 

 • rodzaj wybranego urządzenia, 
 • moc urządzenia,
 • konieczność wykonania wykopów i odwiertów w przypadku stosowanych pomp ciepła, 
 • doświadczenie i renoma firmy wykonawczej. 

Dlatego też ceny montażu pompy ciepła w Lublinie podobnie jak i w całym kraju ustalane są najczęściej z klientami podczas indywidualnych spotkań, po wykonaniu u nich audytu. Oznacza to więc, że nie ma jednej z góry określonej kwoty, a koszt, jaki poniósł, montując pompę ciepła np. sąsiad, nie musi wcale pokrywać się z tym, który zostanie przedstawiony w kosztorysie danej firmy. Warto o tym pamiętać przygotowując się do tego typu inwestycji, która u każdego może wyglądać w całkiem inny sposób. 

Pompy ciepła Lublinie - dofinansowania 

Osoby chcące obniżyć koszty związane z inwestycją, jaką są pompy ciepła w Lublinie, mogą to natomiast zrobić poprzez dofinansowania. Obecnie w Polsce istnieje wiele programów, które pozwalają zaoszczędzić spore kwoty. Wśród nich wyróżnić można między innymi: 

 • dofinansowanie na pompy ciepła z NFOŚiGW
 • fundusz FTiR,
 • program Czyste Powietrze. 

Wysokość możliwego do pozyskania wsparcia na tego typu inwestycję zależy od rodzaju wybranego dofinansowania, a także wysokości dochodów danego gospodarstwa domowego. Szczegółowe informacje na ten temat można natomiast uzyskać na stronach wymienionych dofinansowań.