Strona główna > Tauron opinie, oferta na prąd i gaz

Tauron opinie, oferta na prąd i gaz

Nazwa firmy: Tauron
Adres siedziby: ul. ks. Piotra Skargi
40-114, śląskie, Polska
Telefon: 32 606 0 606
Fax:
Email: kontakt@tauron.pl
Ocena 2.47/5 (3164 głosy/ów)

Tauron sprzedawca energii: prądu i gazu

Tauron Polska Energia należy do jednej z pięciu największych spółek zajmujących się w Polsce obrotem i sprzedażą prądu do odbiorców indywidualnych i biznesowych. Grupa Tauron do której należy spółka zajmująca się sprzedażą energii elektrycznej działa także w obszarze dystrybucji, wytwarzania energii elektrycznej, a także w segmencie wydobycia węgla. Tauron sprzedaje energię elektryczną w ilości ponad 40 TWh, głównie na obszarze południowej Polski. Klientami spółki jest ponad pięć milionów gospodarstw domowych.

Tauron prąd - sprzedaż energii elektrycznej

Tauron Polska Energia dzięki przyznanej koncesji na obrót energią elektryczną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki aktywnie działa na polskim rynku sprzedaży prądu. Obsługuje zarówno odbiorców indywidualnych i biznesowych z obszaru południowej Polski dla których jest sprzedawcą z urzędu, ale także intensywnie działa na rynku opartym o zasadę TPA i pozyskuje firmy i klientów indywidualnych, którzy chcę zmienić dostawcę prądu na firmę Tauron.

Tauron gaz. Oferta gazu ziemnego

Rozwój wolnego rynku energii w Polsce powoduje, że sprzedawcy prądu w zdecydowanej większości posiadają także koncesję na obrót paliwem gazowym. Dzięki temu oferują możliwość zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Tauron to jedna z najbardziej aktywnie działających spółek w tym obszarze. Od 2012 roku firma kieruje swoje oferty nie tylko do klientów biznesowych, ale także dla gospodarstw domowych.

Popularność zyskują także łączone oferty sprzedaży energii: prądu i gazu. Dodatkowo firma sprzedaje razem z energią dodatkowe produkty takie jak usługi Serwisant 24 i inne. Ostatnie 4 lata pokazują, że Tauron wyrasta na najpoważniejszego konkurenta firmy PGNiG. Niższe ceny gazu ziemnego za 1 kWh oraz porównywalne stawki comiesięcznej opłaty abonamentowej - czyli opłat naliczanych przez sprzedawców gazu, do tego prosta umowa, powodują, że rozwiązania związane z produktami gazowymi stają się bardzo popularne. Aktualne oferty dotyczące sprzedaży gazu ziemnego i prądu można znaleźć w naszej porównywarce cen prądu i gazu OptimlEnegy.pl

Tauron - spółki grupy

Tauron Polska Energia wchodzi w skład Grupy Tauron, która skupia w swoim portfelu blisko 60 kapitałowo powiązanych podmiotów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć spółki, które w Grupie Tauron są odpowiedzialne za obszary takich działalności jak: wydobycie, wytwarzanie, dystrybucja, ciepło, sprzedaż czy obsługę klienta.

Opinie o ofertach firmy Tauron

Przed podjęciem każdej decyzji zakupowej, a taką również jest zmiana sprzedawcy gazu i ewentualny wybór firmy Tauron, zdecydowana większość z nas szuka opinii na temat produktu, oferty lub samej firmy. Opinie o firmie Tauron przedstawione poniżej są dodawane tylko i wyłącznie przez czytelników naszej strony. W przypadku Spółek Skarbu Państwa należy pamiętać o tym, że wszystkie one prowadzą działalność związaną nie tylko ze sprzedażą gazu ziemnego lub prądu, ale także z dystrybucją. Dla przeciętnego "Kowalskiego", który otrzymuje jeden rachunek za prąd lub gaz może się wydawać, że wszystkie problemy związane chociażby z odczytem licznika prądu to wina sprzedawcy. W praktyce jest zupełnie inaczej. Zdecydowana większość problemów i uwag jakie są podnoszone ze strony klientów dotyczy działalności związanej z dystrybucją. Sprzedawca w przypadku błędnych odczytów czy przerw w dostawie prądu nie może za dużo wnieść. Jest to o tyle istotne, że kierując się opiniami o firmie Tauron, należy zwrócić szczególną uwagę czy dotyczą one sprzedawcy, czy spółek wchodzących w skład całej grupy Tauron np. Tauron Dystrybucję. Tak czy inaczej opinie o ofercie na gaz ziemny lub prąd z pewnością ułatwią podjęcie decyzji zakupowej.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Opinie:

Karol

Karol
21-09-2023

Najgorsza spółka jaka istnieje. Ludzie, którzy tam pracują powinni się wstydzić swojej osoby i zapaść pod ziemię. Tauron zniszczył mi i innym osobom już wiele urządzeń elektronicznych, w tym telewizor za 5 tyś zł, komputer itd. Oczywiście żadne reklamacje nie działają, a koszty musimy ponieść sami, bo ich zdaniem 50 przełączeń prądu w ciągu miesiąca to norma. Dramat.
Andrzej

Andrzej
12-09-2023

Konto w eBok zablokowane. Z jakiego powodu nie dowiedziałem się. W Mój Tauron historia zużycia tylko za ostatnie 2 lata. Tak samo z fakturami. Co chcą ukryć ?. A może dane zaginęły. Wykres zużycia za dwa lata a na osi poziomej tylko jeden rok. Gratuluję operatorowi serwisu. Po co dwa serwisy eBok i Mój Tauron? Wie chyba tylko jw Prezes. Na fakturach prognozowanych różne kwoty miesięczne, żeby klient wiedział kto tu rządzi. Koniec z wygodą przelewów. Pani w tele poradziła zapłacić od razu całość.
Andrzej

Andrzej
14-08-2023

Fajna firma, dużo udało mi się załatwić dzięki niej
Kinga

Kinga
04-05-2023

Bardzo żałuję, że nie ma ujemnych ocen gdyż jedna gwiazdka to stanowczo za dużo. Zmiana adresu( sami błędnie wprowadzili) trwa już prawie miesiąc i końca nie widać . O infolinii nie da się wypowiedzieć używając cenzuralnych słów, obsługa na miejscu u przez internet to totalne dno. Perfidnie wykorzustują fakt, że są monopolistą.
Wściekla

Wściekla
30-04-2023

Rachunki do tej pory do kwoty 500 zł przez okres zimowy teraz prawie 2000tys złożona reklamacja wizyta w oddziale 14 dni na odp zero odp na infolini zero informacji awaria systemu mało tego 2 mies nikt nie spisywał liczników i zwalanie na awarie systemu skandal w ciągu 2 mies mam 4 tys do zapłaty nie zapłacę gdyż składamy skargę do Warszawy wraz z mieszkańcami całego bloku bo większość nie ma nawet za marzec faktury
Mirosław

Mirosław
26-04-2023

Patologia. Nie polecam tej firmy. Od podpisania umowy elektronicznie czekam już 4 miesiące żeby mi podłączyli licznik. Podłączyli ale pod inny adres bo matoły nie umieją czytać. I jeszcze mi wysłali rachunek za to że licznik tyle nabił prądu pod innym adresem. Sami to kurwa zapłacą z własnej kieszeni.
Przedsiebiorca

Przedsiebiorca
05-04-2023

Oszuści, zlodzieje
Krzychu

Krzychu
19-03-2023

Złodziejska firma, to takie obajtki od prądu.
Jarosław kowalczyk

Jarosław kowalczyk
01-03-2023

Dostałem rachunek z podwyżką 600%. Wcześniej za prąd w domku mało używanym płaciłem około 50 zł. Na infolini dowiedziałem się że gwarancja ceny, która, jakimś sposobem znalazła się na moim rachunku podrożała do 125 zł, a więc ąby utrzymać cenę 50 zł płacę 125 zł , mimo że cena jest i tak gwarantowana przez państwo. następnie przez 30 minut rozmawiała=em na infolinii z jakąś Panią która nie mogła z niewiadomych powodów podać mi szczegółów umowy i nakłaniała mnie, abym sam powiedział jaką chcę umowę a szczegóły poznam jak już będzie wybrana. Zadzwoniłem godzinę później i inna Pani stwierdziła, że absolutnie żadnej nowej umowy nie potrzeba tylko musi być zmiana cennika. Na koniec rozmowy jedna i druga Pani zobowiązały się, że prześlą jakieś dokumenty, czego żadna z nich nie zrobiła. Pojechałem do punktu gdzie dowiedziałem się, że już jest po pierwsze za późno, a po drugie nie przyjmują bez wcześniejszego umówienia.Pani chciała mnie umówić, niestety miała zablokowaną możliwość wcześniejszego umówienia. Zadzwoniłem na infolinię, aby się umówić, gdzie usłyszałem, że czas oczekiwania wynosi 15 minut. Najpierw czas płynnie się zmieniał, ale po dziesięciu minutach zatrzymał się na jednej minucie i przez pół godziny się zawiesił. Ponieważ już było po godzinie 18 domyśliłem się, że ktoś zapomniał wyłączyć sekretarkę. Szczerze powiedziawszy to są kpiny z ludzi. Kpiny i złodziejstwo
Paweł

Paweł
16-02-2023

Tauron to złodzieje, niedługo braknie mi wypłaty na ich faktury