Strona główna > Aktualności > Magazyny energii 2022

Magazyny energii 2022

Coraz lepsza sprzedaż magazynów energii związana jest z coraz większą liczbą instalacji fotowoltaicznych jakie są montowane w naszym kraju. Magazyny energii mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić zarządzanie popytem i podażą energii elektrycznej. Urządzenia są wykorzystywane w największej liczbie przez indywidualnych odbiorców, posiadających instalację fotowoltaiczną. To głównie dla nich przygotowaliśmy na naszym portalu sekcję dotyczącą najważniejszych informacji na temat magazynów energii. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego typu urządzenia zapoznaj się z nowościami, przeczytaj recenzje konkretnych produktów, a także bądź na bieżąco z wszelkiego rodzaju dofinansowaniami, jakie można uzyskać przy zakupie tego typu urządzeń.

Typy akumulatorów do magazynów energii

Typy akumulatorów do magazynów energii
Akumulatory o różnej pojemności dostępne do montażu dla instalacji fotowoltaicznych pojawiają się coraz częściej zarówno w przydomowych instalacjach, jak i tych stosowanych przez przedsiębiorców na całym świecie. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna może dać Ci nawet całkowitą niezależność, ale tylko wtedy, kiedy zainwestujesz w profesjonalne akumulatory do magazynu energii. Dzięki temu przechowasz wytworzony prąd przez dłuższy czas i wykorzystasz go wtedy, kiedy zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmowego zakładu znacząco się zwiększy. Więcej

Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

W dzisiejszych czasach rozwój branży energetycznej jest naprawdę szybki i w większości przypadków oznacza stosowanie coraz większych pojemności akumulatorów – zarówno w samochodach elektrycznych, jak i przydomowych instalacjach fotowoltaicznych. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje magazyn energii 20 kWh? A może wolisz zdobyć informacje o tym, gdzie szukać najlepszych magazynów energii i w jaki sposób podłączyć je do przydomowej sieci energetycznej? Oto artykuł, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Więcej

Magazyn energii – najlepszy sposób na wykorzystanie prądu z energii odnawialnej?

Magazyn energii – najlepszy sposób na wykorzystanie prądu z energii odnawialnej?

Magazyny energii pozwalają na wykorzystanie maksimum energii z odnawialnych źródeł, a jednocześnie – na optymalizację wydatków na prąd. Jak działają oraz jak mogą wspomóc fotowoltaikę? Sprawdźmy.

Więcej

Jak działa magazyn energii?

Jak działa magazyn energii?

O magazynach energii w ostatnim czasie robi się coraz głośniej. Wszystko za sprawą planowanych zmian w ustawie OZE związanych z rozliczeniami prosumentów, a także kryzysu energetycznego oraz problemu, jakim stają się nadwyżki energii elektrycznej oddawanej do sieci przez posiadaczy instalacji fotowoltaicznej. Jeśli więc zastanawiasz się nad zainwestowaniem w domowy magazyn energii, sprawdź najpierw, jak on działa, co jest potrzebne, aby móc go stosować wraz z instalacją fotowoltaiczną i czy to się w ogóle opłaca.

Więcej

Jak magazynować prąd z fotowoltaiki?

Jak magazynować prąd z fotowoltaiki?

Wraz z rosnącą liczbą instalacji fotowoltaicznych pojawiających się na dachach prywatnych domów i firm oraz gruntach zaczął pojawiać się problem, związany z odpowiednim zagospodarowaniem nadwyżek energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne w okresach największego nasłonecznienia. W związku z tym coraz więcej właścicieli tego typu instalacji poszukuje idealnego rozwiązania, które pozwoli im w pełni wykorzystywać ich moc w każdym okresie, zarówno podczas podwyższonej ilości produkcji energii elektrycznej, jak i jej spadków. Jakie rozwiązania oferuje wobec tego obecnie pod tym względem rynek OZE i które jest z nich najlepsze?

Więcej

Rodzaje magazynów energii

Rodzaje magazynów energii

Kryzys sektora energetycznego wywołany narzuconymi ograniczeniami związanymi z produkcją prądu poprzez spalanie paliw kopalnych, a także rosnąca popularność fotowoltaiki, która produkuje nadwyżki energii elektrycznej najczęściej w okresach, kiedy nie może być spożytkowana, sprawiają że temat magazynów energii staje się coraz popularniejszy. Coraz więcej osób zastanawia się także nad ich zastosowaniem, jako alternatywne rozwiązanie dla net-meteringu, który od stycznia 2022 roku stanie się nieopłacalną opcją dla prosumentów przez planowane zmiany ustawy. Jakie więc są rodzaje urządzeń do magazynowania energii i które z nich są najlepsze w przypadku domowej instalacji fotowoltaicznej?

Więcej

Ile kosztuje magazyn energii?

Ile kosztuje magazyn energii?

Coraz większa ilość posiadaczy instalacji fotowoltaicznej rozważa montaż magazynu energii. Urządzenia te są bowiem doskonałą alternatywą dla systemów prosumenckich, jeśli chodzi o przechowywanie nadwyżek energii, a do tego pozwalają całkowicie uniezależnić się od dystrybutorów prądu, przez co fotowoltaika staje się jeszcze bardziej opłacalna. Z jakimi kosztami muszą się więc liczyć osoby planujące montaż magazynu energii? Od czego zależy cena tego typu urządzeń oraz czy inwestycja w nie jest w ogóle opłacalna? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Więcej

Magazyn energii - jak podłączyć?

Magazyn energii - jak podłączyć?

O ile zastosowanie magazynu energii do magazynowania nadwyżek energii na własne potrzeby od razu podczas montażu fotowoltaiki nie stanowi najmniejszego problemu i bardzo często odbywa się za pomocą jednego, wspólnego, hybrydowego falownika, do którego podłączona jest jednocześnie bateria oraz panele fotowoltaiczne. O tyle w przypadku rozbudowania istniejącej już instalacji PV o magazyn energii czynność ta wymaga dokupienia specjalnych urządzeń. Pomimo to podłączenie magazynu energii i tak nie jest skomplikowane.

Więcej

Jaki magazyn energii dla domu?

Jaki magazyn energii dla domu?

Jedną z kwestii dotyczących fotowoltaiki jest magazynowanie nadwyżek produkowanej energii, aby móc ją wykorzystać w momentach, kiedy jej zapotrzebowanie nie może być zaspokojone przez panele fotowoltaiczne. Wśród umożliwiających to rozwiązań wyróżnia się więc między innymi magazyny energii, które sprawdzają się również w przypadku domowych instalacji fotowoltaicznych. Jak wobec tego dobrać odpowiedni magazyn energii dla domu?

Więcej

Magazyny energii - dostępne moce

Magazyny energii - dostępne moce

Magazyny energii w Polsce, podobnie jak fotowoltaika jeszcze kilka lat temu, są wciąż mało popularnym rozwiązaniem. Należy jednak liczyć się z tym, że zwiększająca się liczba zamontowanych instalacji fotowoltaicznych generująca problemy związane z optymalizacją produkcji i przesyłu prądu stopniowo będzie wymuszać stosowanie ich nie tylko w firmach, ale i domach, jak ma to miejsce, chociażby na zachodzie. Jakie moce może mieć magazyn energii wobec tego?

Więcej