Porównaj oferty

Coraz lepsza sprzedaż magazynów energii związana jest z coraz większą liczbą instalacji fotowoltaicznych jakie są montowane w naszym kraju. Magazyny energii mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić zarządzanie popytem i podażą energii elektrycznej. Urządzenia są wykorzystywane w największej liczbie przez indywidualnych odbiorców, posiadających instalację fotowoltaiczną. To głównie dla nich przygotowaliśmy na naszym portalu sekcję dotyczącą najważniejszych informacji na temat magazynów energii. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego typu urządzenia zapoznaj się z nowościami, przeczytaj recenzje konkretnych produktów, a także bądź na bieżąco z wszelkiego rodzaju dofinansowaniami, jakie można uzyskać przy zakupie tego typu urządzeń.

8 sty 2024

Magazyn energii na zewnątrz budynku - montaż

Nie ulega wątpliwości, że wprowadzone w 2022 roku zmiany związane z rozliczaniem prosumentów oraz będące ich konsekwencją dostępne dofinansowania na magazyny energii przyczyniły się do wzrostu popularności instalacji fotowoltaicznych połączonych z tego typu urządzeniami. Wiele osób chcących uzupełnić istniejącą fotowoltaikę o nie ze względu na brak miejsca zastanawia się natomiast czy można zamontować magazyn energii na zewnątrz budynku. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej
13 paź 2023

Magazyn energii do istniejącej instalacji fotowoltaicznej - jak podłączyć?

Zmiana systemu rozliczania energii wprowadzanej do sieci przez prosumentów, rosnące ceny prądu oraz rozszerzenie zakresu dofinansowań z programu Mój Prąd sprawiły, że magazyny energii przeznaczone do współpracy z fotowoltaiką zyskały w ostatnim roku na dużej popularności. Dlatego też podpowiadamy jak podłączyć magazyn energii do istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Czytaj więcej
24 sie 2023

Magazyn energii - porównanie popularnych modeli w Polsce

Od 2022 roku można zauważyć rosnące zainteresowanie magazynami energii w naszym kraju. Wszystko za sprawą tego, że właśnie w tym okresie po raz pierwszy zostały one objęte możliwością dofinansowania ich zakupu za pomocą środków z programu Mój Prąd. Postanowiliśmy więc sprawdzić jakie są obecnie najpopularniejsze modele domowych magazynów energii w naszym kraju i porównać ich parametry.

Czytaj więcej
19 sty 2023

Magazyn energii 100kw - ile kosztuje

Przydomowe elektrownie fotowoltaiczne oraz duże farmy produkujące naprawdę ogromne pokłady energii często potrzebują dodatkowego sprzętu, który pozwala na bezpieczne magazynowanie wytworzonego prądu nawet przez dłuższy czas. Chcesz wiedzieć, jakie są aktualne koszty zainstalowania magazynu energii 100 kWh do instalacji fotowoltaicznej? Sprawdź poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze w tym zakresie.

Czytaj więcej
10 sty 2023

Jak działa grawitacyjny magazyn energii?

W dzisiejszych czasach modułowe opcje przechowywania energii w formie grawitacyjnej wykorzystują, jak sama nazwa wskazuje – grawitację, ale także energię kinetyczną. W ten sposób przechowywanie oraz przesyłanie energii elektrycznej jest o wiele efektywniejsze, aniżeli dotychczas stosowane metody. Obecnie specjaliści z zakresu energetyki i fizyki opracowują coraz nowocześniejsze metody wykorzystania grawitacji oraz energii kinetycznej do magazynowania energii. Chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat? Sprawdź poniższy wpis.

Czytaj więcej
20 gru 2022

Magazyn energii 10kw - ile kosztuje

Magazyny energii stosowane w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną to rozwiązanie, które zaczyna cieszyć się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wynika ona przede wszystkim ze zmian związanych z przepisami dotyczącymi rozliczeń prosumentów, które od 1 lipca 2022 roku nie są już tak korzystne, jak wcześniej, a także tego, że po raz pierwszy na ich montaż można uzyskać dotacje w ramach 4 edycji programu Mój Prąd. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić jaka jest cena magazynów energii 10 kW.

Czytaj więcej
24 paź 2022

Dopłaty do magazynów energii - na ile możesz liczyć?

Magazyny energii to sprzęt, który obecnie jest wręcz niezbędnym elementem przydomowej lub firmowej instalacji fotowoltaicznej. Można powiedzieć, że takie urządzenia są uznawane za komponenty systemów opartych na OZE, które pozwalają na osiągnięcie całkowitej niezależności elektrycznej np. w przypadku nieruchomości. Chcesz wiedzieć, jakie dopłaty do magazynów energii przygotował rząd w Polsce na 2022 rok? W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje o dostępnych dopłatach oraz kwotach, w jakich są przyznawane.

Czytaj więcej
10 paź 2022

Magazyn energii 5kw - ile kosztuje

Choć jeszcze do niedawna połączenie fotowoltaiki i magazynów energii było rzadkością, wprowadzenie od 1 lipca 2022 zmian związanych ze sposobem rozliczania nadwyżek energii wprowadzanej do sieci przez prosumentów oraz możliwość uzyskania na nie dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 4.0 sprawił, że stają się one coraz popularniejsze w naszym kraju. Wśród najczęściej wybieranych modeli, wyróżnia się natomiast te o niewielkiej pojemności, takie jak magazyn energii 5 kWh. Dlatego też w tym artykule skupiamy się właśnie na nim. 

Czytaj więcej
19 wrz 2022

Typy akumulatorów do magazynów energii

Akumulatory o różnej pojemności dostępne do montażu dla instalacji fotowoltaicznych pojawiają się coraz częściej zarówno w przydomowych instalacjach, jak i tych stosowanych przez przedsiębiorców na całym świecie. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna może dać Ci nawet całkowitą niezależność, ale tylko wtedy, kiedy zainwestujesz w profesjonalne akumulatory do magazynu energii. Dzięki temu przechowasz wytworzony prąd przez dłuższy czas i wykorzystasz go wtedy, kiedy zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmowego zakładu znacząco się zwiększy.

Czytaj więcej
5 wrz 2022

Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

W dzisiejszych czasach rozwój branży energetycznej jest naprawdę szybki i w większości przypadków oznacza stosowanie coraz większych pojemności akumulatorów – zarówno w samochodach elektrycznych, jak i przydomowych instalacjach fotowoltaicznych. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje magazyn energii 20 kWh? A może wolisz zdobyć informacje o tym, gdzie szukać najlepszych magazynów energii i w jaki sposób podłączyć je do przydomowej sieci energetycznej? Oto artykuł, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Czytaj więcej
28 lut 2022

Magazyn energii – najlepszy sposób na wykorzystanie prądu z energii odnawialnej?

Magazyny energii pozwalają na wykorzystanie maksimum energii z odnawialnych źródeł, a jednocześnie – na optymalizację wydatków na prąd. Jak działają oraz jak mogą wspomóc fotowoltaikę? Sprawdźmy.

Czytaj więcej
14 wrz 2021

Jak działa magazyn energii?

O magazynach energii w ostatnim czasie robi się coraz głośniej. Wszystko za sprawą planowanych zmian w ustawie OZE związanych z rozliczeniami prosumentów, a także kryzysu energetycznego oraz problemu, jakim stają się nadwyżki energii elektrycznej oddawanej do sieci przez posiadaczy instalacji fotowoltaicznej. Jeśli więc zastanawiasz się nad zainwestowaniem w domowy magazyn energii, sprawdź najpierw, jak on działa, co jest potrzebne, aby móc go stosować wraz z instalacją fotowoltaiczną i czy to się w ogóle opłaca.

Czytaj więcej
Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić