Strona główna > Aktualności > Magazyny energii 2021

Magazyny energii 2021

Coraz lepsza sprzedaż magazynów energii związana jest z coraz większą liczbą instalacji fotowoltaicznych jakie są montowane w naszym kraju. Magazyny energii mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić zarządzanie popytem i podażą energii elektrycznej. Urządzenia są wykorzystywane w największej liczbie przez indywidualnych odbiorców, posiadających instalację fotowoltaiczną. To głównie dla nich przygotowaliśmy na naszym portalu sekcję dotyczącą najważniejszych informacji na temat magazynów energii. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego typu urządzenia zapoznaj się z nowościami, przeczytaj recenzje konkretnych produktów, a także bądź na bieżąco z wszelkiego rodzaju dofinansowaniami, jakie można uzyskać przy zakupie tego typu urządzeń.

Jaki magazyn energii dla domu?

Jaki magazyn energii dla domu?

Jedną z kwestii dotyczących fotowoltaiki jest magazynowanie nadwyżek produkowanej energii, aby móc ją wykorzystać w momentach, kiedy jej zapotrzebowanie nie może być zaspokojone przez panele fotowoltaiczne. Wśród umożliwiających to rozwiązań wyróżnia się więc między innymi magazyny energii, które sprawdzają się również w przypadku domowych instalacji fotowoltaicznych. Jak wobec tego dobrać odpowiedni magazyn energii dla domu?

Więcej

Magazyny energii - dostępne moce

Magazyny energii - dostępne moce

Magazyny energii w Polsce, podobnie jak fotowoltaika jeszcze kilka lat temu, są wciąż mało popularnym rozwiązaniem. Należy jednak liczyć się z tym, że zwiększająca się liczba zamontowanych instalacji fotowoltaicznych generująca problemy związane z optymalizacją produkcji i przesyłu prądu stopniowo będzie wymuszać stosowanie ich nie tylko w firmach, ale i domach, jak ma to miejsce, chociażby na zachodzie. Jakie moce może mieć magazyn energii wobec tego?

Więcej

Magazyn energii co to jest?

Magazyn energii co to jest?

Choć fotowoltaika cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest, chociażby to, że nasz kraj znalazł się na 5 miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy instalacji fotowoltaicznych, w porównaniu do poprzedniego roku użytkowanie jej generuje pewien problem. Produkowana z promieni słonecznych energia nie zawsze może być bowiem wykorzystywana na bieżąco, dlatego też musi być magazynowana. Jednym z dostępnych rozwiązań staje się więc magazyn energii.

Więcej

Jak odpowiednio dobrać magazyn energii?

Jak odpowiednio dobrać magazyn energii?

Stale rosnąca w ostatnich latach popularność fotowoltaiki w Polsce niewątpliwie wpłynęła na rozwój branży związanej z magazynami energii. Wszystko za sprawą tego, iż panele fotowoltaiczne w ciągu doby produkują zmienne ilości prądu z energii słonecznej w zależności od stopnia nasłonecznienia danego obszaru oraz pory dnia. Wobec tego najczęściej nadmiar prądu względem potrzeb osób użytkujących systemy fotowoltaiczne produkowany jest wtedy, kiedy nie są oni go w stanie wykorzystać. Tego typu urządzenia do magazynowania energii zapewniają więc alternatywę dla oddawania nadwyżek energii do sieci energetycznej oraz odbierania jej w zmniejszonej o około 30% ilości. Jak wobec tego dobrać odpowiedni magazyn do swoich potrzeb, aby korzystanie z niego było opłacalne?

Więcej

Magazyn energii na ile wystarcza?

Magazyn energii na ile wystarcza?

Magazyny energii mogą być wykorzystywane zarówno jako elementy do magazynowania energii elektrycznej, produkowanej w nadwyżkach przez panele fotowoltaiczne w okresach mniejszego zapotrzebowania energetycznego, jak i także jako zasilanie awaryjne. W drugim przypadku powstaje jednak pytanie, na jak długo wystarczy prądu w magazynie energii w sytuacjach awaryjnych i od czego to zależy. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu tematowi z bliska.

Więcej