Porównaj oferty

Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

W dzisiejszych czasach rozwój branży energetycznej jest naprawdę szybki i w większości przypadków oznacza stosowanie coraz większych pojemności akumulatorów – zarówno w samochodach elektrycznych, jak i przydomowych instalacjach fotowoltaicznych. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje magazyn energii 20 kWh? A może wolisz zdobyć informacje o tym, gdzie szukać najlepszych magazynów energii i w jaki sposób podłączyć je do przydomowej sieci energetycznej? Oto artykuł, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Wróć do: Aktualności Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

Magazyny energii elektrycznej 20 kW – czy są przydatne?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że w przeciągu ostatnich lat energetyka w Polsce zmieniła się nie do poznania. Obecnie w kraju coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych, które w znacznym stopniu redukują rachunki gospodarstwa domowego za energię elektryczną pobieraną z publicznej sieci. Sam montaż paneli fotowoltaicznych na swojej nieruchomości jest naprawdę opłacalny. Warto też wiedzieć, ile kosztuje magazynowanie energii wytworzonej przez takowe panele.

Obecnie ogromnym problemem dla wielu inwestorów i właścicieli przydomowych instalacji fotowoltaicznych jest magazynowanie wytworzonego prądu. Magazyny energii 20 kW są świetnym wyborem nie tylko ze względu na swoją pojemność, ale i odporność na uszkodzenia. Jeśli chcesz bezpiecznie magazynować wytworzoną energię, lepiej zainwestuj w sprzęt od topowych producentów. Zmiany przepisów prawnych, które dotknęły prosumentów posiadających instalacje PV spowodowały, że coraz większym uznaniem na rynku cieszą się magazyny energii 20 kWh.

Czym jest magazyn energii 20 kWh?

Śmiało można powiedzieć, że magazyn energii 20 kWh to po prostu akumulator litowo-jonowy, który dostosowany jest do tego, aby magazynować energię wytworzoną np. przez instalację paneli fotowoltaicznych w domu. Oczywiście takie urządzenia nie są niezbędne do poprawnego działania instalacji, ale zdecydowanie pozytywnie wpływają na ograniczenie zużycia energii oraz koszty eksploatacji budynku. Magazyn energii 20 kWh pozwala na tymczasowe przechowywanie zebranej energii z opcją jej wykorzystania w późniejszym czasie bez konieczności jej oddawania do publicznej sieci energetycznej.

Jak działa magazyn energii 20 kWh?

Zasada działania magazynów energii 20 kWh jest dość prosta. To urządzenie podłączone do tradycyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych magazynuje nadwyżki wytworzonego prądu, a po całkowitym zapełnieniu ogniwa bateryjnego przekazuje dalszy nadmiar do publicznej sieci energetycznej. Taka metoda działania sprawdza się w sieciach typu on-grid.

Nieco inaczej działają instalacje off-grid, które są montowane w dużych budynkach i obiektach użytku publicznego. Taki system doskonale sprawdza się w domkach letniskowych oraz na ogródkach działkowych. W tym przypadku magazyn energii nie jest podłączony do publicznej sieci energetycznej i nie oddaje nadmiarów prądu. Niestety zimą magazyn energii 20 kWh w takiej instalacji nie będzie przydatny, gdyż nie zapewni odpowiednich ilości prądu do zasilania np. domku letniskowego.

Ile kosztuje magazyn energii 20 kWh? Cena

Chcesz wiedzieć, ile wyniesie Cię inwestycja w dobrej klasy magazyn energii 20 kWh? Cena takiego sprzętu to obecnie wydatek na poziomie nawet ponad 60 tys. złotych. Jeśli masz takie możliwości finansowe, koniecznie zdecyduj się na zakup magazynu energii do swojego budynku mieszkalnego. Dzięki temu zgromadzisz spore ilości energii słonecznej i wykorzystasz ją w razie zwiększonego zapotrzebowania. Taki poziom komfortu ma sporą cenę, gdyż topowe magazyny energii 20 kWh kosztują nawet ponad 120 tys. złotych. Niestety na tę chwilę polski rząd nie przygotował żadnych większych dopłat na zakup magazynów energii dla przydomowych instalacji paneli fotowoltaicznych. Koszty zakupu magazynu w dużej mierze zależą też od renomy producenta magazynów energii.

Podsumowując – magazyn energii 20 kWh to dobra inwestycja, choć pochłaniająca ogrom środków pieniężnych. To dobry pomysł, aby nieco uniezależnić się energetycznie od publicznych sieci i zyskać możliwość korzystania z prądu w naprawdę niskich cenach. Jeśli nie wiesz, jaki magazyn wybrać, koniecznie sprawdź porównanie magazynów energii.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.67 (3 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić