Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
3

Tania energia
dla firm

4

Wypełnij
formularz

5

Zapoznaj się z porównaniem cen

6

Otrzymaj
ofertę

Podaj kod pocztowy i kliknij dalej

- *

* na podstawie kodu pocztowego system informatyczny przypisze Tobie właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) dzięki temu, porównanie cen prądu będzie bardzo dokładne

element graficzny 1

Prąd dla firm

Przedsiębiorstwa dostają ogromne rachunki za prąd, dlatego ich właściciele często korzystają z możliwości wyboru sprzedawcy energii elektrycznej. Tani prąd dla firmy jest bardzo pożądany, a płacić mniej może każdy przedsiębiorca dzięki zasadzie TPA (z ang. Third Party Access), która umożliwia klientowi finalnemu wybór podmiotu, który posiada koncesję na obrót energią elektryczną. Nie ma znaczenia lokalizacja firmy. Usługa dostępna jest na terenie całego kraju.

Energia dla firm w praktyce

Każde przedsiębiorstwo może płacić mniej za prąd. Tania energia jest dostępna dla każdego, aby się przekonać, skorzystaj z naszego narzędzia. Wystarczy:

 1. Wpisać kod pocztowy miejsca, w którym Twoja firma pobiera energię elektryczną,
 2. Podać wysokość rachunku lub zużycie energii,
 3. Następnie wybierz interesującą Cię ofertę! Pamiętaj, że to Ty podejmujesz decyzję, jaka oferta Cię interesuje. Nasze narzędzie wspiera cały proces,
 4. Decydując się na ofertę lub kilka ofert wyślij formularz kontaktowy, który trafi bezpośrednio do sprzedawcy. Podaj w nim kontakt do siebie, przede wszystkim telefon, załącz fakturę, na podstawie której oferta zakupu energii dla firm zostanie przygotowana. W odpowiedzi otrzymasz w jednym mailu wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków handlowych.
 5. Jeśli zdecydujesz się na jedną z nich, formalności możesz załatwić online

Jak będziesz miał okazję się przekonać, różnice w cenie za 1 kWh energii elektryczne czynnej oraz comiesięcznej opłacie handlowej są bardzo duże.

Prąd dla małych firm

Prąd dla małej firmy również może być tańszy. Wszystko co związane jest z liberalizacją rynku energii zaczęło się oczywiście od dużych podmiotów. Od kilku lat wszyscy przedsiębiorcy mogą wybrać podmiot od którego kupią energię. Mało tego, w ciągu ostatnich lat ceny energii dla firm są czasami lepsze dla średnich i mniejszych odbiorców niż dla największych firm zużywających nawet kilka GWh. Co na taki stan rzeczy wpłynęło:

 1. Wahania ceny zakupu prądu na giełdzie spowodowały, że duży koszt związany z ryzykiem zabezpieczenia dostaw prądu sprzedawcy chcą przerzucić na klienta końcowego. U małego odbiorcy, ławo takie ryzyko minimalizować
 2. Energia dla firm zużywających kilka GWh jest sprzedawana najczęściej za pomocą kontraktów elastycznych. Ceny zakupu zależą od ceny sprzedaży energii elektrycznej na giełdzie i zmieniają się często każdego miesiąca.

Tani prąd dla firm w Polsce

Podczas analizy wyników naszego zestawienia z pewnością zdasz sobie sprawę, jak duży budżet w perspektywie ostatnich lat został zmarnowany. W praktyce oferty wolnorynkowe dają możliwość zakupu prądu (np. online) do 30% taniej. Szczególnie w dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego partnera w tym obszarze jest kluczowy. Energia dla firm, którą zakupimy taniej jest dokładnie tej samej jakości. Nawet teraz, kiedy najwięksi gracze na rynku podnoszę ceny, możemy wybrać ofertę wolnorynkową i nie tylko płacić mniej niż obecnie, ale także zagwarantować sobie stałe ceny prądu na najbliższe lata.

Oferty sprzedaży energii elektrycznej dla firm

Jeśli mamy już oferty, wiemy na którą się decydujemy pozostaje postawić przysłowia kropkę nad "i". W celu finalizacji umowy będziemy musieli przygotować:

 1. Fakturę w liczbie 3 sztuk minimum
 2. Dane na które ma być przygotowana umowa
 3. Kontakt do osoby podpisującej umowę tj. telefon i mail

W odpowiedzi na maila dostaniemy informację ze wszystkim dokumentami. Znajdziemy tam:

 • wypełniony wzór umowy
 • ogólne warunki umowy
 • regulamin
 • pełnomocnictwa dla nowego sprzedawcy

Całość możemy podpisać online, a możliwości składania podpisów jest wiele: od podpisu elektronicznego zaczynając, przez profil zaufany przechodząc, na autoryzacji przez bank i SMS kończąc.

Energia elektryczna dla firm naprawdę może być tańsza

Podsumowując, korzystanie z naszego narzędzia nie kosztuje nic. Każda firma może zyskać bardzo dużo. Im więcej energii elektrycznej zużywasz, z tym większą oszczędność sobie zapewnisz. Jeszcze raz podkreślimy, że sama niższa stawka za 1 MWh to jedno, kolejna korzyść to zagwarantowanie sobie ceny zakupu prądu z dnia dzisiejszego w kolejnych latach to drugie. Taniej nie będzie, szczególnie jeśli chodzi o oferty największych firm energetycznych w Polsce