Strona główna > Prąd Online. Zmiana sprzedawcy prądu w 3 krokach!

Prąd Online. Zmiana sprzedawcy prądu w 3 krokach!

Prąd Online to najbardziej korzystna dla klienta forma zmiany sprzedawcy prądu zarówno w gospodarstwie domowym jak i w firmie. Firmy energetyczne, a dokładniej spółki obrotu które zajmują się handlem energią elektryczną udostępniają możliwość zmiany sprzedawcy prądu online dlatego, że wysokie koszty związane z utrzymaniem sieci sprzedawców terenowych powodują, że ich oferty są dużo mniej atrakcyjne cenowo niż te, które można znaleźć w Internecie. Poniżej pokazujemy jak zmiana sprzedawcy prądu online jest prosta i dlaczego warto z niej skorzystać, jeśli chcemy płacić mniej za prąd.

Zmiana sprzedawcy prądu online. Najtańszy prąd tylko Online!

Zmienić sprzedawcę prądu możemy na kilka sposobów. Chcemy Wam jednak pokazać (przypomnieć) dlaczego oferty dostępne w Internecie są bardziej atrakcyjne cenowo, od tych dostępnych w sprzedaży w innych kanałach. Zacznijmy od sposobów w jakich podpisanie umowy związanej ze zmianą sprzedawcy prądu może nastąpić i dlaczego inne formy są mniej opłacalne dla sprzedawcy:

  • Salon sprzedawcy prądu - Podpisanie umowy w salonie wiąże się z koniecznością wypłacenia prowizji dla osoby pracującej w salonie, a także utrzymaniem samego salonu
  • Handlowiec terenowy - Wysokie koszty utrzymania pracownika w skład których wchodzą przede wszystkich samochód oraz prowizyjne wynagrodzenie
  • Sprzedaż telefoniczna - wysokie koszty budowy zespoły call-center oraz zakupu odpowiedniego oprogramowania
  • Sprzedaż internetowa - jednorazowe koszty związane z przygotowanie oprogramowania i koszty reklamy w Internecie

Z 4 wyżej wymienionych kanałów sprzedaży, najtańszym z punktu widzenia sprzedawcy jest kanał internetowy. Każdy wcześniej wymieniony generuje dużo wyższe koszty. Różnica w kosztach pozyskania klienta przez sprzedawcę prądu to korzyść, którą sprzedawca dzieli się z klientem. Dzięki temu ceny prądu za kWh są dużo niższe w przypadku sprzedaży prądu w Internecie.

Prąd online najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klienta

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy o korzyściach z punktu widzenia sprzedawcy. Co zyskuje klient, który decyduje się kupić tańszy prąd online? Przede wszystkim pieniądze. Oferty dostępne w Internecie są bardziej atrakcyjne cenowo. Po drugie: czas! Bez konieczności wychodzenia z domu, w jednym czasie możemy w 100% zamknąć temat zmiany sprzedawcy prądu. Wystarczy mieć przy sobie rachunek za prąd i 15 minut wolnego czasu. Co ważne w dowolnym czasie. Zmiana sprzedawcy prądu online jest dostępna 24h/dobę.

Prąd online - jak zmienić sprzedawcę prądu w 3 krokach?

Zmiana sprzedawcy prądu zajmie nam zdecydowanie mniej czasu, jeśli się do niej odpowiednio przygotujemy. Proces zmiany sprzedawcy prądu online podzielimy na 3 kroki:

  1. Pierwszym jest przygotowanie dokumentów potrzebnych do zmiany sprzedawcy prądu
  2. Drugim: porównanie dostępnych ofert i wybór interesującej nas oferty
  3. Trzecim, ostatnim: przejście na stronie wybranego sprzedawcy przez system zamówień

Napiszmy teraz więcej o kolejnych krokach procesu. Przygotowanie dokumentów jakie będą potrzebne do dalszych kroków sprowadza się do posiadania m.in.: 

  • ostatniego rachunku za prąd. Będziemy mogli z niego odczytać takie informację jak: grupa taryfowa, zużycie energii czy numer Punktu Poboru Energii - numer licznika
  • dowód osobisty - potrzebny do podania danych do umowy

W drugim kroku musimy wybrać interesującą nas ofertę. W tym celu zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki ofert i cen Optimal Energy. W zestawieniu pokazane są oferty aktywie działających sprzedawców prądu. Z listy porównania ofert sprzedawców możemy w łatwy sposób przejść na ich bezpośrednie strony i tam kontynuować proces zmiany sprzedawcy prądu online

prąd online

Trzeci - ostatni krok jest tak naprawdę u wszystkich sprzedawców prądu bardzo podobny. Zostaniemy przekierowani na generator umów, w którym po wprowadzeniu danych osoby podpisującej umowę, a także informacji związanych z punktem poboru energii, będziemy mogli cieszyć się z niższych rachunków za prąd!

Prąd Online dostępny u coraz większej liczby sprzedawców

Zmiana sprzedawcy prądu on-line zyskuje na popularności. Jest to wygodne rozwiązanie dla obu stron umowy: sprzedawcy, ze względu na to, że internet to najtańszy kanał pozyskiwania klientów. Dla klienta dlatego, że oferty zmiany sprzedawcy prądu online mają najniższą cenę. Ilu obecnie sprzedawców oferuje prąd online? Zapraszamy do naszej porównywarki cen prądu i gazu Optimal Energy - tam znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Póki co ofertę zmiany sprzedawcy prądu nie mają dostępne jeszcze takie firmy jak Tauron, Enea, Energa czy PGE. Jesteśmy jednak świadomi, że największe koncerny energetyczne już przygotowują tego typu rozwiązanie i prąd online od największych sprzedawców prądu, także w naszej ofercie pojawi się w ciągu najbliższych tygodni!