Porównaj oferty
Prąd od PGE opinie. Oferta dla domu i firmy
OptimalEnergy

Prąd od PGE opinie. Oferta dla domu i firmy

2.49 (5649 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

PGE SA to spółka wchodząca w skład jednej z największych Grup Kapitałowych na terenie Polski PGE - GK PGE. Podmiot ten jest od lat największym sprzedawcą prądu w Polsce. PGE dostarcza prąd do ponad pięciu milionów indywidualnych i biznesowych odbiorców energii elektrycznej w Polsce, Zatrudniając blisko 45 tysięcy pracowników. Działalności jakie prowadzi Grupa PGE w obszarze energii elektrycznej to poza sprzedażą prądu także dystrybucja, wytwarzanie oraz wydobycie węgla brunatnego.

Nazwa spółki

PGE

Adres siedziby

8 Marca 6
35-959 Rzeszów, podkarpackie, Polska

Telefon

(+48) 422 222 222

Email

kontakt@gkpge.pl

Numer KRS

0000030499

NIP

8130268082

PGE sprzedawca energii: prądu i gazu

Dodatkowo od kilku lat firma w swojej ofercie posiada także sprzedaż gazu ziemnego. Jej usługi stoją na wysokim poziomie, o czy najlepiej świadczy zaufanie klientów, którzy chętnie przedłużają i przenoszą swoje umowy do tego sprzedawcy energii elektrycznej.

PGE prąd - sprzedaż energii elektrycznej

PGE jako największy w Polsce sprzedawca energii elektrycznej funkcjonuje na zasadzie sprzedawcy z urzędu we wschodniej i centralnej części Polski. Głównie dzięki mianu sprzedawcy z urzędu, ale też dzięki odpowiednio elastycznym ofertom i promocjom, PGE może liczyć na tak dużą ilość klientów. Sprzedaż energii odbywa się w oparciu o koncesję na obrót energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nie zmienia to faktu, że grupa coraz intensywniej działa w zakresie pozyskiwania nowych klientów, znajdujących się poza granicami OSD PGE Dystrybucja, w oparciu o zasadę wolnorynkowej TPA. Aktualne oferty dla klientów indywidualnych oraz biznesowych są dostępne w naszej porównywarce cen prądu i gazu: Optimal Energy. Większość formalność dotyczących zmiany sprzedawcy jako odbiorca indywidualny zostanie zrealizowanych przez PGE, w celu przyspieszenie wszystkich procedur.

Lumi PGE. Prąd dla Warszawy

Firma PGE od kwietnia 2018 roku powołała nową markę o nazwie LUMI. Oferta zmiany sprzedawcy prądu pod marką LUMI jest kierowana do mieszkańców Warszawy, którzy są klientami dystrybutora Innogy Stoen Operator.

PGE gaz- sprzedaż gazu ziemnego

Firma PGE sprzedaje także gaz ziemny. Po otrzymaniu koncesji od Prezesa URE na obrót paliwami gazowymi, przygotowana oferta sprzedaży gazu była kierowana początkowo do klientów biznesowych. Od kilku miesięcy dostępna jest także opcja zakupu tańszego gazu ziemnego od PGE dla gospodarstw domowych. Dodatkowo firma sprzedaje gaz ziemny w pakiecie z prądem. Pełna oferta sprzedaży gazu ziemnego jest również dostępna w naszej porównywarce cen prądu i gazu. Szczegółowe informacje zostaną udzielone także w biurze obsługi klienta, gdzie czekają na pytania wykwalifikowani pracownicy. Kompetentna obsługa i elastyczność w stosunku do warunków umowy jest w dzisiejszych czasach bardzo ciepło odbierana przez kontrahentów. Warto pamiętać o tym, że zawarcie umowy dostawy prądu i gazu niesie ze sobą dodatkowe korzyści oraz, że zmiana sprzedawcy energii nic nie kosztuje.

GKPGE - grupa kapitałowa PGE

PGE Obrót jest częścią Grupy PGE, która jako cele strategiczne wyznacza sobie między innymi: wzmacnianie pozycji lidera na rynku energii elektrycznej w Polsce, ciągłość i wysoką jakość dostaw prądu, coraz lepszą efektywność wykorzystania zasobów ludzkich. Moc wszystkich źródeł wytwórczych energii elektrycznej przekracza ponad 12 GW, a sprzedaż prądu do odbiorców końcowych sięga ponad 36 TWh w roku. Jako ciekawostkę można dodać, że łączna długość linii napowietrznych wykorzystywanych do przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej na obszarze OSD PGE to prawie 280 tysięcy kilometrów.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (1.32 z 53 opinii klientów)

Ryszard Usiądek

3 maj 2024

30 marca - zanik napięcia, 6 kwietnia - zanik napięcia, 13 kwietnia - zanik napięcia, 20 kwietnia - zanik napięcia, 1 maja uświęcili i dwa razy wyłączyli napięcie. Tak działa elektrownia w XXI wieku.

zbigniew staniewicz

25 mar 2024

NIE polecam.Dlugie kolejki.Chcialem dostac rachunek za energie.Dostalem rachunek na inne nazwisko.Musialem jeszcze raz przyjechac.Zenada ani slowa przepraszam.

Niezadowolony klient

1 mar 2024

Nie rozumiem po co jest ebok jeśli zapominając doładować licznik przedpłatowy w weekend lub w swieto nie mogę tego zrobić bo i tak kod otrzymam w dzień powszedni, do tego kody mozna zamawiać do 16 tylko wtedy otrzyma się go w tym samym dniu, podkreślam w dniu powszechnym, infolinia tak samo w dni robocze. Mija się to z celem, rownie dobrze można sobie isc osobiście i czekać w kolejce, które i tak są zawsze ogromne. Dla mnie ebok i infolinia to żadne ułatwienia, w XXI wieku nic nie można załatwić, brakuje mi pradu powinnam bez problemu doładować prad przez internet i od razu otrzymać kod skoro i tak zabierają mi od razu pieniądze z konta. Nie polecam

Jakub

18 lut 2024

Nie polecam, zawyżone rachunki i do tego chcieli mnie zmusić do licznika przedpłatowego, polecam zmianę dostawcy energetycznego na innego, bo to co PGE sobą reprezentuje to porażka.

Mirosław

19 sty 2024

Jakaś masakra z tą komuną!!! Domowe Naprawy wcisneła mi mówiąc że to za darmo pod warunkiem że zostane z nimi 2 lata, na fakturze pojawiła się opłata handlowa na dodatek w netto 10.98 czyli 12zł. Pojechałem napisałem ręcznie że niechce tego gówna, nie wziolem potwierdzenia i oczywiscie nie przekazali po pol roku place dalej. Nie ma kogo opierdolić koryto tylko sie z gory patrzy i śmieje... 1000 naciagnietych osob robi robote tymczasem nawet kur. formy rezygnacyjnej nie raczyli zrobić! Zapisać się można jednym kliknięciem czy nie śmierdzi to komuną?

Marek Matczak

9 sty 2024

PRL to dla nich nieosiągalna nowoczesność. Po zakupie mieszkania nie można przepisać Klienta bez rozwiązania umowy z poprzednim, który nie żyje. Akt zgonu ani akt nabycia mieszkania nie wystarczy. Trzeba szukać spadkobierców, zbierać dowody pokrewieństwa, oświadczenia, a jak to wszystko się zbierze, to trzeba wystać swoje w kilometrowej kolejce skoro świt żeby się dostać zamiast iść do pracy. To się nadaje do niezwłocznej likwidacji i stworzenia od nowa, bo z tego co jest już nic się nie da zrobić.

ROBERT BANASIK

9 sty 2024

Katastrofa! ...Zgodnie z sugestią wydłużam opinię. Katastrofa! Katastrofa! Katastrofa!

Wściekły klient

21 gru 2023

Szybciej idzie uzyskać połączenie z Papieżem Franciszkiem niż z tymi bydlakami, które nigdy nie odbierają. Numer 422222222 to wysłuchiwanie godzinami komunikaty "Prosimy czekać na połączenie z konsultantem". PGE powinno zmieć branże i zająć się sprzedażą ubezpieczeń przez telefon. Przy takim skrajnie lekceważącym podejściu zbankrutowaliby w kwartał. Wszyscy mielibyśmy święty spokój.

Jozef Sieradzki

17 gru 2023

Od kilku dni nie moge dodzwonićsię do biura obslugi klienta. Do przeslanej faktury nie dołączono taryfy C11 z wyjasnieniami do poszcz egolnych zapisow. Natomiast przeslano kilka kartek makulatury z informacjami ktore mnie jako klienta nie interesuja a takimi np. jakie paliwa stosuje sie do wytwarzania energi i inne tego typu duperele ponoszac zbedne koszty ich opracowania i drukowani. Zenada jednym slowem i upadek wizerunkowy tej instytucji.

HENRYK LECH

14 gru 2023

Od trzech dni nie mogę dodzwonić się na infolinię PGE (zaraz po wybraniu następuje rozłączenie). Nie mogę też zalogować się do e-BOK PGE ( komunikat brak linku zwrotnego....). Co się dzieje w tym PGE, czy ktoś może nad tym zapanować.

HANNA PUDŁOWSKA

28 lis 2023

najgorsza instytucja w Polsce ,rachunki nie wiadomo skąd ,a dodzwonić się nie można ,jak można tak lekceważyć klienta ,po prostu skandal

Jan. J

22 wrz 2023

Koszmar po co podajecie numery skoro nie można się do was dodzwonić. Kpina z klientów. Nawet jestem zmuszony do dania 1 gwiazdki. Mimo że należy się mniej niż 0

Ewa Jadwing

16 wrz 2023

Totalna katastrofa, nie można się dodzwonić, kilka dni pod rząd, a jak już się już człowiek dodzwoni, to niestety obsługa telefoniczną jest bardzo nie przyjemna, jakby byli w pracy za karę. Powinno się coś zmienić w tym kierunku.Ludzie zróbcie coś z tym.

Wilk

6 kwi 2023

Super infolinia tak się można do nich dodzwonić, że jak by czekał na śmierć to by długo pożył po co ta infolinia jak nie można się wcale przez 3 dni dodzwonić.

Rebel

15 mar 2023

XXI wiek a złożenie konta w ich E-boku graniczy z cudem. Jedno konto udało mi się założyć, ale po 5 próbach przypisania drugiego konta, poddałem się. Otrzymałem od nich automatycznego e-maila żeby zadzwonić na podany numer tel. gdzie ktoś miał mi pomóc. Trzeci dzień dzwonię, raz czekałem 35 minut, za drugim 45 minut, dziś 2 x po 30 minut i nawet z nikim się nie połączyłem, a będę musiał zapłacić za te godziny oczekiwania na rozmowy do których nigdy nie doszło. Ta "firma" to jakiś żart, jeszcze jestem zmuszany za każdym razem, płacić za to żeby usłyszeć nagranie o tej pseudo tarczy rządowej za którą powinienem ich całować po ..........

wiola

11 lut 2023

pracownik- szanowny dostawca twierdzi jak to powiedział : ma żone i dzieci, ok nikt nie powiedział że mu za to zapłace, pozdrowionka :)

Tymienice

1 lut 2023

Pomijając ceny. Awarie Non Stop, zwłaszcza zima, kiedy go najbardziej potrzeba, wszystko nad czym pisior łapę trzyma się pierd... by "umilic" ludziom życie. Czas na zbiorowy pozew o odszkodowanie!!!! Pani Joanno, Alicji, pozostali?

Jolanta

31 sty 2023

Telefon ciagle zajety i nie mozna sie dodzwonic. Nie ma mozliwosci zalogowania sie do konta aby sprawdziec rachunek za prad. PGE niestety nie dba o kienta i w zasadzie nic ich nie obchodzi jak postrzegaja ich klienci. Fatalny serwis!

A poszedł

22 lis 2022

Żyję już sporo lat, ale takiego kretyństwa jak kontakt z Obrotem PGE jeszcze nie spotkałem. Kiedyś dzwoniłem 7 godzin pod nr 422222222, bo miejscowi kretyni wyłączyli mi prąd niesłusznie, (jestem osobą niepełnosprawną i energia elektryczna jest mi niezbędna) bez żadnego kontaktu ze mną, bez uprzedzenia, bo podobno nie zapłaciłem rachunku. Udowodniłem, że rachunek zapłaciłem, ale za ponowne podłączenie energii musiałem zapłacić 100 zł. Pieniędzy mi nie zwrócili i nawet cienia przeprosin nie było. W dobie cyfryzacji i elektroniki takie utrudnienie kontaktu jest wymysłem jakiegoś idioty. Następny debilizm, które dostrzegam na tej stronie: mam kliknąć akceptuję wszystko (w ciemno, czy to poker?), a ja jako wolny człowiek chcę mieć możliwość wyboru i szukam okienka, że nie akceptuję niczego. Trzecia SPRAWA!!! Od trzech dni szukam instytucji, w której dowiem się jako osoba niepełnosprawna, posiadająca dużą rodzinę, CO I DO KIEDY MUSZĘ ZROBIĆ, ŻEBY MIEĆ TAŃSZĄ ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ, ale mimo usilnych starań nie dotarłem do tej informacji. Czy to jest normalne? Czy ktoś na tym jeszcze panuje? Jakiej siły trzeba użyć, żeby takie sprawy załatwiać od ręki? Kosy na sztorc? Proszę o natychmiastową odpowiedź.

Joanna

21 lis 2022

Brak modernizacji, ciągły brak prądu po kilkanaście godzin, awaria sieci - gałązka spadła, nawet zimą, kiedy na zewnątrz temp to nawet -30 stopni. Kilka razy w miesiącu, przerwy w dostawie, to pozbawienie rodzin ogrzania domu, jakiegokolwiek ciepła, do tego migotanie światła i spadki napięcia, powodujące niszczenie sprzętu elektrycznego. Wstyd, XXI wiek, a przez obojętne stanowisko ludzi zarządzających PGE, nastawionych jedynie na własne priorytety finansowe, pozbawionych myślenia, empatii i szacunku do klienta, cofamy się do epoki, gdzie zmuszeni będziemy grzać się przy ogniskach i siedzieć przy zapalonych swieczkach. - Rejon Bielsk Podlaski, obszar Wysokie Mazowieckie, kilkadziesiąt wsi, jedna stara, powojenna sieć.

kazimierz

16 lis 2022

Ja ogólnie jestem zadowolony z mojego dostawcy energii elektrycznej. Jednak notorycznie mnie wkurwia możliwość telefonicznego połączenia z BOK. Wprowadziliście Państwo do kontaktu jeden jedyny numer 42 i dalej 2222222222222222222222.To jest chore!!! Troczę przesadziłem z tą długością numeru,ale rzeczywiście na ten numer nie ma szans się dodzwonić. Mam konkretne pytanie: Należę do rejonu Radom z okręgiem Skarżysko Kamienna.Kiedyś bez problemu dodzwoniałem się w Radomiu do mojego Rejonu na ul.Srednią telefonicznie. Teraz,chcąc uzyskać jakąkolwiek informację, trzeba ruszyć dupe i zaczłapaś na ui. Srednią do rejonu,pobrać numerek, odsiedzieć swoje i tylko zadać jedno pytanie na które właściwa merytorycznie odpowiedź pracownika mnie wystarczy. Czy do cholery jasnej tak wygląda szanowanie czsu obywateli???????

Alicja Kaczańska

9 kwi 2022

Systematycznie płacę za energię.Ostatnia wpłata 26 styczeń 2022 kwota 355,61 do maja tego roku. Wczoraj otrzymałam SMS-a,że 10 kwietnia wyłączą mi prąd na działce. To skandal. Proszę o szybką reakcję.Dotyczy to działki rekreacyjnej w Stawinodze gmina Zatory ul. Modrzewiowa 5

Były pracownik

5 kwi 2022

To jest tragedia, pracowałem u nich 3 lata. Same rodziny i kolesiostwo tam pracuje, które ma totalnie wyj....e na wszystko aby odbębnić 8h i do domu, powinni tam zrobić całkowity przegląd i wyrzucić 2/3 ludzi bo tylko siedzą nam na grzbiecie i my musimy za to płacić, stąd te duże rachunki no bo przecież trzeba ich utrzymać i na premie dać, a dyrektorów i specjalistów tam cała masa nawet specjalista od specjalisty, którzy nie mają zielonego pojęcia jakie zlecenia na prace remontowe wypisują straszne absurdy

Jurek

7 mar 2022

PGE - najgorsze doświadczenia odnośnie usług jakie można mieć. Takie firmy powinno się zamykać lub zmienić w niej wszystko i wszystkich. Podejście do klienta - żadne . Mają nas w d..... Czterokrotny kontakt z prośba o informacje dotyczące mojej 25 letniej umowy. Za każdym razem informacja ze na odpowiedz trzeba czekać 2 tygodnie. Wyszło ze czekam już 6 tygodni i po rozmowie mam jeszcze czekać 2 tygodnie itd. Pani z informacji/obsługi nic nie pomoże , nic nie może. Porażka .

Wiktor

21 lut 2022

PGE to firma jak w jakimś wyspiarskim kraju typu TUKA TUKA. Słupy najtańsze najgorszej jakości nie wymieniane przez lata, linie napowietrzne nieizolowane, drzewa nie przycinane, niektóre słupy a jest ich bardzo dużo pamiętajace jeszcze czasy Gierka - aby taniej. Miliardy wydane przez tą władzę na niepotrzebne rzeczy i kolesiów a nie na inwestycje w energetykę. Dyrektorów, kierowników w PGE więcej niż techników. Dystrybucja gdzie indziej, rachunki za prąd jeszcze gdzie indziej i zgłaszanie awari jeszcze gdzie indziej Taki bałagan możliwy tylko u nas. Nie potrzeba wojny. Kilka słupów w powiecie wywalonych i nie ma handlu, biznesu - towar w sklepach się psuje. Kompletny brak kompetencji w zarządzaniu krajem rządu PIS. Monopol Państwowy albo z udziałem skarbu państwa to porażka i niegospoarność.

Matka dziecka

17 lut 2022

Jak i do kogo zgłosić na waszą działalność ogólna skargę.

Sylwia

31 sty 2022

Obsługa klienta na infolinii oraz przez maila to jeden wielki dramat. Nie można doprosić się o jedno, bardzo proste pismo. Narzucają długie terminy na realizację z których i tak się nie wywiązują. Pracownicy na infolinii nie posiadają żadnej wiedzy. Może i chcą ale pomoc nie potrafią. Ogólnie klient w PGE jest traktowany bardzo przedmiotowo. Tragedia...

Marek

21 sty 2022

Dodzwonić się nie można tylko monopolista może pozwolić sobie na takie traktowanie klientów. Każdą inną firmę tak działającą ominął bym szerokim łukiem ale niestety tego PRL-owskiego molocha nie można olać...

Mirosław

10 sty 2022

ponad trzy godziny czekałem na połączenie z konsultantem i nie doczekałem się

Anna

10 sty 2022

fatalna obsługia klienta, punkty nie mają pojęcia o wprowadzanych nowych procedurach, wieloloetni klient się nie liczy

M.Rogowska

6 gru 2021

20min.czekam na połączenie z konsultantem i nadal brak!

Tadeusz Cieślak

29 lis 2021

LUMI PGE to mało wiarygodna firma stosująca triki i luki w umowach kompleksowych. Wystawia nieweryfikowalne faktury (prognozy???). Wyłącza prąd bez podania przyczyny!?!?

Krzysztof

2 lis 2021

Nie wiem czy to najgorsza firma dostarczająca energię, ale na pewno ma najgorszą kadrę zarządzającą (prawdopodobnie z “dobrej zmiany”). Nie dość, że skontaktować z firmą tylko w dni powszednie od 8 do 16, to jeszcze automat zrywa kilkanaście razy połączenie a później czeka się kilkanaście minut ma konsultanta (nie zazdroszczę im roboty, muszę rozmawiać ze zdenerwowanymi klientami). Liczniki doładować można tylko w dni powszednie i to trzeba czekać na potwierdzenie co najmniej kilka godzin. Sprawdzam czy w okolicy Warszawy jest jakiś inny dostawca.

Roman Kowalewski

28 paź 2021

Bardzo fajny program do inwestowania. Pozwalają one na wpłatę pieniędzy z konta w innym banku bez prowizji. Wygodnie jest pracować z aktywami finansowymi. Istnieje możliwość znalezienia szczegółowych informacji o firmach. Jeśli ta funkcjonalność nie jest wystarczająca, możesz skorzystać z Terminala w przeglądarce.

Fabian Jastrzębski

28 paź 2021

Bardzo szybka obsługa przez pracowników. Od momentu złożenia wniosku o przyznanie statusu inwestora kwalifikowanego do momentu otrzymania statusu inwestora. Dziękuję bardzo, byłam mile zaskoczona!

Krystian Piekarski

28 paź 2021

Przeniosłem się na platformę na początku marca i zgadnijcie co? Nigdy nie widziałem tak przyjaznej dla użytkownika i zorientowanej na klienta platformy! Uważam, że firma jest o głowę i ramiona wyżej od wszystkich innych konkurentów. Programy lojalnościowe, aplikacja inwestycyjna są bardzo przejrzyste i wygodne. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojej firmy i mam nadzieję, że nie zrujnuje to mojej marki.

Bartosz Klimek

28 paź 2021

Poszukiwanie i badanie analiz na temat dokumentów jest złożonym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy. Dołączyłem do platformy, aby oszczędzić sobie konieczności radzenia sobie ze skomplikowaną odmianą i uniknąć popełniania błędów. Postąpiłem słusznie.

Ryszard Ochódzki

8 paź 2021

Dzień dobry, mie mam zdania nt. PGE, chciałem tylko sprawdzić, jak reaguje serwis internetowy.

zdruzgotany i umęczony

25 wrz 2021

PGE Dystrybucja moim zdaniem = PATOLOGIA do kwadratu! Bzdurne procedury pochłaniające tony papieru, masę zbędnej pracy, masę pieniędzy podatników. To zbieranina złych, zgoszkniałych, nie empatycznych ludzi. Wymyślanie BZDURNYCH, bardzo DROGICH i ZBĘDNYCH procedur to chyba jedyna specjalność tego cudacznego tworu jakim jest m/zd PGE. PGE Dystrybucja = do jak najszybszej LIKWIDACJI, a pracownicy na BRUK z zakazem pracy w firmach z obsługą klienta (także terenową) !!!

Zibi

1 wrz 2021

O usługach pseudo przedsiębiorstwa PGE nie można powiedzieć nic innego niż skandal. Przedsiębiorstwo parające się dostawą prądu a poziom jego organizacji i komunikacji z klientem to zdecydowanie czasy kiedy prądu nie było. Ciągle przerwy w dostawie, dodzwonić się nie da, ewentualnie można porozmawiać z kimś opryskliwym, informacji o planowanych pracach, o tym że pojawiła się awaria, co jest bardzo ważne w erze pracy zdalnej. Gdyby nie pozycja monopolisty to osoby zarządzające zostałyby zjedzone przez wkurzonych klientów, bo to jak przedsiębiorstwo firmuje poziom ich umiejętności to dramat.

Anna

26 sie 2021

Żenada!!! Na kod do licznika czeka się nawet 2 dni, ciągle się mylą i podają błędne kody, na infolinię nie idzie się dodzwonic. Rezygnuję i nigdy więcej!

A

7 cze 2021

Na infolinię oraz do PGE w Radomiu nie sposób się dodzwonić. Czy tam ktoś w ogóle pracuje??? Za co Ci ludzie dostają pensję??

Zawiedziona NieKlientka

11 lut 2021

Obsługa fatalna. Od 14 października 2020 czekałam na zmianę umowy. Umowę dopiero do podpisu dostałam dopiero pod koniec grudnia 2020. Na początku stycznia 2021 doniosłam brakujący dokument i podpisałam umowę. Dokument zawieruszono i napisano, że nie został dostarczony. Prawdopodobnie pracownik nie nadaje się do takiej pracy. Najgorsze jest w tym wszystkim, że otaczają się telefonicznym biurem obsługi klienta, który nie może mieć wpływu na przyspieszenie sprawy w związku z wcześniejszym zaniechaniem. UWAGA KLIENCIE - musisz stanąć za pracownikiem bo inaczej zgubi Twoje dokumenty i wpisze, że nie dostarczyłeś. Po interwencji poproszono o przesłanie mailem, przesłałam dwa razy, ale na infolinii powiedziano, że dokumentu nie mają. Szkoda gadać, za niezałatwienie tej sprawy nawet jednej gwiazdki nie powinni dostać!

Paweł

4 sty 2021

Dzisiaj miałem nieprzyjemność z pogotowiem energetycznym. Zgłosiłem brak prądu pod nr alarmowym, niestety prcacuję w domu i jest mi on niezbędny. Po godzinie prąd znowu działał i byłem zachwycony że tak szybko zadziałali. Niestety po godzinie zjawiło się pogotowie energetyczne. Gdy powiedziałem że prąd już jest zaczęło się. Zostałem skrzyczany że nie poinformowałem, że powinienem ponieść koszty ich przyjazdu i następnym razem zapłacę. W końcu nie wytrzymałem i powiedziałem że to ja im płacę i powinni wiedzieć o awariach, co jeszcze bardziej rozsierdziło. Masakra, przypomniały mi się czasy PRL. Dotyczy pan{w z pogotowia rejon Sieradz których nie pozrawiam i jutro składam oficjalną pisemną skargę.

Marcin

18 gru 2020

Nie polecam trzeci świat ten pge mieszkam pod Bełchatowem 1km od miasta z 8 razy w roku przerwy w dostawie prądu niby awarie niby wiatr niby dupa w Bełchatowie nie ma tego problemu

Dominika

19 lis 2020

Nie polecam, na zwykłe zgłoszenie licznika do OSD przez PGE czekam już miesiąc ( dodam, że umowa na firmę), mimo licznych próśb zgłaszanych telefonicznie, po długim odczekaniu na swoją kolej na infolinii. Przedstawiciel z którym została zawarta umowa wprowadza w błąd lub obiecuje, że sprawdzi sprawę po czym nie oddzwania, nie odbiera telefonów. Umowa spisana 20.10.2020 opinia dodana 19.11.2020roku, wciąż bez zgłoszenia przez PGE o założenie licznika do OSD.

Twoj stary

9 lis 2020

Zwyczajna pkina z klienta, 2miesace probuje sie dodzwonić bo nie mam czasu zajsc osobiscie, z reszta, bylem na poczatku u nich osobiscie to uslyszalem Ze mnie nie obsłużą.

Adam

15 paź 2020

3 dzień próbuje się dodzwonić Codziennie po godzinie I jeden wielki ch....j !!!!!!!!

GB

5 wrz 2020

Płacisz jak za zboże , 991 agenci - chamstwo gburowatość i karygodne podejście do klienta. Pani która przyjęła zgłoszenie wręcz parsknąłem śmiechem kiedy podałem swoje nazwisko. Cytuje: ‚ dosyć śmieszne masz pan nazwisko’ Nie polecam. Aha kiedy pani zwróciłem uwagę ta sie obrazila! Podała mi tylko numer zgłoszenia na co ja jej odpowiedziałem ze muszę iść po kartkę papieru i długopis rozłączyła się twierdząc ze to jest linia alarmowa! Ze ona nie moze czekać. Ja czekałem na połączenie z agentem około 30 minu. Pani z PGE NIE MOGŁA POCZEKAĆ 30 sekund

Gosia

26 sie 2020

Ceny jak za zboże, a jak przychodzi do dość rozległej awarii, to nie ma się skąd dowiedzieć , co i jak. 991 raptem milknie, jak mija godzina przewidywanej naprawy. Awaryjnosc sieci spora a miało być już tylko lepiej

Byla klientka

11 sie 2020

Tego Ci nie powiedzą przy podpisywaniu umowy. Zanim podpiszesz dopytaj o WSZYSTKIE regulaminowe, umowne i licho wie jakie jeszcze kary, które mogą naliczyć. Zwłaszcza za rozwiązanie umowy. Nie ma ujemnych punków a szkoda.

zdołowany klient

2 sty 2019

Jestem od dziesięcioleci klientem PGE. Dn.14.11.2018r zgłosiłem na infolinii wolę zmiany systemu zasilania z 3 na 1 fazę,zgłoszenia nie przyjęto ale skierowano mnie do Rejonu Łowicz gdzie p. J. Balik najpierw podawał sprzeczne informacje a w rezultacie końcowym(posługując się swoim adresem mejlowym,do którego nikt z PGE ne ma wglądu) zażądał bym potwierdził przez uprawnionego elektryka,że instalacja spełnia wymogi 1-fazowej (zmiana w instalacji przedlicznikowej ma polegać na ....wykręceniu 2 bezpieczników i do tego jest potrzebna ZEWNĘTRZNA firma!!),jednocześnie podając kontakt do elektryka,który ma mi "pomóc". Nie trudno zgadnąć o jaką tu "spółdzielnię" chodzi bo zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze,gdyż takie "oświadczenie elektryka" kosztuje kilkaset złotych. W mojej sytuacji jest absolutnie zbędne by zewnętrzna firma elektryczna cokolwiek potwierdzała ponieważ instalacja jest już przyjęta do eksploatacji,pracuje bez jakichkolwiek przerw i nie była nigdy modernizowana. Tak więc zmuszanie mnie do wypełnienia przysłanego mi druku zgłaszającego przebudowę jest nakłanianiem do poświadczeniem nieprawdy w dokumentach (art.272KK)bo taka przebudowa nie miała miejsca. W Rejonie Łowicz najwyraźniej panują jakieś "rodzinne" zasady bo aż się boje pomyśleć,że "ciemno biznesowe" ponieważ sprawa pomimo upływu ponad 6 tygodni,wielu pism i telefonów( w tym do dyrektora) wydaje się być nie do załatwienia. W końcu jest jakiś powód ,dla którego J.Balik pomimo swej niekompetencji,braku kultury osobistej,niekomunikatywności i być może nieuczciwości jest osobą w Rejonie Łowicz "wszechmogącą" i chociaż jest tylko referentem to przedstawia się jako kierownik. Niech czytelnicy sami zdecydują czy chcą mieć do czynienia z firmą mająca takie podejście do klienta.

Adam Stępień

9 lis 2017

Jestem klientem PGE Obrót S.A od 20.01.2014 roku i doznałem szoku kiedy otrzymałem nowy blankiet z fakturami do zapłacenia.Stwierdziłem wyższe zużycie dzienne kwh za wrzesień co przełożyło się na wyższą fakturę do zapłacenia za ten miesiąc(166,23zł).Zazwyczaj wysokość faktury za każdy miesiąc wynosił od 29,99 do 40 zł.Poza tym 18.10.2017 zgłosiłem do Oddziału PGE w Łodzi że został naruszony licznik pomiaru energii,w tym celu został oddelegowany z PGE Dystrybucja pracownik Pan Florkiewicz,numer legitymacji:026/RD/RE7/2017 do kontroli stanu licznika,który mimo że widział ewidentne naruszenie licznika,nie było również plomby zabezpieczającej,to nie stwierdził że licznik pracuje nie prawidłowo tym samym dopuścił się przekrętu,oszustwa na szkodę klienta PGE,w tym wypadku moim.Z powrotem przykręcił naruszony licznik i nałożył nową plombę,nie wydał mi tego dnia kopii protokołu wykonania usługi.W tej sprawie złożyłem relamację i skargę na tego pracownika do PGE Dystrybucja oraz powiadomienie do PGE Obrót S.A.02.11.2017 roku zauważyłem ponownie naruszenie licznika o czym powiadomiłem Policję i PGE.Stanowczo nie polecam tej firmy złodziei i oszustów!!!