Porównaj oferty

Oferty na prąd tej samej jakości, ale tańsze i z OZE

Kupuj energię elektryczną na wolnym rynku. Przeprowadź konkurs ofert wśród najlepszych sprzedawców dostępnych na naszym portalu. Poznaj dedykowane oferty i nie przepłacaj za dokładnie ten sam prąd. 

 

Porównywarka cen prądu

Zmień sprzedawcę prądu i obniż rachunki za energię elektryczną w swoim domu lub firmie

Czy wiesz, że masz prawo zmienić sprzedawcę prądu? Decydując się na to rozwiązanie i zmieniając obecnego sprzedawcę energii elektrycznej na tańszego, możesz natomiast cieszyć się niższymi rachunkami za prąd w swoim domu lub firmie. Oszczędności mogą wynosić nawet kilkaset złotych rocznie!

Wybierając z nami nową ofertę na prąd, skorzystasz z konkurencyjnych cen energii elektrycznej, która może być pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii. Nie trać więc swoich pieniędzy na zbyt wysokie rachunki — przejdź do tańszego sprzedawcy energii elektrycznej z Optimal Energy już teraz i zacznij oszczędzać!

Skorzystaj z porównywarki cen prądu i znajdź najlepsze oferty na energię elektryczną 

Poszukiwania nowego sprzedawcy prądu mogą być żmudnym procesem. Wymagają przejrzenia wielu stron. Przeanalizowania wielu ofert, które nie zawsze prezentowane są w ten sam sposób, co jeszcze bardziej utrudnia to zadanie. Dzięki naszemu portalowi nie musi to jednak tak wyglądać.

Nie marnuj czasu na samodzielne przeszukiwanie różnych stron internetowych czy analizę dziesiątek ofert na prąd — nasza porównywarka zrobi to za Ciebie, wskazując propozycje ofert zarówno urzędowych, jak i wolnorynkowych, pozwalających na obniżenia rachunków za energię elektryczną w Twoim domu lub firmie nawet o kilkadziesiąt procent.

Dlaczego oferty na energię w Optimal Energy są tak atrakcyjne?

Prezentowane na naszym portalu oferty są przede wszystkim w większości przypadków wolnorynkowymi ofertami na prąd, co oznacza, że na prezentowaną w nich cenę energii elektrycznej nie ma wpływu URE. Dzięki temu u nas możesz skorzystać z konkurencyjnych stawek i elastycznych warunków umowy. 

Dodatkowo w Optimal Energy współpracujemy również ze sprzedawcami energii elektrycznej, którzy pozyskują ją z przyjaznych dla planety odnawialnych źródeł energii. Poznać ich możesz, sprawdzając nasz ekspercki ranking sprzedawców prądu.

Ekspercki ranking
sprzedawców prądu

 

Zbyt wiele ofert na rynku? Ranking sprzedawców prądu przygotowany przez Optimal Energy to zestawienie, w którym znajdziesz najbardziej znane firmy zajmujące się sprzedażą prądu, a także najbardziej aktywnych tzw. alternatywnych sprzedawców prądu w Polsce.

 

 

WIĘCEJ O ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Cena prądu

Sprawdź aktualne ceny prądu w Polsce

Zmiana sprzedawcy prądu

Zobacz jakie to proste. Wybierasz ofertę i podpisujesz umowę

Sprzedawcy prądu

Wybierz firmę, od której kupisz prąd w lepszej cenie

Rachunek za prąd

Wszystkie informacje o fakturze za energię w jednym miejscu

Taryfy prądu

Wybierz najlepszą taryfę prądu dla firmy i domu

Aktualności
29 sty 2024
Średnie zużycie prądu w domu jednorodzinnym

Niestabilna sytuacja energetyczna w Europie przekłada się na rosnące ceny prądu także w Polsce. Dodatkowo wprowadzona od 1 stycznia 2023 roku tak zwana Tarcza Solidarnościowa, która ma chronić przed podwyżkami energii poprzez zamrożenie ceny 1 kWh prądu, jeśli jego roczne zużycie nie przekracza określonej wartości sprawia, że coraz więcej osób zwraca uwagę na to jakie zużycie energii generuje dom jednorodzinny. Postanowiliśmy więc sprawdzić to w tym artykule.

Czytaj więcej
13 gru 2023
Alternatywne źródła energii: wady i zalety

Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, rokrocznie wprowadzane podwyżki cen prądu oraz negatywny wpływ elektrowni węglowych na środowisko naturalne sprawia, że od kilku lat na coraz większej popularności zyskują alternatywne źródła energii. Czym one jednak są i czy aby na pewno mają same zalety? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czytaj więcej
4 gru 2023
Ile prądu zużywa mieszkanie w bloku?

Zastanawiasz się nad tym ile prądu zużywa mieszkanie w bloku? Z tego artykułu dowiesz się między innymi jakie jest średnie zużycie prądu w bloku, a także jakie czynniki wpływają najbardziej na zużycie prądu w mieszkaniu znajdującym się w budynku wielorodzinnym z wielkiej płyty i w jaki sposób można w nim zmniejszyć rachunki za energię.

Czytaj więcej
30 lis 2023
Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Program dotacji dla mieszkańców zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii, inwestycja w gminny transport bezemisyjny oraz inwestycja w farmę fotowoltaiczną zaopatrującą gminne budynki (a w przyszłości także domy prywatne) – to projekty nagrodzone w III Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie.

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania

Do przygotowania oferty na prąd niezbędne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu. Aby przyspieszyć proces, możesz także wskazać termin zakończenia obecnej umowy ze sprzedawcą prądu oraz dołączyć skan rachunku za energię elektryczną.
Na naszym portalu porównasz aktualne oferty sprzedawców prądu przygotowane zarówno dla firm, jak i gospodarstw domowych, bez względu na grupę taryfową, z której chcesz korzystać. Dodatkowo możesz sam określić czy dostarczany do Ciebie prąd ma pochodzić z OZE oraz ile ma trwać ewentualnie zawarta umowa. Dzięki temu z łatwością dopasujesz z nami ofertę na energię elektryczną do swoich potrzeb.
Wypełniając formularz dotyczący przygotowania oferty, nie jesteś zobowiązany do skorzystania z niej. Jest to wyłącznie propozycja. Na podstawie podanych przez Ciebie danych stworzymy dla Ciebie najlepszą dedykowaną ofertę na prąd, jednak to Ty sam zdecydujesz, czy chcesz płacić mniej za energię elektryczną.
Wybierając ofertę na energię elektryczną z Optimal Energy możesz przede wszystkim zyskać niższe rachunki za prąd. Dodatkowo korzystając z naszego portalu, w jednym miejscu znajdziesz najlepsze opcje na rynku przygotowane specjalnie dla naszych klientów, a więc niedostępne nigdzie indziej, zawierające między innymi gwarancję ceny, energię z odnawialnych źródeł energii (OZE) lub wsparcie specjalistów.