Porównaj oferty

Porównanie magazynów energii

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

Krok 1 z 3
Krok 2 z 3

Wybierz rodzaj klienta

Czy fotowoltaikę rozliczasz na starych zasadach

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Wybór najlepszego z dostępnych na rynku magazynów energii nie jest łatwy. Przed podjęciem finalnej decyzji powinniśmy sami porównać dostępne na rynku modele i ich parametry, a także same ceny magazynów energii. Jeśli udamy się z taką potrzebą do konkretnej firmy, handlowiec będzie zachwalał swój produkt. Pomocne w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu magazynu energii do naszej instalacji fotowoltaicznej będzie z pewnością porównanie magazynów energii jakie prezentujemy na tej stronie. Narzędzie jest dedykowane dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych, którzy chcą w bardziej wydajny sposób zarządzać wyprodukowaną przez siebie energią elektryczną

Porównanie magazynów energii

W przygotowaniu.

Jak porównać magazyny energii?

Różne rodzaje magazynów energii elektrycznej różnią się od siebie głównie parametrami elektrycznymi. Z punktu widzenia potencjalnego klienta trudno jest ocenić, jaki prąd czy napięcie będzie najlepsze. Nie musimy być jednak specjalistami w dziedzinie elektroenergetyki, aby porównując modele zwrócić uwagę na poniższe cechy, które są najbardziej istotne przy ocenie i porównaniu magazynów energii:

  1. Pojemność magazynowania energii - to jedna z kluczowych informacji. Pojemność musi być dobrana do instalacji PV jaką wykorzystujemy.
  2. Cena za magazyn energii - znając już pojemności możemy porównać ceny magazynów energii tej samej wielkości.
  3. Żywotność/gwarancja - systemy magazynowania energii mają swoją żywotność. Jest ona podawana albo w latach albo w liczbie cykli ładowania jakie urządzenie będzie w stanie wykonać. Pamiętajmy, że cechą charakterystyczną w przypadku magazynowania energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej jest to, że akumulatory litowo jonowe lub żelowe są bardzo wolno ładowane i często dochodzi do ich całkowitego rozładowania.
  4. Montaż - wielkość i sposób montażu, szczególnie wtedy kiedy w naszym domu mamy ograniczoną powierzchnię jest także istotna. Oczywistym jest, że im większa pojemność magazynu tym więcej akumulatorów potrzebujemy, co wpływa na wielkość urządzenia. Część z nich można zamontować na ścianie, część musi stać na podłodze/ziemi. Są także magazyny energii, które możemy zamontować zarówno w pionie jak i w poziomie. Wszystko zależy od tego jakie akumulatory wchodzą w skład naszego magazynu.

Jeśli na podstawie powyższych 4 punktów będziemy w stanie wybrać kilka interesujących nas modeli możemy wtedy udać się do niezależnego doradcy lub skorzystać z naszej pomocy i finalny wybór urządzenia pozostawić specjalistom. Doradca techniczny będzie wtedy mógł skupić się na parametrach technicznych wybranych przez nas urządzeń i pomoże w podjęciu finalnej decyzji.

Jaki rodzaj akumulatora do fotowoltaiki będzie dla mnie najlepszy?

Narzędzie kalkulator magazynów energii pomoże w odpowiedzi na pytanie jaki rodzaj akumulatora do fotowoltaiki będzie najlepszy do instalacji fotowoltaicznej. W skrócie: w instalacjach z odnawialnych źródeł energii powinniśmy skupić się na akumulatorach żelowych, które najlepiej znoszą długie rozładowania i wolne ładowania energii elektrycznej. Akumulator powinien być proporcjonalny do zapotrzebowania na energię. O tym jakie mamy zapotrzebowanie na energię, a właściwie jaka moc magazynów energii będzie nam potrzebna obliczymy w naszym kalkulatorze. Unikajmy najtańszych rozwiązań. Wybierajmy urządzenia, w których producenci magazynów energii dają nam gwarancje niezawodnej pracy w możliwie długim okresie czasu. Zakup urządzenia uczestniczącego w magazynowaniu energii istotnie wpływa na czas zwrotu z inwestycji. Zbyt częste wymiany akumulatorów mogą w znaczący sposób wydłużyć czas zwrotu z inwestycji. Stawiajmy na jakość w najlepszej cenie.