3

Tani gaz

4

Wypełnij formularz

5

Zapoznaj się z porównywarką cen

6

Otrzymaj ofertę

Podaj kod pocztowy i kliknij dalej

-*

* na podstawie kodu pocztowego system informatyczny przypisze Tobie właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) dzięki temu, porównanie cen prądu będzie bardzo dokładne

Tani gaz dla domu

Rachunek za gaz szczególnie w okresie zimowym to bardzo duży wydatek i ogromna pozycja w budżecie domowym. Duża część z nas zastanawia się co zrobić aby płacić mniej koszty ogrzewania? Cały czas niewielka grupa osób wie w jaki sposób obniżyć koszty zakupu gazu ziemnego. Jeśli trafiłeś na tą stronę to należysz do grona świadomych uczestników rynku gazu ziemnego w Polsce. Wszystkie osoby przyłączone do sieci dystrybucyjnej mogą wybrać dowolną ofertę. Cel jest jasny: chcemy za ogrzewanie gazowe płacić mniej. Wypełnij pola z kodem pocztowym znajdujące się na górze strony i przekonaj się, że dokładnie tym samym gazem podgrzejesz taką samą ilość wody, a za wszystko zapłacisz po prostu mniej.

Gaz dla domu w Polsce

Rynek gazu ziemnego jest liberalizowany. Już teraz możemy wybrać firmę, która w lepszej cenie utrzyma komfort korzystania z urządzeń zasilanych błękitnym paliwem. Każdy z nas, bez względu na miejsce zamieszkania może obniżyć rachunku za gaz ziemny. Wszystko co należy zrobić, to podać kod pocztowy oraz średnią wysokość rachunku. Finalnie zostaniemy przeniesieni na zestawienie ofert sprzedawców gazu ziemnego dla domu. Na podstawie kodu pocztowego system automatycznie sprawdzi dostępne oferty, które będziesz mógł wybrać aby obniżyć koszty zakupu. Całość trwa kilkadziesiąt sekund. Naprawdę warto w swojej instalacji pobierać towar dokładnie tej samej jakości, tylko tańszy. Nie martw się o bezpieczeństwo całego procesu. Najczęściej mamy obawy dotyczące ciągłości dostaw. Te nigdy nie zostaną zaburzone. Sprawdź oczywiście ważne zapisy w umowie, zajrzyj do każdego załącznika. Gaz do domu nie będzie pompowany w zbiorniki. Usług z tym związanych nie ma. Dodatkowo możliwe jest rozwiązanie umowy na dostawy błękitnego paliwa. Tak samo jak możesz rozwiązać każdą inną umowę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Co decyduje o atrakcyjności oferty na gaz ziemny? Przede wszystkim dwa czynniki

  • cena gazu ziemnego (cena za paliwo gazowe) w zł/kWh
  • wysokość opłaty abonamentowej w zł/mc

Jak wiemy to te dwa czynniki decydują o różnicy w wysokości rachunku za gaz ziemny. Pozostałe pozycje jakie płacimy na konto dystrybutora zawsze będą na takim samym poziomie, bez względu na którego sprzedawcę gazu ziemnego się zdecydujemy. Dla zdecydowanej większości z nas to porównanie tych dwóch cen będzie decydujące przy wyborze firmy. Czy jest to jedyne kryterium jakie możemy/powinniśmy wziąć pod uwagę? Jak się okazuje czynników, które mogą wpłynąć na wybór takiej czy innej oferty jest więcej. Do najważniejszych należy:

  1. opinia o firmie, którą użytkownicy naszej strony wystawiają sprzedawcy gazu ziemnego.
  2. Bardzo niska cena gazu ziemnego, może iść w parze np. z niższą jakością obsługi klienta. Jeśli będziemy mieli np. pytania to możemy nie dodzwonić się do naszego sprzedawcy. Warto ten aspekt sprawdzić przed finalnym wyborem oferty.
  3. Wyższa cena gazu ziemnego lub opłaty abonamentowej może być podyktowana dodatkowymi usługami jakie w trakcie podpisania umowy będziemy mogli nabyć.

W praktyce najważniejsze informacje znajdziesz na naszych stronach w zestawieniu ofert. Jest tam przycisk "Szczegóły oferty" gdzie dostępne są wszystkie informacje potrzebne do zawarcia umowy.

Gaz do domu – formalności przy podpisaniu umowy

Użytkownicy, którzy po przeanalizowaniu wszystkich stron umowy zostali zachęceni do wypełnienia formularza kontaktowego lub podpisania umowy on-line na, co wiąże się z obniżeniem wysokości rachunków będą mogli czekać na start sprzedaży paliwa gazowego od nowego sprzedawcy. W przypadku kontaktu telefonicznego ze sprzedawcą konieczne będzie podpisanie umowy, którą dostarczy kurier. Jeśli te formalności zostaną dopięte – ze strony odbiorcy gazu ziemnego działania się kończą. Wszystkie pozostałe formalności załatwia już nowy sprzedawca gazu ziemnego. Do głównych zadań nowego sprzedawcy będzie należeć m.in.

  1. rozliczenie się z naszym obecnym sprzedawcą,
  2. zgłoszenie zmiany sprzedawcy gazu do dystrybutora
  3. i co najważniejsze sprzedaż gazu ziemnego po nowych niższych cenach.

Trwający w Polsce proces uwalniania rynku gazu ziemnego, wchodzący w skład tzw. liberalizacji rynku energii ma na celu ułatwienie całego procesu zmiany sprzedawcy gazu. Ułatwienia mają dotyczyć przede wszystkim samego procesu przejścia od jednego sprzedawcy do drugiego, a także skrócenie czasu samego procesu. Punktem odniesienia jest tutaj rynek telekomunikacji, w którym przejście z jednej firmy do drugiej zajmuje chwilę. Do takich standardów dąży rynek energii i z każdym miesiącem wprowadzane są ułatwieni (często nieodczuwalne dla zwykłych użytkowników), ale mające bardzo duże znaczenie dla sprzedawców, którym coraz łatwiej jest funkcjonować na polskim wolnym rynku gazu ziemnego.

Jakość gazu i przerwy w dostawie w umowach na gaz dla domu

Jakie są główne czynniki, które blokują osoby zainteresowane zmianą sprzedawcy gazu przed podpisaniem nowej umowy? Dwa największe mity, które są podnoszone przez przeciwników liberalizacji rynku gazu ziemnego w Polsce to:

  • obniżenie kaloryczności gazu ziemnego – spadek jego jakości
  • możliwość występowania przerw z dostawie gazu ziemnego.

Oba te argumenty są bezpodstawne. Zarówno dbałość o jakość gazu ziemnego i ciągłość dostaw to obowiązki leżące po stronie dystrybutora gazu ziemnego. W przypadku zmiany firmy od której kupimy gaz ziemny zawsze będziemy obsługiwani przez tego samego dystrybutora, w związku z powyższym zmiana nie wpłynie na obniżenie jakości gazu i przerwy w dostawie bo dalej będziemy korzystać z tych samych „rur”.

Warto płacić mniej za gaz ziemny

Powyżej poruszyliśmy z jednej strony podstawowe kwestie, z drugiej najbardziej istotne z punktu widzenia odbiorcy gazu ziemnego. Możliwość bezpiecznego i szybkiego obniżenia rachunku jest dostępna dla wszystkich. OptimalEnergy na swoich stronach umożliwia za pomocą 3 kliknięć myszką otrzymania zestawienia ofert gazu ziemnego w jednym miejscu. Warto poświęcić chwilę czasu i na długie miesiące zapewnić sobie i swojej rodzinie niższe koszty zakupu paliwa gazowego już od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Korzystanie z naszej strony jest bezpłatne. Zaspokojenie ciekawości związanej z otrzymaniem zestawienia, które pokaże różnice w opłatach za gaz to kwestia kilkudziesięciu sekund. Warto je poświęcić.