Gaz ziemny tak samo jak każdy inny towar można kupić u wielu sprzedawców. W przypadku błękitnego paliwa, które zawsze zostanie nam dostarczone w tym samy czasie i w tej samej jakości najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze tego czy innego sprzedawcy gazu ziemnego jest cena. Cena za paliwo gazowe oraz wysokość opłaty abonamentowej.
Fortum to międzynarodowa firma energetyczna, założona w roku 1945 w Finlandii. Przez ponad 75 lat z sukcesem świadczy usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych w ponad 10 krajach Europy. Słynie z długiego doświadczenia w sprzedaży gazu ziemnego i jest jednym z największych dostawców tego surowca na świecie. Firma inwestuje również w nowe technologie, aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne i sprostać wyzwaniom w zakresie ochrony środowiska.
Energa to jedna z największych w Polsce spółek zajmujących się między innymi sprzedażą energii elektrycznej i gazu. Pod swoimi skrzydłami ma prawie trzy miliony klientów z obszaru gospodarstw domowych oraz biznesu. Od kilku lat intensywnie działa na rynku gazu ziemnego, oferując bardzo atrakcyjne warunki umowy.
Enea – jedna z wiodących firm energetycznych w Polsce. Spółka od lat prowadzi także sprzedaż błękitnego paliwa. Oferta zakupu gazu ziemnego od Enea kierowana jest przede wszystkim do odbiorców indywidualnych.
PGE dostarcza gaz ziemny do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców w całej Polsce. Gaz ziemny od PGE to usługa zakupiona od największej w Polsce grupy energetycznej.
Grupa Tauron, do której należy spółka zajmująca się sprzedażą gazu ziemnego to jeden z najbardziej aktywnych podmiotów na rynku. Gaz ziemny od Taurona to nie tylko kilka procent oszczędności na każdym rachunku, ale także możliwość skorzystania z dodatkowych pakietów sprzedawanych razem z gazem ziemnym.
2023 rok jest szczególnie ważnym rokiem dla odbiorców gazu ziemnego. Coraz więcej osób wykorzystuje kalkulator cen gazu. Potwierdzają to fakty takie jak statystyki Urzędu Regulacji Energetyki dynamicznie wzrasta liczba odbiorców gazu ziemnego, który zmienili firmę PGNiG na inny podmiot. Dynamika zmian sprzedawcy gazu ziemnego jest spowodowana nie tylko coraz większą świadomością Polaków na jej temat. To wynik przede wszystkim coraz większej liczby firm: sprzedawców gazu ziemnego, które w 2023 roku uzyskały koncesję na obrót paliwem gazowym i prowadzą aktywną sprzedaż gazu ziemnego do odbiorców biznesowych oraz indywidualnych. Jeśli chcemy wiedzieć więcej jak wygląda zmiana sprzedawcy gazu w Polsce bardzo często frafiamy na podmioty, których kompletnie nie znają. Z pomocą przychodzi tutaj strona OptimalEnergy.pl. Tworzymy dedykowane strony, na których dostępni są aktywni dostawcy gazu ziemnego. Dostępni tam sprzedawcy mają utworzone specjalne profile. Klikając w ich logo możemy zapoznać się z opiniami klientów, którzy już z oferty konkretnego sprzedawcy gazu skorzystali. Jest to bardzo przydatne, szczególnie w czasie podejmowania decyzji o wyborze sprzedawcy gazu ziemnego.
Rosnąca popularność zmian sprzedawcy gazu ziemnego oraz coraz większa liczba firm, które posiadając koncesję na obrót paliwem gazowym wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, chcących wejść na rynek powoduje, że odbiorca gazu ziemnego może mieć problem z rzetelną oceną oferty oraz firmy, która gaz ziemny sprzedaje. Ranking przez nas przygotowany to zestawienie firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, a oferowane umowy nie zawierają niekorzystnych dla klientów zapisów. Ranking pomaga w wyborze najlepszej dla nas oferty, a głównym kryterium jest cena za 1 kWh paliwa gazowego oraz opinie obecnych klientów dodawane na naszych stronach.