Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 26.02.2017
Strona główna > Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Rosnące rachunki za energię elektryczną skłaniają coraz większą ilość z nas do pochylenia się nad tym tematem. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nie jest już zjawiskiem nowym, obcym i skomplikowanym. Dzięki postępującym w Polsce zmianom, obniżyć rachunki możemy nie wychodząc z domu robiąc to przez internet, całkowicie on-line.

Pierwsza zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Jeśli już zainteresowaliśmy się możliwością obniżenia rachunków za prąd. Musimy wiedzieć na co tak naprawdę zwrócić uwagę, jeśli będziemy chcieli zmienić sprzedawcę prądu. Pierwszym źródłem informacji mogą być strony Państwowe takie jak URE czy Ministerstwa Gospodarki. Znajdując tam różnego rodzaju informacje możemy utwierdzić się w przekonaniu, że sam proces zmiany sprzedawcy prądu jest w Polsce legalny i przede wszystkim bezpłatny. Odwiedzając z kolei stronę Towarzystwa Obrotu Energią możemy sprawdzić jakich standardów powinny przestrzegać firmy zajmujące się sprzedażą energii elektryczną - szczegóły w tym linku http://www.toe.pl/pl/standardy-umow/dobre-praktyki

Czy zmiana sprzedawcy energii elektrycznej się opłaca?

Naszym zdaniem zmiana sprzedawcy energii elektrycznej prowadzi do zmniejszenia wysokości rachunków za energię elektryczna. Powstaje oczywiście podstawowe pytanie. Czy wygenerowane oszczędności, a więc ich wysokość zmobilizują mnie do tego, żebym zdecydował się na taki krok. Tutaj odpowiedź na to pytanie zostawiamy do rozważenia każdemu z Was, a z pewnością pomocne w odpowiedzi okaże się nasze narzędzie do porównania cen i ofert energii elektrycznej. Pamiętać należy, że istnieją różne czynniki, które na wysokość oszczędności wpływają. 

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę prądu?

Tych czynników jest kilka. Przede wszystkim obalmy mity:

 • dalej będziemy otrzymywać prąd tej samej jakości
 • nikt nam nie zdemontuje licznika przy zmianie sprzedawcy prądu (własnością licznika jest podmiot odpowiedzialny za Dystrybucję, a nie Sprzedaż energii)
 • opłaty za przesył (dystrybucję prądu) pozostaną na tym samym poziomie

Co w takim razie zmieni się na rachunku za prąd jeśli chodzi o przedstawione tam stawki? :

 • zmianie ulegnie opłata za energię elektryczną czynną (zł/kWh)
 • oraz wysokość opłaty handlowej (nie zawsze występuje)

Korzystają z naszej porównywarki cen w łatwy sposób możesz sprawdzić te dwie najważniejsze opłaty - zobacz poniżej. W zaznaczonej na czerwono kolumnie masz podane wartości jakie oferują różni sprzedawcy prądu. Na ich podstawie automatycznie obliczane są różnice w ofertach. Więcej o tym jak porównać ceny i oferty sprzedawcy energii elektrycznej przeczytacie tutaj.

zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

 

Co jest najbardziej istotne przy zmianie sprzedawcy energii elektrycznej? Ważne jest poza ceną, to wszystko co w każdej innej umowie na dostarczanie jakiś usług, czyli:

 • Czas trwania umowy sprzedaży
 • Okres wypowiedzenia umowy
 • Okres płatności
 • Sposób naliczania opłat
 • Możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy
 • Czy cena w trakcie obowiązywania umowy nie wzrośnie
 • Czy umowa jest wystawiana na jednym rachunku
 • Czy będziemy mieli rozliczenie prognozowane

Te i wszystkie inne informacje, łącznie ze wzorami umów - znajdziecie w szczegółach ofert każdego sprzedawcy prądu w największej porównywarce ofert sprzedawców prądu OptimalEnergy.plWszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl