Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

12345

Ocena 5.0/5 (4 głosy/ów)

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce jak pokazują statystyki Urzędu Regulacji Energetyki cały czas występuje i ilość osób decydujących się na ten krok nie spada. Czy w najbliższym czasie ilość zmian sprzedawcy prądu gwałtownie wzrośnie?
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

Zmiana sprzedawcy prądu w 2016 roku

Kolejną porcje statystyk jakie dał nam Urząd Regulacji Energetyki pokazują ciekawe zjawisko związane z ilością zmian sprzedawcy prądu w roku 2016. Jak pokazuje poniższy wykres widzimy swojego rodzaju stagnację na rynku. Miesięcznie sprzedawcę prądu zmienia ponad 2 tys. firm i ok. 10 tys. odbiorców indywidualnych.

zmiana sprzedawcy prądu 2016

Co może skłonić większą ilość odbiorców do zmiany sprzedawcy? Jesteśmy przekonani, że nic się w tej kwestii nie zmienia od lat. Atrakcyjny produkt to taki, który daje wymierne korzyści. Im większa różnica w cenie tym szybciej można kogoś do zakupu zachęcić. Inną ciekawą i skuteczną drogą jest sprzedaż prądu jako produktu dodatkowego do np. usług telekomunikacyjnych, co z powodzeniem obserwujemy patrząc na poczynania takich firm jak Plus czy Orange.

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce

Od początku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce zmiana dostawcy prądu została przeprowadzona przez ponad 325 tys. użytkowników indywidualnych i prawie 140 tys. firm.

Liczba zmian sprzedawców prądu


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót