Porównaj oferty

11 cze 2015

Prąd - baza wiedzy

Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce jak pokazują statystyki Urzędu Regulacji Energetyki cały czas występuje i ilość osób decydujących się na ten krok nie spada. Czy w najbliższym czasie ilość zmian sprzedawcy prądu gwałtownie wzrośnie?

Wróć do: Aktualności Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

Zmiana sprzedawcy prądu w 2016 roku

Kolejną porcje statystyk jakie dał nam Urząd Regulacji Energetyki pokazują ciekawe zjawisko związane z ilością zmian sprzedawcy prądu w roku 2016. Jak pokazuje poniższy wykres widzimy swojego rodzaju stagnację na rynku. Miesięcznie sprzedawcę prądu zmienia ponad 2 tys. firm i ok. 10 tys. odbiorców indywidualnych.

zmiana sprzedawcy prądu 2016

Co może skłonić większą ilość odbiorców do zmiany sprzedawcy? Jesteśmy przekonani, że nic się w tej kwestii nie zmienia od lat. Atrakcyjny produkt to taki, który daje wymierne korzyści. Im większa różnica w cenie tym szybciej można kogoś do zakupu zachęcić. Inną ciekawą i skuteczną drogą jest sprzedaż prądu jako produktu dodatkowego do np. usług telekomunikacyjnych, co z powodzeniem obserwujemy patrząc na poczynania takich firm jak Plus czy Orange.

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce

Od początku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce zmiana dostawcy prądu została przeprowadzona przez ponad 325 tys. użytkowników indywidualnych i prawie 140 tys. firm.

Liczba zmian sprzedawców prądu


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (4 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić