Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
3

Tani gaz
dla firm

4

Wypełnij
formularz

5

Zapoznaj się z porównaniem cen

6

Otrzymaj
ofertę

Podaj kod pocztowy i kliknij dalej

- *

* na podstawie kodu pocztowego system informatyczny przypisze Tobie właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) dzięki temu, porównanie cen gazu będzie bardzo dokładne

element graficzny 1

Gaz dla firmy

Wysokie rachunki za gaz ziemny to główny powód dla którego przedsiębiorstwa decydują się na skorzystanie z możliwości zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Tańszy gazu jest dostępny dla wszystkich odbiorców biznesowych bez względu na grupę taryfową w jakiej się rozliczają czy wielkość deklarowanego rocznego zużycia paliwa gazowego. Liberalizacja rynku gazu w Polsce objęła swoim zasięgiem już wszystkich odbiorców biznesowych. Gaz dla firmy zawsze będzie tej samej jakości. Oferty i umowy różnią się przede wszystkim ceną

Gaz ziemny dla firm w Polsce

Właściciele firm, którzy chcą płacić mniej za gaz ziemny najczęściej korzystają z naszego bezpłatnego narzędzia, w którym w prosty sposób można znaleźć gaz dla firm w lepszej cenie. Po wpisaniu kodu pocztowego i podaniu wysokości ostatniego rachunku za gaz ziemny przechodzimy do widoku porównania ofert. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, pomocne w ocenie atrakcyjności oferty u różnych podmiotów. Oszczędzasz czas na szukanie informacji na stronach sprzedawców, które często są umieszczane w załączonych na stronie dokumentach czy też regulaminach, z których trudno cokolwiek wywnioskować. Klienci biznesowi ze względu na dużo wyższe zużycie gazu w stosunku do odbiorców indywidulanych mogą liczyć na dużo bardziej atrakcyjne ceny za 1 kWh paliwa gazowego.

Jak wybrać najlepszą ofertę dla biznesu?

Głównym kryterium decydującym o wyborze najlepszej dla nas firmy jest cena za 1 kWh. Pamiętać trzeba, że tani gaz ziemny dla firm to nie tylko niższa stawka za kWh. Drugą istotną opłatą, która decyduje o różnicy w wysokości faktur za gaz ziemnych jest comiesięczna opłata abonamentowa. Nie wszyscy o tym pamiętają. Dzięki naszemu narzędziu masz pewność, że prezentowane zestawienie będzie obejmowało wszystkie koszty jakie niesie za sobą proces zmiany sprzedawcy. Cel jaki sobie stawiamy to rzetelność. Korzystając z naszego narzędzia oszczędzasz swój czas i wybierasz tańszy gaz do swojej firmy wśród najlepszych na rynku ofert gazu ziemnego u sprawdzonych sprzedawców błękitnego paliwa. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę analizując dostępne u nas oferty:

 1. gwarancja stałej ceny w trakcie trwania umowy
 2. okres wypowiedzenia i ew. konsekwencje z tym związane
 3. termin płatności
 4. czy umowa może zostać zawarta online

Wszystkie inne pytania jakie można kierować bezpośrednio do nas lub w polu na dodatkowe informacje, które znajduje się w formularzach na naszej stronie.

Tańszy gaz dla firm

W przypadku gazu ziemnego, inaczej niż w przypadku prądu, to sama zmiany firmy od której kupimy błękitne paliwo daje największe korzyści. Przy gazie ziemnym doradztwo energetyczne działa w bardzo niewielkim stopniu. Sprowadza się do wyboru odpowiedniej grupy taryfowej. Grupa taryfowa jest przydzielana odgórnie na podstawie zużycia gazu ziemnego w ciągu ostatniego roku. Sami możemy zadecydować o np. częstotliwości odczytów. Cena gazu w ciągu całego dnia jest stała, inaczej niż w przypadku prądu i taryf dwustrefowych. To z jednej strony ogranicz możliwość wpływania na wysokość rachunku, z drugiej jednak strony porównanie ofert gazu dla klienta staje się dużo bardziej przejrzyste i czytelne.

Gaz dla biznesu po raz pierwszy od innego podmiotu

Jak wygląda proces zmiany sprzedawcy po raz pierwszy? Korzystają z naszej strony jest to bardzo proste. Wystarczy:

 1. Podać kod pocztowy,
 2. Wprowadzić wysokości ostatniego rachunku,
 3. Wybieramy interesującą nas ofertę zwracając uwagę na stawkę za paliwo gazowe oraz opłatę abonamentową,
 4. Klikamy w przycisk kontakt ze sprzedawcą,
 5. wypełniamy formularz kontaktowy załączając najlepiej rachunek za gaz, który ułatwi i przyspieszy kontakt ze sprzedawcą.
 6. Wybrany sprzedawca gazu kontaktuje się z Państwem i przesyła umowę jaka będzie do podpisania.
 7. Po akceptacji warunków wysyłany jest kurier z umową. Jest także możliwość zawarcia umowy online.

Sprzedawcy gazu oferujący taką możliwość mają dostępne odpowiednie formularze, po wypełnieniu których zamówiona usługa zaczyna być realizowana w możliwie najkrótszym czasie. Na koniec dopiszemy bardzo ważną, aczkolwiek czasami pomijaną kwestię. Cały proces jest zawsze bezpłatny!

Zakup gazu ziemnego do firmy

Poświęcenie 10 minut na analizę ofert i wybór najlepszej dla nas propozycji da w perspektywie najbliższego roku, dwóch, a nawet trzech lat realne oszczędności. Oszczędzone pieniądze będzie można zwyczajnie wydać w lepszy sposób, inwestując w rozwój firmy. Nie warto przepłacać za ten sam towar.