Porównaj oferty

Fotowoltaika i cały rynek zmienia się bardzo dynamicznie. Każdego roku zmianie ulegają przepisy dotyczące nie tylko montażu, ale przede wszystkim dotacji do instalacji fotowoltaicznych. Te z kolei wpływają na ceny fotowoltaiki. Nie ulega jednak wątpliwości, że transformacja energetyczna, której jesteśmy świadkami wymaga od osób decydujących się na zakup instalacji śledzenia aktualnych informacji. Fotowoltaika dla domu będzie opłacalna tylko wtedy jeśli zdecydujemy się na współpracę z najlepszą firmą, która w sposób kompleksowy będzie w stanie nas obsłużyć. Z kolei fotowoltaika dla firm to temat rzeka. Od możliwości finansowania inwestycji, poprzez załatwianie spraw formalnych, na finalnym montażu kończąc mamy wiele ścieżek, którymi możemy pójść. W wyborze odpowiedniej drogi z pewnością pomocne będzie przeczytanie naszych artykułów, w których podpowiadamy jakie rozwiązanie będzie dla finalnego klienta najlepsze.

22 kwi 2024

Korzyści z instalacji fotowoltaiki na balkonie: energooszczędność w zasięgu ręki

Ogromne zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce trwa. Jest to bez wątpienia wynik stale rosnących cen energii elektrycznej, dlatego też producenci paneli fotowoltaicznych szukają nowych sposobów, aby z ich produktów mogło skorzystać jak najszersze grono osób. Do tej pory ich rozwiązania skierowane były głównie do mieszkańców domków jednorodzinnych oraz właścicieli firm, jednak coraz więcej mówi się o fotowoltaice balkonowej. To ciekawa alternatywa dla osób mieszkających w blokach.

Czytaj więcej
9 mar 2024

Do targów Bud-Gryf & Home pozostały dwa tygodnie

Powierzchnie sprzedane, program w przygotowaniu, wystawcy w pełnej gotowości do spotkań. Już za dwa tygodnie w Netto Arenie będą odbywać się największe targi budowlane i wnętrzarskie w naszym regionie.

Czytaj więcej
12 lut 2024

Farma fotowoltaiczna - jaki zysk?

Inwestycja w farmę fotowoltaiczną wymaga sporych nakładów początkowych oraz dopełnienia sporej ilości formalności. Pomimo to z roku na rok tego typu instalacje produkujące energię z odnawialnych źródeł stają się coraz popularniejsze. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić ile można zarobić na farmie fotowoltaicznej i czy w ogóle opłaca się w nią inwestować.

Czytaj więcej
21 gru 2023

Jakie są koszty farmy fotowoltaicznej?

Farma fotowoltaiczna to spora inwestycja, która zapewnia jednak także duże zyski oraz cechuje się stosunkowo niskim okresem zwrotu, wynoszącym najczęściej do 10 lat. Jest ona opłacalnym rozwiązaniem ze względu na stale rosnące ceny prądu oraz zwiększające się naciski na produkcję energii elektrycznej z czystych, odnawialnych źródeł. Postanowiliśmy więc sprawdzić ile kosztuje farma fotowoltaiczna i co wchodzi w skład finalnej kwoty jaką trzeba przeznaczyć na tego typu inwestycje.

Czytaj więcej
7 gru 2023

Wymiary paneli fotowoltaicznych - porównanie

Podczas projektowania instalacji fotowoltaicznej należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Jednym z nich są natomiast wymiary paneli fotowoltaicznych, które wbrew pozorom mają wpływ nie tylko na to, jak dużą powierzchnię dachu będzie zajmowała instalacja PV, ale także to jak wydajnie będzie ona działać oraz w jaki sposób powinna być ona zamontowana. Dlatego też w tym artykule skupiamy się na wymiarach paneli fotowoltaicznych i porównujemy je między sobą w zależności od ich mocy. 

Czytaj więcej
27 lis 2023

Moc jednego panelu fotowoltaicznego: ile wynosi?

Jednym z najważniejszych parametrów w przypadku instalacji fotowoltaicznej jest jej moc, która powinna być jak najlepiej dopasowana do zapotrzebowania na energię elektryczną. Na finalną moc fotowoltaiki przekłada się natomiast moc pojedynczego panelu fotowoltaicznego. Ile wobec tego ona wynosi i od czego zależy?

Czytaj więcej
21 sie 2023

Taryfa nocna a fotowoltaika: co warto wiedzieć

Wybór taryfy prądu ma znaczący wpływ na koszty energii elektrycznej także w przypadku gospodarstw domowych korzystających z instalacji fotowoltaicznych. Według wielu opinii najlepszym wyborem w tym przypadku jest natomiast taryfa nocna określana jako G12. Przed jej wybraniem warto jednak poznać kilka najważniejszych informacji, które są z nią związane, aby móc cieszyć się możliwie jak najniższymi rachunkami za prąd.

Czytaj więcej
31 lip 2023

10 paneli fotowoltaicznych: ile to kw?

Przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej najważniejszą kwestią jest jej moc, która określana jest najczęściej w kW (kilowatach). To właśnie od niej zależy przede wszystkim to, ile prądu będzie w stanie wyprodukować z energii słonecznej zainstalowana fotowoltaika. Moc instalacji fotowoltaicznej zależy natomiast głównie od rodzaju i liczby zastosowanych w niej paneli. W związku z tym w poniższym artykule odpowiadamy więc na pytanie: 10 paneli ile to kW?

Czytaj więcej
21 lip 2023

Ile kosztuje mycie paneli fotowoltaicznych?

Jednym z kluczowych elementów wpływających na wydajną produkcję energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne jest czystość wchodzących w jej skład paneli. Dlatego też wymagają one regularnego oczyszczania z zabrudzeń. Postanowiliśmy wobec tego sprawdzić ile kosztuje mycie paneli fotowoltaicznych.

Czytaj więcej
20 cze 2023

V edycji badania EKObarometr - wyniki

Eko Entuzjastów aż trzykrotnie więcej niż Eko Krytyków. Stabilna pozycja Eko Troskliwych i przyrost ekologicznie Zagubionych  - to wnioski z najnowszej edycji badania EKObarometr realizowanego przez instytut badawczy SW Research.

Czytaj więcej
14 kwi 2023

Targi Budowlane Dom Nowoczesny & Odnawialnych Źródeł Energii 15-16 kwietnia, Jaworzno

Wiosna budowlana to najlepszy czas dla tegorocznych targów DOM NOWOCZESNY, które odbędą się 15-16 kwietnia w Hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w Jaworznie.

Czytaj więcej
15 gru 2022

Wydarzenie branżowe w Gliwicach

Po raz 23 zapraszamy do udziału i odwiedzenia Międzynarodowych Gliwickich Targów Budowlanych. W roku 2023 targom towarzyszyć będzie temat Odnawialnych Źródeł Energii, lokalizacja Arena Gliwice.

Czytaj więcej
Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić