Strona główna > Aktualności > Fotowoltaika 2023

Fotowoltaika 2023

Fotowoltaika i cały rynek zmienia się bardzo dynamicznie. Każdego roku zmianie ulegają przepisy dotyczące nie tylko montażu, ale przede wszystkim dotacji do instalacji fotowoltaicznych. Te z kolei wpływają na ceny fotowoltaiki. Nie ulega jednak wątpliwości, że transformacja energetyczna, której jesteśmy świadkami wymaga od osób decydujących się na zakup instalacji śledzenia aktualnych informacji. Fotowoltaika dla domu będzie opłacalna tylko wtedy jeśli zdecydujemy się na współpracę z najlepszą firmą, która w sposób kompleksowy będzie w stanie nas obsłużyć. Z kolei fotowoltaika dla firm to temat rzeka. Od możliwości finansowania inwestycji, poprzez załatwianie spraw formalnych, na finalnym montażu kończąc mamy wiele ścieżek, którymi możemy pójść. W wyborze odpowiedniej drogi z pewnością pomocne będzie przeczytanie naszych artykułów, w których podpowiadamy jakie rozwiązanie będzie dla finalnego klienta najlepsze.

8_n24_m.png

Targi Budowlane Dom Nowoczesny & Odnawialnych Źródeł Energii 15-16 kwietnia, Jaworzno

Wiosna budowlana to najlepszy czas dla tegorocznych targów DOM NOWOCZESNY, które odbędą się 15-16 kwietnia w Hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w Jaworznie.

Więcej
5_n25_m_n3_m_n1_m.png

Wydarzenie branżowe w Gliwicach

Po raz 23 zapraszamy do udziału i odwiedzenia Międzynarodowych Gliwickich Targów Budowlanych. W roku 2023 targom towarzyszyć będzie temat Odnawialnych Źródeł Energii, lokalizacja Arena Gliwice.

Więcej
08.webp

Czy fotowoltaika dziala gdy nie ma prądu?

Choć awarie sieci energetycznych w Polsce nie występują często, kiedy już do nich dojdzie wielu właścicieli fotowoltaiki, jest zdziwionych, że oni również zostają pozbawieni dostępu do energii elektrycznej, pomimo posiadania własnej instalacji odpowiedzialnej za jej produkcji. Zjawisko to wynika z rodzaju, a właściwie sposobu użytkowania przez nich na co dzień instalacji fotowoltaicznych. 

Więcej
09.webp

Czy w czasie burzy należy wyłączyć fotowoltaikę?

Uderzenie pioruna podczas burzy doprowadza do pojawienia się dużego impulsu elektromagnetycznego oraz indukcji na wszelkie elementy, które przewodzą napięcie elektryczne oraz prąd. Wobec tego powstaje pytanie, jak zachować się podczas burzy posiadając instalację fotowoltaiczną, aby nie narazić się na uszkodzenia wywołane uderzeniami piorunów. Wbrew pozorom postępowanie to nie wygląda jednak tak, jakby mogło się wydawać.

Więcej
06.webp

Kiedy fotowoltaika się nie opłaca?

Nie ulega wątpliwości, że fotowoltaika była w ostatnich latach jedną z najprężniej rozwijających się w naszym kraju gałęzi związanych z branżą odnawialnych źródeł energii. Wprowadzone 1 lipca 2022 roku przepisy związane z rozliczeniami prosumentów według wielu spekulacji mogą jednak znacznie osłabić ten trend. W związku z tym, czy fotowoltaika przestała być obecnie opłacalna w każdej sytuacji, czy jednak warto w nią wciąż inwestować?

Więcej
09.webp

Co to jest falownik i jak działa?

Jednym z podstawowych elementów zaraz po panelach fotowoltaicznych, bez którego nie może obejść się żadna instalacja fotowoltaiczna, bez względu na jej moc oraz miejsce montażu jest falownik. Dlatego też w tym artykule postanowiliśmy skupić się właśnie na nim. Dowiesz się więc z niego: co to jest falownik, za co on odpowiada w instalacjach fotowoltaicznych, a także, na czym polega jego działanie. 

Więcej
08.webp

Zmiany w fotowoltaice po 1 lipca 2022r

1 lipca 2022 roku przyniósł zapowiadane od dawna zmiany przepisów w fotowoltaice, które związane są z rozliczeniami prosumentów z zakładami energetycznymi. Według wielu osób ich konsekwencją jest coraz mniejsza opłacalność inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Jak jest jednak w praktyce? Czego dokładnie dotyczą zmiany, którymi została objęta fotowoltaika w tym roku i dlaczego zostały one w ogóle wprowadzone? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Więcej
08.webp

Panele słoneczne w Polsce

Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju w najbliższych latach może być poważnie zagrożone. Dlatego trwają prace nad budową elektrowni jądrowej, które wzbudzają wiele emocji. Dużo bardziej pozytywne emocje towarzyszą odnawialnym źródłom energii. Panele słoneczne wydają się być ciekawą alternatywą dla elektrowni węglowych, które dominują w Polsce.

Więcej
014.webp

Ogniwa fotowoltaiczne. Rodzaje i właściwości

Nowe rozwiązania pukają do domów Polaków coraz głośniej. Od lat projektowane i montowana są instalacje z ogniwami fotowoltaicznymi. Wykorzystywanie klasycznych źródeł energii takich jak węgiel, ropa naftowa czy gaz ziemny w końcu się skończy. Odnawiają się one bardzo powoli lub wcale, dlatego alternatywne rozwiązania powinny z czasem zawitać do każdego domu.

Więcej
016.webp

Panele fotowoltaiczne opłacalność i opinie

Odnawialne źródła energii, wśród nich znajdziemy panele fotowoltaiczne. Wciąż rozwijana technologia przemieniania energii słonecznej na energię elektryczną daje możliwość pożytkowania darmowego prądu. Kupno i montaż instalacji to spore koszty, które w krótkim okresie użytkowania powinny się w pełni zwrócić.

Więcej