Strona główna > Aktualności > Samochody elektryczne 2022

Samochody elektryczne 2022

O tym, że na rynku motoryzacyjnym dochodzi do rewolucji nikogo nie trzeba przekonywać. Samochody elektryczne w coraz większej liczbie zaczynają pojawiać się na naszych drogach. Ich sprzedaż jest równoznaczna z koniecznością rozbudowy infrastruktury. Mapa stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce cały czas się rozrasta. Osoby, które w najbliższej przyszłości planować będą zakupu auta muszą w bardzo poważny sposób zastanowić się, jaki rodzaj napędu wybiorą. Diesel i benzyna zaczynają być wypierane przez hybrydy oraz elektryki. Pomocne w podjęciu finalnej decyzji z pewnością będą recenzje, testy i opinie na temat konkretnych modeli aut elektrycznych. W naszych aktualnościach dowiesz się, które auto ma największy zasięg i na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając takie czy inne auto elektryczne.

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Popularność aut elektrycznych wzrasta. W kwietniu 2021 roku zarejestrowano już ponad 25 000 aut w pełni elektrycznych i hybrydowych. Pomimo to wciąż duże emocje budzą koszty związane z eksploatacją takich pojazdów, a dokładniej dotyczące ich ładowania. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego i od czego zależy wysokość tych kosztów.

Więcej

Czy samochody elektryczne są ekologiczne?

Czy samochody elektryczne są ekologiczne?

Samochody elektryczne swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim stosunkowo taniej eksploatacji oraz temu, że miały się one stać ekologiczną alternatywą dla aut z napędem spalinowym. Wraz ze zwiększającą się ich liczbą na drogach coraz częściej można jednak usłyszeć, że elektryki nie są tak przyjazne środowisko, za jakie się je uważa. Jak jest więc naprawdę? Czy samochody elektryczne są ekologiczne, czy też jest to wyłącznie chwyt marketingowy?

Więcej

Jakie auto elektryczne wybrać w 2021 roku?

Jakie auto elektryczne wybrać w 2021 roku?

W Polsce po drogach jeździ już ponad 12 000 aut elektrycznych, a liczba ta z miesiąca na miesiąc wciąż wzrasta. Wszystko za sprawą zwiększającej się świadomości polaków na temat elektryków, a także coraz szerszej oferty koncernów samochodowych, które stawiają coraz chętniej na produkcje tego typu samochodów. Jak więc wśród dziesiątek modeli samochodów na prąd znaleźć ten jeden idealny dla siebie? Postanowiliśmy w tym pomóc, prezentując 4 różnorodne samochody elektryczne warte uwagi w 2021 roku.

Więcej

Ładowanie samochodów elektrycznych w domu

Ładowanie samochodów elektrycznych w domu

Samochody elektryczne zasilane energią skumulowaną w zastosowanych akumulatorach tak samo, jak modele spalinowe wymagają tankowania. Jednak nie paliwem, a prądem. Ich ładowanie może odbywać się więc zarówno na ogólnodostępnych stacjach ładowania w miastach lub przy drogach szybkiego ruchu, jak i w domu. Poniżej skupiamy się jednak wyłącznie na kwestiach związanych z ładowaniem samochodów elektrycznych w domu, omawiając dwie dostępne metody oraz związane z tym koszty.

Więcej

Ile kosztuje auto elektryczne?

Ile kosztuje auto elektryczne?

Coraz więcej polaków decyduje się na zakup samochodów elektrycznych lub coraz poważniej go rozważa. Przy podejmowaniu takiej decyzji, zazwyczaj szalę przeważa natomiast jeden czynnik — cena. W przypadku samochód elektrycznych warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to, ile kosztują samochody elektryczne w salonie, ale także, jakie są ich późniejsze koszty eksploatacji. Dlatego też poniżej opisujemy to, ile trzeba zapłacić za samochód elektryczny w 2021 roku oraz ile kosztuje jego późniejsze użytkowanie.

Więcej

Najpopularniejsze samochody elektryczne

Najpopularniejsze samochody elektryczne

Liczba aut elektrycznych poruszających się po polskich drogach sukcesywnie rośnie z roku na rok. W 2020 roku zarejestrowano bowiem w naszym kraju niemal 10 000 samochodów z w pełni elektrycznym napędem, w 2019 wartość ta wynosiła natomiast zaledwie 5091 sztuk. Z kolei pod koniec kwietnia 2021 roku jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, bazujący na danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, zarejestrowano już 11 761 sztuk aut elektrycznych, czyli o 2010 sztuk więcej niż przez cały 2020 rok. Jakie modele aut elektrycznych są więc wobec tego najchętniej kupowane przez polaków?

Więcej

Gdzie naładować samochód elektryczny?

Gdzie naładować samochód elektryczny?

O ile w przypadku klasycznych samochodów spalinowych ich tankowanie nie stanowi najmniejszego problemu, ponieważ stacje paliw znaleźć można niemal na każdym rogu, o tyle kwestia związana z ładowaniem aut elektrycznych wciąż dla wielu osób rozważających zakup takiego samochodu w Polsce pozostaje problematyczna. Dlatego też podpowiadamy, gdzie wobec tego można naładować samochód elektryczny oraz które z rozwiązań jest najlepsze.

Więcej

Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego?

Ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego?

Dla przeciwników w pełni elektrycznych samochodów głównym argumentem jest czas, jaki należy poświęcić na ich naładowanie, zwłaszcza podczas długich tras, kiedy ich zasięg jest niedostateczny, aby pokonać je na jednym akumulatorze. Mają w tym trochę racji, gdyż ładowanie auta elektrycznego na pewno nie trwa tyle, co tankowanie samochodów spalinowych, jednak czas ten nie jest także tak duży, aby go aż tak strasznie demonizować. Poza tym jest świetną okazją na zrobienie sobie przerwy od siedzenia za kółkiem, wpływającej na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Jeśli więc jesteś ciekaw, ile trwa ładowanie samochodu elektrycznego i od czego to zależy, zachęcamy do lektury.

Więcej

Ładowanie auta elektrycznego. Gdzie to można robić?

Ładowanie auta elektrycznego. Gdzie to można robić?
Zakup nowoczesnego auta z napędem elektrycznym to duży wydatek i stosunkowo niskie koszty użytkowania. Akumulatory, w które zaopatrzone są takie samochody trzeba dosyć często ładować. Ten proces jest wciąż udoskonalany, jednak w warunkach domowych nawet 10 godzin może nie wystarczyć na to, żeby móc cieszyć się w 100% „zatankowanym” pojazdem. Więcej

Koszt ładowania samochodu elektrycznego

Koszt ładowania samochodu elektrycznego
Podróż ze Szczecina do Warszawy to 7 godzin podróży i 580km do przejechania. Pakujemy się do naszego elektrycznego auta, zapinamy pasy i spoglądamy na zasięg. W tym momencie przypominamy sobie, że musimy zaplanować swoją podróż tak, żeby po drodze odwiedzić co najmniej jedną odpowiednio przystosowaną stację, obsługującą szybkie lub przynajmniej półszybkie ładowanie aut elektrycznych. Więcej