Strona główna > Aktualności > Samochody elektryczne 2023

Samochody elektryczne 2023

O tym, że na rynku motoryzacyjnym dochodzi do rewolucji nikogo nie trzeba przekonywać. Samochody elektryczne w coraz większej liczbie zaczynają pojawiać się na naszych drogach. Ich sprzedaż jest równoznaczna z koniecznością rozbudowy infrastruktury. Przybywa także firm, które chcą te auta budować. Producenci samochodów elektrycznych wywodzą się nie tylko z największych koncernów motoryzacyjnych. Nie brakuje debiutantów w tym gronie. Osoby, które w najbliższej przyszłości planować będą zakupu auta muszą w bardzo poważny sposób zastanowić się, jaki rodzaj napędu wybiorą. Diesel i benzyna zaczynają być wypierane przez hybrydy oraz elektryki. Pomocne w podjęciu finalnej decyzji z pewnością będą recenzje, testy i opinie na temat konkretnych modeli aut elektrycznych. W naszych aktualnościach dowiesz się, które auto ma największy zasięg i na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając takie czy inne auto elektryczne.

Kongres ELECTROSTORM Mszczonów 2023

Kongres ELECTROSTORM Mszczonów 2023
Kongres o tematyce elektromobilności i niezbędnej do tego infrastrukturze. Składać się będzie zarówno z części prelekcyjnej, jak i wystawienniczej. Więcej

Ile kosztuje utrzymanie samochodu elektrycznego?

Ile kosztuje utrzymanie samochodu elektrycznego?

Posiadanie auta elektrycznego, czyli jego zakup to jedno, natomiast utrzymanie to kolejna sprawa, o jakiej warto pamiętać. Koszt utrzymania auta elektrycznego jest znacznie niższy, aniżeli auta spalinowego. Wynika to głównie z tego względu, iż nawet przeglądy techniczne są o 50% tańsze.

Więcej

Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?

Czy auta elektryczne mają skrzynie biegów?

W dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnych technologii oraz ogólne nastawienie proekologiczne sprawia, że samochody elektryczne na całym świecie stają się coraz popularniejsze. Innowacyjne auta elektryczne dostępne na rynku zazwyczaj występują bez skomplikowanej skrzyni biegów na pokładzie.

Więcej

Usterki w autach elektrycznych

Usterki w autach elektrycznych

Planujesz zakup samochodu elektrycznego? A może chcesz kupić pojazd, który będzie wydajny, ekologiczny i wygodny w użytkowaniu? W takim razie zainteresuj się autami elektrycznymi, jakie dostępne są obecnie na rynku. Musisz jednak wiedzieć, że te pojazdy tak samo, jak wiele innych ma swoje wady i zalety, a także typowe usterki. Chcesz wiedzieć, jakie problemy techniczne dotykają aut elektrycznych? W poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych informacji w tym zakresie.

Więcej

Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?

Czy samochody elektryczne są droższe od spalinowych?

Popularność samochodów elektrycznych wynika z kilku kwestii. Te są przede wszystkim wysoce ekologiczne, komfortowe w użytkowaniu oraz znacznie mniej awaryjne niż pojazdy spalinowe. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że modele elektryczne są nieco droższe od aut tradycyjnych. To wynika głównie z tego względu, iż do ich produkcji używa się znacznie większych ilości elektroniki, układów scalonych, a do zasilania potrzebne są drogie w produkcji ogniwa bateryjne o dużej pojemności. Mimo to, rynek aut elektrycznych cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników nowoczesnych technologii, jak i osób chcących przyczynić się nieco do ochrony środowiska naturalnego.

Więcej

Jakie przywileje mają kierowcy aut elektrycznych?

Jakie przywileje mają kierowcy aut elektrycznych?

Od kilku lat wprowadzane są różnorodne rozwiązania, które mają zachęcić polaków do przesiadania się z klasycznych aut spalinowych do ekologicznych zeroemisyjnych modeli elektrycznych. Dzięki temu zarówno osoby planujące zakup elektryka, jak i właściciele samochodów elektrycznych mogą liczyć na wiele przywilejów oraz korzyści. Prezentujemy więc 6 głównych przywilejów elektryków.

Więcej

Samochody elektryczne a VAT

Samochody elektryczne a VAT

Rozszerzenie zakresu beneficjentów, którzy od 22 listopada 2021 roku mogą skorzystać z dofinansowań na zakup samochodów elektrycznych o podmioty niebędące osobami fizycznymi, w tym także przedsiębiorców miało sprawić, że firmy chętniej zaczną decydować się na rozbudowę swojej floty pojazdów o zeroemisyjne elektryki. W praktyce okazuje się jednak, że o ile zakup samochodu elektrycznego do firmy może być dzięki temu tańszy, kwestię związane z rozliczaniem VAT-u pozostają w tym przypadku niezmienne. 

Więcej

Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?

Ile ładuje się samochód elektryczny na stacji?

Samochody elektryczne wymagają regularnego ładowania baterii, z których czerpana jest energia niezbędna do ich zasilania. Ładowanie to może się natomiast odbywać za pomocą klasycznych gniazdek 230 V, domowych stacji ładowania oraz na publicznych stacjach ładowania udostępnianych dla kierowców przez ich operatorów. Poniżej skupiamy się więc na tym ile potrzeba czasu, aby naładować samochód elektryczny na publicznej stacji ładowania oraz od czego to zależy.

Więcej

Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?

Czym się różni samochód hybrydowy od elektrycznego?

Samochody z napędem hybrydowym oraz w pełni elektrycznym jeszcze do niedawna były rzadkością obecnie coraz więcej pojazdów poruszających się po drogach to modele nisko lub zeroemisyjne. I choć oba te rodzaje samochodów zaliczane są do modeli, które są przyjazne środowisku, znacznie się one od siebie różnią przede wszystkim pod względem zastosowanego w nich napędu. W związku z tym, czym jest samochód elektryczny oraz hybrydowy, a także jakie są ich zalety?

Więcej

Jak działa samochód elektryczny?

Jak działa samochód elektryczny?

Choć samochody elektryczne z roku na rok zyskują na coraz większej popularności, przez co ich liczba stale zwiększa się na polskich drogach, dla wielu osób wciąż pozostaje tajemnicą, to jak one działają. Dlatego też postanowiliśmy omówić to, w jaki sposób zbudowany jest samochód elektryczny, jaka jest zasada działania napędów elektrycznych zastosowanych w nich oraz to jakie osiągi pozwalają one uzyskać.

Więcej