Porównaj oferty

Gaz online

Dostępna na polskim rynku umowa przez Internet na gaz szybko zyskuje na popularności. Dzięki bardzo atrakcyjnym warunkom sprzedaży gazu dla gospodarstw domowych, a także dla przedsiębiorców zwieranych jest w Polsce coraz więcej umów przez Internet.

Gaz Online czyli przez Internet jest tak naprawdę dostępny w Polsce od 2018 roku. Wcześniej zmiana sprzedawcy gazu była możliwa na kilka innych sposobów z wykorzystanie call center i kuriera, przy bezpośredniej wizycie handlowca lub kiedy sami udaliśmy się do salonu sprzedawcy. Umowa na gaz online ma swoje zalety. Jest wiele i z pewnością będziemy chcieli Was do tej formy zmiany sprzedawcy gazu zachęcić. Dlaczego? Dlatego, że dzięki niej można za dokładnie ten sam gaz płacić mniej. Umowa na gaz przez Internet to oszczędność czasu i własnych pieniędzy.

Umowa na gaz przez Internet w Polsce

Tak jak wspomnieliśmy wyżej historia dotycząca możliwości zawarcia umowy online na zakup gazu ziemnego nie jest w Polsce zbyt długa. Jeśli umowę przez Internet zdefiniujemy jako umowę, w której przy jej podpisaniu nie jest potrzebna wizyta np. handlowca czy też kuriera to tak naprawdę rok 2018 jest pierwszym rokiem, w którym tego typu rozwiązanie zostało w Polsce na szeroką skalę zastosowane.

W przeszłości różni dostawcy gazu ziemnego posiadali proste generatory umów, które po wprowadzeniu danych służyły do wygenerowania pliku w formacie .pdf i przesłaniu ich za pomocą kuriera do odbiorcy, w celu podpisania umowy. Nie ma to oczywiście za wiele wspólnego z finalizacją umów przez Internet. Pokazuje to jednak potrzebę jaka na rynku dojrzewała. Coraz większe grono odbiorców gazu ziemnego i innych usług ma dość wydzwaniania przedstawicieli handlowych. Proste i przejrzyste generatory umów online na gaz pozwalają uniknąć niepotrzebnego zamieszania związanego ze zmianą sprzedawcy gazu, która to zmiana przypomina zmianę operatora telefonu komórkowego i z biegiem czasu proces ten z pewnością będzie coraz bardziej popularny.

Gaz Online czyli zmiana sprzedawcy gazu przez Internet

Niestety jeszcze daleka droga do nazwania rynku gazu rynkiem klienta, na którym zmiany sprzedawcy gazu są czymś normalnym, na porządku dziennym i bardzo popularnym. Dlaczego w Polsce od kilku lat tylko kilkaset tysięcy osób zdecydowało się zmienić sprzedawcę gazu wobec ponad 7 milionów ich odbiorców w całym kraju? Główne powody są dwa:

  • mała wiedza na temat tego, w jaki sposób zmiana sprzedawcy gazu wygląda i strach przed problemami z tym związanymi
  • niewielkie różnice w ofertach sprzedawców

Na szczęście w przypadku pierwszego z w/w punktów z naszą wiedzą na temat zmiany sprzedawcy gazu jest coraz lepiej. Wiemy już, że taką możliwość mamy, a "skomplikowanie" całego procesu zmiany sprzedawcy gazu jest nie większe niż przy wyborze operatora sieci komórkowej. Nie ma się także czego obawiać z punktu widzenia ciągłości dostaw czy też otrzymywania po zmianie sprzedawcy gazu 2 rachunków. Na rynku gazu, bez względu na który podmiot się zdecydujemy zawsze będziemy otrzymywać jeden rachunek za gaz. Miejmy nadzieję, że osób, które mają obawy z samym procesem zmiany sprzedawcy gazu jest już coraz mniej.

Drugi argument do tej porty był trudny do przeskoczenia. Zmiana sprzedawcy gazu w sposób tradycyjny czyli z wykorzystaniem handlowca, call-center i kuriera czy też utrzymywanie salonów sprzedaży powoduje generowanie dużych kosztów, związanych z pozyskaniem klienta. Maksymalne różnice w ofertach na poziomie ok. 5% na cenie paliwa gazowego nie zachęcały dużej części za nas do zmiany. Sprzedawcy zaczęli do ofert sprzedaży gazu "dorzucać" inne produkty w atrakcyjnych cenach, takie jak usługa Serwisanta Gazowego czy różnego rodzaju ubezpieczenia. Duża część firm zaczęła oferować łączoną sprzedaż prądu i gazu tzw. dual fuel. Dalej jednak taka forma sprzedaży gazu nie trafiała do wszystkich. Dużo zmieniło się po wprowadzeniu ofert, które można zamówić całościowo w Internecie. Gaz Online to najtańszy i najszybszy sposób zakupu gazu ziemnego. Bez wychodzenia z domu można zmienić sprzedawcę gazu, u którego za paliwo gazowe zapłacimy nawet 20% mniej niż u sprzedawcy z urzędu czyli firmy PGNiG.

Jak zmienić sprzedawcę gazu online w 5 minut?

Zmiana sprzedawcy gazu online to tak jak napisaliśmy proces bardzo łatwy. W celu przeprowadzenia go w sposób sprawny powinniśmy siadając do komputera lub laptopa uszykować następujące dokumenty:

  1. Ostatni rachunek za gaz
  2. Dowód osobisty osoby, na którą umowa ma być zawarta
  3. Aktualną umowę na gaz ziemny (nie zawsze jest potrzebna)

Jeśli mamy przygotowane trzy powyższe dokumenty możemy wejść na stronę OptimalEnergy.pl. Dostępna jest tam porównywarka cen gazu dla domu lub firmy.

Korzyści wynikające z zawarcia umowy na gaz przez Internet

Porównanie cen gazu to pierwsza czynność jaką musimy wykonać. Korzystamy z dedykowanego narzędzia dostępnego na stronie Optimalenergy.pl

Jeśli mamy już wybraną ofertę klikamy w przycisk: Umowa online

umowa na gaz przez internet

  • Po kliknięciu w ten przycisk jesteśmy przenoszeni do generatora umów. W generatorze będzie musieli podać nasze dane, które zostaną wpisane do umowy, a także wcześniej wymienione informacje z rachunku za gaz ziemny.
  • Przy podpisywaniu umowy przez Internet z pewnością zostaniemy także poproszeni o załączenie skanu ostatniego rachunku za gaz, który nie jest starszy niż 6 miesięcy. Załączenie tego dokumentu daje nowemu, wybranemu przez nas sprzedawcy gazu zweryfikować czy przy wprowadzaniu danych takich jak numer licznika gazu nie popełniliśmy błędu.

Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, już po upływie 21 dni od dnia wypełnienia umowy przez Internet będziemy mogli zacząć współpracę z nowym sprzedawcą gazu. Warto po upływie kilku miesięcy podzielić się z innymi swoją opinią. Każda z takich czynności wpływa na ranking dostawców gazu i to na którym miejscu wybrana przez nas firma się znajdzie.