Strona główna > Gaz online

Gaz online

Gaz Online czyli przez Internet jest tak naprawdę dostępny w Polsce od 2018 roku. Wcześniej zmiana sprzedawcy gazu była możliwa na kilka innych sposobów z wykorzystanie call center i kuriera, przy bezpośredniej wizycie handlowca lub kiedy sami udaliśmy się do salonu sprzedawcy. Zalet umowy online na gaz jest wiele i z pewnościa będziemy chcieli Was do tej formy zmiany sprzedawcy gazu zachęcić. Dlaczego? Dlatego, że dzięki niej można za dokładnie ten sam gaz płacić mniej. Umowa na gaz przez Internet to oszczędność czasu i własnych pieniędzy.

Gaz Online czyli zmiana sprzedawcy gazu przez Internet

Dla osób, które chcą płacić mniejsze rachunki za gaz, tak jak wspomnieliśmy we wstępie taka możliwość istnieje. Od kilku lat możliwość wyboru sprzedawcy gazu w Polsce jest coraz bardziej popularna. Niestety jeszcze daleka droga do nazwania rynku gazu rynkiem klienta, na którym zmiany sprzedawcy gazu są czymś normalnym, na porządku dziennym i bardzo popularnym. Dlaczego w Polsce od kilku lat tylko kilkaset tysięcy osób zdecydowało się zmienić sprzedawcę gazu wobec ponad 7 milionów ich odbiorców w całym kraju? Główne powody są dwa:

  • mała wiedza na temat tego, w jaki sposób zmiana sprzedawcy gazu wygląda i strach przed problemami z tym związanymi
  • niewielkie różnice w ofertach sprzedawców

Na szczęście w przypadku pierwszego z w/w punktów z naszą wiedzą na temat zmiany sprzedawcy gazu jest coraz lepiej. Wiemy już, że taką możliwość mamy, a "skomplikowanie" całego procesu zmiany sprzedawcy gazu jest nie większe niż przy wyborze operatora sieci komórkowej. Nie ma się także czego obawiać z punktu widzenia ciągłości dostaw czy też otrzymywania po zmianie sprzedawcy gazu 2 rachunków. Na rynku gazu, bez względu na który podmiot się zdecydujemy zawsze będziemy otrzymywać jeden rachunek za gaz. Miejmy nadzieję, że osób, które mają obawy z samym procesem zmiany sprzedawcy gazu jest już coraz mniej.

Drugi argument do tej porty był trudny do przeskoczenia. Zmiana sprzedawcy gazu w sposób tradycyjny czyli z wykorzystaniem handlowca, call-center i kuriera czy też utrzymywanie salonów sprzedaży powoduje generowanie dużych kosztów, związanych z pozyskaniem klienta. Maksymalne różnice w ofertach na poziomie ok. 5% na cenie paliwa gazowego nie zachęcały dużej części za nas do zmiany. Sprzedawcy zaczęli do ofert sprzedaży gazu "dorzucać" inne produkty w atrakcyjnych cenach, takie jak usługa Serwisanta Gazowego czy różnego rodzaju ubezpieczenia. Duża część firm zaczęła oferować łączoną sprzedaż prądu i gazu tzw. dual fuel. Dalej jednak taka forma sprzedaży gazu nie trafiała do wszystkich. Dużo zmieniło się po wprowadzeniu ofert, które można zamówić całościowo w Internecie. Gaz Online to najtańszy i najszybszy sposób zakupu gazu ziemnego. Bez wychodzenia z domu można zmienić sprzedawcę gazu, u którego za paliwo gazowe zapłacimy nawet 20% mniej niż u sprzedawcy z urzędu czyli firmy PGNiG.

Jak zmienić sprzedawcę gazu online w 5 minut?

Zmiana sprzedawcy gazu online to tak jak napisaliśmy proces bardzo łatwy. W celu przeprowadzenia go w sposób sprawny powinniśmy siadając do komputera lub laptopa uszykować następujące dokumenty:

  1. Ostatni rachunek za gaz
  2. Dowód osobisty osoby, na którą umowa ma być zawarta
  3. Aktualną umowę na gaz ziemny (nie zawsze jest potrzebna)

Jeśli mamy przygotowane trzy powyższe dokumenty możemy wejść na stronę OptimalEnergy.pl. Dostępna jest tam porównywarka cen gazu dla domu lub firmy.