Porównaj oferty
Odczyt licznika energii Tauron
OptimalEnergy

Odczyt licznika energii Tauron

Odbiorcy prądu od firmy Tauron odczyt licznika mogą dokonać sami. Odczytana wartość może zostać przekazana do rozliczenia przez Internet dzięki możliwości zalogowania się do Biura Obsługi Klienta lub wypełniając dedykowany formularz znajdujący się na stronie firmy Tauron.

Tauron odczyt licznika online

W jaki sposób prawidłowo odczytać wskazanie licznika prądu. W przypadku taryfy G11, nie ma problemu. Podchodząc od licznika energii elektrycznej odczytujemy aktualną wartość, która jest naliczana w kWh i wprowadzamy ją do systemu. Jeśli rozliczamy się w innej grupie taryfowej niż G11 czyli G12, G12w lub G13 wtedy z licznika prądu musimy odczytać obie wartości i odpowiednio wprowadzić je do systemu.

Jak często odczyty liczników prądu w Tauron należy podawać?

Wszystko zależy od grupy taryfowej w jakiej się rozliczamy i zapisów umowy. Najczęściej odczyt licznika powinien odbywać się raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące. Są jednak oferty i umowy, które powodują, że faktyczny stan licznika może zostać podany dwa lub nawet raz do roku! W takich przypadkach najczęściej rachunki i tak będą wystawiane np. co dwa miesiące, a ilość zużytych kWh będzie prognozowana. Podanie faktycznego stanu licznika spowoduje wyrównanie różnic pomiędzy prognozą, a faktycznym zużyciem prądu.

Odczyt liczników prądu przez pracowników firmy Tauron

Duża grupa odbiorców energii elektrycznej nie korzysta z usług internetowych. W takim przypadku konieczne są wizyty pracowników firmy Tauron. Firma dąży do tego, aby tego typu odbiorców było jak najmniej, jednak szczególnie w przypadku osób starszych wizyty pracowników firmy Tauron zajmujących się odczytywaniem stanu liczników są na porządku dziennym.

Jak odczytać licznik prądu Tauron i wprowadzić dane do konta e-BOK?

Gdzie należy się zalogować w celu podania stanu licznika prądu? Trzeba mieć aktywne konto w systemie Tauron eBOK czyli elektronicznym Biurze Obsługi Klienta

  • W pierwszym kroku podajemy login i hasło
  • następnie klikamy w przycisk Odczyt licznika po prawej stronie
  • Finalnie wprowadzamy wartość odczytaną z licznika prądu do systemu we wskazanym poniżej miejscu i klikamy przycisk "Zapisz" w prawym dolnym rogu