Strona główna > Pompy ciepła opinie > Firmy montujące pompy ciepła > Montaż pomp ciepła Koszalin
Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Montaż pomp ciepła Koszalin

Pompy ciepła są doskonałą alternatywą dla klasycznych źródeł ciepła bazujących na spalaniu. Nie tylko pozwalają zadbać o środowisko, ale także zaoszczędzić wiele pieniędzy. Dlatego też coraz więcej osób interesuje się tym rozwiązaniem. Montaż pompy ciepła w mieście Koszalin także zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Jeśli więc należysz do grupy osób z tego miasta, które planują w niedługim czasie tego typu inwestycję, koniecznie przeczytaj nasze porady, dzięki którym między innymi o wiele łatwiej znajdziesz dobrą firmę instalatorską.

Pompa ciepła Koszalin- na co zwrócić uwagę wybierając firmy wykonawcze

Cieszące się coraz większą popularnością rozwiązanie, jakim są pompy ciepła w mieście Koszalin, zmusza coraz częściej firmy wykonawcze do konkurowania między sobą za pomocą ofert, jakie składają one klientom. Warto więc zapoznać się co najmniej z kilkoma z nich, aby móc wybrać tą jedną najlepszą. Analizując je łatwo jednak zagubić się w gąszczu szczegółów, najważniejszymi ich elementami są wobec tego:

 • koszty instalacji,
 • wskaźnik COP, wskazujący na wydajność urządzenia,
 • darmowy audyt pozwalający dobrać właściwą pompę ciepła,
 • możliwość serwisowania urządzeń przez tę samą firmę,
 • okres gwarancji.

Czynniki te powinny występować w każdej ofercie bez względu na to, czy dotyczy ona pompy ciepła powietrze powietrze, powietrze woda czy gruntowej.

Koszalin jest jednak na tyle dużym miastem, że ilość firm, z których ofertami trzeba się zapoznać, często sprawia wiele kłopotów przyszłym inwestorom. Dlatego też specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy naszą prostą w obsłudze i czytelną porównywarkę ofert. Znaleźć w niej można niemal wszystkie firmy instalujące pompy ciepła w Koszalinie i okolicach, które zestawiane są ze sobą przez system, który wskazując ich wady i zalety, a także opinie o nich, jakie pozostawili ich byli klienci. Dzięki temu wybór najlepszej z nich przestaje być problemem, gdyż można go dokonać za pomocą kilku kliknięć myszką, siedząc nawet na kanapie.

Cena pompy ciepła w Koszalinie

Same oferty firm wykonawczych montujących pompy ciepła w Koszalinie to jednak nie wszystko, istotne są także ceny tego typu instalacji. W związku z tym należy wiedzieć, że najczęściej rozpoczynają się one od kilkudziesięciu tysięcy złotych, a ich górny limit zależy od wielu czynników, wśród których wyróżnia się między innymi:

 • potrzeby użytkowników pomp ciepła,
 • dobrany rodzaj urządzenia oraz jego moc,
 • sposób montażu,
 • konieczność wykonania robót ziemnych (np. w przypadku gruntowych pomp ciepła),
 • warunki techniczne budynku,
 • warunki geologiczne działki, na której zlokalizowany jest budynek.

Dlatego też podawane w Internecie ceny pomp ciepła w Koszalinie są jedynie cenami orientacyjnymi. Dokładny koszt tego typu urządzeń i ich montażu wyceniany jest natomiast niemal zawsze na podstawie indywidualnych ustaleń z klientem. Dlatego też tak istotne jest to, aby w pierwszej kolejności znaleźć dobrą firmę wykonawczą.

Pompy ciepła- dofinansowanie Koszalin

Osoby chcące zamontować w swoich budynkach pompy ciepła mogą jednak skutecznie obniżyć związane z tym koszta poprzez dofinansowanie. Obecnie w Polsce oferowanych jest wiele różnorodnych programów, w których ramach można uzyskać wsparcie na montaż pompy ciepła, przyczyniającej się do polepszenia jakości powietrza w naszym kraju. Informacje na temat dofinansowań znaleźć można natomiast między innymi na stronie WFOŚiGW w Koszalinie.