Montaż pomp ciepła Koszalin

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Pompy ciepła są doskonałą alternatywą dla klasycznych źródeł ciepła bazujących na spalaniu. Nie tylko pozwalają zadbać o środowisko, ale także zaoszczędzić wiele pieniędzy. Dlatego też coraz więcej osób interesuje się tym rozwiązaniem. Montaż pompy ciepła w mieście Koszalin także zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Jeśli więc należysz do grupy osób z tego miasta, które planują w niedługim czasie tego typu inwestycję, koniecznie przeczytaj nasze porady, dzięki którym między innymi o wiele łatwiej znajdziesz dobrą firmę instalatorską. 

Pompa ciepła Koszalin- na co zwrócić uwagę wybierając firmy wykonawcze

Cieszące się coraz większą popularnością rozwiązanie, jakim są pompy ciepła w mieście Koszalin, zmusza coraz częściej firmy wykonawcze do konkurowania między sobą za pomocą ofert, jakie składają one klientom. Warto więc zapoznać się co najmniej z kilkoma z nich, aby móc wybrać tą jedną najlepszą. Analizując je łatwo jednak zagubić się w gąszczu szczegółów, najważniejszymi ich elementami są wobec tego: 

 • koszty instalacji, 
 • wskaźnik COP, wskazujący na wydajność urządzenia, 
 • darmowy audyt pozwalający dobrać właściwą pompę ciepła,
 • możliwość serwisowania urządzeń przez tę samą firmę, 
 • okres gwarancji. 

Czynniki te powinny występować w każdej ofercie bez względu na to, czy dotyczy ona pompy ciepła powietrze powietrze, powietrze woda czy gruntowej. 

Koszalin jest jednak na tyle dużym miastem, że ilość firm, z których ofertami trzeba się zapoznać, często sprawia wiele kłopotów przyszłym inwestorom. Dlatego też specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy naszą prostą w obsłudze i czytelną porównywarkę ofert. Znaleźć w niej można niemal wszystkie firmy instalujące pompy ciepła w Koszalinie i okolicach, które zestawiane są ze sobą przez system, który wskazując ich wady i zalety, a także opinie o nich, jakie pozostawili ich byli klienci. Dzięki temu wybór najlepszej z nich przestaje być problemem, gdyż można go dokonać za pomocą kilku kliknięć myszką, siedząc nawet na kanapie. 

Cena pompy ciepła w Koszalinie

Same oferty firm wykonawczych montujących pompy ciepła w Koszalinie to jednak nie wszystko, istotne są także ceny tego typu instalacji. W związku z tym należy wiedzieć, że najczęściej rozpoczynają się one od kilkudziesięciu tysięcy złotych, a ich górny limit zależy od wielu czynników, wśród których wyróżnia się między innymi: 

 • potrzeby użytkowników pomp ciepła, 
 • dobrany rodzaj urządzenia oraz jego moc,
 • sposób montażu, 
 • konieczność wykonania robót ziemnych (np. w przypadku gruntowych pomp ciepła), 
 • warunki techniczne budynku, 
 • warunki geologiczne działki, na której zlokalizowany jest budynek. 

Dlatego też podawane w Internecie ceny pomp ciepła w Koszalinie są jedynie cenami orientacyjnymi. Dokładny koszt tego typu urządzeń i ich montażu wyceniany jest natomiast niemal zawsze na podstawie indywidualnych ustaleń z klientem. Dlatego też tak istotne jest to, aby w pierwszej kolejności znaleźć dobrą firmę wykonawczą. 

Pompy ciepła- dofinansowanie Koszalin

Osoby chcące zamontować w swoich budynkach pompy ciepła mogą jednak skutecznie obniżyć związane z tym koszta poprzez dofinansowanie. Obecnie w Polsce oferowanych jest wiele różnorodnych programów, w których ramach można uzyskać wsparcie na montaż pompy ciepła, przyczyniającej się do polepszenia jakości powietrza w naszym kraju. Informacje na temat dofinansowań znaleźć można natomiast między innymi na stronie WFOŚiGW w Koszalinie.