Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Montaż pomp ciepła Kielce

Jedną z najważniejszych instalacji w każdym budynku jest instalacja grzewcza. W obliczu rosnących cen surowców wykorzystywanych do produkcji ciepła poprzez spalanie i rosnących wymogów dotyczących ekologiczności pieców jednym z popularnych, alternatywnych rozwiązań stał się montaż pompy ciepła. Kielce, jako stolica województwa świętokrzyskiego, nie wyłamuje się również z tego trendu. Jeśli więc jesteś z tego miasta lub okolic i rozważać instalacje pompy ciepła, poznaj nasze porady.

Pompa ciepła Kielce - firmy wykonawcze i ich porównanie

Podstawowym wyzwaniem czekającym na osoby decydujące się na montaż pompy ciepła w Kielcach jest wybór firmy wykonawczej. Ich ilość liczona jest w tym mieście aktualnie w dziesiątkach, a każda z nich oferuje wiele korzystnych warunków współpracy. Wobec tego podjęcie właściwej decyzji co do jej wyboru nie należy do łatwych zadań. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę analizując ich oferty. Godnymi uwagi elementami jest bowiem między innymi:

 • okres gwarancji oferowany na urządzenia oraz sam ich montaż,
 • rodzaj oferowanych urządzeń, najlepiej, aby były nimi zarówno pompy ciepła powietrze powietrze, jak i powietrze woda oraz gruntowe, co daje lepszą możliwość ich doboru do indywidualnych potrzeb,
 • możliwości finansowania inwestycji,
 • wsparcie przy pozyskiwaniu dotacji na montaż pompy ciepła.

Kielce i jego mieszkańcy, chcąc więc podjąć najlepszą z możliwych decyzji, stają przed koniecznością przeanalizowania dużej ilości ofert. Jednak o ile mogą zrobić to samodzielnie, co z pewnością zajmie wiele czasu, mogą także skorzystać z dostępnej na naszej stronie porównywarki ofert. Znajdują się w niej oferty wszystkich firm z tego miasta oraz jego okolic, które zestawiane są ze sobą według wskazanych kryteriów. Prezentuje ona także opinie innych klientów na ich temat.

Dzięki niej można bez konieczności wychodzenia z domu poznać więc warunki firm wykonawczych, jakie przygotowały one dla swoich przyszłych klientów decydujących się na montaż pompy ciepła.

Cena pompy ciepła w Kielcach

Dla osób decydujących się na montaż pompy ciepła istotna jest także sama cena tego rozwiązania, która może wahać się w zależności od wielu czynników w granicach od około 20 000 złotych do nawet ponad 60 000 złotych. Wpływ na nią ma bowiem:

 • uwarunkowanie geologiczne terenu, na jakim ma być montowana pompa ciepła,
 • rodzaj oraz moc urządzenia dobierane do indywidualnych potrzeb użytkowników
 • występowanie konieczności przeprowadzenia robót ziemnych.

Dlatego też cena pompy ciepła w Kielcach najczęściej ustalana jest z klientami w indywidualny sposób po przeprowadzeniu u nich audytu, pozwalającego określić wymienione elementy. W takim razie u każdej z osób może się ona między sobą różnić, a to ile zapłacił za pompę ciepła znajomy lub sąsiad nie jest wcale wyznacznikiem wysokości inwestycji, jaką trzeba będzie w przypadku montażu jej we własnym budynku ponieść.

Pompy ciepła- dofinansowanie Kielce

Bez względu jednak na to ile kosztuje pompa ciepła w Kielcach, zawsze możliwe jest skorzystanie z licznych dofinansowania na jej montaż. Dotowane są one przez różnorodne instytucje, takie jak na przykład:

 • Urzędy Marszałkowskie,
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnej,
 • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW),
 • Fundusz Termomodernizacji i Remontów.

Decydując się na montaż pompy ciepła w Kielcach, dofinansowanie może otrzymać niemal każdy, a jego wysokość najczęściej zależna jest od skali inwestycji, a także dochodów inwestora.