Porównaj oferty

Montaż pomp ciepła Olsztyn

Województwo warmińsko-mazurskie uznawane jest za jedne z zielonych płuc polski, nie ma więc nic w tym dziwnego, że rozwiązanie, jakim są pompy ciepła w mieście Olsztyn i jego okolicach cieszy się tak dużym zainteresowaniem, gdyż pozwala ono na ogrzewania domów w ekologiczny, a także ekonomiczny sposób za pomocą odnawialnych źródeł energii. Jeśli więc jesteś mieszkańcem tego regionu i zastanawiasz się nad tym, jaką firmę wybrać oraz ile może finalnie kosztować montaż pompy ciepła, zapoznaj się z naszymi poradami.

Pompy ciepła Olsztyn- jak znaleźć firmy wykonawcze?

Od kilku lat stale rośnie zainteresowanie rozwiązaniem, jakim są pompy ciepła w Olsztynie. Firmy wykonawcze zauważając ten trend, starają się więc coraz bardziej zachęcać potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty, konkurując między sobą. Warto jednak wiedzieć, po czym poznać, że dana oferta jest atrakcyjna, aby móc wybrać najlepszą z nich zyskując ekologiczne ogrzewanie domu w przystępnej cenie.

Wyróżnikami dobrej oferty na montaż pompy ciepła w Olsztynie i nie tylko, są wobec tego takie elementy jak:

  • sprzedaż, a także montaż urządzeń przez jedną firmę,
  • darmowy audyt dopasowujący rozwiązanie do potrzeb klienta, a także warunków technicznych jego budynku,
  • wykonanie wszelkich odwiertów i pomiarów w przypadku np. gruntowej pompy ciepła,
  • możliwość skorzystania z serwisu firmy w razie awarii.

Ważne jest także to, aby wybrana firma oferowała wszystkie rodzaje urządzeń do wyboru, czyli zarówno pompy ciepła powietrze powietrze, jak i gruntowe, a także powietrze woda.

Olsztyn ze względu na swoją wielkość może się poszczycić wieloma firmami, które zapewnią takie warunki. Wobec tego wybór jednej z nich nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też dla osób chcących je sobie ułatwić proponujemy skorzystanie z naszej porównywarki ofert. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby szybko i co najważniejsze bez konieczności wychodzenia z domu wskazała ona najlepsze firmy instalujące pompy ciepła, według danych kryteriów. Sprawdź sam!

Od czego zależą ceny pomp ciepła w Olsztynie

Niemal każdy inwestor decydujący się na montaż pompy ciepła w mieście Olsztyn, w pierwszej kolejności zwraca jednak uwagę na ceny w prezentowanych ofertach. I tak samo niemal zawsze wynoszą one około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że udostępniane przez firmy instalatorskie cenniki usług, to tylko orientacyjne kwoty. Finalny koszt montażu pompy ciepła w Olsztynie, jak i każdym innym mieście zależy bowiem od rodzaju dobranego urządzenia, jego mocy, a także renomy wybranej firmy. Dlatego też cena pompy ciepła ustalana jest zazwyczaj w indywidualny sposób z każdym z klientów.

Pompy ciepła Olsztyn- dofinansowania i dotacje

Decydując się na montaż pompy ciepła w Olsztynie, dofinansowania są jednak w stanie skutecznie obniżyć związane z nią koszta. Dlatego warto się nimi zainteresować. Informacje o nich udostępniane są najczęściej na stornie internetowej Urzędów Miast oraz Gmin, a także WFOŚiGW w Olsztynie. Niektóre z firm instalacyjnych oferują także pomoc w uzyskaniu takich dofinansowań, dlatego warto zapytać w trakcie ustalania szczegółów współpracy z nimi także o tę kwestię. Maksymalna wysokość dofinansowania, jaką można uzyskać w ramach dofinansowań, zależna jest natomiast najczęściej od wysokości dochodów danego gospodarstwa domowego, które się o nie ubiega, w związku z tym może ona wynosić nawet 90% kosztów instalacji pompy ciepła.