Strona główna > Pompy ciepła opinie > Firmy montujące pompy ciepła > Stilo Energy pompy ciepła opinie

Stilo Energy pompy ciepła opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Stilo Energy to kolejna z firm obecna w branży fotowoltaicznej od lat i zajmująca w niej stabilną pozycję, która postawiła na dywersyfikację swoich usług. Efektem tego jest wprowadzenie do jej oferty między innymi ekologicznych źródeł ciepła bazujących na odnawialnych źródłach energii, jakimi są pompy ciepła. W związku z tym oprócz fotowoltaiki obecnie Stilo Energy oferuje także sprzedaż i montaż pomp ciepła.

Oferta montażu pomp ciepła Stilo Energy

Wprowadzone do oferty Stilo Energy pompy ciepła to rozwiązania, które skierowane są przede wszystkim do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą ogrzewać je w sposób ekologiczny, a zarazem generujący o wiele mniejsze koszty w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła. Są one uzupełnieniem oferty tej marki związanej z instalacjami fotowoltaicznymi i mogą być z nimi z powodzeniem łączone w jeden, energooszczędny, ekologiczny system. Każda montowana przez Stilo Energy pompa ciepła może być zastosowana nie tylko w nowopowstających budynkach, ale także tych, w których modernizowany jest system grzewczy. 

Jakie pompy ciepła montuje Stilo Energy?

Montowane przez Stilo Energy pompy ciepła to obecnie trzy rozwiązania, z czego każde z nich wyposażone jest w system podgrzewania ciepłej wody użytkowej, są więc one modelami typu powietrze woda. W ofercie Stilo Energy wyróżnić można w takim razie:

  • pompę ciepła monoblok marki Panasonic cechującą się wysoką klasą energetyczną oraz współczynnikiem COP na poziomie 5,33, wyposażona jest ona także w bezobsługowy zasobnik o pojemności 185 litrów,
  • pompę ciepła split również marki Panasonic dostępną w wariancie z lub bez zasobnika wody, cechująca się inteligentnymi funkcjami sterowania,
  • pompę ciepła marki Immerwater ze wbudowanym zasobnikiem wody o pojemności 181 lub 283 litry do wyboru, o współczynniku COP 4,34. 

Co wyróżnia ofertę na montaż pomp ciepła Stilo Energy?

Osoby decydujące się na montaż pompy przez Stilo Energy otrzymują przede wszystkim pełne wsparcie w doborze odpowiedniego urządzenia grzewczego do potrzeb ich budynku. Dodatkowo same urządzenia mogą być sterowane oraz monitorowane w tym przypadku w sposób zdalny za pomocą aplikacji mobilnej. Sam proces montażu pomp ciepła przebiega natomiast sprawnie i bezproblemowo, a związane z nim koszty mogą być częściowo finansowane za pomocą dotacji oferowanych w ramach programu Czyste Powietrze. 

Cena montażu pompy ciepła przez Stilo Energy

Podobnie jak w przypadku innych firm, także Stilo Energy nie udostępnia dla swoich klientów informacji dotyczących ceny montażu pomp ciepła. Wynika to przede wszystkim z tego, iż mogą się one od siebie znacznie różnić w zależności od takich kwestii jak:

  • powierzchnia budynku, w którym ma być przeprowadzony montaż,
  • technologia, w jakiej został wybudowany budynek,
  • moc oraz marka i rodzaj wybranej pompy ciepła. 

Z powodzeniem można jednak zakładać, że cena tego typu usług w przypadku tej firmy będzie kształtowała się na średnim poziomie rynkowym wahającym się w granicach od ponad 10 000 złotych do nawet 50 000 złotych. 

Opinie Stilo Energy i montażu pomp ciepła

Montaż i sprzedaż pomp ciepła przez Stilo Energy to rozwiązanie, które cieszy się pozytywnymi opiniami wśród osób, które z niego skorzystały. Na plus z pewnością jest duże doświadczenie w kwestii odnawialnych źródeł energii, jakim dysponuje ta marka oraz kilka różnorodnych urządzeń grzewczych do wyboru, a także realizacja montażu na terenie całego kraju. Na stronie Stilo Energy brakuje jednak informacji o tym, jak przebiega realizacja montażu pomp ciepła, co dla niektórych może okazać się minusem.