Porównaj oferty
Pompa ciepła Panasonic
OptimalEnergy

Pompa ciepła Panasonic

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Choć dla wielu osób firma Panasonic to przede wszystkim producent sprzętu RTV, to specjalizuje się ona także w produkcji systemów grzewczych w tym także pomp ciepła. Firma Panasonic produkuje je od ponad 30 lat, dzięki temu jest jednym ze światowych liderów w tej branży. Dodatkowo firma ta nieustannie dba o swój rozwój oraz wciąż poszukuje innowacyjnych rozwiązań, a to wpływa na to, że pompy ciepła tej marki cechuje się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Dlatego też poniżej prezentujemy ich rodzaje, modele oraz ceny.

Nazwa spółki

Panasonic

Adres siedziby

Wołoska 9
02-583 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

(22) 338 11 00

Email

sklep@eu.panasonic.com

Numer KRS

0000286518

NIP

5222860326

Powietrzna czy wodna? Rodzaje pomp ciepła Panasonic

Szeroka gama produktów firmy Panasonic, która obejmuje pompy ciepła sprawia, że można znaleźć w niej te urządzenia w wersji zarówno powietrznej, jak i wodnej, pod nazwą Split oraz Aquarea.

Pompa powietrza Panasonic

Dostępne w ofercie Panasonic powietrzne pompy ciepła są w stanie wykorzystywać nawet do 75% energii z powietrza znajdującego się poza budynkiem, pozostałe 25% generowane jest natomiast z nieodnawialnych źródeł energii. Z tego względu jest najtańszym rozwiązaniem, które jest także najczęściej wybierane przez mieszkańców domów jednorodzinnych. Dużą zaletą powietrznych pomp ciepła Panasonic jest to, że nie wymagają one budowy specjalnej instalacji. Ich działanie oparte jest natomiast na trzech obiegach.

Pompa ciepła powietrze-woda Panasonic

Panasonic pompa ciepła powietrzna to rozwiązanie określane jako innowacyjne i energooszczędne urządzenie, które może być wykorzystywane do klimatyzowania oraz ogrzewania pomieszczeń, a także ogrzewania wody użytkowej. Określane są one obecnie jako jedne z najlepszych na rynku, ponieważ swoje działanie opierają na zasysaniu świeżego powietrza, gwarantującego wysoki komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i nie tylko, a do tego także czystą i bezpieczną pracę pompy, która jest o wiele ekologiczniejszym rozwiązaniem od klasycznych metod ogrzewania.

Działanie pompy ciepła powietrze-woda oparte jest na mechanizmie podobnym do tego, jaki jest wykorzystywany w lodówkach, wymaga więc dodatkowego elementu, jakim jest ciecz, stąd też ich nazwa. Dodatkowo pompy ciepła Panasonic powietrze-woda mogą współpracować z panelami słonecznymi, a także być dopasowywane do istniejącej już w budynkach instalacji grzewczej, eliminując tym samym konieczność jej wymiany, zapewniając w pełni wydajną pracę nawet w temperaturze -20 stopni Celsjusza.

Typy i moc pompy ciepła Panasonic

Bez względu na zapotrzebowanie energetyczne w okresie grzewczym do każdego budynku z powodzeniem można dobrać Panasonic pompy ciepła, które oferowane są przez tego producenta w wielu modelach do wyboru. Najpopularniejszymi wśród nich są jednak pompy ciepła Panasonic 9kW w wersjach T-CAP split SXC oraz AXC All in One (stała moc grzewcza do temperatur zewnętrznych -15 st. C) oraz HT split SHF (temperatura zasilania C.O. nawet do +65 st. C). Ponadto urządzenia Panasonic w zależności od wybranego modelu dostępne są w wersjach zasilania 1 fazowego (230W) lub 3 fazowego (400 V).

Panasonic pompa ciepła dopasowana do potrzeb każdego

Pompę ciepła Panasonic Aquarea można skonfigurować na trzy różne sposoby, które zapewniają optymalne koszty inwestycji oraz eksploatacji, gwarantujące wykorzystywanie tych urządzeń we właściwy sposób.

Panasonic pompa ciepła w układzie monoenergetycznym

Ta konfiguracja pozwala zapewnić od 90 do 95% zapotrzebowania rocznego mocy grzewczej, pozostałe od 10 do 5% dostarcza w nim natomiast dodatkowo zastosowana grzałka elektryczna zainstalowana w przepływie. Dzięki takiemu wymiarowaniu pompa ciepła Panasonic jest w stanie zapewnić ciepło nie tylko w czasie awarii, ale i w okresie największych mrozów. Ponadto monoenergetyczna pompa ciepła Panasonic polecana jest w większości przypadków, gdyż zapewnia optymalne koszty inwestycji oraz eksploatacji.

Panasonic pompa ciepła w układzie monowalentnym

Tego typu pompa ciepła Panasonic zwymiarowana jest tak, aby pokryć w 100% zapotrzebowanie grzewcze nawet w najzimniejszych okresach w roku. Polecana jest ona do domów jednorodzinnych o niskim zużyciu energii cieplnej. Układ monowalentny pomp ciepła Panasonic cechuje się wyższymi początkowymi kosztami inwestycji, jednak zużycie energii jest w niej najniższe ze wszystkich trzech rodzajów układów.

Panasonic pompa ciepła w układzie biwalentnym

Dużą zaletą, jaką cechują się pompy ciepła Panasonic, jest także to, że umożliwiają one połączenie ich z kotłami grzewczymi poprzez połączenie ich w układzie szeregowym lub równoległym. To rozwiązanie polecane jest do zastosowania w budynkach, w których istnieją już systemy ogrzewania.

Ile kosztuje pompa ciepła Panasonic. Cennik

Dzięki temu, że marka Panasonic jest także jednym z czołowych producentów sprężarek, ceny pompy ciepła Panasonic prezentują się na naprawdę atrakcyjnym poziomie w porównaniu do jakości, jaką oferują one użytkownikom. Finalnie cena produktów tej firmy zależeć będzie jednak od wybranego modelu, jego mocy, a także układu, w jakim zostanie zainstalowana. Dlatego też dla osób, które chcą dowiedzieć się, ile kosztuje Panasonic pompa ciepła odpowiednia dla ich potrzeb, polecamy skorzystanie z wygodnego formularza na naszej stronie.

Pompy ciepła Panasonic- opinie

Podsumowując, pompy ciepła Panasonic to nowoczesne rozwiązania oferowane w wielu wariantach do wyboru, pozwalających dobrać je do potrzeb niemal każdego użytkownika. Podobnie jak ofercie innych wiodących marek firma ta produkuje pompy ciepła powietrze-powietrze oraz powietrze-woda dostępne w sprzedaży w różnych mocach, z czego najpopularniejsza jest pompa ciepła Panasonic 9 kW, zapewniająca optymalne warunki pracy tych urządzeń.

Nie ma więc nic w tym dziwnego, że cieszą się one tak dużą popularnością oraz dobrymi opiniami wśród ich użytkowników, którzy dzięki nim są w stanie ogrzewać swoje budynki w okresie zimowym, schłodzić je w okresie letnim oraz wytwarzać ciepłą bieżącą wodę bez najmniejszego problemu. Dodatkowo Panasonic umożliwia w pełni zdalne sterowanie nią za pomocą aplikacji mobilnej lub specjalnych paneli montowanych wewnątrz budynków co ułatwia korzystanie z niej.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności