Porównaj oferty
Pompa ciepła Stiebel Eltron opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Stiebel Eltron opinie

3 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Stiebel Eltron to jedna z międzynarodowych grup, która uznawana jest za lidera w branży energii odnawialnej. Swoje początki firma ta miała już w 1924 roku i od tamtej pory innowacyjne rozwiązania, zwracanie uwagi na potrzeby klienta, a także wysoka jakość produktów sprawiły, że marka ta cieszy się dużym uznaniem. W jej ofercie znaleźć można urządzenia związane z energią odnawialną w tym także pompy ciepła i to właśnie im przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

Nazwa spółki

STIEBEL ELTRON

Adres siedziby

Działkowa 2
02-234 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

22 609 20 30

Email

kontakt@stiebel-eltron.pl

Numer KRS

0000211103

NIP

5220003919

Gruntowa lub powietrzno-wodna pompa ciepła Stiebel Eltron - którą z nich wybrać?

Oferowane przez Stiebel Eltron pompy ciepła to urządzenia podzielone jak w przypadku większości producentów na modele ze względu na ich źródło zasilania. Wobec tego w ofercie tej firmy znaleźć można zarówno modele powietrze-woda oraz solanka-woda (gruntowe). Pompa ciepła gruntowa opinie ma bardzo dobre.

Pompy powietrze woda Stiebel Eltron

W tej kategorii marka ta oferuje aż 29 różnorodnych urządzeń, które pozyskują energię zgromadzoną w powietrzu i przetwarzają ją na ciepło. Mogą być one w zależności od rodzaju urządzenia zarówno montowane wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz i cechują się różną mocą pozwalająca dobrać ją do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także powierzchni lokali, w jakich mają być one użytkowane.

Pompy gruntowe Stiebel Eltron

Z kolei pompy solanka-woda to aż 58 produktów wyposażonych w nowoczesne technologie pozyskujące ciepło z gruntów, które mogą być łączone w sposób kaskadowy, w celu uzyskania ich większej mocy.

W związku z tym pompy ciepła Stiebel Eltron nie tylko są w stanie w ekologiczny sposób ogrzać wnętrza budynków, ale także podgrzać wodę bieżącą, zmniejszają one znacznie koszty eksploatacyjne, składające się na utrzymanie domu jednorodzinnego czy budynku użyteczności publicznej.

Moc i tryby pracy dostępnych pomp ciepła Stiebel Eltron

Szeroka oferta produktów marki Stiebel Eltron sprawia, że niemal każdy poszukujący do swojego budynku pompy ciepła znajdzie w niej coś dla siebie. Bez względu na powierzchnię użytkową, rodzaj źródła ciepła jakie ma ona wykorzystywać, a także miejsce montażu. Urządzenia Stiebel Eltron dostępne są bowiem w wariantach o mocy od 5,3 kW do nawet ponad 100 kW. Dzięki temu są one w stanie skutecznie ogrzewać zarówno budynki mieszkalne o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, jak i przestrzenie o większej kubaturze, gwarantując w każdym przypadku zadowalające efekty.

Cztery tryby pracy pompy ciepła Stiebel Eltron

W zależności od potrzeb użytkowników pomp ciepła marka Stiebel Eltron oferuje te urządzenia w aż czterech trybach pracy. Z czego pierwszym z nich jest tryb monowalentny, w którym pompa ciepła jest jedynym źródłem ciepła grzewczego. Jest on w szczególności polecany do niskotemperaturowych systemów grzewczych, których maksymalna temperatura wynosi 55 stopni Celsjusza.

Tryb pracy monoenergetycznej umożliwia natomiast zamontowanie pompy, która wspomagana jest w swojej pracy poprzez grzałkę elektryczną. Najczęściej to rozwiązanie stosowane jest w przypadku pomp ciepła Stiebel Eltron powietrze-woda, które w okresie zimowym, kiedy temperatura spada poniżej zera, nie są w stanie zapewnić odpowiedniej mocy grzewczej.

Dodatkowo produkty tego producenta mogą być montowane także w trybie biwalentnym alternatywnym oraz równoległy.

Ile kosztują pompy ciepła Stiebel Eltron. Cennik

Osoby zainteresowane pompami ciepła marki Stiebel Eltron, mają do wyboru wiele modeli, w związku z tym cena montażu tego urządzenia uzależniona jest tak naprawdę od wybranej opcji, źródła, z jakiego pozyskiwane ma być przez nie ciepło, a także tego, jaką powierzchnie ma ono ogrzewać. Dlatego też w niektórych przypadkach można za nią zapłacić kilka tysięcy złotych, a w innych nawet kilkaset tysięcy. Najlepiej więc, aby uzyskać cennik pomp ciepła Stiebel Eltron dopasowanych do indywidualnych potrzeb, należy skontaktować się z dystrybutorem tej marki za pomocą formularza kontaktowego. Dzięki temu specjalista, który uwzględni w cenie koszt montażu i części dodatkowych będzie w stanie podać realny koszt montażu pompy w wybranym budynku, przez co osoby zainteresowane tym rozwiązaniem będą miały lepszy ogląd sytuacji związanej z jego kosztami.

Pompa ciepła Stiebel Eltron - opinie

Chcąc więc podsumować ofertę na pompy ciepła Stiebel Eltron należy zwrócić uwagę zarówno na jej zalety, jak i wady. W pierwszym przypadku wobec tego można wymienić między innymi:

  • duże doświadczenie marki w produkcji urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii,
  • szeroką i zróżnicowaną ofertę pozwalająca dobrać odpowiednie urządzenie niemal każdemu,
  • wiele trybów pracy urządzeń i źródeł jego zasilania oraz miejsca montażu,
  • 5-letnią gwarancję na urządzenia.

Utrudnieniem dla potencjalnego klienta, który chce pompy ciepła Stiebel Eltron kupić należy zaliczyć z kolei brak informacji na stronie producenta odnośnie, chociażby orientacyjnych cen urządzeń. Brak filtrowania pod względem ich mocy znacznie utrudnia zapoznanie się z interesującymi dane osoby produktami. Pomimo to warto jednak zainteresować się produktami tej marki, gdyż uznawane są one za jedne z lepszych na rynku, jeśli chodzi o pozyskiwanie ciepła z odnawialnych źródeł energii.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności