Porównaj oferty
Pompa ciepła Junkers
OptimalEnergy

Pompa ciepła Junkers

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Marka Junkers znana jest dla większości osób pod postacią kotłów grzewczych zasilanych za pomocą gazu i nie tylko. Niewiele osób wie jednak o tym, że po połączeniu jej z marką Bosch, postanowiła ona także do swojego katalogu produktów wprowadzić pompy ciepła, pozwalają ogrzewać budynki w bardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób. Jakie pompy ciepła oferuje wobec tego marka Junkers? Poniżej prezentujemy szczegóły oferty tej firmy.

Nazwa spółki

Junkers

Adres siedziby

Jutrzenki 105
02-231 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

801 600 801

Email

junkers-infolinia@pl.bosch.com

Numer KRS

0000051814

NIP

5261027992

Gruntowa lub powietrzno-wodna pompa ciepła Junkers- którą z nich wybrać?

W ofercie marki można znaleźć dwa rodzaje pomp ciepła. Z czego pierwsze z nich to tak zwane urządzenia powietrze-powietrze, które cechują się nowoczesnym designem, uzyskanym dzięki wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo modele te wyposażone są także w cyfrowe wyświetlacze wskazujące stan pracy pompy. Tego rodzaju pompy, mogą być wykorzystywane do ogrzewania i ochładzania pomieszczeń, a także ogrzewania ciepłej wody. Oprócz tego, że pozyskują one energię z powietrza, mogą być także podłączone do instalacji fotowoltaicznej, a do tego wyposażone są w standardzie w moduł do sterowania zdalnego. Wśród powietrznych pomp marka Junkers prezentuje także rozwiązanie split, w którym jedna część montowana jest na zewnątrz, a druga wewnątrz budynku, dzięki temu cechuje się ona wysoką wydajnością w produkcji ciepła, nawet w temperaturze -7 stopni Celsjusza.

Firma ta dla swoich klientów oferuje także gruntowe pompy ciepła, które czerpią energię z glikolu, przeznaczone do ogrzewania budynków zarówno jedno, jak i wielorodzinnych oraz podgrzewania wody.

Moc i cechy dostępnych pomp ciepła Junkers

Analizując ofertę tej marki, można zauważyć, że każda pompa ciepła Junkers BOSCH, oferowana jest w kilku wariantach mocy. W związku z tym modele gruntowe dostępne są w opcji o mocy grzewczej 6, 8, 11 oraz 13 kW, a pompy powietrze-woda w opcji od 6 do 14 kW, z czego najpopularniejsze są jednak modele o średniej mocy grzewczej od 6 do 8 kW.

Zalety pomp ciepła Junkers

Jeśli chodzi natomiast o wyróżniki pomp tej marki, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wspomniane już wcześniej wbudowane w standardzie moduły do sterowania zdalnego, a także 2-letnią gwarancję producenta.

Dodatkowo pompa ciepła tej firmy może być podłączona do paneli słonecznych, a także wykorzystywana przy ogrzewaniu podłogowym lub grzejnikowym. Dzięki temu sprawdza się nie tylko w nowym, ale i modernizowanym budynku.

Na duży plus w tych urządzeniach jest także ich cicha praca, dzięki której domownicy nie muszą się borykać z komfortem związanym z odgłosami wydawanymi przez pompy, a także wbudowane w niektórych modelach czujniki temperatur, które pozwalają stale kontrolować pracę urządzenia w szybki i wygodny sposób.

Warto także wspomnieć, że urządzenia te oferowane są przez producenta także w wersjach monoblokowych ze wbudowanymi zasobnikami o różnej pojemności, dostępnej do wyboru wedle indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje pompa ciepła Junkers. Cennik

Osoby zainteresowane pompami ciepła Junkers powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że urządzenia te sprzedawane są przez markę najczęściej jako gotowe zestawy, w których skład wchodzą oprócz pomp także takie elementy jak na przykład:

  • zawory z filtrem,
  • zawór bezpieczeństwa,
  • moduły zewnętrzne lub wewnętrzne,
  • moduły do sterowania zdalnego przez internet.

W związku z tym płacąc za zestaw, nie trzeba już ponosić niemal żadnych dodatkowych kosztów oprócz tych związanych z montażem urządzeń i ich uruchomieniem. Warto o tym pamiętać, gdyż pompa ciepła tego producenta w sieci sprzedawana jest najczęściej w cenach wynoszących dziesiątki tysięcy złotych, co w porównaniu do konkurencji wydaje się mocno zawyżoną kwotą, jednak nie jest tak, kiedy dokładnie zapoznamy się z tym, za co zapłacimy u tego producenta.

Dodatkowo chcąc uzyskać informacje na temat ceny lub samego produktu producent udostępnia także wygodny formularz kontaktowy, za którego pośrednictwem można skontaktować się ze specjalistą, który chętnie odpowie na wszelkie pytania, pomoże dobrać odpowiednie urządzenie do indywidualnych potrzeb, a także wycenić je.

Pompa ciepła Junkers- opinie

Podsumowując, całą ofertę marki należy przede wszystkim podkreślić fakt, że firma ta stanowa na wysokiej jakości podzespoły i materiały, które gwarantują trwałość oferowanych przez nią urządzeń. Dodatkowo sprzedaje ona swoje produkty w niemal gotowych do montażu zestawach, dzięki temu nawet osoby niezaznajomione dokładnie z tematem pomp ciepła, mogą swobodnie korzystać z tego rozwiązania. Na duży plus zasługuje także szeroka oferta produktów, umożliwiająca dobranie ich do potrzeb niemal każdego użytkownika.

Minusem są natomiast wysokie ceny pomp ciepła Junkers, jednak warto pamiętać o tym, że na ten koszt wpływają także dodatkowe elementy sprzedawane wraz z pompą w zestawie. Firma ta oferuje także stosunkowo krótki okres gwarancyjny, wynoszący zaledwie 2 lata, gdzie w przypadku konkurencji wynosi on nierzadko aż 5 lat. Mimo wszystko warto jednak wziąć tę firmę pod uwagę w trakcie planowania zakupu i montażu pompy ciepła pozwalającej pozyskiwać ciepło z odnawialnych, ekologicznych źródeł energii.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności