Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Exotherm opinie

Pompa ciepła Exotherm opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Exotherm to polska firma, która specjalizuje się w produkcji pomp ciepła i od lat dystrybuuje je na rynek europejski. Jej celem jest dostarczanie dla klientów najwyższej jakości produktów, które pozwolą im pozyskiwać ciepło z odnawialnych, ekologicznych źródeł energii w niskiej cenie. Dodatkowo zajmuje się ona także projektowaniem instalacji, obsługą techniczną oraz serwisem gwarancyjnym. Jak więc dokładnie prezentuje się jej oferta obejmująca te produkty? 

Powietrzna, gruntowa czy wodna? Jaką pompę ciepła Exotherm wybrać?

Pompy ciepła Exotherm oferowane są w trzech wariantach do wyboru podzielonych ze względu na rodzaj ich źródła zasilania. W związku z tym wśród nich można znaleźć te oparte na działaniu powietrze-woda (sprawdź ranking pomp ciepła powietrze-woda), glikol woda oraz woda-woda.

Pierwsze z nich dostępne są w wariantach do - 30 oraz - 25 stopni Celsjusza i umożliwiają także podgrzewanie wody. Natomiast drugie to urządzenia przeznaczone do domów jednorodzinnych, a także kompaktowe modele ze wbudowanym chłodzeniem oraz zbiornikiem CWU i pasywnym chłodzeniem. Wszystkie z tych produktów dostępne są z kolei w trzech klasach. 

Economy- będącą produktami z nowoczesnymi, jednak prostymi układami o podstawowej automatyce i funkcjach. 

Optimal- wyróżniającą się wysoką klasą produktów z rozbudowaną automatyka oraz cechujące się nowoczesnym designem. 

Prestige- zawierającą produkty przeznaczone dla klientów o szczególnych wymaganiach, stworzone na indywidualne zamówienie, ściśle według potrzeb danego budynku, w jakim mają być zamontowane. 

Cechy i moc pomp ciepła Exotherm 

To, co wyróżnia produkty marki Exotherm to przede wszystkim fakt, że budowane są one z wykorzystaniem podzespołów znanych i cenionych marek takich jak Siemens czy też Hitachy, dzięki temu zapewniają bezawaryjna prace przez wiele lat. Ponadto mogą być ona także z powodzeniem łączone z systemami inteligentnych domów oraz innymi sterownikami usprawniającymi i w pełni automatyzujący ich pracę. 

W zależności od wybranego źródła zasilania są one dostępne w wersjach o mocy:

  • w przypadku pomp ciepła powietrze woda od 8kW do 26 kW
  • w przypadku pomp ciepła gruntowych od 7 do 30 KW.

Ile kosztuje pompa ciepła Exotherm. Cennik 

Cena pompy ciepła Exotherm zależy przede wszystkim od tego, jakiej klasy urządzenie zostanie wybrane, a także jaką będzie ono posiadało moc. W wersji Economy zapłacimy z pewnością o wiele mniej, niż w przypadku urządzeń klasyfikowanych jako Optimal, należy jednak mieć na uwadze, że te drugie cechują się bardziej zautomatyzowanym działaniem. Dlatego też chcąc uzyskać informacje na ten temat najlepiej skontaktować się z przedstawicielem firmy Exotherm za pomocą formularza kontaktowego, który przedstawi szczegółową ofertę dobraną pod indywidualne potrzeby. 

Pompy ciepła Exotherm - opinie

Zbierając w jednym akapicie wszystkie zalety pomp ciepła Exotherm należy przede wszystkim podkreślić to, że: 

  • oferowane są w trzech klasach, różniących się ceną i automatyzacja urządzeń, 
  • produkowane są z komponentów doświadczonych marek, które zapewniają ich trwałość, 
  • doceniane są nie tylko w naszym kraju, ale i całej europie,
  • pozwalają użytkownikom dobrać model pod względem źródło jego zasilania. 

Wadą oferty tej marki jest natomiast brak cen pomp podanych na stronie, a także to, jak zbudowana jest strona prezentująca produkty marki, która może zniechęcać potencjalnych klientów. 

Dlatego też najlepiej chcąc poznać dokładnie produkty tej marki skontaktować się z nią bezpośrednio, aby móc wybrać najlepszą z dostępnych na rynku pompę ciepła, dopasowaną do swoich potrzeb.