Porównaj oferty
Pompa ciepła Viessmann
OptimalEnergy

Pompa ciepła Viessmann

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma Viessmann to jeden z najpopularniejszych na całym świecie producentów systemów grzewczych, przemysłowych oraz chłodniczych, który cieszy się zaufaniem setek tysięcy klientów. Powstała ona w 1917 roku i od tamtej pory sukcesywnie zapewniała sobie ugruntowaną pozycje na rynku grzewczym, dzięki temu dziś z powodzeniem można powiedzieć, że jeśli systemy grzewcze to Viessmann. Jednym z jej podstawowych celów wyróżniających ją spośród innych firm jest działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego i zasobów naturalnych. Dlatego też w jej ofercie można znaleźć bogaty wybór pomp ciepła, którym dziś przyjrzymy się bliżej.

Nazwa spółki

Viessmann Sp. z o.o.

Adres siedziby

Karkonoska 65
53-015 Wrocław, dolnośląskie, Polska

Telefon

801 002 345

Email

info@viessmann.pl

Numer KRS

0000183975

NIP

6920212005

Powietrzna, solankowa czy wodna. Rodzaje pomp ciepła Viessmann

Pompy ciepła Viessmann oferowane są w trzech wariantach do wyboru, podzielonych ze względu na wykorzystywane źródła do wytwarzania ciepła.

Pierwszym z nich są urządzenia powietrze-woda, które korzystają w trakcie ich użytkowania z otaczającego powietrza lub tego usuwanego z budynków, wykorzystując zakumulowaną w nim energię. Dzięki temu uznawane są za najekonomiczniejsze rozwiązanie.

Kolejny wariant to pompy ciepła Viessmann solanka-woda, wykorzystujące ciepło pozyskiwane z gruntu, skąd pobierane jest ono za pomocą kolektorów lub sond gruntowych. Ten rodzaj urządzeń sprawdza się zarówno w nowo powstających budynkach, jak i tych modernizowanych.

Ostatnim rodzajem pomp ciepła Viessmann są te oparte na systemie woda woda, przeznaczone głównie do budynków o dużej kubaturze i zastosowania przemysłowego. Ciepło w tym przypadku pozyskiwane jest z cieczy.

Tak obszerna oferta marki Viessmann sprawia więc, że każdy znajdzie w niej odpowiednie urządzenie pozwalające pozyskiwać ciepło i ciepłą wodę w naturalny sposób.

Typy i moc pompy ciepła Viessmann

Oprócz tego, że urządzenia Viessmann podzielone są ze względu na to, z jakich źródeł pozyskują one energię, dodatkowo można je jeszcze sklasyfikować pod względem ich mocy.

Moc gruntowych pomp ciepła Viessmann

Gruntowe urządzenia marki Viessmann dostępne są w wersji o mocy znamionowej od 5,8 kW do 17,4 kW przeznaczonej do nowo powstających domów jednorodzinnych. A także w opcji jednostopniowej o mocy od 21,2 do 42,8 kW oraz dwustopniowej o mocy od 42,4 do 86,6 kW przeznaczonej do domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw oraz budynków gminnych zarówno nowo powstających, jak i tych modernizowanych.

Moc pomp ciepła Viessmann powietrze-woda

W tym przypadku marka Viessmann oferuje natomiast modele o mocy od 5,7 do nawet 20,6 kW, które po odpowiednim dobraniu do potrzeb użytkowników mogą być montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej.

Oprócz tego w katalogu tej marki można także znaleźć urządzenia o dużej mocy wynoszącej nawet od 27 do aż 2 MW, dostosowane do dużych wymagań użytkowników. Dodatkowo oferowane są one także w wersji split, składającej się z dwóch jednostek- wewnętrznej oraz zewnętrznej.

Viessmann pompy ciepła — cennik

Pomimo tego, że urządzenia te są bezkonkurencyjnie ekologicznym i ekonomicznym sposobem na pozyskiwanie ciepła i ciepłej wody w budynkach, osoby chcące zainwestować w pompy ciepła Viessmann najbardziej interesuje cena. Wobec tego warto wiedzieć, że najprostsze i cechujące się najmniejszą mocą urządzenia tego typu tej marki można zakupić już za zaledwie kilka tysięcy złotych, jednak finalny koszt zależny jest przede wszystkim od indywidualnego zapotrzebowania użytkowników na energię cieplną, jaką ma ona finalnie wytwarzać. Dlatego też nie ma praktycznie żadnej górnej granicy dotyczącej ceny urządzeń marki Viessmann.

Dodatkowo należy także pamiętać, że ceny zależą nie tylko od rodzaju, mocy i sposobu działania wybranego urządzenia, ale także od jego sposobu montażu, który bardzo często wliczany jest przez dystrybutorów w koszt zakupu. Dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię, aby nie okazało się, że okazyjnie kupiona pompa ciepła wymaga jeszcze zapłacenia, niemałej kwoty za jej zamontowanie.

Pompa ciepła Viessmann opinie

Podsumowując pompa ciepła Viessmann to urządzenie, które może ogrzewać budynek, wykorzystując w tym celu energie skumulowana w gruncie, wodzie lub powietrzu, dzięki temu ograniczają one znacznie zużycie paliw kopalnych, a tym samym przekładają się na poprawę jakości powietrza w regionie, w jakim zostaną zastosowane. Dodatkowo urządzenia tej marki wyposażone są także w funkcję active cooling lub natural cooling, dzięki którym nie tylko gwarantują one ogrzewanie budynków, ale także ich ochłodzenie w upalne dni. Przez co stają się one w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem w nowoczesnych domach. Ponadto z powodzeniem mogą być łączone także z zastosowaną już w budynkach rekuperacją, fotowoltaiką lub inną metodą ogrzewania.

Chcąc porównać urządzenia tej marki z innymi producentami pomp ciepła dostępnymi na Polskim rynku, zachęcamy do skorzystania z prostego formularza, który pozwoli ukazać w przejrzysty i szybki sposób wszelkie wady i zalety danych produktów, i umożliwia podjęcie właściwej decyzji.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności