Porównaj oferty
Pompa ciepła Daikin
OptimalEnergy

Pompa ciepła Daikin

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma Daikin to globalna grupa, uznawana za lidera w swojej branży. W jej ofercie znaleźć można między innymi klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, wentylacja, agregaty wody lodowej, a także pompy ciepła, na których poniżej skupimy się najbardziej. Marka ta postawiła sobie za cel połączenie wysokiej jakości swoich produktów z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki temu zdobyła ona grono zaufanych klientów sięgających po jej produkty. Jakie więc pompy ciepła Daikin można znaleźć wśród nich i czym się one cechują?

Nazwa spółki

Daikin

Adres siedziby

Krakowiaków 36
02-255 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

22 319 90 01

Email

kontakt@daikin.pl

Numer KRS

0000015212

NIP

1130087046

Pompa ciepła Daikin gruntowa, powietrze-powietrze czy powietrze-woda? Którą z nich wybrać?

Pompa ciepła Daikin to urządzenie, które oferowane jest przez tę firmę w wielu wariantach do wyboru pod względem źródła, z jakiego uzyskuje ono energię cieplną. W związku z tym wyróżnić można pięć grup produktowych, przeznaczonych do innego zastosowania.

Gruntowa pompa ciepła Daikin

Te modele zasilane są w 80% ciepłem pochodzącym z geotermalnych źródeł oraz w 20% energią elektryczną. Mogą być stosowane zarówno w nowym, jak i modernizowanym budownictwie i umożliwiają podłączenie do nich układu solarnego. Oprócz dostarczania ciepła w budynkach idealnie sprawdzają się także w przypadku konieczności podgrzewania wody.

Pompa ciepła powietrze-powietrze Daikin

Z kolei pompy powietrze-powietrze to rozwiązanie dla tych osób, które poszukują urządzenia, które będzie w stanie zarówno ogrzewać, jak i ochładzać ich budynki. Zasilane są one podobnie jak w przypadku modeli gruntowych w 80% źródłami geotermalnymi i w 20% energią elektryczną. Dodatkowo cechują się wysoką klasą efektywności sezonowej i mogą być wykorzystywane jako zamiennik dla starych elektrycznych instalacji grzewczych lub jako źródło ciepła w nowym ekologicznym budownictwie.

Urządzenie powietrze-woda Daikin

Tego typu pompy sprawdzają się natomiast do ogrzewania zarówno budynków, jak i użytkowanej w nich wody bieżącej, opcjonalnie mogą być także wykorzystywane w okresie letnim do chłodzenia. Zasilane są one w 75% ciepłem geotermalnym oraz w 25% energią elektryczną.

Oprócz podstawowych modeli w ofercie marki Daikin znaleźć można także wysokotemperaturowe pompy ciepła, a także modele hybrydowe, zasilane za pomocą odpowiedniej mieszanki powietrza, gazu oraz energii elektrycznej.

Moc i cechy dostępnych pomp ciepła Daikin

Wśród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń tej marki, największą popularnością cieszą się jednak pompy ciepła Daikin o mocy 11 kW oraz 14kW, które wykorzystywane są najczęściej w domach jednorodzinnych, zapewniając w nich optymalne warunki grzewcze bez względu na porę roku i panującą za oknem aurę. Nie oznacza to jednak, że firma ta nie produkuje pomp o większej mocy. Wręcz przeciwnie je także można znaleźć w katalogu produktów tej marki.

Nowoczesne funkcje urządzeń Daikin

Szeroka oferta produktów, duży wybór ich mocy, a także funkcji to jednak nie wszystko, co wyróżnia pompy Daikin na rynku urządzeń grzewczych wykorzystujących OZE. Dodatkowo cechują się one możliwość podłączenia do nich nowoczesnych sterowników z panelami w każdym z pomieszczeń, które umożliwiają dopasowywanie panującej temperatury do indywidualnych preferencji, a także wyposażenie ich w moduły Wi-Fi, dzięki którym można sterować pompą w całkowicie zdalny sposób za pomocą urządzenia z dostępem do internetu.

Ile kosztują pompy ciepła Daikin. Cennik

Ceny pomp ciepła Daikin zależą tak naprawdę od mocy wybranego urządzenia, a także tego, jakim źródłem ma być ono zasilane. Dodatkowo nie bez wpływu na finalny koszt instalacji pomp ciepła pozostają także takie elementy jak osprzęt instalacyjny, przygotowanie miejsca pod montaż, a także cena robocizny specjalistów montujących dane urządzenie. Dlatego też niemożliwe jest wskazanie jednej kwoty, którą można wziąć za pewnik w trakcie podejmowania decyzji o montażu tego rozwiązania.

Najlepiej więc skonsultować się ze specjalistą za pomocą formularza kontaktowego, który na podstawie wywiadu będzie w stanie indywidualnie i jak najdokładniej wycenić koszt montażu pompy ciepła. Dodatkowo warto także pamiętać, że to ile zapłacimy za pompę, należy podzielić na około 25 lat, gdy właśnie tyle wynosi średnio żywotność tych urządzeń, dzięki temu w pierwszym momencie zaporowa cena okaże się naprawdę atrakcyjna w porównaniu, chociażby do klasycznych kotłów grzewczych wykorzystujących paliwa kopalne.

Pompa ciepła Daikin - opinie

Jak więc wskazują powyższe akapity pompy ciepła Daikin okazują się ciekawym rozwiązaniem, nie tylko pod względem swojej ekologiczności, a także innowacyjności. Dlatego też wśród ich zalet użytkownicy urządzeń tej marki wymieniają najczęściej:

  • możliwość sterowania pompami za pomocą aplikacji,
  • możliwość dopasowania urządzeń nawet do starych budynków,
  • szeroki wybór opcji związanych z tym, skąd pozyskiwane jest przez pompę ciepło,
  • fachowe doradztwo specjalistów zatrudnionych przez tę firmę.

Wadą pozostaje jedynie brak ceny urządzeń, jednak można łatwo je uzyskać poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, na podstawie którego może zostać wykonana wycena przez doświadczoną osobę dobierającą odpowiednią pompę ciepła tej firmy do potrzeb przyszłego użytkownika.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności