Porównaj oferty

Nowoczesna pompa ciepła firmy Heiztechnik – Calla Verde M Comfort

Potrzeby ochrony środowiska, ekologia, komfortowy – tani i wygodny sposób ogrzewania i chłodzenia powoduje, że pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nowoczesna pompa ciepła firmy Heiztechnik-Calla Verde M Comfort jest wynikiem wieloletniej pracy własnego biura konstrukcyjnego. Pompy ciepła Heiztechnik jako pierwsze w Polsce pracują na najnowszym czynniku chłodniczym R452B, który wyprodukowany został na potrzeby wysokowydajnych inwerterowych pomp ciepła.

Wróć do: Aktualności Nowoczesna pompa ciepła firmy Heiztechnik – Calla Verde M Comfort

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pomp ciepła oparte jest na zjawisku parowania i skraplania czynnika chłodniczego. Powietrze zewnętrzne poprzez wentylator przetłaczane jest przez parownik, gdzie oddając energię (ciepło) – ogrzewa czynnik chłodniczy i zamienia go w parę. Para trafia do sprężarki, następuje wzrost jego ciśnienia i temperatury. Następnie para czynnika chłodniczego o wysokiej temperaturze i ciśnieniu trafia do skraplacza. W wymienniku płytowym następuje schładzanie par czynnika i jego skraplanie. Ciepło odbiera woda i ogrzana trafia do domowej instalacji grzewczej. Przepływ wody grzewczej do instalacji może odbywać się przy pomocy np. hydroboksu oraz instalacji ze zbiornikiem Comfort (pompy Heiztechnik).

Zastosowanie pomp ciepła firmy Heiztechnik – Calla Verde M Comfort

Pompa przeznaczona jest do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania CWU w zintegrowanym z jednostką zasobniku. W jednostce wewnętrznej znajduje się układ sterowania pracą pompy oraz układ hydrauliczny wykonany w formie instalacji zasilającej budynek. Szczególnie ważna jest możliwość ciągłego użytkowania pompy – w okresie zimowym i letnim. Taka optymalizacja powoduje, że pompa ciepła stała się bardzo uniwersalna. Zastosowanie nowoczesnych inwerterowych pomp ciepła podnosi komfort ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Innowacyjna technologia

Sprężarka wraz z układem chłodniczym znajduje się w jednostce zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna COMFORT II pompy wykonana jest w formie hydroboksu stojącego ze zbiornikiem CWU i modułem hydraulicznym. Moduł hydrauliczny, wykonany jest w formie instalacji zasilającej i zawiera: obieg bezpośredni CO, obieg z zaworem mieszającym, obieg CWU z zasobnikiem o pojemności 250 lub 275 litrów, elektroniczną pompę obiegową, zawór przełączeniowy CO/CWU, przepływomierz wody grzewczej, zespół grzałek o mocy 3 – 9kW, magnetyczny separator zanieczyszczeń oraz grupę bezpieczeństwa CO składającą się z zaworu bezpieczeństwa, naczynia przeponowego i manometru CO.

Zastosowanie czynnika chłodniczego R452B oraz nowoczesnych komponentów i podzespołów spowodowało, że pompy osiągają bardzo wysokie współczynniki pracy: COP – 7,3 i SCOP -4,64, pracują przy temperaturze zewnętrznej do -250C oraz mają możliwość ogrzewania wody do 650C. W eksploatacji pompy są bardzo ciche - pracują od 50dB.

Parametry pracy pompy ciepła firmy Heiztechnik - Calla Verde M Comfort klasyfikują pompę wśród najlepszych pomp ciepła w Europie i są potwierdzone świadectwem badań wykonanych w certyfikowanym laboratorium.

Moduł instalacji pompy

Montaż pompy jest wyjątkowo prosty, instalator otrzymuje kompletny przygotowany układ hydrauliczny z zespołem automatyki-całość podłącza do instalacji grzewczej budynku. Montaż pompy ciepła Calla Verde M Comfort II jest bardzo oszczędny w czasie.

Rozwiązania przyjazne środowisku

Pompa ciepła firmy Heiztechnik Calla Verde M Comfort pracuje na czynniku chłodniczym R462B, który opracowany został do celów grzewczych i charakteryzuje się niskim współczynnikiem globalnego ocieplenia. Pompa wyposażona jest w nowoczesną, inwerterową sprężarkę o zmiennej prędkości i dużej modulacji mocy.

Zastosowane rozwiązanie przyczynia się do minimalnego zużycia energii elektrycznej. Rozwiązanie jest przyjazne środowisku i zmniejsza koszt ogrzewania. Nowe korzystne warunki stosowania pomp ciepła stworzyła fotowoltaika. Połączenie systemu fotowoltaiki z pompą ciepła pozwala ogrzewać dom i wytwarzać energie cieplną minimalnym kosztem.

Takie rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska. Automatyka pompy Calla Verde M Comfort wyposażona jest w moduł połączeniowy z systemem fotowoltaicznym. Pompa ciepła automatycznie pobiera energie z zainstalowanego systemu.

Praca przy niskich temperaturach - to nie problem

Nowoczesne pompy ciepła mogą pracować efektywnie (przez co należy rozumieć , że ilość ciepła dostarczonego do instalacji grzewczej jest większa od zużytej energii elektrycznej) pompy Calla Verde mogą pracować efektywnie przy temperaturze -250 C.

Nowoczesna inwerterowa sprężarka, w jaką wyposażona jest pompa oraz użyty czynnik chłodniczy R462B, zapewnia modulowany tryb pracy pompy w bardzo szerokim zakresie temperatur oraz dostarczenie energii cieplnej.

Oszczędności ogrzewania domu

W ostatnim okresie w sposób znaczący wzrosły ceny gazu, węgla i pelletu. Nowoczesne pompy ciepła firmy Heiztechnik – Calla Verde Comfort II mogą przynosić znaczące oszczędności w ogrzewaniu domu. Przy ogrzewaniu podłogowym pompa uzyskiwać może COP na poziomie do 7,3 oraz SCOP do 4,65 pracując w klasie A+++. Praca pompy przy takich parametrach powoduje oszczędności w ogrzewaniu domu, które dodatkowo możemy zwiększać, podłączając do układu system fotowoltaiczny.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

3.73 (11 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić