Porównaj oferty
Pompa ciepła Hewalex
OptimalEnergy

Pompa ciepła Hewalex

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Hewalex to kolejny Polski producent pomp ciepła, który doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii zbiera już od ponad 30 lat. Firma ta powstała z wizji świata, w którym konieczne będzie ograniczenie wykorzystywania paliw kopalnych, to właśnie dzięki niej marka Hewalex jest cenionym producentem i dystrybutorem między innymi pomp ciepła. Szczegóły oferty tego produktu prezentujemy więc poniżej.

Nazwa spółki

Hewalex

Adres siedziby

Słowackiego 33
43-502 Czechowice-Dziedzice, śląskie, Polska

Telefon

32 214 17 10

Email

hewalex@hewalex.pl

Numer KRS

0000335766

NIP

6521703641

Powietrzno-wodna pompa ciepła Hewalex w kilku wariantach- którą z nich wybrać?

Marka Hewalex postanowiła postawić w swoim portfolio produktowym dotyczącym pomp ciepła wyłącznie na urządzenia powietrzno-wodne, które nie wymagają prac w gruncie, jak ma to miejsce w przypadku modeli gruntowych. W związku z tym w jej ofercie znaleźć można pompy ciepła PCWU, przeznaczone nie tylko do ogrzewania budynków, ale także podgrzewania bieżącej wody. Urządzenia PCCO, wyłącznie ogrzewające pomieszczenia w budynkach, a także pompy ciepła do basenu. Hewalex dodatkowo dla swoich klientów oferuje także w sprzedaży wyposażenie dodatkowe, takie jak konstrukcje montażowe, dodatkowe armatury, zestawy wentylacyjne czy też wyłącznie elementy wentylacyjne.

Cechy urządzeń Hewalex

Pompy ciepła Hewalex PCWU dostępne są w wersji modułowej z zintegrowanym podgrzewaczem wody i wyposażone są w ciche i niezawodne sprężarki. Dzięki nim możliwe jest podgrzewanie wody w budynkach w ekologiczny i tani sposób, przy jednoczesnym ogrzewaniu wnętrz.

Drugie z wymienionych urządzeń cechują się przede wszystkim wysoką efektywnością energetyczną, a także zastosowaną w ich sprężarką typu Twin Rotary, która pozwala regulować jej wydajność. Dodatkowo wyposażone jest ono także w standardzie w system do zdalnego sterowania, a także objęte 5-letnią gwarancją producenta. Ten rodzaj pompy PCCO oferowany jest w wersjach mono oraz split.

Moc i zalety dostępnych pomp ciepła Hewalex

Podział na wersje mono oraz split to jednak niejedyny podział, jaki został zastosowany przez producenta pomp ciepła Hewalex. Dodatkowo w przypadku urządzeń PCCO w wersji mono dostępne są one w wersjach o mocy nominalnej od 4,33 do 10 kW oraz od 4,8 do 20 kW, a z kolei w wersji split podział ten rozpoczyna się od mocy wynoszącej zaledwie 2,26 kW i kończy się na wartości 20 kW. W przypadku urządzeń przeznaczonych do podgrzewania także wody najpopularniejsza w ofercie tego producenta jest natomiast pompa ciepła Hewalex PCWU 2,5kW, o pojemności podgrzewacza wynoszącej 200 litrów.

Nowoczesne pompy ciepła Hewalex

Warto także wspomnieć, że pompy tego producenta to urządzenia, które w przypadku nowo powstających budynków mogą stanowić samodzielne źródło ciepła, które z powodzeniem zaspokoi potrzeby ich użytkowników, a z kolei w tych zmodernizowanych mogą być one wykorzystywane w systemie hybrydowym, który łączy w sobie co najmniej dwa różne źródła ciepła, ograniczając związane z jego produkcją koszta.

Dodatkowo pompy ciepła Hewalex wyposażone są w nowoczesne inwerterowe sprężarki, które elastycznie współpracują z pompą i nie dopuszczają do powstawania nadwyżek ciepła, przez co nie istnieje w ich przypadku konieczność stosowania zbiorników buforowych.

Ile kosztuje pompa ciepła Hewalex. Cennik

Osoby zainteresowane pompami ciepła marki Hewalex chcąc uzyskać informacje na temat kosztów związanych z ich zakupem, a także montażem powinny skorzystać z formularza kontaktowego, gdyż, pomimo że producent ten na swojej stronie udostępnia ceny produktów, nie należy się nimi do końca sugerować. Wynika to między innymi z tego, że każdy budynek jest inny i wymaga indywidualnego zabrani do niego odpowiedniego urządzenia.

Orientacyjnie jednak koszt pompy ciepła Hewalex w przypadku modelu przeznaczonego do wyłączenia ogrzewania budynków jego wysokość zamyka się w kwocie około 10 000 tysięcy złotych. Z kolei za modele tej marki przeznaczone dodatkowo do ogrzewania wody trzeba zapłacić kwotę w granicach kilkudziesięciu złotych, przy czym im bardziej rozbudowane podzespoły urządzenia i jego większej nominalnej mocy grzewczej tym cena ta wzrasta nawet dwukrotnie.

Pompa ciepła Hewalex- opinie

Zbierając w jednym punkcie wszystkie wady i zalety oferty dotyczącej pomp ciepła polskiej marki Hewalex należy przede wszystkim w pozytywnych aspektach wymienić:

  • przejrzyście podzielone produkty na stronie, które pozwalają każdemu w szybki i prosty sposób zapoznać się z ofertą producenta dopasowaną do danych potrzeb,
  • szeroki wybór modeli, cechujących się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale i nowoczesnym designem.
  • wbudowane w urządzenia moduły do komunikacji bezprzewodowej, pozwalające kontrolować pracę urządzenia z dowolnego miejsca nie tylko w domu,
  • 5-letnią gwarancję, jaką oferuje producent.

Wadami pomp ciepła Hewalex może być natomiast ich stosunkowo niewielka moc w porównaniu do ofert konkurencji, w których znaleźć można modele o nominalnej mocy nawet powyżej 100kW, także sieć dystrybutorska tej firmy pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza w takich regionach jak Warmia i Mazury czy też województwo lubuskie, przez co kontakt z firmą i zakup jej urządzeń może być nieco utrudniony. Jeśli jednak pomimo tego jesteś zainteresowany pompami ciepła Hewalex, skorzystaj z przygotowanego przez nas formularza i uzyskaj w szybki sposób niezbędne informacje.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności